Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 16:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tomar - prośba o poradę  (Przeczytany 27136 razy)
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #20 : 22-06-2013, 22:24 »

Tomar jakiś czas temu też nie wyobrażałem sobie życia bez glutenu, ale teraz jakoś ciągnę.
Możesz przecież upiec sobie chlebek bezglutenowy, chociażby z przepisu kolegi Gibbona, szybki i prosty http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21543.msg167060#msg167060
Po kilku dniach najlepiej chleb zamrozić i przyrządzać w formie tostów.

Przykładowo wstajesz rano, wrzucasz chlebek do tostera i szykujesz sobie kanapeczki z upieczonym bądź smażonym boczkiem i ogórkiem kiszonym. Kanapki przyszykowane w takiej formie nadają się znakomicie do pracy. A rano na śniadanko KB warzywny z ogórkiem kiszonym choćby z przepisu Klary, zatytułowany „Przepis 1” http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22591.msg153816#msg153816

Po to aby zacząć pomału odbudowywać florę bakteryjną jelit, bo na tym etapie, na którym obecnie jesteś jest to priorytetem. Musisz poszukać jak najwięcej alternatyw do poprzedniego sposobu odżywiania, aby Twoje menu nie stało się męczarnią, tylko posiłki były spożywane z ochotą i smakiem.

Ponadto na obiadek dobrze przyrządzić sobie surówkę samodzielnie. Mamy lato, więc korzystaj.
Wybierz się na targ i zakup tam produkty takie jak chociażby kapustę kiszoną i ogórki kiszone, sałatę zieloną, brokuły, jabłka, wiejską śmietanę, Polski czosnek itp.
Możesz przyrządzić z tego pyszną surówkę z dodatkiem kaszy jaglanej i czerwonego mięska a wszystko polane znakomitym sosem czosnkowym stworzonym na bazie śmietany i czosnku.
Ale to już kwestia gustu i chcę tylko cię nakierować na odpowiednie odżywianie a nie układać Ci menu smile.

Na twoim miejscu szedłbym już pomału w kierunku DP spożywając jak najwięcej warzyw a mniej owoców z dodatkiem kasz np. Kaszy jaglanej, która działa zasadowo na organizm. Bowiem niezakłócona praca układu pokarmowego jest bardzo ważna. Oczywiście będą wzloty i upadki w trakcie tego typu odżywiania, ale na końcu czeka medal za wytrwałość w dążeniu do celu. Także pytaj a my Ci pomożemy wyjść na prostą.  

Jeśli chodzi o sylimarol to możesz kupić nasiona ostropestu i dodawać małą płaską łyżeczkę do KB lub spożywanych posiłków.

Jeśli wątroba pomimo to zareaguje gwałtownie na tak małe dawki ostropestu to możesz spróbować też soku z ziela karczocha. Jest równie skuteczne, co ostropest a być może organizm będzie lepiej go tolerował. Aby nie kupować od razu całej butelki soku to na próbę możesz kupić karczochy w warzywniaku czy na targu, bo tam obecnie je widuję. Jeśli pomimo tego dolegliwości ze strony wątroby będą gwałtowne, to odstaw wszelkie stymulatory typu ostropest czy karczoch i zaczynaj małymi kroczkami. Także łap wszystkie okazje, jeśli chodzi prozdrowotne odżywianie puki jest sezon na zieleninę i warzywa.

« Ostatnia zmiana: 29-06-2013, 23:42 wysłane przez Whena » Zapisane
Tomar
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15 kwietnia 2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #21 : 01-07-2013, 08:01 »

Miałem ostatnio bunt wątroby. Zaczęło się 8 dni temu. Z rana przez 2 godziny taki ból wątroby jak by mi ją na żywca wycinali. Nie byłem w stanie się ruszyć i ledwo powstrzymałem rodzinę od wezwania karetki. Następne dwa dni to samo tylko trochę dłużej 2.5-3 godziny. Sam zacząłem się zastanawiać nad szpitalem. Odstawiłem MO i ku mojemu zaskoczeniu następny dzień był dużo lepszy, a kolejnego problem zniknął. Teraz; 5 dni po ostatnim ataku bólu zniknęły inne dolegliwości które do tej pory narastały jak problemy ze wzdętym brzuchem ( zaczynałem wyglądać jak kobieta w ciąży), rozwolnienia i zaparcia na przemian też odeszły, nawet ciągłe bulgotanie w żołądku i odczucie przelewania cieczy w brzuchu odpadło. Dietę i KB stosuję.
Zastanawiam się czy nie jest tak że mój organizm bardzo silnie zareagował na MO ( i w dodatku gwałtownie-wcześniej nic nie wskazywało na taką możliwość) a wątroba nie dając rady z toksynami zrobiła strajk. Zgodnie z teorią do remontu potrzeba energii, i tak myślę że być może mam za słaby organizm żeby dało się go na obecnym etapie wyremontować. Może jak bym przytył powiedzmy do tych 80kg, wzmocnił się z czasem to wtedy dałoby radę...  
« Ostatnia zmiana: 01-07-2013, 10:14 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #22 : 01-07-2013, 08:09 »

Cytat
wątroba nie dając rady z toksynami zrobiła strajk.
Naczytacie się głupot, a potem wypisujecie głupoty, zamiast się cieszyć.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #23 : 01-07-2013, 14:18 »

