Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ajja i jej doświadczenia z NIA  (Przeczytany 37310 razy)
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #20 : 06-05-2013, 07:50 »

Moja ranka bardzo podobna, też am takie brzegi zgrubione, które przypominają dzikie mięso, ale mam nadzieję, że przy gojeniu wszystko się wstąpi i wygładzi.

Zauważyłam, że częstsza zmiana opatrunku powoduje powolne wchłanianie się "dzikiego mięsa". Jednak nie potrafię stwierdzić czy wchłonie się całkowicie czy tylko do pewnego momentu. Trudno znaleźć w internecie informacje lub zdjęcia z etapu po zakończonej terapii. Moje rany brzydko się goją, ale po NIA może się to zmienić. Mam też pomysł żeby końcową ranę skonsultować z chirurgiem estetycznym.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #21 : 06-05-2013, 08:28 »

Moja rana jest identyczna.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #22 : 06-05-2013, 09:15 »

Cytat
Moja ranka bardzo podobna, też am takie brzegi zgrubione, które przypominają dzikie mięso, ale mam nadzieję, że przy gojeniu wszystko się wstąpi i wygładzi.
Sądzę, że tak. Ranka jest dość plastyczna, dlatego skoro wgnieciono kawałek mięsa do środka, to część wypiętrzyła się nieco na obrzeżach. Jeśli zabraknie cieciorki to pewnie błyskawicznie ta wystająca tkanka uzupełni wolną przestrzeń i nic po niej nie zostanie.

Cytat
Moja rana jest identyczna.
Moja również bardzo podobna, z tym że więcej dzikiego mięsa jest w dolnej, a nie górnej części rany. Poza tym wszystko potrafi się zmienić na przestrzeni jednej zmiany opatrunku: wczoraj na przykład, po długiej przejażdżce rowerowej, mięsa przybyło tak, że cieciorka stała się ledwo widoczna i nową trzeba było wciskać, aby się zmieściła. Natomiast dzisiaj wszystko już bardziej się rozszerzyło, a rana zrobiła się nieco płytsza. To normalne.
Zapisane
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #23 : 19-06-2013, 14:36 »

Obecnie jestem w Niemczech. Nie posiadam polskiej klawiatury. NIA przynosi bardzo dobre efekty. Wracam w listopadzie i wszystko opiszę. Pozdrawiam serdecznie Biosłonejczyków.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2013, 14:41 wysłane przez Anna » Zapisane
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #24 : 03-07-2013, 09:27 »

Witam już z Polski. Nie sądziłam, że moja przygoda w Niemczech potrwa tylko pięć tygodni, ale cieszę się, że jestem już u siebie. Rodzaj pracy jaki wykonywałam, to ciężka fizyczna praca. Cały czas na nogach i w biegu. Temperatury w rejonach których się znajdowałam potrafiły osiągnąć nawet 39 stopni Celsjusza! Pomimo ogromnego zmęczenia pracą i upałami wgłębienie/ranka pod cieciorkę nie uległo zmianie. Noga nie bolała i wciąż nie boli. Nie puchnie i nie powoduje żadnych komplikacji. Może to być odpowiedź dla niektórych osób czy cieciorka w czymś przeszkadza? Zdecydowanie nie.
W dbaniu o ranę zmieniałam parę rzeczy. Nie używam już aloesu bo okazało się, że nie mam takiej potrzeby. Przy zmianie opatrunku skórę wokół wgłębienia/rany przemywam tylko wodą. Od początku cieciorkowej terapii miałam obawy przed zmoczeniem opatrunku podczas kąpieli. Obawy były niepotrzebne, ponieważ aktualnie po wielu kombinacjach z zabezpieczeniem wgłębienia/ranki, przypadkowo odkryłam, że nawet kiedy wgłębienie jest całkowicie odsłonięte nie stanowi to dla niego żadnego zagrożenia. Dzisiaj po prostu ściągam opatrunek, biorę prysznic, potem wkładam kolejną cieciorkę. Zaznaczę, że od dawna używam tylko naturalnych kosmetyków. Styl odżywiania się nie zmienił, a jeżeli chodzi o ruch, to dodatkowo zaczęłam chodzić na jogę.
Zmiany jakie zauważyłam, to między innymi czysty umysł. Wróciła do mnie równowaga psychiczna. Zdecydowanie mam teraz w sobie więcej optymizmu, a stres pojawia się bardzo rzadko i ma bardzo łagodny przebieg. Całkowicie zniknęło napięcie przedmiesiączkowe i związane z tym zachcianki ( W moim przypadku były to frytki ). Niestety miesiączki wciąż są bolesne.
Nastąpiła spora poprawa w narządach wewnętrznych. Aktualnie nic mnie mnie boli i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Oznaką zdrowienia narządów może być fakt, że trądzik na ciele zmniejszył się o ok. 80 procent, na twarzy o ok.40 procent. Blizny lepiej się goją, siniaki szybciej znikają. Zmniejszyła mi się potliwość ciała. Zapach potu jest mniej intensywny. Skóra głowy mniej się przetłuszcza i myje włosy już nie codziennie, a co dwa dni.
NIA planuję ciągnąć do końca roku chyba, że mój organizm da mi wcześniej znać, że już nie potrzebuje tej formy oczyszczania. Ponieważ czuję dużą poprawę w samopoczuciu powoli przymierzam się do MO. Zdaję sobie sprawę, że początki MO mogą przebiegać dość intensywnie i objawiać się różnymi chorobami dlatego najpierw muszę pozałatwiać swoje sprawy zawodowe co mi zajmie maksymalnie dwa miesiące i wtedy zaczynam kolejny etap zdrowienia.

