Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cięcie cesarskie a zastrzyki Clexane na zapobieżenie chorobie zakrzepowej  (Przeczytany 39985 razy)
Klau
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: wrzesień 2012
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 33

« : 01-08-2013, 20:41 »

W dniu 26 lipca 2013 przyszedł na Świat mój syn Kacperek, urodził się przez cesarskie cięcie.
Jest to moje pierwsze dziecko smile. Kacper dostał 10 punktów/10 w skali Apgar.
W ciąży starałam się zdrowo odżywiać, piłam KB, a MO z przerwami, starałam się stosować do ZZO. Nie zażywałam antybiotyków, a już w szpitalu po porodzie zaczęli mnie faszerować kroplówkami i innymi specyfikami. Na "dzień dobry" otrzymałam antybiotyk na GBS. Synuś na szczęście urodził się bez paciorkowca. W szpitalu spędziliśmy trzy doby. Z powodu cięcia cesarskiego otrzymywałam tam raz na dobę zastrzyki Clexane w celu zapobieżenia żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej. W związku z tym szukam pomocy, bo karmię małego piersią, a jednocześnie zalecono mi brać te zastrzyki nadal, co mnie po prostu przerasta.
W ulotce jest "bardzo konkretna" informacja, o tym, iż nie wiadomo, czy niezmieniona enoksaparyna przenika do mleka ludzkiego. Dlatego podczas stosowania leku Clexane należy unikać karmienia piersią.

W związku z tym poszukuję pomocy, i pytam, czy lepiej odstawić te zastrzyki i karmić nadal piersią, czy lepiej gdy zdecyduję je brać odstawić małego od piersi i dokarmiać butelką. Problem polega głównie na tym, że nie chciałabym podawać mu również mieszanek sztucznych, boję się też o to co z moją laktacją po tych paru dniach.
Wiadomo, wybiorę to co lepsze dla mojego dziecka, dlatego może któraś z Was miała podobny problem i może wie jak długo to świństwo w zastrzyku krąży w organizmie. W każdym razie jest to moją bolączką, bo staram się unikać wszystkiego, co odbiega od zasad Biosłone.
Ciebie, Kwiatuszku, również wzywam na pomoc z rozpaczą w głosie.
« Ostatnia zmiana: 28-06-2016, 10:39 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #1 : 01-08-2013, 21:01 »

Urodziłam 12 lat temu też syna i też przez cesarskie cięcie, co potem uznałam za grandę, ale cóż za ignorancję się płaci. Nieważne zresztą. Nie dostawałam żadnego antybiotyku, po operacji tylko kroplówka nawadniająca i środki przeciwbólowe. Widzę, że jakiś nowy biznes się rozkręcił z tymi środkami przeciwzakrzepicowymi. To jakaś nowa granda i biznes.
Masz problemy z krążeniem? Jakieś wielkie żylaki?
« Ostatnia zmiana: 02-08-2013, 22:17 wysłane przez Whena » Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #2 : 01-08-2013, 21:09 »

Nie pozwól sobie podawać tego! Po cholerę? Co Ty jakaś niedołężna jesteś? To po prostu kolejna MODA!
Jeszcze 5 lat temu nikt nie słyszał o Clexane na położniczym, aż tu znowu jakiś dureń coś wymyślił!
« Ostatnia zmiana: 02-08-2013, 10:56 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #3 : 01-08-2013, 21:14 »

Jeszcze 5 lat temu nikt nie słyszał o Clexane na położniczym, aż tu znowu jakiś dureń coś wymyślił!
Nie dureń, tylko ktoś, kto robi na tym kasę lub miał pojemną kieszeń, gdy nakazał to stosować wszystkim, jak leci. To zdaje się są jacyś konsultanci krajowi.
Zapisane
Klau
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: wrzesień 2012
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #4 : 01-08-2013, 22:04 »

Nie dostawałam żadnego antybiotyku, po operacji tylko kroplówka nawadniająca i środki przeciwbólowe...Masz problemy z krążeniem? Jakieś wielkie żylaki?
Ja też dostałam tę kroplówkę nawadniającą i środki przeciwbólowe. Właściwie nie mam też żadnych problemów z krążeniem, wcześniej też nie miałam. Po tej cesarce po prostu słabiej mi się oddycha, to chyba normalne po zaszyciu, ale nie mam żadnych problemów z sercem. To moja pierwsza w życiu operacja, nie wiedziałam, że to podają tym, którzy mają problemy z krążeniem, bo z drugiej strony nie chciałabym też mieć zakrzepów. Z kolei widać, branie tych zastrzyków, to nic zdrowego nawet dla chorego.
« Ostatnia zmiana: 04-08-2013, 18:09 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #5 : 01-08-2013, 23:56 »

W sumie źle się wyraziłam, nie dureń - racja - a niezły cwaniak.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #6 : 02-08-2013, 07:20 »

Podobnie jest przy złamaniach i zwichnięciach - gipsują i wypisują teraz wszystkim receptę na zastrzyki przeciwzakrzepowe na czas noszenia gipsu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!