Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 12:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak uniknąć ścigania przez Sanepid  (Przeczytany 32749 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #20 : 13-02-2015, 20:53 »

Cytat
W Polsce rządzą urzędnicy
Zosiu, ale ich delikatnie nazywasz!
Zapisane
Klau
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: wrzesień 2012
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #21 : 18-02-2015, 23:00 »

Na stronie szczepienia.org.pl są wszystkie informacje dotycące odpowiedzi na pisma z sanepidu w sprawie szczepień. Tam też są wzory pism jakie należy odesłać w odpowiedzi do sanepidu. Można w razie wątpliwości skonsultować się z nimi i ich prawnicy odpisują i slużą pomocą. Podobnie prawnicy z stop-nop. Na fb można również dołączyć do grupy.
Zapisane
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #22 : 23-02-2015, 22:54 »

Odpowiedziałam już na pierwsze pismo zgodnie z radami Zosi i porad uzyskanych na stopnop.pl. Dziś dopiero zalogowałam się na szczepienia.org.pl. Myślałam do tej pory, że to to samo co stopnop.pl msn-wink
Klau, wiem, że odwiedziły Cię Panie z Sanepidu, a poza tym dostałaś jakieś pismo od nich?
Zapisane
Antopka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.10.2009
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #23 : 04-03-2015, 22:53 »

Dopadli i mnie. Synek ma prawie 11 miesięcy i do tej pory był spokój. Nie został na nic zaszczepiony. Dziś dostałam wezwanie z sanepidu o następującej treści:

"Proszę o przybycie (lub kontakt telefoniczny) do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w dniu 19.03.2015r. w sprawie braku realizacji obowiązkowych szczepień ochronnych u syna.......... celem złożenia wyjaśnień. Jednocześnie informuję, iż w przypadku niezastosowania się do niniejszego wezwania może zostać uruchomione postępowanie egzekucyjne."

Przyznam, że zrobiło mi się nieprzyjemnie Smutny Na pewno tam nie pójdę, dzwonić też nie chcę, nie jestem wojownicza i w sytuacjach stresujących raczej zapominam języka w gębie, więc jak to uzasadnić, że nie mogę przybyć w danym dniu ani zadzwonić? Zalogowałam się dziś na szczepienia.org.pl i szukałam jakichś wzorów pism odpowiednich do mojego wezwania. Próbuję coś sklecić sensownego. Podobnie jak Angelikaa84 nie mogę liczyć na żadne zaświadczenia lekarskie, bo dziecko zdrowiutkie, a w przychodni byliśmy raptem ze 3 razy. Mam nadzieję, że po tym jak otrzymają ode mnie odpowiedź minie przynajmniej kilka miesięcy zanim znowu coś napiszą. Muszę się chyba porządnie dokształcić w tych wszystkich ustawach, choć przeraża mnie taka wojna z sanepidem, a potem rozprawy w sądach.
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #24 : 05-03-2015, 12:24 »

Ja już drugi raz pisałem pismo do sanepidu w sprawie odmowy szczepienia, które osobiście zanosiłem. Przy tym miałem pogadankę mającą mnie nakłonić do szczepień. Pismo mam w dwóch egzemplarzach - jedno zostawiam w sanepidzie, a drugie z pieczątką potwierdzającą złożenie, zabieram do domu.
Zapisane
Sylwira
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 15.11.2014
Skąd: Poznań, obecnie Malinówka k. Haczowa
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #25 : 05-03-2015, 18:44 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=1898.0 - ostatni cytat
Może załóżmy biosłonejską religię smile Pewnie byśmy mieli większe szanse niż Pastafarianie (a oni wcale się nie poddają). W końcu wiara w siły natury nie jest niczym szczególnie nowym ani kontrowersyjnym...
« Ostatnia zmiana: 05-03-2015, 18:51 wysłane przez Sylwira » Zapisane
Antopka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.10.2009
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #26 : 06-03-2015, 11:24 »

Leszku, zanosiłeś te pisma w odpowiedzi na pisma wysłane z sanepidu? A czy mógłbyś przytoczyć mniej więcej treść tych Twoich pism? Byłabym wdzięczna. smile I co,na razie masz spokój z sanepidem czy toczy się jakieś postępowanie wobec Ciebie?
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #27 : 06-03-2015, 15:12 »

Pisma zanosiłem osobiście. Zawsze przy tej okazji miałem pogadankę, która miała mnie nakłonić do zmiany decyzji. Dawałem się na nie namówić. Ważne by mieć wiedzę i starać się nie pokłócić. smile
Jesienią 2013 roku zaniosłem pierwsze pismo. Naiwnie myślałem, że to wystarczy. Okazało się, że pod koniec 2014 przyszło następne pismo z sanepidu. Zobaczymy co to da.

Wklejam swoje pismo. Może komuś się przyda.

Imię i nazwisko                                                         Miejscowość dnia 26.01.2015r.
adres


                                          Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w ….......



