Niemedyczne forum zdrowia
19-06-2019, 11:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Ramówka Radiabiosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hashimoto  (Przeczytany 30772 razy)
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
NIA: 18-06-2013
Wiedza:
Wiadomości: 460

« Odpowiedz #20 : 05-11-2014, 15:32 »

Cytat
samo zbicie przeciwciał, rozumiane jako likwidacja przyczyny choroby (zaprzestanie autoagresji)
To bardzo charakterystyczne dla pokrętnego sposobu rozumowania pomylenie przyczyny ze skutkiem.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #21 : 05-11-2014, 17:48 »

Cytat
Jeśli ktoś twierdzi inaczej, no cóż, zawsze możemy porozmawiać o ewidentnych błędach logicznych w formułowaniu swoich tez.

Dotyczyło to moich błędów. Użyłem zdaje się truizmu w pewnym miejscu dyskusji, co stało się punktem zaczepnym mającym na celu przekierowanie dyskusji na inne tory. Przypadek podobny do literówki koleżanki.

Internet jak i papier wszystko przyjmie, taśmy już niekoniecznie.  Z chęcią pochyliłbym się nad przypadkami wyleczeń Twoich 5 pacjentów z jakąś dokumentacją, np. USG tarczycy, spadek aTPO, normowanie TSH. Zresztą, podlinkowanie takich skanów (anonimów) pod artykułem byłoby strzałem w dziesiątkę, dla wszystkich - dla mnie, Ciebie i przyszłych chorych. A zrobienie takich badań zgodnie z metodologią (dwie grupy kontrolne i randomizowanie) i opublikowanie ich byłoby żelazny dowodem na skuteczność proponowanego leczenia, równoznaczne z otrzymaniem rozgłosu na całym świecie.

Co do mitycznych mikronadżerek, przecież czymś takim można tłumaczyć wszystko, że podam tylko kilka rzeczy:
1) złe działanie soków trawiennych - nierozłożone resztki w dużych ilościach przechodzą dalej przez jelita.
2) degradacja błon komórkowych, na skutek złych proporcji kwasów omega3/omega6 (dieta zachodnia - 1:40).
3) upośledzenie enzymu delta-6-desaturazy arrow niedobór GLA/EPA (przy niedoborach B6, cynku, i nadmiarze kwasów nasyconych).
4) niedobór witaminy D.
5) zablokowanie szlaków metabolicznych NNKT.

Co do samego Hashimoto, to znowu trzeba by podejść do problemu bardziej kompleksowo. Zgadzam się, że wyeliminowanie glutenu, czy innych alergenów, to eliminacja skutku - ale jakże odciążającego organizm na czas choroby. Co z nagromadzeniem fluoru (pasty, płukanki, woda) i bromu (kosmetyki - kobiety chorują częściej, prawda?, ryby, algi)? Przecież te pierwiastki z grup fluorowców masakrują tarczycę. Co z nasyceniem organizmu kwasami omega3, GLA? Co z niedoborami witaminy D (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23337162 )?

Przyczyną wszystkich chorób nie są tylko nadżerki. To może być setki różnych powodów, których nikt nie jest w stanie przewidzieć z uwagi na stopień skomplikowania ludzkiego organizmu i milionów sieci zależności pomiędzy substancjami. A sama monoterapia MO, niekoniecznie musi pomóc - sama dieta prozdrowotna jest ok w porównaniu z dietą zachodnią, ale na pewno nie zaleciłbym jej osobie chorej. Preparatu Kelp nie zaleciłbym nikomu z powodów wyżej przeze mnie wymienianych.

Cytat
To bardzo charakterystyczne dla pokrętnego sposobu rozumowania pomylenie przyczyny ze skutkiem.

Mnie bym tam nic nie przeszkadzało, gdyby ktoś wyleczył mi skutek choroby w taki sposób, abym nie musiał brać leków, mógłbym powrócić do "normalnego" jedzenia, nie odczuwałbym skutków choroby, i ona sama by nie wracała. To coś jak chorowanie na gorączkę z Jowisza.

