Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Egzema lub AZS  (Przeczytany 17403 razy)
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« : 17-07-2013, 13:09 »

Jestem tu nowa i jeszcze nie do końca poznałam to forum. Postanowiłam tutaj napisać, ponieważ nie wiem już, co mam robić... Lekarze nie potrafią mi pomóc, jedynie przepisują maści sterydowe, które pomagają na kilka dni. Gdy pewnego razu udałam się z mamą do alergologa, by zrobić wszystkie testy na alergie wziewne i pokarmowe, to po ich zrobieniu moja mama zapytała się "i co teraz zrobimy?". Lekarka wzruszyła ramionami, moja mama na to "to po co były te testy?". Lekarka odpowiedziała "aby wiedzieć". Niestety przedstawiłam tutaj, w jaki sposób lekarze pomagają swoim pacjentom.

Zacznę może od samego początku: nazywam się Ania, mam 17 lat (18 w grudniu) i od dokładnie 2 lat mam na prawej dłoni egzemę lub atopowe zapalenie skóry (lekarze nie sprecyzowali, co dokładnie). Na początku był to jedynie środkowy palec, później kostka na małym palcu, a teraz cały środkowy palec, mały palec i duża okolica skóry przy małym palcu. Najbardziej rozniosło mi się to zaraz po zakończeniu roku szkolnego i teraz jest to naprawdę duże. Stosowałam wiele sposobów - żaden nie pomógł. Lekarze twierdzą, że z tego wyrosnę, ale to cały czas się powiększa! Rok temu moje ręce wyglądały w miarę dobrze, dziś - okropnie! Przeczytałam trochę o MO i znów pojawiła się iskierka nadziei, dodam, że obecnie stosuję dietę warzywną, aby oczyścić organizm. Nie sugeruję metody MO jako jedynej metody leczenia, może można zrobić coś jeszcze, proszę o zapoznanie się z moi przypadkiem i pomoc. Życie z tą chorobą jest piekłem! Kompletnie nie wiem, co robić, straciłam chęć życia.

W tym momencie stosuję dość niekonwencjonalną metodę leczenia, którą podsunął mojej mamie facet, którego syn miał to, co ja i wyleczył! (metodę podsunął mu profesor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu). Byłam uradowana, bo wydawało się, że się leczy! Lecz, niestety... przesadziłam i chyba poparzyłam sobie trochę skórę - wygląda to bardzo źle, zobaczymy za parę dni, co będzie się działo. Moim celem na te wakacje jest wyleczyć to cholerstwo, ponieważ idę teraz do klasy maturalnej, bardzo chciałabym być lekarzem, ale co z tego, skoro mam takie ręce? Nikt mnie nie dopuści do żadnego pacjenta...
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:05 wysłane przez Gloria » Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #1 : 17-07-2013, 14:49 »

Czy okłady z liści kapusty można stosować także na egzemę? Słyszałam, że to pomaga.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:05 wysłane przez Gloria » Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Skąd: Sieradz
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #2 : 17-07-2013, 14:56 »

Cytat
Moim celem na te wakacje jest wyleczyć to cholerstwo

Jeśli w tak krótkim czasie chcesz się wyleczyć, to źle trafiłaś. Już pewnie czytałaś na Biosłone, że tu interesuje nas prawdziwe zdrowie w odróżnieniu od atrapy zdrowia, którą serwują różne odłamy medycyny. Aby wyzdrowieć naprawdę, należy usunąć przyczynę choroby. Na to potrzeba sporo czasu i cierpliwości. Czy na pewno tego chcesz?
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:05 wysłane przez Gloria » Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #3 : 17-07-2013, 15:14 »

Cytat
Aby wyzdrowieć naprawdę, należy usunąć przyczynę choroby

Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć przyczyny... Jak już wcześniej napisałam, wyeliminowałam z mojej diety wszystkie rzeczy, które mogłyby wywoływać egzemę tj. głównie nabiał, jem same warzywa i owoce, jakieś efekty tego były, skóra się trochę "wyczyściła". Ale tu pojawia się kolejne pytanie: czy to za sprawą nowej diety, tabletek Goldenseal Root, które łykałam, czy też wody utlenionej, jodyny + Pigmentum Castellani. Niestety wczoraj posmarowałam tym ostatnim zbyt mocno i trochę poparzyła mi się skóra. Zamierzam zacząć stosować metodę MO od jutra, do tego dieta składająca się z warzyw i owoców. Czy może zacząć jeść mięso? Proszę mi uwierzyć, od 1,5 roku próbuję odnaleźć przyczynę mojej dolegliwości i do tej pory mi się nie udało. Zastanawiam się, czy organizm nie będzie osłabiony przez dietę, którą teraz stosuję i czy nie będzie łatwym kąskiem dla kolejnych infekcji.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:07 wysłane przez Gloria » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #4 : 17-07-2013, 15:15 »

