Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwny efekt po herbatce z lipy  (Przeczytany 4517 razy)
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« : 03-05-2013, 14:48 »

Parę dni temu zmarzłam i rozbolało mnie gardło, potem przez dwa czułam się bardzo słaba, tak że trudno mi było stać na nogach, było mi słabo jakbym miała zemdleć, miałam obolałe i przykurczone wszystkie mięśnie, robiło mi się też zimno i trudno mi było się rozgrzać. Popijałam więc herbatkę z lipy z odrobiną miodu. Po tych dwóch dniach spostrzegłam że moja skóra jest dziwnie zaczerwieniona - okazało się że na całym ciele przez skórę prześwituje czerwona siateczka drobnych naczynek krwionośnych. Dosyć niesamowity efekt, nie pojawił się tylko na twarzy. Coś podobnego miałam kiedyś po saunie - w której byłam wtedy pierwszy i ostatni raz.
Czułam, że z naczyniami krwionośnymi coś się dzieje również po tym, że nogi miałam ciężkie i obolałe jak po intensywnym, długim wysiłku.

Przypuszczam, że lipa w taki sposób mnie rozgrzała...
O czym to może świadczyć? - że coś nie tak z moimi naczynkami krwionośnymi, układem krążenia?
« Ostatnia zmiana: 03-05-2013, 14:49 wysłane przez Whena » Zapisane
Bob
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15.12.2012
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 59

Miłość jak ziewanie, kończy się spaniem.

« Odpowiedz #1 : 03-05-2013, 22:42 »

Parę dni temu zmarzłam i rozbolało mnie gardło, potem przez dwa czułam się bardzo słaba, tak że trudno mi było stać na nogach, było mi słabo jakbym miała zemdleć, miałam obolałe i przykurczone wszystkie mięśnie, robiło mi się też zimno i trudno mi było się rozgrzać. Popijałam więc herbatkę z lipy z odrobiną miodu. Po tych dwóch dniach spostrzegłam że moja skóra jest dziwnie zaczerwieniona - okazało się że na całym ciele przez skórę prześwituje czerwona siateczka drobnych naczynek krwionośnych. Dosyć niesamowity efekt, nie pojawił się tylko na twarzy. Coś podobnego miałam kiedyś po saunie - w której byłam wtedy pierwszy i ostatni raz.
Czułam, że z naczyniami krwionośnymi coś się dzieje również po tym, że nogi miałam ciężkie i obolałe jak po intensywnym, długim wysiłku.

Przypuszczam, że lipa w taki sposób mnie rozgrzała...
O czym to może świadczyć? - że coś nie tak z moimi naczynkami krwionośnymi, układem krążenia?
Niektórzy ludzie mają naturalne skłonności do posiadania rozszerzonych naczyń krwionośnych. Uwypukla to niewłaściwa pielęgnacja skóry, niewłaściwa dieta, a także szereg czynników zewnętrznych. Wśród nich wymienić trzeba przede wszystkim nadmierną ekspozycję na działanie promieni UV albo korzystanie z solarium czy duże zmiany temperatur.
« Ostatnia zmiana: 04-05-2013, 08:20 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane

Nawet głupiec ma mądry organizm.
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #2 : 04-05-2013, 07:49 »

Skórę pielęgnuję właściwie, odżywiać też staram się zdrowo, solarium nie używam wcale a po słońcu nigdy takiego efektu nie miałam.

W zasadzie do teraz czuję że moje ciało, zwłaszcza nogi i ręce, są obrzmiałe, czuję też resztki "zmęczenia" w łydkach.

Może jestem uczulona na lipę?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 04-05-2013, 10:10 »

Może jestem uczulona na lipę?
A może na miód?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Live
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11 kwietnia 2012, syn 7 lat MO od 11 kwietnia 2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 270

WWW
« Odpowiedz #4 : 05-05-2013, 21:15 »

Na miód chyba nie, bo używam go jako dodatek do różnych rzeczy, np. do powerdrinków i jest ok.

Ale przez tą historię bardziej uświadomiłam sobie swoje naczynia krwionośne, to że je mam, to że krew przez nie przepływa: zobaczyłam je, co się na co dzień nie zdarza smile Zaczęłam je też czuć, czuję jak się rozszerzają i kurczą - np. w postaci specyficznego bólu głowy albo doznań w mięśniach lub na powierzchni skóry.
Zastanawiam się czemu, kiedy napełniły się krwią te włosowate, pod skórą - abym poczuła się rozgrzana - potem nie chciały dać tej krwi swobodnie odpłynąć?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!