Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 15:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cycaty interes  (Przeczytany 42133 razy)
scorupion
« : 14-05-2013, 08:12 »

http://film.onet.pl/wiadomosci/plotki/angelina-jolie-przeszlam-podwojna-mastektomie,1,5516413,wiadomosc.html
A to ci dopiero! Czyli wycinamy jak leci i co się tylko da?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #1 : 14-05-2013, 08:16 »

Właśnie miałem napisać...
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #2 : 14-05-2013, 08:57 »

Cytat
"Kiedy dowiedziałam się, że moje szanse na zachorowanie na raka piersi wynoszą 87%, zdecydowałam, że muszę działać szybko i zminimalizować ryzyko. Zdecydowałam, że poddam się prewencyjnej mastektomii" - mówi aktorka.
Kolejny dowód na bezsilność nowoczesnej medycyny akademickiej w "walce" z chorobami cywilizacyjnymi. Ale czy lemingi w ogóle zastanowią się nad tym?    
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #3 : 14-05-2013, 09:12 »

Nie wiem, czy bardziej przerażające są komentarze pod artykułem, czy sama jego treść...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 14-05-2013, 09:16 »

Najlepiej chyba by było amputować głowę.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #5 : 14-05-2013, 09:27 »

Już widzę stada domagające się diagnostyki w kierunku tajemniczego BRCA1 i procentowej oceny prawdopodobieństwa zachorowania a potem już tylko do specjalisty celem podjęcia:

Cytat
odpowiedniej decyzji.

Pewien przemysł zapewne jest Angelinie niezmiernie wdzięczny.
Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #6 : 14-05-2013, 10:06 »

Jak dzisiaj usłyszałam tę wiadomość to od razu sobie pomyślałam, że coś było na rzeczy skoro Angelina ostatnio ważyła tylko 43 kg przy wzroście 173 więc nie jestem przekonana czy aby to było tylko "prewencyjne cięcie".
« Ostatnia zmiana: 14-05-2013, 15:49 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #7 : 14-05-2013, 12:45 »

Zgadzam się z Loret, mam wrażenie że woli być "bohaterką" prewencyjnego cięcia niż artykułów o biednej, chorej Angelinie.
Zapisane
Anusia
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10 04 2013
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #8 : 14-05-2013, 14:28 »

Ale ma pan sprint panie Scorupionie. Też chciałam wkleić ten artykuł i patrzę a tu jest.
« Ostatnia zmiana: 14-05-2013, 18:07 wysłane przez Rif » Zapisane

Szpieg
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #9 : 14-05-2013, 18:38 »

Już widzę stada domagające się diagnostyki w kierunku tajemniczego BRCA1 i procentowej oceny prawdopodobieństwa zachorowania a potem już tylko do specjalisty celem podjęcia:

Cytat
odpowiedniej decyzji.

Pewien przemysł zapewne jest Angelinie niezmiernie wdzięczny.

Angelina jest teraz bardzo dobrym prospektem BRCA1. Przemysł zaciera ręce i ona sama na tym dużo zarobi.
« Ostatnia zmiana: 14-05-2013, 18:41 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #10 : 14-05-2013, 19:14 »

Właśnie usłyszałam te 'rewelacje' w radiu. Szok. Idąc tym tropem, też sobie powinnam co nieco wyciąć. Hehe... no masakra.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #11 : 14-05-2013, 19:51 »

No proszę, jak to się pięknie zbiegło w czasie. Informacja pojawiła się na owym portalu kilkadziesiąt minut temu.

Około 100 tys. kobiet w Polsce ma mutację w genie BRC1 - powiedział w rozmowie z dziennikarką RMF FM profesor Jan Lubiński, kierownik Zakładu Genetyki i Patomorfologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. - U wszystkich kobiet, u których w rodzinie wystąpił rak piersi i rak jajnika oraz które są w wieku pełnoletnim, można wykonać na koszt NFZ test BRC1 - dodaje profesor.

Jak płynąć, to płynąć na fali. Połów trwa.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #12 : 14-05-2013, 19:56 »

Śmierdzi mi ta cała szopka.