« Ostatnia zmiana: 05-11-2014, 18:00 wysłane przez Thomas51 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.551

WWW
« Odpowiedz #22 : 05-11-2014, 18:38 »

Jak się chce uniknąć merytorycznej dyskusji, to zarzuca się temat mnóstwem niepowiązanych ze sobą wątków. Stara sztuczka. Może po kolei. Ustalmy najsampierw, co jest przyczyną autoagresji. Przeciwciała?

samo zbicie przeciwciał, rozumiane jako likwidacja przyczyny choroby (zaprzestanie autoagresji), jest jak najbardziej możliwe i mi poznane.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #23 : 05-11-2014, 19:55 »

Bezpośrednią przyczyną autoagresji jest powstawanie przeciwciał, które niszczą komórki czy tkanki. Gdy te przeciwciała nie będą nigdy powstawały jest to tożsame z całkowitym wyleczeniem choroby autoimmunologicznej. Nie ma innej przyczyny. Możemy się sprzeczać co jest przyczyną powstawania takich a nie innych antygenów i tutaj przyczyn może być kilkanaście, na pewno nie jest nią zawsze TYLKO sama obecność nadżerek czy raczej degradacja błon komórkowych (co wiesz doskonale z praktyki przypadków osób, którym mikstura ani DPZ nie pomogła). Jeśli ubytki są wywołane niedoborami tychże kwasów tłuszczowych, których używa się w olejach w MO, to rzeczywiście taka terapia może być pomocna. Jestem w stanie uwierzyć, że to działa, jak duża część terapii naturalnych, jednak interpretacja i opis działania pozostawia zawsze wiele do życzenia.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.304

WWW
« Odpowiedz #24 : 05-11-2014, 20:10 »

Odradzam używania Kelpu, dawki jodu są w nim no... dosyć losowe. Jest też skarbnicą metali ciężkich, głównie arsenu. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie płynu Lugola, tak 1/3 kropli dziennie.

U osób nadwrażliwych na jod może wystąpić podrażnienie błony śluzowej jamy nosowo – gardłowej, zapalenie skóry z pojawieniem się pęcherzyków, świądem, wrzodziejącymi nadżerkami. Czasami mogą wystąpić objawy ogólne z gorączką, wysypką, obrzmieniem węzłów chłonnych, a nawet wstrząsem groźnym dla życia. Przewlekłe stosowanie preparatów z jodem może wywołać nadczynność tarczycy, trądzik jodowy oporny na leczenie, alergię miejscową lub uogólnioną. Długotrwałe stosowanie preparatu lub stosowanie na duże powierzchnie skóry może być przyczyną nadczynności tarczycy u pacjentów z utajonymi zaburzeniami czynności tarczycy (zwłaszcza u pacjentów w wieku starszym).

Absolutnie nie należy przyjmować na własną rękę dostępnych w sprzedaży preparatów zawierających jod stabilny takich jak np. płyn lugola (ten dostępny w aptekach nie jest przeznaczony do użytku wewnętrznego) czy jodyna. Spożycie tego rodzaju środków jest szkodliwe i może spowodować poważne, negatywne skutki zdrowotne.

Samowolne przyjmowanie preparatów jodu niesie ze sobą ryzyko wywołania zaburzeń czynności tarczycy, głównie pod postacią jej nadczynności. Stan ten, poza znacznym ograniczeniem wydolności psycho-fizycznej, może nawet zagrażać życiu chorych, szczególnie cierpiących na schorzenia układu sercowo-naczyniowego -  ogłosił w oficjalnym komunikacie dr hab. n. med. Grzegorz Kamiński, prof. nadzw. WIM, Kierownik Kliniki Endokrynologii i Terapii Izotopowej CSK MON.

Czy Pan bierze odpowiedzialność za to, co pisze?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Gibbon
*


Online Online

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.162

« Odpowiedz #25 : 05-11-2014, 20:17 »

Nie wiadomo co ten Pan bierze, ale na pewno nie odpowiedzialność:

Bezpośrednią przyczyną autoagresji jest powstawanie przeciwciał
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
NIA: 18-06-2013
Wiedza:
Wiadomości: 460

« Odpowiedz #26 : 05-11-2014, 20:27 »

Ten Pan ma bardzo podobny styl pisania do kilku panów, których na forum już nie ma a którzy okazywali się być jednym panem.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #27 : 05-11-2014, 20:44 »

Dzięki za zwrócenie uwagi, oczywiście płyn Lugola powinien być na bazie wody - ten apteczny jest na glicerynie.

U osób nadwrażliwych na jod, takie same reakcje wywoła Kelp (o ile jodu jest w nim tyle samo, a może być więcej). 1/3 kropli Lugola to 100% dzienne zapotrzebowanie na jod wg RDA. Pisałem, że nie wolno brać jodu przy utajnionym Hashimoto. Tak, bardzo często przy długotrwałym niedoborze jodu i większej suplementacji tarczyca przechodzi w nadczynność i niedoczynność na przemian, co jest normalne - normalne, nie znaczy, że zdrowe. Jod powinno się brać pod osłoną selenu (potrzebny do konwersji hormonów fT3 i fT4).

