Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 20:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chlorek magnezu stosowany zewnętrznie  (Przeczytany 197726 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #60 : 26-11-2013, 09:50 »

Nadmiar boru powoduje niepożądany spadek stężenia wapnia w surowicy krwi.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #61 : 26-11-2013, 10:12 »

No właśnie i bądź tu mądry!
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #62 : 26-11-2013, 11:10 »

Najbogatsze źródła boru to: masło orzechowe, wino, winogrona, fasola i brzoskwinie.
Naturalnym źródłem boru są również orzechy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bor#Charakterystyka
http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Niezbedne-mineraly-8211-bor,14247.html
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #63 : 26-11-2013, 21:23 »

Asia, świetny pomysł, aby niedobory boru uzupełniać pokarmami zawierającymi bor. Zawsze to bezpieczniej, niż sztuczna suplementacja.

Ja się zastanawiam, czy zamiast chlorku magnezu, który co by nie powiedzieć- jest sztucznie wyselekcjonowanym pierwiastkiem z wód oceanicznych, bądź morskich- nie zastosować oryginalnej soli z Morza Martwego?

Tam jest cala tablica Mendelejewa w idealnych proporcjach, zapewniających wchłanialność na maxa. W przyrodzie nie występują w zasadzie czyste pierwiastki, lecz przeważnie mają one interakcje z innymi. Nasza wiedza o tym jest tak ograniczona, że zamiast gdybać- ile boru, strontu, selenu dodać do jakiegoś pierwiastka, aby zapewnić mu lepszą wchłanialność- prościej po prostu zastosować- to co zostało genialnie stworzone przez Boga i nie wprowadzać tu żadnych nieudolnych ulepszeń...  

Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #64 : 26-11-2013, 22:04 »

Skąd pewność, że ten, który jest dostępny chociażby na allegro jest tym właściwym? Czy ktoś już może kupował?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #65 : 26-11-2013, 22:28 »

http://naturadlapiekna.pl/

Beza, podaję Ci link, gdzie kupowałam chlorek magnezu, byłam z niego zadowolona, ale czy to był rzeczywiście czysty chlorek, czy wyrób chlorkopodobny - to może wiarygodnie ocenić jedynie chemik...   


« Ostatnia zmiana: 26-11-2013, 22:58 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #66 : 27-11-2013, 15:20 »

Ja kupowałam w http://allchemik.pl/opis/2864278/chlorek-magnezu-6-wodny-1kg-czda.html

Jest tam chlorek farmaceutyczny po 23 zł i CZ.D.A po 26 zł kilogram, kupiłam ten drugi i wiem, że działa,
skórę na stopach mam nowej generacji smile.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #67 : 27-11-2013, 15:32 »

Ja również kupowałam w Allchemiku i jestem zadowolona.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #68 : 08-12-2013, 15:49 »

To nieprawda, że nie można przedawkować magnezu przez skórę, bo można i jestem tego świetnym przykładem! Nie ma czegoś takiego, jak ustalenie jednej dawki chlorku magnezu dla wszystkich. Tak jak ze wszystkim, do traktowania naszego organizmu magnezem podchodzimy indywidualnie i to co jednemu wyjdzie na plus, drugiemu już nie.
[...]
Objawy przedawkowania następujące: suchość w nosie, suchość w ustach, mięśnie nóg bez mocy, lekkie zawroty głowy, senność, która wystąpiła zdecydowanie wcześniej przed moją porą pójścia do łóżka. Od razu wiedziałem, że oto poziom magnezu w organizmie miałem zdecydowanie za duży, a przecież tylko moczyłem stopy.

Machos, najnormalniej suszyło Cię jak po solonym śledziu. Wprowadzając magnez zmieniłeś równowagę elektrolityczną w organizmie, porozrywało się parę wiązań w zmagazynowanych toksynach, np. w moczanach sodu w stawach. Nadmiar uwolnionego sodu spowodował te objawy "przedawkowania magnezu".
Kuracja chlorkiem magnezu jest jedną z mocniejszych metod oczyszczania m.in. stawów. Jednocześnie wywołuje spore zamieszanie w gospodarce elektrolitami. Dlatego, aby nie mieć uciążliwych objawów, podczas suplementacji MgCl ograniczamy lub nawet eliminujemy okresowo sól NaCl, a uzupełniamy poziom potasu w celu pobudzenia układu limfatycznego.
Więcej:
http://luskiewnik.strefa.pl/biochemia/natrium_chlorum.htm
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #69 : 08-12-2013, 18:54 »

Nie jestem pewna jak należy stosować chlorek magnezu - czy tak jak SlowMag z trzytygodniową przerwą czy cały czas aż do poczucia poprawy? Czy powinno się modyfikować ilość chlorku lub czas trwania moczenia jeśli efekty są zbyt słabe?

