Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kfiatka - problemy z zatokami  (Przeczytany 146933 razy)
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #80 : 07-09-2017, 21:10 »

Ale to nie tylko MO wymusza na organizmie takie reakcje. Po co stosujesz te wszystkie zioła, kakao i inne cuda? Mówiłem Ci, że w takim stanie to tylko jedzenie z I etapu DP i to tylko jak jesteś głodna, ew. goły koktajl, korzeń prawoślazu i tyle.

Byłaś u Mistrza dowiedzieć się o co chodzi z Twoim organizmem?
« Ostatnia zmiana: 08-09-2017, 10:39 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #81 : 07-09-2017, 22:41 »

Nie stosuję już żadnych ziół (te, co kupiłam, wypiłam zaledwie dwie szklanki i od razu odstawiłam), piję tylko 1, 2 bardzo słabe kakao z odrobiną cytryny dziennie, bo mi pomaga, także na psychikę i ogólne samopoczucie. Pierd.... można dostać z tymi objawami, czasami trzeba też się kierować zwykłą przyjemnością... Jem tylko i wyłącznie z 1 etapu, pewnie nie tylko kiedy jestem głodna, bo czasami nawet ciężko ocenić, czy jest się głodnym, czy bardziej sennym. Np. jak nos się zatyka to uczucie głodu też się zmienia.
Napisałam, że jeszcze czekam, więc u Mistrza jeszcze nie byłam. Może w przyszłym tygodniu się uda umówić.
Czysty koktajl to jaki? Same zmielone pestki?
Ja tak piję plus zmielony ogórek kiszony.
Tak czy siak, język mam po prostu cały zawalony i absolutnie nic tego nie zmienia. Przez to mam czasami mniejszy apetyt. W porównaniu z tym, co ja piłam na oczyszczanie zatok przez ostatni rok, dwa to te dwa kakao to naprawdę jest NIC. (kiedyś piłam w ciągu dnia soki z nawet 3,4 cytryn dolewane do różnych rzeczy, także koktajli,  plus trochę ziół na oczyszczanie twarzoczaszki plus olej kokosowy) Jednak dopiero teraz mam aż tak zawalony język.
Najbardziej,co mogło przyspieszyć moje wczorajsze małe zapalenie zatok, to objedzenie się surową cebulą, która rewelacyjnie mi odtyka nos, ale i przyspiesza oczyszczanie.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #82 : 08-09-2017, 08:08 »

A czy kakao nie potęguje objawów? Skoro je pijesz codziennie i bardzo długo, to może być przyczyną nietolerancji.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #83 : 08-09-2017, 08:56 »

Głód to głód, tego się nie da z niczym pomylić. Jeśli jesteś czymś zajęta i nie możesz tego robić, bo jesteś głodna, to to jest głód. Jeśli nie wiesz, czy jesteś głodna albo się zastanawiasz, czy coś zjeść, czy nie, to nie jesteś. Znów Ci przypomnę, że w Twoim stanie jedzenie nie będzie dodawało energii, tylko pogarszało Twoje samopoczucie.

To kakao to pijesz z wodą czy jak? Jeśli na mleku, to tym bardziej odstaw. Takie ilości cebuli też mogłabyś sobie odpuścić. Szkoda, że nie postarałaś się o załatwienie sobie korzenia prawoślazu, bo mi i rodzicom pomagał, gdy chodziło o wydalanie śluzu z górnych dróg oddechowych.

Niestety, jak się jest w takim stanie, to nie można kierować się łakomstwami i oczekiwać, że wszystko będzie w porządku, bo większość mechanizmów organizmu nie działa wtedy prawidłowo, a szczególnie trawienie.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2017, 10:31 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #84 : 08-09-2017, 10:10 »