Kilka rzeczy o jodzie:
- stanowi podstawowy suplement w terapii Gersona pod postacią 50% roztworu płynu Lugola (na wodzie)
- dzięki zjawisku Wolffa - Chaikoffa jest skuteczny w niedoczynności tarczycy.
- dieta przeciętnego Japończyka zawiera około 14 mg jodu, czyli prawie stokrotnie przekracza zalecaną dawkę.
- w Japonii jest dużo niższy procent schorzeń tarczycy, jest dużo niższa zachorowalność na nowotwory, które wiąże się z niedoborem jodu (np. rak piersi, jajników czy prostaty), a w samym 1,5 mln Kioto jest więcej 100 latków niż w całych 300mln Stanach Zjednoczonych.
 
Bacznie obserwuję Japonię i będę sprawdzał, jak zanieczyszczenia oceaniczne wpłyną w przyszłości na te statystyki.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
NIA: 18-06-2013
Wiedza:
Wiadomości: 460

« Odpowiedz #28 : 05-11-2014, 20:50 »

Cytat
Może po kolei. Ustalmy najsampierw, co jest przyczyną autoagresji. Przeciwciała?
Panie Thomas51, proszę o odpowiedź na powyższe pytanie.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.304

WWW
« Odpowiedz #29 : 05-11-2014, 20:52 »

Jeśli ubytki są wywołane niedoborami tychże kwasów tłuszczowych, których używa się w olejach w MO, to rzeczywiście taka terapia może być pomocna. Jestem w stanie uwierzyć, że to działa, jak duża część terapii naturalnych, jednak interpretacja i opis działania pozostawia zawsze wiele do życzenia.

A nie lepiej doczytać, o co chodzi, zamiast pisać bzdury na temat olejów używanych w MO?

Bezpośrednią przyczyną autoagresji jest powstawanie przeciwciał, które niszczą komórki czy tkanki. Gdy te przeciwciała nie będą nigdy powstawały jest to tożsame z całkowitym wyleczeniem choroby autoimmunologicznej. Nie ma innej przyczyny.

Możemy się sprzeczać co jest przyczyną powstawania takich a nie innych antygenów i tutaj przyczyn może być kilkanaście,

Podzieliłem na dwa fragmenty pańską wypowiedź, bo z pierwszej wypowiedzi o przyczynie już niby wiemy, by z drugiej części wypowiedzi dowiedzieć się, że tak naprawdę nic nie wiemy.

A zatem powtórzmy proste pytanie:
Ustalmy najsampierw, co jest przyczyną autoagresji. Przeciwciała?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.551

WWW
« Odpowiedz #30 : 05-11-2014, 20:54 »

Cytat
bardzo często przy długotrwałym niedoborze jodu i większej suplementacji tarczyca przechodzi w nadczynność i niedoczynność na przemian, co jest normalne - normalne, nie znaczy, że zdrowe
Ani normalne, ani zdrowe, bo to jest po prostu jedna z postaci chorób tarczycy: http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/choroby-tarczycy-i-przytarczyc#nadczynnosc_tarczycy_z_niedoczynnoscia
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.304

WWW
« Odpowiedz #31 : 05-11-2014, 21:06 »

1/3 kropli Lugola to 100% dzienne zapotrzebowanie na jod wg RDA.

1. U niemowlęcia, nastolatka, trzydziestolatka, czy u pańskiej ciotki?
2. U zdrowego, czy chorego?
3. U obywatela USA, Niemiec, Kongo, Japonii, Polski, czy Norwegii?
4. U wojskowego, piekarza, piłkarza, czy kosmonauty?
5. U sprawnego, czy niepełnosprawnego?
6. Czy Pan wie, o czym Pan pisze?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 940

« Odpowiedz #32 : 05-11-2014, 21:29 »

A zrobienie takich badań zgodnie z metodologią (dwie grupy kontrolne i randomizowanie) i opublikowanie ich byłoby żelazny dowodem na skuteczność proponowanego leczenia, równoznaczne z otrzymaniem rozgłosu na całym świecie.
Oj, żartowniś, żartowniś.

