Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hashimoto  (Przeczytany 61038 razy)
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« : 21-05-2013, 18:55 »

5 lat temu zdiagnozowano u mojej córki Hashimoto, od 2 lat pije MO, stosuje dietę bez glutenu, wyniki za 2011 były rewelacja:
 TSH 1.5298( norma 0.35-4.94)
 FT3 2.94(norma 1.71-3.71)
 FT4 1.05(norma 0.7-1.48).  Dawka Eutyroxu 62.5.

Wyniki z marca tego roku:
 TSH 3.5624
 FT3 2.66
 FT4 1.00

Nie wiem dlaczego TSH tak podskoczyło. Akurat był czas pójść do lekarza po tabletki. Endokrynolog zwiększył dawkę Eutyroxu na 75. Stwierdził, że córka jest w wieku rozwojowym ma 22 lata i powinna mieć TSH w granicach 1.5.

Wyniki z 17.05.2013
 TSH 4.6148
 FT3 3.21
 FT4 0.98
 Dawka zwiększona TSH też do góry. Smutny
 Bardzo proszę o pomoc w interpretacji tych wyników.
 Zastanawiam się nad podaniem jej Kelpu, ale nie wiem czy przy Hashimoto jest wskazany czy nie.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2013, 21:43 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Milena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2009, DP 03.2010
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #1 : 22-05-2013, 08:24 »

Ja też mam zdiagnozowane Hashimoto jakieś 10 lat temu, przez osiem lat brałam Eutyrox 25, po prawie dwóch latach bez glutenu postanowiłam odstawić tabletki i przez 2 lata wyniki były idealne, natomiast w zeszłym tygodniu zrobiłam badania i TSH wzrosło do 5,16 (norma do 4,2) też mnie zdziwił ten wynik, no cóż musiałam wrócić do tabletek. Co do kelpu to ja go zażywam.
Zapisane
Lodziuniag
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 62
MO: 15.02.2011
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #2 : 22-05-2013, 15:12 »

Jak długo zażywasz Kelp, w jakich dawkach i o jakiej porze dnia?
Zapisane
Milena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.2009, DP 03.2010
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #3 : 23-05-2013, 08:30 »

Kelp zażywam od 3 lat, 1 tabletkę dziennie w czasie posiłku, pora dnia nie ma tutaj znaczenia.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2013, 11:59 wysłane przez Whena » Zapisane
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #4 : 03-11-2014, 02:31 »

Odradzam używania Kelpu, dawki jodu są w nim no... dosyć losowe. Jest też skarbnicą metali ciężkich, głównie arsenu. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie płynu Lugola, tak 1/3 kropli dziennie. Ciężko stwierdzić czy stosowanie jodu jest korzystne przy Hashimoto - może przyspieszyć chorobę - z drugiej strony niesuplementowanie tego pierwiastka wiążę się z większą zachorowalnością na nowotwory piersi, prostaty, jajników i tarczycy. Jeśli ktoś jest przeciwny suplementacji per se, bo uważa, że jest "nienaturalna", to niech kompletnie odstawi sól jodowaną i wszystkie produkty, w których jest ona dodawana, a na efekt niech poczeka z 5 lat.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #5 : 03-11-2014, 07:21 »

Zdaje się, że sól w Polsce jodowana jest od 1997 roku. Wcześniej całe pokolenia żyły w nieświadomości i bez suplementacji, tej sztucznej, bo naturalna kopalniana sól kamienna jod zawiera. Czyli dzielnie walczymy, niczym socjaliści, z problemami, które sami stwarzamy.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #6 : 03-11-2014, 08:43 »

Cytat
Odradzam używania Kelpu, dawki jodu są w nim no... dosyć losowe.
Organizm przyswoi tyle jodu z kelpu ile mu potrzeba. Nadmiar zostanie wydalony.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #7 : 04-11-2014, 14:42 »

Całe pokolenia kiedyś żyły bez ubrań, zabijały się, gwałciły, toczyły wojny, nie odkażały głębokich ran, jadły duże ilości mięsa, nie respektowały praw kobiet, były przeciwnikami abolicji i żyły w nieświadomości umierając na opętanie przez demony.

W jaki niesztuczny sposób zamierzasz uzupełniać jod u osoby, która ma duże niedobory i źle działającą tarczycę z akurat tego powodu?

Baird,
Organizm przyswoi tyle żelaza hemowego, ile mu potrzeba.
Organizm przyswoi tyle fluoru, ile mu potrzeba.
Organizm przyswoi tyle bromu, ile mu potrzeba.
Organizm przyswoi tyle arsenu, ile mu potrzeba.
Organizm przyswoi tyle rtęci, ile mu potrzeba.
Resztę wydali.

Widzisz podobieństwo? Ostrzegam przed kelpem (nie z racji tego, że sam w sobie jest zły), ale z racji tego, że dewastując naszą planetę dopuściliśmy się do potężnego skażenia środowiska, vide zawartość bromu (antagonista jodu), rtęci i innych metali ciężkich w rybach oceanicznych - chłoną wszystko jak gąbka. Czemu organizm ryb nie wydali nadmiaru szkodliwych pierwiastków?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #8 : 04-11-2014, 14:50 »

Całe pokolenia... były przeciwnikami abolicji i
Jakiej abolicji?
Zapisane
Nówka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 4.11.2014-ok.2120
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #9 : 04-11-2014, 16:38 »

Jakiej abolicji?

zapewne tej od abolucjonizmu - czego łatwo się domyśleć jak się chce.
Zapisane

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
1 Kor 13,1
scorupion
« Odpowiedz #10 : 04-11-2014, 17:14 »

