Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Od słowa do słowa - co się dzieje na forum "Ashkara"  (Przeczytany 32327 razy)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #20 : 18-06-2013, 15:56 »

Na forum Ashkara też ponoć ostatnio kogoś zbanowano...
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 18-06-2013, 17:34 »

Na forum Ashkara też ponoć ostatnio kogoś zbanowano...
Łatwo zgadnąć, że nie Pana. Palantów tam nie banują.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #22 : 18-06-2013, 20:09 »

Zapewne ludzie odchodzą z forum Ashkara albo kiedy się wyleczyli, albo kiedy nie zadziałało. Mądry człowiek nie wypisuje głupot, mądry człowiek uczy się i stosuje to w życiu.
Tu chodzi bardziej o profilaktykę, o zdrowy tryb życia i mądre, przemyślane odżywianie, aby nie doprowadzić do nieuleczalnej choroby. To przesłanie jest jasne i pewnie dlatego ludzie spędzają tu lata. Ci co oczekują, że Mistrz będzie wyciągał króliki z kapelusza zmieniają lokal.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #23 : 18-06-2013, 21:27 »

Szkoda, że ludzie nie piszą o wyleczeniu raka metodą NIA na forum Ashkara - może ludzie się wstydzą publicznie przyznać, że dziura w nodze może leczyć raka, ponieważ to wydaje się średniowieczne dla postronnych ludzi.

Mam nadzieję, że żyją jacyś wyleczeni metodą NIA z raka, a Jerzy nie jest wyjątkiem.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2013, 23:19 wysłane przez Whena » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #24 : 18-06-2013, 22:03 »

To forum martwe było, teraz trochę się rozruszało kiedy przykucnęły tam sieroty po Biosłone. Ale oni więcej zamieszania zrobili niż przysłużyli się propagowaniu NIA.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #25 : 19-06-2013, 00:11 »

Dla nas to dobrze, że te kundle wreszcie znalazły schronisko. Nie będą już zasrywać Biosłone. Szkoda tylko, że zasrywają forum Ashkara.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #26 : 19-06-2013, 15:16 »

Ludzie przychodzą sobie na Biosłone i myślą, że przestrzegają zaleceń, bo stosują MO i DP. Nieważne, iż miesiącami mają dolegliwości, które ewidentnie wskazują, że trzeba zmodyfikować dietę i być może także odstawić MO. Dieta prozdrowotna to nie jest ściśle określony jadłospis, w dodatku jeden właściwy dla wszystkich. Wręcz przeciwnie - właściwe odżywianie według Biosłone to dopasowanie rodzaju pożywienia do potrzeb własnego organizmu, z uwzględnieniem ogólnych wskazówek. Każdy przypadek jest indywidualny i nawet najlepsze porady na forum nie zastąpią własnego wyczucia (oczywiście skonfrontowanego z wiedzą). Na forum można udzielić ogólnych porad, nakierować kogoś, ale tak naprawdę nie można ocenić na podstawie kilku postów, co jest najwłaściwsze dla danej osoby. Każdy jest odpowiedzialny za siebie, a forum ma mieć charakter pomocny we właściwym zrozumieniu, jak funkcjonuje ludzki organizm i czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, zgodnie ze swoją naturą.

Jeśli ktoś ma objawy utrzymującego się pogorszenia stanu zdrowia w związku z piciem MO i dalej myśli, że jest wszystko OK, bo przecież Biosłonejczyk musi pić miksturę, to jest w błędzie.
 
Jeśli komuś ewidentnie szkodzi mięso lub jajka i nie patrzy na to, bo jako Biosłonejczyk przecież musi jeść mięso, to jest w błędzie.

Potem wszystko jest na Słoneckiego, bo niby naobiecywał, a efektów brak, albo jest nawet gorzej. No to Słonecki zawinił czy pacjent, który źle zrozumiał ideę? BPP (Biosłonejska Profilaktyka Prozdrowotna) to nie ślepe podążanie za tym co nam się wydaje, że autor miał na myśli.

