Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasiona kakaowca  (Przeczytany 51304 razy)
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« : 13-06-2013, 21:03 »

Dla ludzi z problemami natury umysłowej a zwłaszcza z nerwicą czy depresją idealne źródło pożywienia.
Zamieszczę opis składników odżywczych, jakie znajdują się w tych ziarnach to może więcej chętnych będzie na ów produkt smile.

Ziarna kakaowca nie zawierają cukru, ale mają białko, tłuszcz, węglowodany, błonnik, żelazo, wapń, magnez, witaminy z grupy B, witaminę C i E oraz wiele innych składników chemicznych. Wysoka zawartość magnezu w ziarnach kakaowca może zwiększyć siłę mięśnia sercowego, zmniejszyć krzepliwość krwi, wyregulować nasze ciśnienie krwi i zmniejszyć prawdopodobieństwo zatorów oraz udaru. Ziarna kakaowca pomagają także zredukować symptomy i ryzyko zwapnienia tętnic i żył oraz skurczy (bóli) menstruacyjnych. Magnez wpływa na zwiększenie alkaliczności naszego organizmu. Zasadowość magnezu może w znacznym stopniu wspomóc usuwanie toksyn z organizmu.

Ziarna kakaowca zawierają również serotoninę, tryptofan, anandamid (arachidonoiloetanolamid, AEA), dopaminę, fenyloetylaminę (PEA) oraz roślinne inhibitory MAO. Wszystkie te substancje działają pozytywnie na chemię naszego mózgu, ponieważ dopuszczają do krążenia większej ilości serotoniny oraz innych neurotransmiterów w mózgu. Te naturalne substancje chemiczne wiążą się z odczuwaniem szczęścia. Tryptofan jest aminokwasem o działaniu antydepresyjnym. Odgrywa ważną rolę w produkcji serotoniny w naszym mózgu. Serotonina to neurotransmiter o działaniu antystresowym, zmniejszającym niepokój i zwiększającym naszą zdolność odpierania stresu. Uważa się także, że serotonina pozytywnie wpływa na problem przedwczesnego wytrysku u mężczyzn. Inhibitory MAO umożliwiają neurotransmiterom dłuższe krążenie w mózgu, gdyż blokują działanie enzymów, które normalnie je niszczą.

Fenyloetylamina (PEA) jest substancją chemiczną pochodną adrenaliny. Jest znana, jako substancja „miłości”, ponieważ organizm wydziela ją, gdy człowiek jest zakochany. PEA odgrywa ważną rolę w poprawie koncentracji, czujności i pozytywnego stosunku do życia, co oznacza, że kakao jest naturalną odpowiedzią na Prozac. Ponadto, anandamid jest znany, jako „substancja rozkoszy”, gdyż wydzielamy go, gdy czujemy się wspaniale. Dopamina spełnia rolę regulatora nastroju, pomagającego ograniczyć spożycie pokarmów oraz zachowania kompulsywne jednocześnie zwiększając koncentrację umysłu i pozytywne podejście.

Ziarna kakaowca mają najwyższą zawartość przeciwutleniaczy z wszystkich pokarmów. Badania wykazały również, że przeciwutleniacze zawarte w kakao są bardzo stabilne i łatwo przyswajalne przez organizm ludzki. Co więcej, naukowcy odkryli także, że przeciwutleniacze zawarte w kakao są w stanie dotrzeć do komórek w przeciągu 30 minut.

Źródło: http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?user_id=2369. //Kamil
Przypominam o wklejaniu źródła informacji kopiowanych z innych stron!
Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83; Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2013, 18:42 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 13-06-2013, 21:19 »

Ziarna kakaowca nie zawierają cukru, ale mają (...) węglowodany...
Jeśli ktoś wypisuje mi takie durnoty, to zaraz zapala mi się lampka, że chce mi wcisnąć jakąś wściekle zdrową żywność, która w najlepszym razie nie jest mi do niczego potrzebna, a niewykluczone, że może zaszkodzić. Cholera ich tam wie.

Cytat
Ziarna kakaowca mają najwyższą zawartość przeciwutleniaczy z wszystkich pokarmów. Badania wykazały również, że przeciwutleniacze zawarte w kakao są bardzo stabilne i łatwo przyswajalne przez organizm ludzki. Co więcej, naukowcy odkryli także, że przeciwutleniacze zawarte w kakao są w stanie dotrzeć do komórek w przeciągu 30 minut.
No, to już jest szczyt głupoty! Co jeszcze? Może transplantują mózgi?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #2 : 14-06-2013, 17:42 »

Widocznie nie wszyscy wiedzą, że węglowodany są rozkładane na cukry Mistrzu, albo to celowa zagrywka mająca na celu wcisnąć produkt niedoinformowanym klientom smile.