Zapomniałam wcześniej dodać, że po trzecim miesiącu stosowania NIA wzrosło u mnie zapotrzebowanie na cukier. Nagle miód zaczął mi pasować niemal do każdej potrawy. Gdyby nie rozsądek dodawałabym go nawet do rosołu. Tydzień temu to zapotrzebowanie zaczęło spadać i prawie wróciło do stanu sprzed terapii.
« Ostatnia zmiana: 08-07-2013, 12:34 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #25 : 07-07-2013, 09:04 »

Z tym miodem to potwierdzam.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #26 : 07-07-2013, 09:09 »

Ja też miałam mega zapotrzebowanie na miód, ale już mi minęło.
Zapisane
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #27 : 11-07-2013, 14:49 »

Ciekawe jest to zapotrzebowanie na miód podczas kuracji NIA. Pomimo większego spożywania tej pszczelarskiej słodyczy ani razu nie miałam uczucia przesłodzenia co wcześniej było normą po zjedzeniu dużej łyżki miodu.
Fajne jest również to, że mój organizm potrafi już o siebie zadbać. Od dziecka nie przepadałam za bananami. Nie lubiłam ich smaku, zapachu ani konsystencji. Miesiąc temu na widok bananów na półce sklepowej dostałam ślinotoku! Od tamtej pory codziennie zjadałam jednego lub dwa banany. Jeszcze o tym nie wiedział, ale mój organizm bardzo domagał się magnezu. Niestety dwa tygodnie temu zaczęły drgać mi powieki oraz odczuwam ból w okolicach serca po wypiciu porannej kawy. Zwiększyłam ilość pożywienia zawierającego magnez jednak nie uniknęłam objawów związanych z jego niedoborem. Jutro odstawiam kawę i sprawdzę czy to wystarczy.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #28 : 11-07-2013, 21:09 »

Ja miałem senny tydzień i dwa dni bólu głowy po odstawnieniu kawy, jednak był to dobry krok w moim przypadku.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #29 : 11-07-2013, 21:31 »

Osiem lat temu odstawiłam kawę na ponad dwa lata. Nie pamiętam żebym miała z tego powodu jakieś dolegliwości jednak bardzo możliwe, że teraz mogą się pojawić.
Co masz na myśli pisząc, że to był dobry krok w Twoim przypadku?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #30 : 12-07-2013, 06:17 »

Po tym tygodniu większy power, jeżeli chodzi o NIA - zaobserwowałem równocześnie większe wycieki.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #31 : 13-07-2013, 08:25 »

Wystarczył jeden dzień bez kawy i drganie powiek ustąpiło. Ponieważ uwielbiam smak kawy odstawię ją tylko na miesiąc lub dwa. Powrót do codziennego picia kawy będzie zależał od tego jak będzie reagował na to mój organizm.
Spokoadam, super, że po odstawieniu kawy masz skutki uboczne w postaci większego powera. Przyznam się, że mi też przydałoby się więcej energii.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #32 : 13-07-2013, 14:14 »

Też przymierzem się do odstawienia kawy, ale tak ją uwielbiam, że odwlekam to w czasie. To moja jedyna używka - kawa i bita śmietana 30%. ;-)
Zapisane
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #33 : 07-08-2013, 08:16 »

Drganie powiek ustąpiło dlatego wprowadziłam kawę z powrotem do moich poranków. Nie ma nic pyszniejszego jak kawa z łyżką miodu na dzień dobry.
Ponad trzy tygodnie temu zaczęłam zażywać kelp. Kiedyś spożywałam go systematycznie i ból w czasie miesiączki był dużo mniejszy. Ciągle liczę, że NIA pomoże mi w tym temacie. Cierpliwie czekam na efekty. Wiem, że "coś" się w organizmie dzieje bo miesiączki stały się nieregularne, a zawsze były co 28 dni. Czasem tylko z powodu wyjazdów termin przesunął się o dzień do przodu lub do tyłu.
Jeżeli chodzi o rankę/wgłębienie, to pomimo upałów nie mam z nią żadnych problemów. Jedyne co robię, to częściej zmieniam sam opatrunek żeby nie podrażniać skóry. To wystarcza.
Zapisane
Mała
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 09.01.2013
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #34 : 07-08-2013, 17:54 »

Ajja czy mogła byś wrzucić zdjęcie jak wygląda noga z cieciorką w obecnej chwili?
Zapisane
Ajja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: nie stosuję
Wiadomości: 43

« Odpowiedz #35 : 07-08-2013, 18:33 »

Zdjęcie postaram się wrzucić jutro rano.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!