Osobiście wątpię, że można być tak bogatym materialnie a jednocześnie ubogim umysłowo, żeby poucinać sobie piersi... Wątpię, że jakiś lekarzyna zalecił profilaktyczne usunięcie piersi tak popularnej celebrytce. Jeżeli jednak... to wątpię, żeby nie znalazł się ktoś, kto by delikatnie mówiąc nie wyperswadował Angelinie profilaktycznej wycinki. Nie ma mowy.

Mój wniosek jest jeden i wiele bym nań postawił bo sprawa śmierdzi na odległość. Myślę, że jej piersi musiały zostać usunięte. Sprawę zwąchał pewien kartel, który tę wymarzoną dla siebie sytuację wykorzystał do własnych celów - zasiania paniki i przekonania zacofanej części ludu, że badać się trzeba bo może się okazać, że jest co leczyć. Inna sprawa, że wedle ich kryteriów do leczenia zawsze coś się znajdzie, a że badania i leczenie swoje kosztują to cóż poradzić... na to nie ma mocnych.
« Ostatnia zmiana: 14-05-2013, 20:25 wysłane przez Gibbon » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #13 : 14-05-2013, 20:27 »

Pamiętacie córkę Bundyego z serialu "Świat według Bundych"?
http://m.interia.pl/pomponik/news,nId,644015
Cytat
W sierpniu 2008 roku Christina usłyszała od swojego lekarza wstrząsającą diagnozę: ma raka piersi. Była w grupie podwyższonego ryzyka - jej matka z tym samym nowotworem zmagała się aż dwa razy.

Zamiast długiej i wycieńczającej chemioterapii, a potem wiecznej niepewności (z jej uwarunkowaniami genetycznymi prawdopodobne było, że choroba powróci), gwiazda postanowiła zgodzić się na wycięcie dwóch piersi.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #14 : 14-05-2013, 20:49 »

Kurcze z drugiej strony to żal zostawiać ciężkie miliony i przedwcześnie odchodzić. Lepiej dmuchać na zimne. Angelina usunęła piersi, Disneya zamrozili a jakiś milioner chce zostać nieśmiertelny. Wszystkie te przykłady to bogaci ludzie. Widać nie tylko toksyny dają po psychice.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #15 : 15-05-2013, 00:17 »

Śmierdzi mi ta cała szopka.
Zaczęło się. 

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-o-jej-podwojnej-mastektomii-mowi-caly-swiat-odwazna-czy-prze,nId,967505

http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/844000,Angelina-Jolie-i-mastektomia-Najtrudniejsza-jest-decyzja

A tutaj: "Polki kontra rak piersi, jak zapobiegać?" http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Polki-kontra-rak-piersi.-Jak-zapobiegac

http://www.radiogdansk.pl/index.php/radio-gdansk-tv/video/latest/?slg=co-12-kobieta-w-polsce-moze-miec-raka-piersi&orderby=featured

Od rana w stacjach tv będzie temat numer jeden.

Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #16 : 15-05-2013, 06:03 »

Cytat
Lekarze przyznają jednak, że szum wokół aktorki może pomóc. Pozwoli uświadomić wielu kobietom, że mogą jednak wygrać z rakiem. Z pewnością wzrośnie też zainteresowanie badaniami genetycznymi.
http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/844000,Angelina-Jolie-i-mastektomia-Najtrudniejsza-jest-decyzja

Oj wzrośnie.

Nie wiem czy wszystkim mieści się w pale o czym mowa, więc króciutko podsumuję: usunęła zdrowe piersi bo istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości może się w nich rozwinąć nowotwór, a że rozwinąć się może nawet po owej "radykalnej profilaktyce" to już poboczna kwestia. Jak ze szczepieniami, gwarancji nie ma, ale lepiej przeprowadzić zgodnie z powiedzeniem "dmuchać na zimne" a w tym przypadku na "lodowate".