Przedstawianie NIA w kontrze do BPP jest tak głupie, że ręce opadają. NIA być może w krótszym czasie przyniesie poprawę zdrowia, o które potem pozostanie dbać, i jeśli okaże się, że tak jest, to ta metoda będzie tu z entuzjazmem propagowana. Jeśli utrzymuje się tu dystans do kuracji ranką w nodze, to tylko ze względu na odpowiedzialność i uczciwość wobec czytających. Z kolei BPP to sposób na życie, na całe życie, i dla osób, które nie potrzebują stosować tak inwazyjnej i kontrowersyjnej metody. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że opierając się na zaufaniu do organizmu i jego zdolności do samoregeneracji, można nie uzyskać efektów w postaci cudownego ozdrowienia w pół roku, choć są osoby, które stwierdziły u siebie dużą poprawę w krótkim czasie.
 
Kolejna sprawa. Jeśli Mistrz lub ktoś inny uważa, że należy docenić jakąś osobę za wiedzę i wyczucie w kwestii podejścia do zdrowia, i przyznaje medale czy plakietkę profilaktyka, to właśnie dlatego, żeby z tych powodów daną osobę wyróżnić na tle osób… powiedzmy jeszcze błądzących. To, że ktoś ma problemy ze swoją osobowością i buduje głównie na wirtualnej rzeczywistości forumowej swoje poczucie własnej wartości, a potem opuszcza forum (wszystko jedno czy z własnej woli, czy decyzją kilku osób prowadzących forum) jako sfrustrowany, pokrzywdzony przez Biosłone, to czyja to wina? Czy ktoś powiedział, że im bardziej będziemy wychwalać Mistrza, to tym bardziej wyzdrowiejemy? Najlepsze jest to, że w ogóle nie trzeba tu pisać ani się obnosić ze swoim uznaniem czy pogardą dla forum, żeby wyciągnąć stąd to co dla nas najlepsze, wziąć zdrowie we własne ręce i mieć gdzieś wszystko co się tu dzieje. Jednak niektórzy lubią się przyplątać i szukać kozła ofiarnego, nie widząc swoich błędów.    
« Ostatnia zmiana: 19-06-2013, 16:15 wysłane przez Anna » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #27 : 19-06-2013, 19:43 »

Cytat
Na forum można udzielić ogólnych porad, nakierować kogoś, ale tak naprawdę nie można ocenić na podstawie kilku postów, co jest najwłaściwsze dla danej osoby. Każdy jest odpowiedzialny za siebie, a forum ma mieć charakter pomocny we właściwym zrozumieniu, jak funkcjonuje ludzki organizm i czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, zgodnie ze swoją naturą

BPP (Biosłonejska Profilaktyka Prozdrowotna) to nie ślepe podążanie za tym co nam się wydaje, że autor miał na myśli.

Właśnie to jest istota sprawy - musimy się nauczyć samodzielnego myślenia - traktując to forum jako kopalnię wiedzy, którą trzeba zmodyfikować dostosowując do indywidualnych do potrzeb organizmu. Wymaga to ciągłej obserwacji reakcji organizmu, umiejętności wyciągania wniosków z przypadków chorobowych forumowiczów. Czyli jest to wyższa szkoła jazdy - nic nie jest tu podane na tacy w sposób dogmatyczny, ale wyłącznie jako wskazówka, z której możemy, ale nie musimy skorzystać, jeśli widzimy niepożądane reakcje organizmu. Cały szkopuł w tym, ze większość z nas do tej samodzielności jeszcze nie dorosła. Wolimy zdać się na dyletanctwo konowałów, którzy myślą za nas.
« Ostatnia zmiana: 19-06-2013, 21:28 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #28 : 20-06-2013, 10:31 »