O Ś W I A D C Z E N I E 

Jako rodzic imię i nazwisko dziecka ur.xx.xx.xxxxr. oświadczam, iż ze względu na odpowiedzialność za zdrowie i życie, nie wyrażam zgody na poddawanie mojej córki/syna obowiązkowym szczepieniom ochronnym w ramach Narodowego Programu Szczepień Ochronnych.

UZASADNIENIE 

W  obowiązującym ROZPORZĄDZENIU MINISTRA ZDROWIA z dnia 21 grudnia 2010 r. w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania (Dz. U. Nr 254, poz. 1711), 
wydanym na podstawie art. 21 ust. 8 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. Nr 234, poz. 1570 z póź.zm.)
czytamy:
§ 1.Rozporządzenie określa:
1)rodzaje niepożądanych odczynów poszczepiennych i kryteria ich rozpoznawania na potrzeby nadzoru epidemiologicznego;
2)sposób zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych;
3) wzory formularzy zgłoszeń niepożądanych odczynów poszczepiennych;
4) sposób prowadzenia rejestru zgłoszeń niepożądanych odczynów poszczepiennych, udostępniania danych nim objętych oraz okres ich przechowywania.
§ 2. Rodzaje niepożądanych odczynów poszczepiennych i kryteria ich rozpoznawania na potrzeby nadzoru epidemiologicznego określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.

Załącznik nr 1  do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2010 r. (Nr 254, poz. 1711) 

Rodzaje i kryteria rozpoznawania kryteria rozpoznawania niepożądanych odczynów 
poszczepiennych na potrzeby nadzoru epidemiologicznego* 
* Jeśli nie podano inaczej i z wyjątkiem odczynów po szczepieniu BCG, za związane czasowo ze szczepieniem uznaje się zaburzenia stanu zdrowia, które wystąpiły w okresie 4 tygodni po podaniu szczepionki. Mogą one być wynikiem: 
1) indywidualnej reakcji organizmu człowieka szczepionego na podanie szczepionki; 
2) błędu wykonania szczepionki lub błędu podania szczepionki; 
3) zjawisk od szczepienia niezależnych, a tylko przypadkowo pojawiających się po szczepieniu.


I.  Ogólne rodzaje i kryteria niepożądanych odczynów poszczepiennych na potrzeby nadzoru 
epidemiologicznego 

1. Jako ciężki niepożądany odczyn poszczepienny kwalifikuje się niepożądany odczyn 
poszczepienny, który zagraża życiu i może: 
1)  wymagać hospitalizacji w celu ratowania zdrowia; 
2)  prowadzić do trwałego ubytku sprawności fizycznej lub umysłowej; 
3)  kończyć się śmiercią.

2. Jako poważny niepożądany odczyn poszczepienny kwalifikuje się niepożądany odczyn 
poszczepienny, który charakteryzuje się dużym nasileniem objawów w postaci znacznego obrzęku kończyny, silnego jej zaczerwienienia, wysokiej gorączki, ale: 
1)  nie wymaga zwykle hospitalizacji w celu ratowania zdrowia; 
2)  nie prowadzi do trwałego uszczerbku dla zdrowia; 
3)  nie stanowi zagrożenia dla życia.

3. Jako  łagodny niepożądany odczyn poszczepienny kwalifikuje się niepożądany odczyn 
poszczepienny, który nie ma szczególnie dużego nasilenia, a charakteryzuje się występowaniem:  
1)  miejscowego obrzęku kończyny;  
2)  silnego miejscowego zaczerwienienia; 
3)  gorączki. 

II. Szczegółowe rodzaje i kryteria niepożądanych odczynów poszczepiennych na potrzeby nadzoru 
epidemiologicznego 
1) odczyny miejscowe, w tym odczyny miejscowe po szczepieniu BCG: 
a) obrzęk, 
b) powiększenie węzłów chłonnych, 
c) ropień w miejscu wstrzyknięcia; 

2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN): 
a) encefalopatia, 
b) drgawki gorączkowe, 
c) drgawki niegorączkowe, 
d) porażenie wiotkie wywołane wirusem szczepionkowym, 
e) zapalenie mózgu, 
f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, 
g) zespół Guillaina-Barrégo;

3) inne niepożądane odczyny poszczepienne: 
a) bóle stawowe, 
b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny, 
c) gorączka powyżej 39°C, 
d) małopłytkowość, 
e) nieutulony ciągły płacz, 
f) posocznica, w tym wstrząs septyczny, 
g) reakcja anafilaktyczna, 
h) reakcje alergiczne, 
i) uogólnione zakażenie BCG, 
j) wstrząs anafilaktyczny, 
k) zapalenie jąder, 
l) zapalenie ślinianek, 
m) porażenie splotu barkowego, 
n) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.

Na podjęcie tej decyzji wpłynął też tragiczny przypadek śmierci, po zaszczepieniu przeciwko błonicy-tężcowi 18-letniego Tomasza Gaickiego ze Strzegowa spod Kalisza, którego historia była opisana w tygodniku „Życie Kalisza” z dn. 18.04.2012r., która   dodatkowo była przedstawiona w programie telewizyjnym „Sprawa dla reportera” w dn. 18.04.2013r.