Jeszcze pytanie: dlaczego oszczędzono jajniki skoro:
Cytat
U nosicielek mutacji genu BRCA1 obserwuje się 50-80% ryzyko wystąpienia raka piersi i około 40% ryzyko raka jajnika.
http://pl.wikipedia.org/wiki/BRCA1




Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #17 : 15-05-2013, 07:18 »

To się doskonale wpisuje w idę równouprawnienia. Skoro w Szwecji chcą zmusić mężczyzn do sikania na siedząco, to w przyszłości wprowadzą pewnie obowiązkowe, zapobiegawcze wycięcie piersi kobietom w ramach dbania o ich zdrowie. 
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #18 : 15-05-2013, 23:20 »

http://3obieg.pl/nowy-wspanialy-swiat-i-angelina-jolie/

Cytat
Abstrahując od trudnej sytuacji osobistej Pani Angeliny, której szczerze współczuję, chciałbym zauważyć, że ona nie chorowała na raka!!! Podjęła decyzję w wyniku informacji o stopniu prawdopodobieństwa zagrożenia chorobą. I to jest bardzo niebezpieczny precedens. Bo np. niedługo firmy ubezpieczeniowe (zwłaszcza w USA) będą żądały od klientów informacji na temat braku “wadliwego genu” i tych z tym genem nie będą chciały ubezpieczać albo też będą żądały od nich bardzo wysokich stawek. A co najważniejsze: duże prawdopodobieństwo zagrożenia  chorobą nie oznacza, że się zachoruje. To prawdopodobieństwo wyznaczane jest metodą statystyczną, a jak mówi klasyk: są trzy poziomy kłamstwa – kłamstwo, cholerne kłamstwo i… statystyka.

Cytat
Wracając do “precedensu Angeliny”: w Europie koszty leczenia w dużym stopniu pokrywa państwo. Z tego powodu za kilka lat ktoś “mądry”  dojdzie do wniosku, żeby obligatoryjnie usuwać kobietom piersi, jeżeli będą miały ten wadliwy gen, argumentując, że to dla ich dobra (a tak naprawdę dla “dobra budżetu” oczywiście). Wkraczamy w bardzo niebezpieczną dziedzinę, gdzie na podstawie tylko posiadania jakiegoś genu będzie się decydować o czyimś życiu bądź śmierci. Pomyślcie tylko, skoro śmierć na raka jest taka straszna, a ryzyko śmierci na tę chorobę jest tak duże w przypadku posiadania jakiegoś genu, to ktoś jeszcze  genialniejszy dojdzie do wniosku, ze trzeba profilaktycznie pobrać materiał genetyczny do zbadania  we wczesnym życiu płodowym (z czasem będzie to coraz tańsze) i – w razie czego – zrobić aborcję osób z “wadliwym genem”, oczywiście ze względów humanitarnych (no bo skoro istnieje duże prawdopodobieństwo przyszłych cierpień na raka…). I tak dalej.  w  Nowym Wspaniałym Świecie, bo to dopiero początek.

Cytat
Witajcie w Nowym Wspaniałym Świecie, bo to dopiero początek. Fikcyjną nieco, ale przemawiającą do wyobraźni wizję takiego świata można obejrzeć w filmie Gattaca (a jeszcze lepiej przeczytać Nowy Wspaniały Świat Huxleya). Chcecie żyć w takim świecie?

A co to ma wspólnego z Angeliną? Ano właśnie staje się pionierką tego świata – samo prawdopodobieństwo wystąpienia choroby traktuje jako chorobę, a że jest znana i zarazem chce zrobić z tego kampanię, to już niedługo o całym problemie zrobi się głośno na całym świecie… a więc Nowy Wspaniały Świat, choć na razie daleko to niebezpiecznie się zbliża.
« Ostatnia zmiana: 15-05-2013, 23:23 wysłane przez Whena » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #19 : 16-05-2013, 10:38 »

A to wcale nie koniec, bo jak się okazuje Angelina zamierza profilaktycznie wyciąć jajniki. Zwariowała baba doszczętnie. Ciekawe czy postępactwo i lemingi ruszą jej śladem.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!