Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 09:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chleb, który odmienia życie  (Przeczytany 11737 razy)
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« : 14-05-2013, 21:47 »

Znalazłam przepis na "Chleb który odmienia życie".
http://mamaalergikagotuje.blogspot.com/2013/05/chleb-ktory-odmienia-zycie-bez-maki.html
Czy możecie rzucić okiem i powiedzieć czy można takie coś piec stosując ZZO? Oczywiście składniki które mają gluten należy zastąpić innymi.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2013, 21:43 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 14-05-2013, 22:04 »

A widziałaś kiedyś na własne oczy piramidę żywieniową Biosłone? Był tam chleb który odmienia życie?
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #2 : 14-05-2013, 22:06 »

Jak składniki z glutenem, czyli chyba tylko płatki owsiane, zastąpisz czym innym (ale czym?), to ten chleb się chyba rozleci na kawałki. Może, jeśli już chcesz, lepiej zmodyfikować przepis Gibbona i dodać tam trochę ziaren?
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #3 : 14-05-2013, 22:21 »

Zmodyfikuj przepis, upiecz chleb i zdaj relację, czy odmienił Twoje życie. Jak nie, to nie ma się co za niego brać. Wystarczy mi chleb Gibbona, który mam w pół godziny, zamrożę i na miesiąc mi wystarczy. Przecież tego nie je się codziennie.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Skąd: okolice Łodzi
Wiadomości: 426

« Odpowiedz #4 : 15-05-2013, 06:11 »

Tu nie chodzi o to, że on ma odmienić mi życie (taka nazwa), tylko czy mogę go piec mojej mamie chorującej na gościec? Upiekę, potem zdam relacje. smile Wiadomo że nie jest on do pochłaniania w nie wiadomo jakich ilościach, tylko tak jak chleb np. Gibbona, który piekę często i zamrażam mojej mamie.
« Ostatnia zmiana: 15-05-2013, 18:00 wysłane przez Agata » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #5 : 09-07-2013, 20:51 »

http://www.mojewypieki.com/przepis/chleb,-ktory-odmienia-zycie

Składniki na 1 bochenek:

- 135 g ziaren słonecznika
- 90 g siemienia lnianego
- 65 g orzechów laskowych lub migdałów, mogą być ze skórką
- 145 g płatków owsianych, tradycyjnych
- 4 łyżki nasion babki płesznik (lub 3 łyżki proszku z tych nasion)
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżka syropu klonowego (lub szczypta stewii)
- 3 łyżki roztopionego oleju kokosowego lub masła ghee
- 350 ml wody
- 2 łyżki nasion chia (szałwia hiszpańska) opcjonalnie

Dzisiaj go upiekłam. Przymierzałam się do tego od maja. Właśnie się studzi. Oczywiście nie wytrzymaliśmy z mężem i już ukroiliśmy. Pyszny!
W komentarzach na podanej przeze mnie stronie panie próbują zamienić płatki owsiane gryczanymi lub jęczmieniem.

Ja zastosowałam stewię zamiast syropu klonowego i migdały z orzechami włoskimi. Nie dałam też ostatniego składnika (nasion chia), bo nie miałam w domu.

Pewien gość tamtego bloga: Marta napisała tak:
http://bezgluten.pl/sklep/produkt,557,bezglutenowe_platki_owsiane_nowa_nizsza_cena.html
"Ja jestem na diecie bezglutenowej i korzystam z tych płatków owsianych. Zajadam się nimi na śniadanie i używam ich do ciast i chlebów i nic mi po nich nie jest, a mam zdiagnozowaną celiakie i jestem na diecie bezglutenowej już od 10 lat. Pozdrawiam smile"
« Ostatnia zmiana: 10-07-2013, 11:46 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #6 : 10-07-2013, 22:02 »

Pewien gość tamtego bloga: Marta napisała tak:

"Ja jestem na diecie bezglutenowej i korzystam z tych płatków owsianych. Zajadam się nimi na śniadanie i używam ich do ciast i chlebów i nic mi po nich nie jest, a mam zdiagnozowaną celiakie i jestem na diecie bezglutenowej już od 10 lat. Pozdrawiam smile"

No to faktycznie jest na diecie bezglutenowej. Ten przytoczony przez Ciebie cytat ma być propozycją dla nas, czy jednak negatywnym przykładem? Bo nie mogę uchwycić Twoich intencji.
« Ostatnia zmiana: 10-07-2013, 23:05 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #7 : 11-07-2013, 17:32 »

Savage, chodziło mi raczej o te płatki owsiane. W lince u góry podane było, że te płatki owsiane są bezglutenowe. Ciekawe jak to robią, że usuwają z czystego owsa gluten.