Cytat
jak już wcześniej napisałam, wyeliminowałam z mojej diety wszystkie rzeczy, które mogłyby wywoływać egzemę tj. głównie nabiał

Powinnaś wyeliminować głównie gluten. Na samych warzywach i owocach to długo nie pociągniesz i narobisz sobie tylko kłopotów.
Jak długo trwa już twoja eliminacja?
Używając jakichś smarowideł i innych podobnych raczej tego nie wyleczysz, bo przyczyna jest wewnątrz.
Ciekawe jak wyglądała Twoja dieta wcześniej.
Poczytaj trochę forum i watki dotyczące egzemy i AZS.
Po MO to, co masz teraz na dłoniach, może się jeszcze zaognić - więc się nie zdziw.
Radzę najpierw poczytać dokładnie o MO i przypadkach innych osób.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22534.0
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:09 wysłane przez Gloria » Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #5 : 17-07-2013, 15:32 »

Czy okłady z liści kapusty można stosować także na egzemę? Słyszałam że to pomaga.

Można spróbować z tymi okładami. Jednak najlepiej będzie wzmocnić skórę poprzez kąpiele z olejem sojowym.

Oprócz tego, konieczna jest indywidualna dieta eliminacyjna, ale bez owoców. Można zainspirować się opisem monodiety z artykułu na portalu. Jeśli MO nie będzie wywoływać gwałtownych, uciążliwych reakcji, to należy ją pić, ale na początku raczej bez cytryny.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2013, 18:52 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #6 : 17-07-2013, 15:45 »

Metoda na początku polegała na zlewaniu skóry wodą utlenioną 3%, lecz według tego profesora woda o takim stężeniu jest za słaba, więc znalazł produkt, w którym jej stężenie wynosi aż 30%. Polałam tym moje palce. Skóra oczyściła się, a wtedy posmarowałam jodyną, a na to jeszcze Pigmentum Castellani. Skóra była zabarwiona kilka dni, bardzo ciągnęła, więc smarowałam dodatkowo alantanem plus. Rezultat był wspaniały! Skóra się złuszczyła i była bardzo gładka. Wcześniej nawet po jej złuszczeniu już po jednym dniu zamieniała się w "twardą, pękającą skorupę". A teraz nic. Parę dni była gładziutka. Po tym czasie przyszła faza wykwitu, było to tylko kilka bąbli, w dodatku nie swędzących, z czego byłam bardzo zadowolona. Byłam tak zafascynowana rezultatami, że powtórzyłam cały proces jeszcze raz z większą ilością tych środków, niestety - przesadziłam. Poparzyłam sobie trochę skórę Pigmentum Castellani, w tym momencie kremuję ją alantanem, aby ją wyleczyć. Zobaczymy w jakim będzie stanie za parę dni. Mam nadzieję, że po paru dniach zobaczę skórę taką, jak wtedy - gładką, bez większości bąbli. Wiem, że smarowidła to nie droga do sukcesu. Przekonałam się o tym dokładnie przez te dwa lata. Gdy robiłam ok. rok temu testy pokarmowe, to nie wykazały żadnej reakcji alergicznej. Przeczytałam gdzieś, że taka dieta jest dobra na detoksykację organizmu + codzienne picie wody z cytryną.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:26 wysłane przez Gloria » Zapisane
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #7 : 17-07-2013, 18:02 »

Moja córka ma podobny problem, od roku staram się jej zaleczać dłonie, początkowo było ciężko. Córka lubi słodycze, a po nich jest gorzej, czytam forum i przekazuję jej informacje. Chce i stosuje, co tutaj jest polecane. Po aloesie jest gorzej, więc na razie nie pije MO. Zrezygnowała z jedzenia słodyczy i mącznych, mleka nie pije, zaczęła jeść mięso.
Rano na czczo pije wodę z cytryną, a dłonie zaleczamy moczeniem w płatkach owsianych, siemieniu lnianym czy okłady z octu jabłkowego, nie ma już takiego stanu jak na początku, skóra nie pęka i nie ma nowych wysypów. Na świeże bąble daje wodę utlenioną i smaruje maścią ochronną z wit. A i epikremem. Po nim skóra jest miękka i nie swędzi.
Moczeniem i okładami jest w stanie zaleczyć dłonie w ciągu tygodnia, a zmiana diety ma wpływ na ogólną kondycję organizmu, więc i wysypy pojawiają się sporadycznie po sytuacjach stresowych.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:27 wysłane przez Gloria » Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #8 : 17-07-2013, 18:15 »