Nie kieruję się tylko łakomstwem Shadow, ale tym, że kakao w wielu przypadkach mi pomogło bardziej niż koktajle. Zresztą koktajle u mnie też czasami przyspieszają oczyszczanie, a czasami powodują większe niestrawności, ospałość...nie wiem.
Na teście Food Detective niby nic mi nie wyszło na kakao, a 10 lat temu, jak robiłam testy na alergie, to też nic nie miałam. Oczywiście teraz może być inaczej.
Kakao piję z 3 łyżkami śmietany i wodą przygotowaną, drobną łyżką oleju kokosowego, odrobiną kardamonu, cynamonu i imbiru.
Podam sytuacje, kiedy kakao mi pomagało: np. wcześniej w domu wypiłam koktajl z ogórkiem, zjadłam syte śniadanie i musiałam wyjść do miasta coś załatwić. Czułam się przejedzona i ospała, lekko niekomfortowo, zaczęłam popijać swoje kakao w trakcie drogi i oczywiście przyspieszyło to trawienie, załatwiłam się nieidealnym stolcem, pojawiło się lekkie osłabienie, ale i ulga, bo lepiej mi się oddychało i było lżej. Potem osłabienie się zmniejszało.
Ponadto czasami czuję się mniej znerwicowana po kakao.
Teraz zdecydowanie mniej mi spływa z nosogardzieli, bo nie budzę się w nocy na odpluwanie, a rano muszę się wspomóc olejem, aby coś odpluć. Jednak lepiej się czuję, jak więcej tego odpluję, niż mniej.
Kiedyś bardzo łatwo kierowałam się swoim głodem i tym, co powinnam zjeść i na co mam ochotę.
Teraz zgłupiałam, bo wstaję rano i już się stresuję samopoczuciem od rana, jestem zdenerwowana tym wszystkim i się boję, czy znowu poczuję się słabo, jak miesiąc temu. Czasami wystarczy, że za późno wstanę i już czuję się gorzej, słabiej, bardziej zdenerwowana, a w trakcie spania czuję się rewelacyjnie.
Teraz oczy mam jakby napuchnięte lekko i zawsze bardzo czerwone, przekrwione z rana. Z oczami jest teraz kiepsko.
Jak się uda, to kupię ten prawoślaz i go przetestuję.



« Ostatnia zmiana: 08-09-2017, 10:16 wysłane przez Kfiatka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #85 : 08-09-2017, 10:31 »

Dasz radę wszystko jeszcze bardziej skomplikować?
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #86 : 08-09-2017, 10:38 »

Jak się uda, to kupię ten prawoślaz i go przetestuję.
Dlaczego kupienie prawoślazu sprawia Ci tyle trudności?
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #87 : 08-09-2017, 11:02 »

Nie wiem, byłam w 4 aptekach i nigdzie tego nie mieli i nie chcieli zamówić, odsyłali do sklepu zielarskiego.
Byłam w sklepie ze zdrową żywnością, to niby mieli zamówić, bo się skończył w hurtowni, przyszłam drugi raz, nie było w hurtowni. Pójdę znowu i tyle.

Może i komplikuję wszystko, Scorupion, ale to nie jest też i proste.
Jak tobie oczyszczanie i dochodzenie do zdrowia idzie w miarę gładko i przyjemnie, to naprawdę zazdroszczę smile.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2017, 14:41 wysłane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #88 : 08-09-2017, 11:09 »

Oczyszczanie gładko i przyjemnie może nie, ale ja idę śmiało i prosto, a ty strasznie marudzisz.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #89 : 08-09-2017, 11:13 »

No to sprawa jest oczywista, winne jest kakao ze śmietaną. Spożywanie mlecznych przy takich problemach z zatokami to samobójstwo.

Oczyszczanie gładko i przyjemnie może nie, ale ja idę śmiało i prosto, a ty strasznie marudzisz.

Brakuje jej faceta, który by to wszystko wyprostował i czasami pokrzyczał. smile
Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #90 : 08-09-2017, 11:27 »

Ciekawe Piotr, tylko jak spożywałam jeszcze rok temu więcej serów, takich prawdziwych i dużo masła, to lepiej się czułam. Ja zawsze lubiłam nabiał bardzo, teraz tylko tak zredukowałam do śmietany. W teście FOOD DETECTIVE niby mi wyszła nietolerancja na mleko krowie.
Z ciekawości może uda mi się odstawić to kakao i zobaczę...

Nie brakuje mi żadnego faceta, który by na mnie pokrzyczał, już takiego raz miałam i nigdy więcej. smile
Owszem, brakuje mi jednak wiary w to, że NAPRAWDĘ idę w dobrym kierunku, bo zaczęłam mieć dużo wątpliwości... i lekką nerwicę na tym tle.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2017, 14:42 wysłane przez ArtComp » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #91 : 08-09-2017, 11:31 »

Brakuje jej faceta, który by to wszystko wyprostował i czasami pokrzyczał. smile
Może ty ją zawieź do Strzelec zamiast Shadowa. Woreczek z zatokami, kto wie, kto wie...
Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #92 : 08-09-2017, 11:43 »

Bardzo zabawne, Scorupion. Cieszę się, że masz ubaw z mojego przypadku. Na szczęście teraz to mi już wisi, pisząc kolokwialnie smile. Jeszcze kilka lat temu pewnie bym się przejęła.