No ja cię kręcę, normalnie głupieję przy was, albo wprost przeciwnie, nabieram nowej wiedzy. A co to abolucjonizm?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #11 : 04-11-2014, 17:44 »

Cytat
nabieram nowej wiedzy
Wiedzy o niewiedzy...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #12 : 04-11-2014, 18:07 »

Cytat
Widzisz podobieństwo? Ostrzegam przed kelpem (nie z racji tego, że sam w sobie jest zły), ale z racji tego, że dewastując naszą planetę dopuściliśmy się do potężnego skażenia środowiska, vide zawartość bromu (antagonista jodu), rtęci i innych metali ciężkich w rybach oceanicznych - chłoną wszystko jak gąbka.
W takim razie co Ty w ogóle jesz? Przecież wszystko jest skażone. Przeciętne danie z ryby waży 150 gramów. Przeciętna tabletka kelpu waży 0,1 grama. Zważyłem specjalnie dla Ciebie. Ile tych metali ciężkich wlezie do tabletki kelpu?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #13 : 04-11-2014, 20:12 »

Wracając do tematu, polecając komuś suplementację jodu (dodatkowo w postaci kelpu z uwagi na czynniki powyżej wymienione przeze mnie) przy występowaniu wysokiego wskaźnika anty-TPO właściwie zawsze wywoła się zaostrzenie procesów autoimmunologicznych. Taka rekomendacja stanowi doskonały przykład niewiedzy, o tyle groźnej - bo niebezpiecznej.

Jod powinno się uzupełniać dopiero PO obniżeniu przeciwciał.

Baird,
Wszystko opiera się na prawdopodobieństwu, ale podejrzewam, że wystarczającą ilość, żeby po pewnym czasie spowodować objawy zatrucia - gdy ma się trochę mało szczęścia.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17450231

Ogólnie z tym kelpem jest niezłe zamieszanie, część badań wskazuje na znaczną toksyczność, część podważa metodologię badań wcześniejszych (nie wiadomo, które interesy biorą górę), cześć badanego kelpu zawiera nieorganiczny arsen, część organiczny. W każdym razie, ja nie stosowałbym tego suplementu jako czegoś co pozwoli mi uzupełnić ew. niedobory jodu. Taką suplementację zostawię w kwestii odważnych.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #14 : 05-11-2014, 08:21 »

Cytat
Baird,
Wszystko opiera się na prawdopodobieństwu, ale podejrzewam, że wystarczającą ilość, żeby po pewnym czasie spowodować objawy zatrucia - gdy ma się trochę mało szczęścia.
Biosłonejczycy mają dużo szczęścia.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
scorupion
« Odpowiedz #15 : 05-11-2014, 08:43 »

Wracając do tematu, polecając komuś suplementację jodu (dodatkowo w postaci kelpu z uwagi na czynniki powyżej wymienione przeze mnie) przy występowaniu wysokiego wskaźnika anty-TPO właściwie zawsze wywoła się zaostrzenie procesów autoimmunologicznych. Taka rekomendacja stanowi doskonały przykład niewiedzy, o tyle groźnej - bo niebezpiecznej.

Czyli ty rekomendowałbyś każdemu zrobienie badań wskaźnika anty-TPO przed posoleniem zupy solą jodowaną?

Cytat
o tyle groźnej - bo niebezpiecznej.
Piękny związek frazeologiczny.
Zapisane
Thomas51
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #16 : 05-11-2014, 13:21 »


Czyli ty rekomendowałbyś każdemu zrobienie badań wskaźnika anty-TPO przed posoleniem zupy solą jodowaną?

Rekomendowałbym na pewno każdemu kto ma Hashimoto. Przy podejrzeniu utajnionej choroby również. Każda dodatkowa suplementacja jodu przy wysokim poziomie przeciwciał jest po prostu nie na miejscu i zaostrza procesy autoimmunologiczne. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, no cóż, zawsze możemy porozmawiać o ewidentnych błędach logicznych w formułowaniu swoich tez.

Biosłonejczycy mają dużo szczęścia.

W mojej rodzinie ludzie też mają wiele szczęścia. Kilkunastu palaczy tytoniu (z kilkudziesięcioletnim stażem) i jeszcze żadnemu nie zdiagnozowali raka płuc. Nawet mojej stuletniej ciotce. Różnica jest taka, że ja znam wszystkie przypadki i, że papieros ma mniej losowy skład niż kelp. Zresztą można sobie poczytać na pubmedzie abstracty badań u osób, które suplementowały kelp (2 małe tabletki dziennie) i co się działo, gdy przestali. Można znaleźć też porównania różnych tabletek z uprawy eko.

Chodzi mi o dwie rzeczy:
1) Kelp nie jest najlepszym środkiem do suplementacji jodu.
2) W chorobie Hashimoto, przed zbiciem przeciwciał do normy, nie powinno się suplementować jodu.

Swoją droga jestem ciekaw, czy po zatrzymaniu autoagresji w odpowiednim czasie, taka zmniejszona tarczyca byłaby w stanie się odbudować? Takich przypadków nie znam, acz samo zbicie przeciwciał, rozumiane jako likwidacja przyczyny choroby (zaprzestanie autoagresji), jest jak najbardziej możliwe i mi poznane.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 05-11-2014, 13:48 »

Cytat
Jeśli ktoś twierdzi inaczej, no cóż, zawsze możemy porozmawiać o ewidentnych błędach logicznych w formułowaniu swoich tez.
Nie bądźmy gołosłowni: http://portal.bioslone.pl/choroba_hashimoto
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #18 : 05-11-2014, 14:09 »

Zapowiada się ciekawa, logiczna dyskusja.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #19 : 05-11-2014, 14:27 »

I bez emocji.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!