Bara bąble, po zastosowaniu tego wszystkiego, co wymieniłaś, wyskakują jej tylko w sytuacjach stresowych czy "_ślady" są cały czas?
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:28 wysłane przez Gloria » Zapisane
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #9 : 17-07-2013, 18:17 »

Tylko w sytuacjach stresowych, poza tym ma czyste ręce.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2013, 20:03 wysłane przez Whena » Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #10 : 17-07-2013, 18:24 »

Naprawdę? Gratuluję_, to świetna nowina. A ile mniej więcej trwało wyleczenie od złego stanu skóry do teraz? Rok, tak? I je wszystko? Nawet produkty z glutenem?

Proszę nie stawiać spacji przed przecinkami i poprawnie stawiać znaki interpunkcyjne. Nie tolerujemy takiego pisania na forum. //Kamil
« Ostatnia zmiana: 17-07-2013, 18:35 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #11 : 17-07-2013, 18:36 »

Naprawdę? Gratuluję , to świetna nowina. A ile mniej więcej trwało wyleczenie od złego stanu skóry do teraz? Rok, tak? I je wszystko? Nawet produkty z glutenem?
Po każdym nowym wysypie tydzień do dwóch, jak chorujesz, to wiesz, że są rzuty choroby, jest poprawa, a potem pogorszenie.
Rok z dużymi przerwami. Natłuszczanie cały czas, unika też moczenia dłoni w środkach czystości.
Stosuje kąpiele w soli z olejem polecane tutaj na forum.
Nie, nie je wszystkiego - jak napisałam wyżej, zrezygnowała ze słodyczy, mącznych, mlecznych, zaczęła jeść mięso, którego unikała.
Staram się, żeby jadała według zaleceń Biosłone, czytam forum i szukam, jak czegoś nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:30 wysłane przez Gloria » Zapisane
Ania_aaaaa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: MO-18 lipiec 2013, KB-07 sierpień 2013
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #12 : 28-07-2013, 19:43 »

Chciałabym spróbować stosować sok z aloesu na włosy i skórę twarzy. Tylko na pewnej stronie znalazłam taki wpis:
 
Cytat
Nadaje się do skóry wrażliwej, jednak może uczulać

Tego najbardziej się boję... Boję się stosować wszystkiego "nowego" na moją skórę, ponieważ mam egzemę. Jest ona tylko na prawej dłoni, ale kiedyś miałam też coś "dziwnego" na twarzy. Była to bardzo chropowata, napuchnięta i czerwona skóra wokół oczu - być może było to od słońca, bo wykryto u mnie uczulenie na słońce.

Zastanawiam się, czy mnie nie wysypie po aloesie skoro może uczulać? I też słyszałam coś, żeby aloesem smarować egzemę. Co o tym wszystkim sądzicie? Warto zaryzykować smarowanie twarzy, a może nawet dłoni?
« Ostatnia zmiana: 08-03-2016, 20:32 wysłane przez Gloria » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #13 : 28-07-2013, 19:46 »

Zajrzyj do działu kosmetycznego. Jest tam mnóstwo doświadczeń w stosowaniu Alocitu i/lub soku z aloesu na skórę. Czy jesteś uczulona - możesz sprawdzić nanosząc sok z aloesu na skórę przedramienia i obserwując reakcje skóry. Jeśli nie będzie negatywnej reakcji w ciągu 2 godzin, możesz 'ryzykować'.
W zasadzie wszystko może uczulać. Nawet światło, czy rumianek.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2013, 19:52 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #14 : 29-07-2013, 11:56 »

Dobry będzie ocet jabłkowy własnej roboty do przemywania skóry, na początku rozcieńczony wodą. Też należy sprawdzić, czy nie uczula.

Na chorobowo zmienioną skórę najlepiej zastosować żyworódkę pierzastą - należy przykładać liście ze zdjętą błonką. Poczytaj więcej tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=1017.0.

« Ostatnia zmiana: 29-07-2013, 12:04 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!