KaZof, czy potas należy uzupełniać pożywieniem czy suplementacją?
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #70 : 09-12-2013, 08:22 »

Ta kuracja jest nadal w fazie testów i prób, ale myślę, że trzeba ją robić podobnie jak wypróbowaną kurację SlowMag.
Ja przynajmniej tak zamierzam. Stosuję już 4 tygodnie, rano jako dezodorant, a wieczorm moczę nogi. Objawów przedawkowania nie obserwuję, lepiej śpię, mniej boli mnie kolano, nie mam skurczów. Zamierzam zrobić przerwę za 2 tygodnie.

Dodatkowe pierwiastki to chyba lepiej uzupełniać jedzeniem, bo w przeciwnym razie ciagle coś będziemy musieli uzupełniać.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #71 : 09-12-2013, 18:11 »

KaZof, czy potas należy uzupełniać pożywieniem czy suplementacją?
Uzupełniamy warzywami i owocami bogatymi w potas. Dodatkowo napojem z domowego octu jabłkowego (z miodem lub bez), a także przez skórę: nacierając ciało octem jabłkowym lub zakładając na noc octowe skarpetki:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24558.0
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #72 : 12-12-2013, 06:44 »

Czy ten "szesciowodny"za 22,10 za 1 kg będzie w porządku?

http://naturadlapiekna.pl/mobile/pl/p/Chlorek-magnezu-szesciowodnego-farmaceutyczny/53
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #73 : 12-12-2013, 16:50 »

Już zamówiony. smile
Zapisane
JerzyP
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31.01.2011
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #74 : 12-12-2013, 23:46 »

Stosując ZZO na bazie dostępnych produktów, możemy być spokojni o właściwy poziom większości mikroelementów, występujących w naszym organizmie w ilościach śladowych: chrom, srebro, złoto, selen i wiele innych. Mówi się o nich rzadko, bo ich niedobory nalężą do rzadkości, a sam organizm, utrzymuje ich poziom, niezależnie od wpływu czynników zewnętrznych, np. stres, infekcje.

Istnieje jednak, kilka najważniejszych pierwiastków, które są pierwiastkami życia i nie możemy sobie, pozwolić na ich niedobory, a także ich nadmiar, bo prowadzi to do poważnych powikłań zdrowotnych. Do najważniejszych, zaliczamy Potas, Sód, Magnez, Wapń i oczywiście ten kontrowersyjny BOR.

Tu, chcę od razu wyjaśnić, że suplementacja samego BORU w postaci boraksu lub o 1/3 mniej kwasu borowego nie ma sensu. Widzę, że na forum są spory, co do ilości, dawek, czasu stosowania i oczywicie pochodzenia, związku zawierającego BOR.

Chcę powiedzieć, że w tych rozważaniach bor odgrywa, drugorzędną ale ważną rolę. Naszym celem powinno być utrzymanie, stałego i prawidłowego poziomu potasu, sodu, magnezu i wapnia. Niedobór, nadmiar i wahanie się ilości tych pierwiastków jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Warto więc sprawę wyjaśnić, bez żadnych wątpliwości. Tu, od razu chcę ostrzec tych, którzy zdecydują się na zbijanie cholesterolu poniżej 200, szczególnie przez zażywanie statyn.

Jeżeli się to komuś uda, może liczyć na bardzo szybkie zejście, na skutek spadku poziomu potasu, który się z tym wiąże. Jest to najszybsza śmierć, nie spowodowana wypadkiem itp. Pomyślałem, że przy okazji warto o tym napisać.

Trzeba dodać, że ilości tych pierwiastków, są w organizmie ściśle ze sobą powiązane. Mówiąc prosto zmiany jednego, powodują zmiany drugiego. Jest to szczególnie uciążliwe, gdy człowiek ma problemy z przyswajaniem z przewodu pokarmowego. Wtedy, można sobie całkowicie, rozregulować ilości tych pierwiastków życia.

Mamy do dyspozycji suplementy. Nie będę się nad nimi rozpisywał, bo widzę, że temat jest wałkowany wielokrotnie. Każdy wie, co sie dzieje jak brakuje magnezu( przedawkować go trudno). Jakie wtedy mamy kłopoty z nerwami itp. Potas jest potrzebny, do utrzymania właściwego rytmu serca. Przy braku potasu występują niebezpieczne arytmie. Sód jest ważnym elektrolitem i neuroprzekaźnikiem. Sód i potas tworzą parę. Każde wachnięcie jednego wpływa na poziom drugiego. Bardzo ważny jest wapń. Ma zdolność wiązania białek i pomaga w ich usuwaniu. Oczywiście jest też podstawowym, budulcem systemu kostno stawowego. Brak wapnia powoduje chrondomalancję i rzeszotowienie kości, i tego co, każdy się boi - osteoporozy.