Myślisz, że jak przytyjesz to nagle organizm się wzmocni i w magiczny sposób przestaniesz odczuwać dolegliwości związane z oczyszczaniem? Co za brednie. Nie wiem, czemu wśród niektórych ludzi panuje takie wypaczone przekonanie, że człowiek grubszy ma więcej energii od człowieka szczupłego i w razie choroby szybciej wraca do zdrowia. Mit nad mitami. Napisz coś więcej, bo ciężko cokolwiek stwierdzić odnośnie tych Twoich bóli. A mianowicie jak teraz się odżywiasz oraz czy stosujesz jakieś preparaty wspomagające pracę wątroby. Jeśli tak gwałtownie reagujesz na MO, to zmniejsz dawkę do minimum i obserwuj reakcje organizmu.  
Zapisane
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #24 : 01-07-2013, 16:13 »

Nie wiem, czemu wśród niektórych ludzi panuje takie wypaczone przekonanie, że człowiek grubszy ma więcej energii od człowieka szczupłego i w razie choroby szybciej wraca do zdrowia. Mit nad mitami.

A skąd wyczytałeś, że Tomar jest szczupły? On jest wychudzony i wycieńczony. Oczywiście, że człowiek grubszy może nie ma więcej energii aby skakać, ale ten co nieco grubszy (od Tomara, czyli taki w normie) ma więcej sił by przetrwać oczyszczanie. Wspomagać wątroby nie trzeba - trzeba jej dać spokój i rozsądne jedzenie.
Widzę, że mamy na forum nowego dr House`a diagnostę.
Zapisane
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #25 : 01-07-2013, 16:21 »

A czy ja powiedziałem, że Tomar jest gruby?!
Czytaj ze zrozumieniem, bo po raz kolejny siejesz tylko dezinformację. Tak się składa, iż Ty jesteś tutaj nowa bo ja na forum jestem dłużej od Ciebie. Zapytałem czy stosuje coś na wątrobę, aby wyciągnąć wnioski. Ponadto widzę, że strasznie lubisz być w centrum uwagi.  
« Ostatnia zmiana: 01-07-2013, 16:26 wysłane przez Denver » Zapisane
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #26 : 01-07-2013, 16:28 »

A czy ja powiedziałem, że Tomar jest gruby?!
Czytaj ze zrozumieniem, bo po raz kolejny siejesz tylko dezinformację. Tak się składa, iż Ty jesteś tutaj nowa bo ja na forum jestem dłużej od Ciebie.

A ja widzę, że Ty po raz kolejny bawisz się w pana doktora.
Jeszcze mu wspomaganie wątroby zaleć jakieś. Rzeczywiście jesteś tu weteranem od stycznia raptem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #27 : 01-07-2013, 17:16 »

czy stosujesz jakieś preparaty wspomagające pracę wątroby. 
Ta głupawka powraca niczym meksykańska fala. Po co do jasnej cholery wspomagać pracę wątroby? Czy Tomar ma postawioną diagnozę, że jego wątroba jest idiotką?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #28 : 01-07-2013, 18:50 »

Panie Józefie prawdopodobnie to moja wina. Podpowiedziałem pewną ewentualność biorąc pod uwagę własną osobę i obserwacje swojego organizmu i to widocznie od razu zostało uznane jako diagnozę.
Ja podpowiadając chciałem, żeby Tomar sprawdził sobie czy to przypuszczenie ma pokrycie i dalej sam pokombinował co się dzieje, ale widzę, że za dużo chciałem.

Tomar jak sam napisałeś sytuację masz ustabilizowaną:
Odstawiłem MO i ku mojemu zaskoczeniu następny dzień był dużo lepszy, a kolejnego problem zniknął. Teraz; 5 dni po ostatnim ataku bólu zniknęły inne dolegliwości które do tej pory narastały jak problemy ze wzdętym brzuchem ( zaczynałem wyglądać jak kobieta w ciąży), rozwolnienia i zaparcia na przemian też odeszły, nawet ciągłe bulgotanie w żołądku i odczucie przelewania cieczy w brzuchu odpadło. Dietę i KB stosuję.   

Z tego co piszesz to z wątrobą jest OK, a o bólach, o których piszesz to były po prostu zwykłe wzdęcia. Nie wiem skąd wiesz, że bolała Ciebie wątroba. W miejscu gdzie cię bolało, mógł również boleć cię żołądek, dwunastnica, jelito cienkie i grube. Na dobry sposób idąc rozumowaniem konowałów mogłeś mieć przed zawał serca. Więc skończ z magicznymi wymysłami tylko przejdź do konstruktywnych wniosków.

Skoro stosujesz dietę i KB i czujesz się ok, objawów tych strasznych nie było, to spróbuj wdrożyć 1/4 dawki MO i obserwuj swój organizm. Oczywiście nic więcej nie zmieniać w odżywianiu bo się pogubisz skąd co się bierze.
I zakończmy już z tą wątrobą bo doprowadzicie Mistrza do szału.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 01-07-2013, 19:05 »

No tak. Bliski jestem szału. Jeśli MO wywoła reakcje bólowe, lub jakiekolwiek inne gwałtowne reakcje oczyszczania, to należy zaprzestać jej stosowania do ustąpienia objawów, a następnie rozpocząć od 1/4 dawki. Pisałem już o tym jakieś tysiąc razy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!