Takie informacje jak Mistrz zacytował należy traktować z przymrużeniem oka, wiadomo bowiem, iż każdy, kto chce sprzedać jak największą ilość towaru musi stworzyć na niego popyt, a to wiąże się z obszerną reklamą, która nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem i szczerością. Niemniej jednak dodawać kilka pestek takich nasion do KB to nic strasznego zwłaszcza dla ludzi z problemami psychicznymi.

Nie wszystko musi być zaraz wściekle zdrową żywnością. Kakaowiec nazwałbym wartościowym pożywieniem. Nie da się jeść byle czego i być zdrowym. Pokarmy spożywane przez Biosłonejczyków nie ograniczają się tylko do mięsa, tłuszczów i kiszonek. Sam w sobie KB oczyści jelita i z pomocą mikstury poprawi wchłanianie składników odżywczych, ale aby być zdrowym trzeba dostarczyć substancji odżywczych. A chyba Mistrz nie zaprzeczy, że pestki dyni, słonecznika, lnu czy też ostropestu nie posiadają tych substancji co posiada ziarno kakaowca i odwrotnie. Na dodatek w takim stężeniu?

Ludzie borykający się z problemami związanymi ze skupieniem uwagi na rozmówcy, pamięcią, koncentracją, zaburzeniami świadomości, chwytają się brzytwy. Przez tego typu ekscesy można nawet stracić pracę, bowiem gdy pojawiają się problemy natury umysłowej, które wymieniłem powyżej to już tylko kwestia czasu, gdy i poprawna komunikacja międzyludzka również stanie się barierą nie do obejścia. A tak się składa, że te nasiona posiadają wszystko, co potrzebne, aby ten problem zniwelować. Zaszkodzić nie powinno, a pomóc może. Jak człowiek nie spróbuję to nie będzie wiedział. Gdybym miał wszystko mierzyć jedną miarą, to moja wiara zatrzymałaby się na wierzeniu w Mikołaja wchodzącego przez komin i kładącego cukierki pod poduszką.    
Jak nie powąchasz to nie poczujesz, jak nie zjesz to nie zasmakujesz, jak nie zaryzykujesz to nie będziesz miał a jak nie poznasz to nie będziesz wiedział...  
« Ostatnia zmiana: 14-06-2013, 20:34 wysłane przez Anna » Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #3 : 14-06-2013, 17:52 »

Cytat
A tak się składa, że te nasiona posiadają wszystko, co potrzebne, aby ten problem zniwelować.
Czyli powodem występowania problemów, które wymieniłeś jest brak tych nasion?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #4 : 14-06-2013, 17:57 »

Oczywiście, że nie. Nie chcę robić tutaj żadnej reklamy chodzi mi tylko i wyłącznie o wspomaganie się w trudnych chwilach tym oto produktem, jakim jest ziarno kakaowca. Chyba lepiej jeść z KB te 5 pestek niż futrować się suplementami diety albo nie daj Boże farmaceutykami MAO czy inhibitorami innych neurotransmiterów.     
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #5 : 14-06-2013, 18:01 »

Cytat
Zaszkodzić nie powinno a pomóc może. Jak człowiek nie spróbuję to nie będzie wiedział.
Jeśli ktoś ma problemy jelitowe, to zalecam ostrożność. Sam skusiłem się na ten eksperyment przed kilkoma tygodniami, dodając po kilka ziaren do koktajlu, ale jelitom nie bardzo się to spodobało -- były leniwe, a stały się jeszcze bardziej leniwe.
« Ostatnia zmiana: 14-06-2013, 18:39 wysłane przez Trubadur » Zapisane
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #6 : 14-06-2013, 18:03 »

Jak widać Trubadurowi akurat zaszkodziło. No cóż każdy organizm jest inny. Mi np. Bardzo poprawiło się po 2 tygodniach spożywania tych nasion samopoczucie. Mam nadzieję, że to nie placebo msn-wink.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #7 : 14-06-2013, 19:40 »

Ja spróbowałabym tych ziaren kakaowca i może pomogą na moje zszargane nerwy. Jak spróbuję, to dam znać co się ze mną działo. ;-)
Zapisane
Helpme
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Texa's
Wiadomości: 110

« Odpowiedz #8 : 13-12-2013, 19:44 »

Czekam na opinie. Coś nowego?
Zapisane
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #9 : 13-12-2013, 19:47 »

A nie wiecie gdzie można kupić rzeczone ziarna hurtem? Z przyjemnością bym sobie zrobił własną czekoladę a resztę sprzedał z zyskiem dla łaknących wściekle zdrowej żywności.
Zapisane
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #10 : 20-12-2013, 07:44 »

U mnie to już nawet na targu i w piekarni są. Ostatnio widziałam w mięsnym.
Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Coffeayers
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #11 : 10-04-2014, 01:13 »

Stosuje ktoś te nasiona w KB? Ostatnio gdzieś przeczytałem, że ziarna kakaowca mają w sobie toksyny. Wie ktoś z Was więcej na ten temat?
« Ostatnia zmiana: 10-04-2014, 16:28 wysłane przez Agata » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #12 : 10-04-2014, 10:09 »