Co do mitycznych mikronadżerek, przecież czymś takim można tłumaczyć wszystko, że podam tylko kilka rzeczy:
1) złe działanie soków trawiennych - nierozłożone resztki w dużych ilościach przechodzą dalej przez jelita.
Proszę wyjaśnić, co znaczy "dalej"? "Dalej", czyli do okrężnicy, czy "dalej", czyli poza układ trawienny?

Przyczyną wszystkich chorób nie są tylko nadżerki.
Nikt czegoś takiego tutaj nie napisał. Przyczyną chorób jest toksemia organizmu.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #33 : 05-11-2014, 22:11 »

Ani normalne, ani zdrowe, bo to jest po prostu jedna z postaci chorób tarczycy: http://portal.bioslone.pl/przyczyna-chorob/choroby-tarczycy-i-przytarczyc#nadczynnosc_tarczycy_z_niedoczynnoscia

Jak mogę sprawdzić czy mam już tę nadczynność? Badania jej nie wykazują, niedoczynności także. I kiedy nastąpi przełom tyreotoksyczny? Żyjąc w rejonie ubogim w jod, przy średnio-niskim spożyciu soli przez przypadek spożyłem zbyt dużą ilość jodu - kilkadziesiąt dni z rzędu. TSH przeszło w niedoczynność (przynajmniej wtedy udało mi się to wychwycić w badaniu) i się unormowało utrzymując się od kilku miesięcy. Wiem, to tylko jeden przypadek, jeszcze autorski i z internetu. Jesteś w posiadaniu badań pacjentów potwierdzające ten przypadek? Swoje własne lub te z Medline?

Machos,
Sprawdź czym jest RDA. Tak, wiem - normy tam podane są oczywiście za niskie dla przeciętnej osoby dorosłej - no ale cóż, komuś wybitnie zależy, żeby później nieprzyczynowo leczyć choroby z niedoboru tzw. lekami objętymi patentem.

Dusiu70,

Ornish i cofanie raka prostaty:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16094059

Ornish i cofanie miażdżycy:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20102949

Czyżby producenci warzyw i owoców pokłócili się z koncernami farmaceutycznymi? A może Dean sam te badania zasponsorował, bo odziedziczył majątek po ojcu? Czyż nie jest to policzek dla przemysłu chemicznego? A badania China Study?

Zdefiniuj toksemię.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.551

WWW
« Odpowiedz #34 : 05-11-2014, 22:17 »

Cytat
1. U niemowlęcia, nastolatka, trzydziestolatka, czy u pańskiej ciotki?
2. U zdrowego, czy chorego?
3. U obywatela USA, Niemiec, Kongo, Japonii, Polski, czy Norwegii?
4. U wojskowego, piekarza, piłkarza, czy kosmonauty?
5. U sprawnego, czy niepełnosprawnego?
6. U jadającego na śniadanie jajecznicę na boczku, jak Pan Bóg przykazał, czy porąbane płatki owsiane z mlekiem UHT?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
NIA: 18-06-2013
Wiedza:
Wiadomości: 460

« Odpowiedz #35 : 05-11-2014, 22:19 »

Cytat
Zdefiniuj toksemię.
Odpowiedz na pytanie.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.304

WWW
« Odpowiedz #36 : 05-11-2014, 22:38 »

Cytat
1. U niemowlęcia, nastolatka, trzydziestolatka, czy u pańskiej ciotki?
2. U zdrowego, czy chorego?
3. U obywatela USA, Niemiec, Kongo, Japonii, Polski, czy Norwegii?
4. U wojskowego, piekarza, piłkarza, czy kosmonauty?
5. U sprawnego, czy niepełnosprawnego?
6. U jadającego na śniadanie jajecznicę na boczku, jak Pan Bóg przykazał, czy porąbane płatki owsiane z mlekiem UHT?
7. U stosującego MO Bairda, czy niestosującego MO Thomasa51?
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 651

« Odpowiedz #37 : 05-11-2014, 23:17 »

Ustalmy najsampierw, co jest przyczyną autoagresji. Przeciwciała?

Zaryzykuję następujący ciąg przyczynowo-skutkowy:

(1) schemizowane jedzenie i jedzenie niewystępujące w naturze, jak np nabiał UHT, rafinowane węglowodany, farmaceutyki z naciskiem na NLPZ i antybiotyki, fluor, rtęć.
(2) osłabienie komórek jelita
(3) powstanie (mikro)stanów zapalnych w jelicie
(4) nasilenie przepuszczalności jelitowej
(5) uogólniona nietolerancja pokarmowa na nadużywane produkty (te na które powstały przeciwciała)

Jak widać praprzyczyną jest toksyczne jedzenie, potem powstają przeciwciała, a potem objawy nietolerancji pokarmowych, czyli nieswoiste stany zapalne już nie tylko w jelitach, a w całym organizmie. Toksemia więc występuje od punktu (1), przeciwciała od punktu (3), a uogólnione objawy nietolerancji pokarmowej od punktu (5). Nie wiem na ile ten opis wpisuje się w Biosłone, moim zdaniem sprzeczności nie ma.