Dobrze mówisz Anna. Ja swojego czasu stosowałem DP jako schemat i np. jadłem mnóstwo jajek, które z perspektywy czasu bardzo obciążały mi jelita. Ale przynajmniej nauczyłem się czegoś na swoich błędach i zamierzam - bogatszy z doświadczenia - od początku, raz jeszcze przejść DP, ale obserwując reakcje własnego organizmu i dostosowując dietę do siebie w tym względzie.
Kolejna sprawa to gluten. Myślę, że wiele osób (ja do tej pory też) odstawiało go tylko w I etapie DP, natomiast później już nie. Wydaje mi się, że to błąd ponieważ nie jem glutenu już 2 tydzień i czuję się o niebo lepiej.
Dlatego uczcie się na błędach innych i swoich i dążcie do celu.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #29 : 20-06-2013, 13:57 »

Kolejna sprawa to gluten. Myślę, że wiele osób (ja do tej pory też) odstawiało go tylko w I etapie DP, natomiast później już nie. Wydaje mi się, że to błąd ponieważ nie jem glutenu już 2 tydzień i czuję się o niebo lepiej.
Dlatego uczcie się na błędach innych i swoich i dążcie do celu.

Przepraszam chłopie, ale muszę tu zacytować Cię sprzed raptem dwóch miesięcy.
W związku z ostatnimi zawirowaniami i kontrowersjami co do skuteczności metod Biosłone, postaram się podsumować swoje 2 lata.

Niestety nie udało mi się uzyskać korzyści opisywanych w książkach. Liczyłem, że po tych dwóch latach będę widział już jakieś konkretne efekty, jednak niewiele mogę ich zaobserwować. Pewnie powiecie, że 2 lata to za mało. Może i mało, ale uważam, że powinna już być odczuwalna poprawa, a u mnie większość dolegliwości wypunktowanych na początku tematu niestety jak były - tak są Smutny. Zastanawiam się, czy jest sens dalej ciągnąć picie MO i KB...

A tu moje pytanie i Twoja odpowiedź:
Cytat
Marooned ale tak szczerze, uderz się w pierś. Dwa lata zasad Biosłone, czy dwa lata funkcjonowania na forum? Bo to jest różnica.
2 lata picia MO, stosowania ZZO oczywiście w granicach rozsądku, średnio 1 x dziennie KB z kakao, przejście DP, początkowo ssanie oleju i zakrapianie nosa. Tak więc mogę powiedzieć, że stosowałem w zasadzie wszystko co poleca Biosłone.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #30 : 20-06-2013, 14:34 »

Wiele osób robi błędy, bo nie da się zrozumieć wszystkiego od razu. Łatwo jest przeczytać, stosować wszystko jak leci, a trudniej jest znaleźć w tym wszystkim siebie. Uważam, że to zadanie na lata. Ja sama robiłam wiele błędów i wciąż się mylę w niektórych sprawach. Ale mieć za to do kogoś pretensje? Przesada.

Mistrz powtarza, że Biosłone to ramy, nie kraty. Subtelną jest kwestia wyczucia, kiedy stosujemy zalecenia dla zaleceń, a kiedy faktycznie dopasowujemy dietę do potrzeb i aktualnego stanu organizmu.

Marooned, dobrze, że się przyznałeś do tego glutenu. Na pewno więcej jest takich osób, którym się tylko wydaje, że zdrowo się prowadzą, a tak naprawdę robią kardynalne błędy, przez które nie wyzdrowieją.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #31 : 20-06-2013, 16:37 »

Jeśli chodzi o gluten, to jego odstawienie to podstawa i wszelkie odstępstwa, to opóźnianie wyzdrowienia.

Ja nie jem uczciwie glutenu, czyli chleba, ciastek, placków, mięs w panierce, od listopada 2011 i nie wyobrażam sobie teraz do tego wrócić. Oczywiście popełniam jakieś błędy czy odstepstwa, ale nigdy gluten, bo wiem, jak trudno było mi z niego zrezygnować i nie chcę znowu przyzwyczajać się do czegoś co mi szkodzi.

Nie można oczekiwać poprawy zdrowia jedząc gluten, nawet w ograniczonej ilości - tutaj nie ma odstępstw!
« Ostatnia zmiana: 20-06-2013, 21:55 wysłane przez Anna » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!