Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Plastikowe opakowania żywności  (Przeczytany 13725 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 20-05-2013, 19:46 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/plastikowe_opakowania_zywnosci
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #1 : 04-06-2013, 21:20 »

Informacja bardzo ważna, a myślę, że warto podkreślić, że opakowania PET, czyli te, z których głownie pijemy wodę, są wolne od BPA.
Zapisane
Bart-ender
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03.2010
Skąd: Kujawy
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #2 : 05-06-2013, 09:58 »

Zależy z czego tę wodę pijemy. Dar Natury (NESTLE WATERS) dostarcza do firm wodę w butlach z numerem 7, czyli w takich które mogą zawierć już BPA. Dobrze wiedzieli gdzie uderzyć, żeby łatwo zatruwać ludzi.
Zapisane

Ci, którzy wiedzą najmniej, są najbardziej posłuszni.
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #3 : 05-06-2013, 10:16 »

Ja zamawiam Jurajską w but. 0,33, co prawda nie ma niegazowanej tylko co najwyżej lekko gazowana, ale i tak wolę taka niż z plastiku.

Też się zastanawiałem kiedyś czy PET-y maja w sobie bisfenol A?
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #4 : 05-06-2013, 10:21 »

Luki. A skąd ta pewność, że nie mają?
Zapisane

Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #5 : 05-06-2013, 10:39 »

Ja zamawiam Jurajską w but. 0,33, co prawda nie ma niegazowanej tylko co najwyżej lekko gazowana, ale i tak wolę taka niż z plastiku.
Możliwe, że gazowaną lepiej jest pić niż niegazowaną bo ją konserwują fluorem. Wygazować zresztą nie problem.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #6 : 05-06-2013, 12:52 »

Ja zamawiam Jurajską w but. 0,33, co prawda nie ma niegazowanej tylko co najwyżej lekko gazowana, ale i tak wolę taka niż z plastiku.
Gdzie robisz zamówienie?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #7 : 05-06-2013, 13:52 »

Kiedyś napisałem do nich e-mail na stronie firmy i dali mi namiar na dystrybutora w moim rejonie. Generalnie nie chcą się bawić w wożenie małych ilości, ale jak masz gdzie trzymać zapas np. 25 skrzynek to ok.
Zapisane
Marcia
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.04.2013
Skąd: Poznań
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #8 : 09-07-2013, 13:19 »

Właśnie przeczytałam na portalu artykuł o opakowaniach z plastiku i się przeraziłam. Mam koło siebie wodę Jurajską w plastikowej butelce (oczywiście w szklanej nie było) z napisem PET. Mam nadzieję, że Luki27 ma rację, mówiąc, że takie butelki nie zawierają BPA. Wyczytałam w internecie, że BPA zawierają głównie puszki z konserwami i napojami, które są powlekane w środku. Mistrz pisze o unikaniu pakowanego jedzenia, a ja sobie pomyślałam, że do sklepów często żywność jest przywożona w plastikowych workach, skrzynkach i dopiero w sklepie wykładają do jakiejś skrzyneczki. Czy myślicie, że takie worki też mają ten BPA?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #9 : 25-12-2013, 20:52 »

Unikam plastikowych opakowań, ale nie zawsze się da. Czasami produkt w plastiku jest niezbędny, nie ma innego w zastępstwie.
Informacja, z jakiego tworzywa wyprodukowano butelkę plastikową bądź opakowanie do przechowywania żywności, znajduje się na spodzie butelki w formie symbolu graficznego, który składa się z trzech zawracających strzałek tworzących trójkąt. W środku tego trójkąta znajduje się cyfra od 1 do 7 informująca o rodzaju tworzywa, z którego wyprodukowano opakowanie.
Warto poznać te cyfry i świadomie robić zakupy.
 - 
http://www.ukrytaprawda.com/butelki-i-opakowania-plastikowe-dobre-zle-i-najgorsze/
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #10 : 25-12-2013, 23:33 »

Właśnie przeczytałam na portalu artykuł o opakowaniach z plastiku i się przeraziłam.
Przeczytaj cały artykuł (zresztą już całkiem stary), z którego fragment o BPA został zaczerpnięty - źródło jest podane na dole artykułu (Holokaust : woda, jedzenie, kosmetyki i zastrzyki).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!