I tu jest moment, że nietolerant (produkt na który powstają przeciwciała) nie jest przyczyną nietolerancji, ale ją podtrzymuje, stąd zdrowy może sobie jeść codziennie jajka na boczku, a przy nietolerancji jaj takie postępowanie już spowalnia, o ile nie uniemożliwia gojenie jelit.

IMHO
« Ostatnia zmiana: 05-11-2014, 23:26 wysłane przez VVV » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.551

WWW
« Odpowiedz #38 : 05-11-2014, 23:27 »

Cytat
I tu jest moment, że nietolerant (produkt na który powstają przeciwciała) nie jest przyczyną nietolerancji, ale ją podtrzymuje, stąd zdrowy może sobie jeść codziennie jajka na boczku, a przy nietolerancji jaj takie postępowanie już spowalnia, o ile nie uniemożliwia gojenie jelit.

O tym właśnie mówi pierwszy akapit opisujący zasady wdrożenia diety prozdrowotnej: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna#etap_pierwszy_diety
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #39 : 06-11-2014, 01:00 »

Cytat
Zaryzykuję następujący ciąg przyczynowo-skutkowy

Bardzo podoba mi się ten post.

1) Dodajmy jeszcze wszystko to co generuje wielką ilość wolnych rodników, jak potrawy smażone na większości tłuszczów roślinnych oraz tych o niskim współczynniku dymienia, stres oksydacyjny, duży wysiłek fizyczny, dodajmy niedobory pokarmowe (przez spożywanie rafinowanych węglowodanów), które bardzo osłabiają działanie wielu enzymów i upośledzają zdolności wydalnicze organizmu (zaczyna się magazynowanie), dodajmy wieloletnie zaburzenia proporcji omega3/omega6, brak ruchu, unikanie UVb, sprzyjające geny itd. Przyczyn może być multum, jak pisałem.

2) Na skutek ww. czynników dochodzi po pewnym czasie na poziomie każdej komórki do degradacji jej błony. I w tym momencie przeciążony organizm zaczyna rozkręcać dodatnią pętlę sprzężenia zwrotnego.

3) Pojawienie się mikrostanów zapalnych w jelicie (lub gdziekolwiek indziej - jelito jest o tyle ciekawe bo stanowi wrota dla wszystkich ubocznych metabolitów) wynika wprost zaburzeń syntezy prostaglandyn obronnych. Przyspieszenie tego procesu powodują prostaglandyny zapalne (przerwanie szlaków metabolicznych NNKT, osłabienie działania d6-desaturazy, nadmiar omega6). Podsycanie stanów zapalnych u chorych spożywając tłuszcze nasycone nie jest dobrym pomysłem.

4) Dalsza degradacja błon, czyli np. pojawienie się tzw. "nadżerek" w jelitach. Zwiększone zapotrzebowanie na niektóre składniki odżywcze w związku ze stanami zapalnymi, generacja dodatkowych wolnych rodników na skutek tychże. Koło się zamyka.


I tak rodzą się choroby  tzw. przewlekłe, cywilizacyjne i nieuleczalne.

I teraz tak, bezpośrednią przyczyną autoagresji jest tworzenie konkretnych przeciwciał. Gdy nie będą się tworzyć, autoagresji nie będzie (tutaj każdy się ze mną zgadza?). Zwijając kłębek, co jest przyczyną powstawania tych przeciwciał? Nie wiem. Może to być degradacja błon komórkowych + duża zawartość metali ciężkich drażniąca komórki, niedobory, które uniemożliwiają dostatecznie szybką regenerację i milion innych rzeczy. Dlatego potrzebne jest podejście holistyczne do problemu.
Wszystko sprowadza się do niedoborów, które to uniemożliwiają eliminację wolnych rodników, związanie szkodliwych metali ciężkich czy produktów ubocznych przemiany różnych substancji, syntezę enzymów, wysycenie błon komórkowych odpowiednimi aktywnymi  formami kwasów tłuszczowych itd. W tym przypadku toksemia jest wtórna wobec niedoborów i jako taka nie może być praprzyczyną.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!