Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dandi z NIA 18-04-2013  (Przeczytany 134290 razy)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #80 : 05-05-2014, 07:26 »

Próbowałeś odstawić leki? Badałeś się przed rozpoczęciem NIA i po w celu porównania parametrów?
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #81 : 05-05-2014, 08:21 »

Wczoraj w nocy na to wpadłem, aby odstawić leki i sprawdzić stan mięśni i stawów. Ale z drugiej strony jest to ważny hormon i jak to tak bez niego?

Badałem się przed NIA, w trakcie NIA. I jest pogorszenie wyniku TSH. Podwyższenie dawki hormonu o 0,25.
Zapisane
Lluca
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #82 : 05-05-2014, 13:49 »

Cześć, przywitam się, gdyż jestem nowa. Do Dandi: przypadkiem trafiłam na to forum i na Twoje wypowiedzi. Postanowiłam napisać, gdyż od kilku lat przechodzę dokładnie to samo co Ty. Najlepiej jakbym w ogóle nie jadła;/ zniosłabym kłopoty trawienne po posiłkach, ale nie takie fazy z układem nerwowym, emocjonalnym i Bóg wie co jeszcze..i śluz, i problemy z włosami i naprawdę tyle, że aż uwierzyć nie mogłam, że człowiekowi może tyle dolegać!  W analizowaniu siebie pomógł mi jeden z Twoich postów, w którym piszesz, że jazdy zaczynają się gdy pokarm jest w jelitach - masz rację. Ja też najlepiej się czuję całkiem wyczyszczona i na gotowanej owsiance. Z tym, że u mnie takie jakieś "spady energetyczne" występowały także po wszelakim cukrze (brałam pod uwagę cukrzycę, ale wyniki w normie, hashimoto - jednak to ma chyba mało wspólnego ze zjadanym posiłkiem, alergie też mam i astmę itp itd..). Powiem Ci, ze znacznie lepiej się czuję odstawiwszy gluten. Humor mam normalny, brak lęków dziwnych i spadów właśnie. Cukier, słodycze i niestety jogurty też mi nie służą..no ale doszłam do tego sama, a ta banda cała ze służby zdrowia już mnie na sale do psychiatryka wsadzała. Bo skoro wyniki w normie, prócz wyżej wymienionych, to coś z garem musi laska mieć. Teraz mam 26 lat. W wieku 21 zasłabłam na ulicy i od tamtego momentu całe moje życie wywróciło się do góry nogami. Tak NAGLE. Jakby cały układ hormonalny i nerwowy padł. No a na antybiotykach jechałam nie raz z powodu astmy nabytej od dziecka, później piwo, piwo, piwo...taka ta ówczesna młodzież;p
Dobrze, że jest to forum, intuicyjnie czuję, że terapie tu proponowane to strzał w 10! Raz już piłam MO, przerwałam, ale powracam:)
Chciałabym jeszcze dodać, że po drodze zaznajomiłam się w miarę możliwości z TMC. Nie raz praktykuję wskazówki w niej zawarte. Segregacja pokarmów odpowiednio pod stan narządów wewnętrznych stosowana w tejże medycynie pomaga dojść organizmowi do równowagi. Pozdrawiam i polecam się choć pokrótce zaznajomić żywieniem wg 5 przemian.
Zapisane
Lluca
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #83 : 08-05-2014, 10:52 »

Ciekawa jest książka Paul Pitchford - "Odżywianie dla zdrowia". Prawdę mówiąc jest tam obszerna wiedza i dla początkujących i dla nieco bardziej zaawansowanych stosujących 5 przemian. Wydanie ma ok 600 stron, można znaleźć pdf i w razie potrzeby przekartkować do interesującego nas aktualnie tematu. Są opisy jak radzić sobie z konkretnymi dolegliwościami, jak rozpoznać stan narządu odpowiedzialny za nasze samopoczucie, o drożdżycy, pasożytach i niedoborach też. Tak jak wspomniałeś, Wiktor, TMC jest bardzo starą dziedziną wiedzy wschodu, stosowaną do dziś. Podobno posiadają nawet szpitale leczące pacjentów tylko za pomocą diety (super sprawa!). Nie obrażając nikogo - przypuszczam, że gdyby nie chrystianizacja Europy, w naszych rodzimych stronach także nadal odwoływalibyśmy się do naturalnych, nam znanych i wypróbowanych metod leczenia typu ziołolecznictwo itp. Ale za coś musieli przecież palić na stosie...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #84 : 10-05-2014, 21:57 »

Chciałabym jeszcze dodać, że po drodze zaznajomiłam się w miarę możliwości z TMC. Nie raz praktykuję wskazówki w niej zawarte. Segregacja pokarmów odpowiednio pod stan narządów wewnętrznych stosowana w tejże medycynie pomaga dojść organizmowi do równowagi. Pozdrawiam i polecam się choć pokrótce zaznajomić żywieniem wg 5 przemian.
A ja, w drodze rewanżu, polecam zaznajomić się z NGM, jest równie nieskuteczna, ale za to sporo głupsza.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #85 : 10-05-2014, 22:43 »

Kurcze właśnie szukam w googlach coś o ngm i znalazłem "Agregat uprawowo-siewny" i "Membranowe generatory azotu". Czy idę dobrym tropem?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #86 : 11-05-2014, 08:19 »

Scorupionkowi chodziło oczywiście o Nową Germańską Medycynę.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #87 : 30-11-2015, 21:25 »

Już od dłuższego czasu, sukcesywnie co 2-3 tygodnie dookoła zabliźnione rany wyskakują mi twarde grudkowate krosty. Pojawiają się zazwyczaj od razu rano po dobrym śnie, swędzą swędzą i znikają. I tak ciągle w tych samym miejscach.

Generalne nie jest to dla mnie problem ale wyraźnie coś się dzieje. Czy ktoś wie co to może być? W załączeniu przesyłam zdjęcia.

1.



2.



3.


Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #88 : 01-12-2015, 19:19 »

1.

http://www23.zippyshare.com/i/vqwALFNG/345820/1.jpg

2.

http://www22.zippyshare.com/i/m3UgVXUb/622531/2.jpg

3.

http://www91.zippyshare.com/i/JuX37j5Q/231417/3.jpg
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!