Jeśli o "chleb", poza płatkami nie ma więcej glutenu, więc teoretycznie, dla osób bez celiakii doraźnie można stosować, jeśli też ktoś nie jest na DP.
« Ostatnia zmiana: 11-07-2013, 18:54 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Ania82
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #8 : 12-07-2013, 20:43 »

Owies jest zbożem, który w swojej naturze jest bezglutenowy. Zanieczyszczenie glutenem wynika z faktu, że pomiędzy źdźbłami owsa wyrastają inne zawierające gluten zboża.
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #9 : 12-07-2013, 21:09 »

Ania, skąd ta informacja, że owies jest zbożem bezglutenowym?
Zapisane
Ania82
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #10 : 14-07-2013, 08:38 »

Oto link: http://pl.wikipedia.org/wiki/Owies.
Poniżej wklejam kluczowy cytat:
"Ziarno owsa nie zawiera glutenu, nie nadaje się więc do wypieku chleba, chociaż mąka owsiana jest dodawana do ciasta chlebowego."
Ponadto niedawno - zresztą dzięki Biosłone - dowiedziałam się, że mam celiakię i trochę bardziej interesuję się tym tematem pomimo tego, że węglowodanów pod postacią kasz, zbóż itp. jem niewiele. Obecny na rynku polskim owies bezglutenowy pochodzi ze Skandynawii. Bezglutenowość owsa ze Skandynawii wynika z braku domieszki innych zbóż na polu, gdzie rośnie owies lub przebierania ziaren po zbiorach. Również technologia przerabiania ziaren owsa odbywa się na osobnej linii produkcyjnej.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2013, 20:34 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #11 : 14-07-2013, 11:21 »

Najbezpieczniej zapomnieć o chlebie i po problemie. Jest to wykonalne, ale nie twierdzę, że łatwe. Ja już prawie dwa lata nie jem chleba i nie czuję się poszkodowana i nie chodzę też głodna.

Jeśli będziecie szukać przepisu na zdrowy chleb, to prędzej czy później sięgnięcie po tradycyjny wypiek, ponieważ nigdy nie osiągnięcie oczekiwanego smaku stosując zamienniki.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #12 : 14-07-2013, 12:48 »

Staram się nie jeść chleba już cztery lata. Nauczyłam się jeść jajecznicę i bigos bez chleba, choć muszę przyznać, że czasem uwielbiam zjeść bigosik z chrupiącą bułką. Nie jadam praktycznie kanapek, nauczyłam się jeść wędlinę, ser w plastrach.
Niestety nie wytrzymuję dłużej bez chleba ze świeżym smalcem, obowiązkowo z kiszonym ogórkiem lub pomidorem. Po prostu go uwielbiam.
Kiedyś na forum znalazłam informację, że lepsza jest bułka, bo nie rozkłada się w jelicie grubym tylko wcześniej. Chyba już w dwunastnicy.
Mimo wszystko staram się jednak ograniczać gluten. Piekłam już różne chleby bezglutenowe: gryczane, słonecznikowe, kukurydziane, mieszane z różnymi proporcjami mąk bezglutenowych. Niestety nie smakowały mi.
Ten wyżej jest pierwszy, który mi smakuje.

Domi, wiem, że można nauczyć się jeść bez chleba, i że nie jest to łatwe. Ale czasem dosłownie aż pachnie człowiekowi kanapka z jajkiem lub pomidorkiem. A jak się raz skusi, to coraz częściej ciągnie. Szczególnie w naszym świecie. Nie zawsze wystarcza silna wola.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2013, 14:11 wysłane przez Agata » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!