Dobrze, postaram się ograniczyć pisanie na temat moich objawów, choć myślałam, że takie zdawanie relacji może być jakoś pomocne, bo wszyscy w sumie na sobie coś testujemy.
Jak tylko się uda, pojadę sama do Mistrza smile.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2017, 14:42 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Morelka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 2010 DP, KB
Skąd: UK
Wiadomości: 52

« Odpowiedz #93 : 08-09-2017, 11:46 »

Cytat
Brakuje jej faceta, który by to wszystko wyprostował i czasami pokrzyczał. smile

Właśnie ja takiego faceta posiadam i jak zaczynam panikować to wkracza do akcji i już nie jestem umierająca ... nie ma chłop łatwo ze mną.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2017, 14:42 wysłane przez ArtComp » Zapisane

W zdrowym ciele zdrowy duch !
scorupion
« Odpowiedz #94 : 08-09-2017, 11:53 »

Cytat
Bardzo zabawne Scorupion. Cieszę się, że masz ubaw z mojego przypadku.
Jak to ja, biedny miś. Piotr się sam zaoferował, zrobił to tylko we właściwy dla siebie, kulturalny i dyplomatyczny sposób.

Cytat
Dobrze, postaram się ograniczyć pisanie na temat moich objawów, choć myślałam, że takie zdawanie relacji może być jakoś pomocne, bo wszyscy w sumie na sobie coś testujemy.
No, pomogłaś. Wszyscy już wiedzą jak się nie zachowywać w takich przypadkach.
Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #95 : 08-09-2017, 12:02 »

No dobrze, a jak powinnam się zachowywać w moim przypadku Scorupion?
Szczerze pytam i proszę o konkrety, pamiętając oczywiście o tym, że każdy z nas jest inny osobowościowo i posiada inny bagaż chorób.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #96 : 08-09-2017, 12:12 »

Wyzerować dietę, kupić prawoślaz, zrobić przeciwciała, jechać do Strzelec, nie biadolić. Podziękowania na priv hehehe.
Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #97 : 08-09-2017, 12:37 »

Wyzerować dietę, czyli tak jak to robię oprócz kakao?
Przeciwciała chcę zrobić w przyszłym tygodniu, jak i powtórzę sobie morfologię krwi.
Z tym biadoleniem, to jest tak, że mi potem przechodzi, jak sobie pobiadolę.
Gorzej jest, jak udaję, że wszystko jest ok, kiedy nie jest.

Zresztą naturalnie gorzej jest, jak się w sobie tłumi negatywne emocje albo chce się ciągle zgrywać kogoś twardego i zdecydowanego, choć oczywiście w życiu bardziej ułatwia taka maska osoby pewnej siebie i zdecydowanej.
Ja nie będę jednak siebie oszukiwała, że mnie to wszystko nie denerwuje, bo mnie denerwuje, ale jakoś sobie z tym poradzę. smile
Poza tym oczywiście kupię prawoślaz i pojadę do Mistrza, ale jeszcze nie wiem kiedy.




Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #98 : 08-09-2017, 12:50 »

Ciekawe Piotr, tylko jak spożywałam jeszcze rok temu więcej serów, takich prawdziwych i dużo masła, to lepiej się czułam. Ja zawsze lubiłam nabiał bardzo, teraz tylko tak zredukowałam do śmietany. W teście FOOD DETECTIVE niby mi wyszła nietolerancja na mleko krowie.

Nabiał trzeba wyeliminować całkowicie. Po tłuszczu mogłaś czuć się lepiej, bo blokuje objawy oczyszczania.
Zapisane
Kfiatka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 40
MO: 2009- obecnie nie stosuję od ok.roku
Wiadomości: 224

« Odpowiedz #99 : 08-09-2017, 12:59 »

Jak to trzeba wyeliminować całkowicie, skoro nawet w I etapie jest dopuszczone masło klarowne i tłusta śmietana?

A sera to nie jadłam już ze 3 miesiące, więc taki nabiał dawno wyeliminowałam.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!