Dodatkowo, mój sprzeciw ma odzwierciedlenie w fakcie, że niektóre ze szczepionek ma nieetyczne pochodzenie – są produkowane z komórek pochodzących z aborcji. Fakty te kłócą się z moimi przekonaniami religijnymi.

Wątpliwości wobec bezpieczeństwa szczepień dostarczają też opinie wielu lekarzy – specjalistów którzy udowadniają szkodliwość, wręcz wywoływanie chorób – najczęściej groźniejszych od tych, przeciw którym są szczepienia. Do nich należy m.in.: prof. dr hab. Maria Dorota Majewska z Instytutu Neurologii i Psychologii w Warszawie, dr Jerzy Jaśkowski z Akademii Medycznej w Gdańsku, dr Andrzej Kulisz z European Natural Health Center Oklahoma, dr n med. Dorota Sienkiewicz z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, dr Aleksander Kotok – autor książki „Szczepienia w pytaniach i odpowiedziach” i inni. Wszyscy ostrzegają przed toksycznym wpływem szczepionek. 


W świetle przytoczonych argumentów oraz mając świadomość że nie ma możliwości sczepienia bezpiecznymi w 100% szczepionkami, wolnymi od działań niepożądanych, nie mogę stwierdzić czy szczepienie będzie bezpieczne dla zdrowia i życia mojego dziecka.

Nawet lektura  ulotek szczepionek, dostarcza informacji o możliwości występowania w nich toksycznych substancji, pełniących funkcje konserwantów, adiuwantów, stabilizatorów oraz nośników.

 Dlatego też, powołując się na artykuły konstytucji, która stanowi najwyższą ustawę prawną oraz na Kartę Praw Pacjenta, odmawiam szczepienia mojej córki/syna.


Artykuły konstytucji mówią wprost:
Art. 38: "Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia".
Art. 39: "nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez wyrażenia dobrowolnej zgody".
Art. 68: "Każdy ma prawo do ochrony zdrowia".

Karta Praw Pacjenta:
II. Prawa pacjenta w zakładzie opieki zdrowotnej, o których stanowi ustawa o zakładach opieki zdrowotnej z 1991 r. Pacjent ma prawo do:
4. "Wyrażenia zgody lub odmowy na udzielenie mu określonych świadczeń zdrowotnych, po uzyskaniu odpowiedniej informacji".

Także wedle ustawy o chorobach zakaźnych, naszej konstytucji oraz praw UE, nikt nie może stosować wobec osób zdrowych przymusu medycznego, więc nie można nikogo zmusić do szczepienia ani ukarać za odmowę szczepienia siebie lub swojego dziecka. Tym bardziej, że nigdzie nie spotkałem się z  informacją, kto bierze odpowiedzialność za ewentualne powikłania poszczepienne. 


Powyższe pismo sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla każdej ze stron.


Z poważaniem







Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #28 : 06-03-2015, 15:27 »

Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #29 : 07-03-2015, 01:17 »

Czy można wypisać dziecko z przychodni i nie zapisywać dziecka nigdzie indziej, a w razie dużego W chodzić z dzieckiem prywatnie do pediatry? Czy wtedy jest szansa, że żaden "życzliwy" pediatra nie będzie słał na mnie donosów o nieszczepieniu do Sanepidu?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #30 : 07-03-2015, 13:21 »

Chyba nie ma jeszcze przymusu należenia do jakiejś przychodni.

Angelikaa84, dlaczego nie wykorzystać w walce z sanepidem, pediatrą własnych powikłań poszczepiennych. Jeśli się dobrze zastanowisz, to na pewno znajdziesz związek Twojego stanu zdrowia ze szczepieniami.

Jako troskliwa, myśląca mama nie daj się powalać na kolana.
Zapisane
Antopka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.10.2009
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #31 : 07-03-2015, 18:57 »

Leszku, bardzo fajne pismo! Dziękuję, że się nim podzieliłeś. smile Myślę, że na dalszym etapie moich zmagań z sanepidem to pismo będzie mi pomocne. Póki co, chcę im wysłać odpowiedź w łagodniejszym tonie.

Angelika, na szczepienia.org.pl poradzili mi właśnie, żeby zabrać kartę dziecka z obecnej przychodni pod pretekstem wyjazdu za granicę i korzystać w razie potrzeby z usług prywatnego lekarza. Z tym, że wiadomo, zabrać papiery dziecka z przychodni to nie takie "hop siup", bo przychodnia ma obowiązek trzymać u siebie kartę szczepień, a w razie gdybyś się chciała przenieść do innej przychodni, to oni sami tą kartę przesyłają na wskazany nowy adres. Dlatego chyba właśnie ten wyjazd za granicę jest jedyną opcją, żeby papiery dostać do ręki i nie musieć zapisywać się do innej przychodni.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!