Ostatnio gdzieś przeczytałem, że ziarna kakaowca mają w sobie toksyny.
Proszę podać źródło informacji lub nie powielać takich bzdur. Jedyne co nasuwa się na myśl to mikotoksyny (produkty przemiany materii grzybów pleśniowych), które są toksyczne dla człowieka. Ale na/w ziarnie mogą one znajdować się, z powodu złego przechowywania, transportu itp. W ten sposób możemy stwierdzić, że każde nasiona/ziarna są szkodliwe. I przy okazji zwariować.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Coffeayers
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #13 : 10-04-2014, 12:49 »

Dziękuję za odpowiedź.

Znalazłem coś takiego:  https://www.youtube.com/watch?v=ogprxGBkyVU
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #14 : 10-04-2014, 13:47 »

Dziękuję za odpowiedź.

Znalazłem coś takiego:  https://www.youtube.com/watch?v=ogprxGBkyVU

Autor: Powered by fruits. Z dużą dozą pewności zakładam, że ów pan jest weganem, weganinem- jakkolwiek zwą się zuchy. I jeszcze ten ton głosu jakby odkrył wielki spisek. Ciekawe co sądzą o tym całym zamieszaniu wokół kakao lekarze-dietetycy-specjaliści-magistrzy ze zdrowie.wp.pl. biggrin

Coffeayers, najprawdopodobniej najlepsza rada na chwilę obecną dla ciebie to żebyś zaczął czytać więcej Biosłone i odstawił te internetowe bzdury. Ja na takich głupotach z rok czasu straciłem w dochodzeniu do zdrowia.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #15 : 10-04-2014, 14:18 »

Co do kakao to zdaje się, że na jelita nie najlepiej działa?
Wiem, że sporo osób z trądzikiem ma po kakao nasilenie, ciekawi mnie z czego to wynika, czekolada gorzka w ograniczonych ilościach na 2 etapie DP jest dozwolona, tylko czy aby nie zniweluje pozytywnych efektów diety?
Zapisane
Coffeayers
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #16 : 10-04-2014, 14:45 »

Luciano, nie jestem jeszcze na etapie, by oddzielić ziarna od plew, a zależy mi, by dochodzić do prawdy, dlatego poddałem ten temat dyskusji. Ten gość jest kimś takim, masz rację. Dla mnie też to dziwne, ale to nie przekreśla wszystkiego, co mówi.

Generał, z tego co napisałeś wynika, że może wywoływać reakcje alergiczne. Chorzy więc powinni uważać. Ale to nie przekreśla tego pokarmu dla zdrowych.

I wcale nie chodzi mi, by znaleźć super zdrowe jedzenie. Chodzi mi tylko o to, by specjalnie sobie nie szkodzić, na własne życzenie. Stąd poddanie pod dyskusję tych informacji.  
« Ostatnia zmiana: 10-04-2014, 14:53 wysłane przez Coffeayers » Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #17 : 10-04-2014, 16:45 »

Nie neguję tego, że chcesz dowiedzieć się więcej o kakao. Bardzo dobrze robisz zadając pytania i przede wszystkim nie musisz się z tego nikomu tłumaczyć. Ja po prostu ze swojej strony chciałem wskazać Ci, że korzystasz ze złych źródeł informacji.

Ciekawe spostrzeżenie odnośnie nasilania objawów trądziku po spożyciu kakao. Trądziku nie mam, ale ostatnio wysypało mi trochę pryszczy na twarzy i zastanawiałem się nad powodem. Przyznaję, że ostatnio stosunkowo dużo czekolady jem (70% Lindt) i rzeczywiście to mogło spowodować niemiłą niespodziankę na mej twarzy. Odstawiam czekoladę i zobaczymy co przyniesie czas. :-)
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Coffeayers
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #18 : 11-04-2014, 08:29 »

Dlaczego według Ciebie to złe źródła informacji? W ogóle nie odniosłeś się do tego merytorycznie, tylko poddałeś to krytyce, bo sam używasz nasion kakaowca. Jeśli tak mamy rozmawiać, to nie róbmy tego w ogóle.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #19 : 11-04-2014, 11:43 »

Jak ktoś, kto nie je mięsa i innych produktów zwierzęcych może być dobrym źródłem informacji? To jest forum, na którym produkty te stanowią podstawę odżywiania. Nie będę odnosił się merytorycznie odnośnie tego faceta i jego fantazji, ponieważ nie chcę tracić czasu i nerwów na takie pierdoły. Zajrzałem w link oraz parę sekund obejrzałem i nic sensownego tam nie ma. To nie przedszkole, żeby zakładać, że neguję coś, ponieważ sam tego używam. Byłem na diecie wegańskiej przez ponad miesiąc i nie skończyło się to dla mnie dobrze, mimo niezłego kopa na początku.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!