Został nam BOR, o którym powiedziałem, że suplementowanie samego boru nie ma sensu. Nie ma, bo sam bor nam niewiele daje. Jest jednak niezbędny przy suplementowaniu w/w pierwiastków. Jest to pierwiastek, któremu organizm wyznaczył szczególną rolę. Jest, nieodzownym regulatorem, poziomu tamtych pierwiastków.

Dlatego BOR bierzemy tylko wtedy, gdy suplementujemy potas, magnez, sód i wapń. Wtedy bor, ma zadanie do spełnienia. Utrzymuje równowagę, poszczególnych pierwiastków w organizmie. Do tego jest potrzebny. Jeżeli nie mamy problemu z ilościami tamtych pierwiastków życia, boru nie należy brać.

Czytałem, różne dywagacje na temat, ilości stosowania boru (jeżeli zachodzi konieczność). Boraks jest trzy razy mniej szkodliwy jak sól kuchenna. Podobnie kwas borowy, pomniejszony o 1/3. Jeżeli ktoś więc używa soli kuchennej i mu nie szkodzi to boru może wziąć 3x więcej i też się nic nie stanie.

Zachodzi jednak ważne pytanie- po co? Musimy tylko pamietać, że boraks bierzemy tylko przy suplementowaniu tamtych pierwiastków. Jeżeli ich suplementy bierzemy co dzień to wystarczy 1/4 małej łyżeczki co drugi dzień. Z resztą, organizm sobie sam poradzi. Nie należy go brać tak sobie, bo tak pisze Dr GOOGLE itp.Tę ilość rozcieńczamy, w wodzie przegotowanej i wypijamy na raz. Nie stosować wody z odwróconej osmozy. Leczenie, nie może być gorsze, od choroby.

Na koniec powiem, że nie stosujemy samego boraksu. Zawsze z suplementami potasu, sodu, magnezu i wapnia. Dzięki Borowi łatwiej przyjmują się suplementy. Można go porównać do dyrygenta. Dzięki niemu wszystko gra i nie boimy się o ilości, bo bor je reguluje. Organizm go do tego przeznaczył. Oczywiście mam na myśli normalną suplementację - bez końskich dawek!

Krótko, o pochodzeniu chlorku magnezu i boraksu. Proponuję tylko aptekę, jako produkt cz.d.a. sześciowodny (Czysty do analizy). Nie zalecam tańszych środków z internetu. Nigdy nie wiadomo, co jeszcze mogą zawierać.

Bor ustala równowagę między tymi pierwiastkami, życia. Nie dopuszcza do przedawkowania i nie pozwala na niebezpieczny spadek poziomu tych pierwiastków. Bor nie obniża poziomu magnezu a jeszcze bardziej wapnia. To dzięki niemu wapń jest dozowany i przyswajany w potrzebnych dla organizmu ilościach  http://www.diochi.com.pl/fintabs-piimaxc-wap%C4%82%C4%85-magnez-krzem-witaminy-p-391.html.

To są tylko najważniejsze sprawy, które mają za zadanie ułatwić życie, tym którzy mają wątpliwości. Cały temat jest bardzo szeroki, ale my nie wnikamy w zawiłości tych procesów organicznych. Bierzemy tylko to co nam się przydaje.

Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #75 : 13-12-2013, 02:34 »

Jerzy, właśnie takiej wypowiedzi w tym wątku mi brakowało.

Sama jakiś czas temu  zastanawiam się nad tym, żeby kupić ten bor, ale bałam się, że  więcej sobie zaszkodzę niż pomogę, ponieważ nigdy nie ma pewności co jest w składzie czegoś co nie jest przeznaczone do użytku wewnetrznego.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #76 : 13-12-2013, 11:48 »

Najbogatsze źródła boru to: masło orzechowe, wino, winogrona, fasola i brzoskwinie.

Przy okazji pytanie - czy możecie polecić jakieś dobre masło orzechowe? Z tego co kojarzę to w każdym znajduje się utwardzony tłuszcz roślinny, który jest szkodliwy.

Istnieje jednak, kilka najważniejszych pierwiastków, które są pierwiastkami życia i nie możemy sobie, pozwolić na ich niedobory, a także ich nadmiar, bo prowadzi to do poważnych powikłań zdrowotnych. Do najważniejszych, zaliczamy Potas, Sód, Magnez, Wapń i oczywiście ten kontrowersyjny BOR.

Czy można mieć pewność jakiego pierwiastka nam brakuje, jeśli wyklucza się jakąkolwiek diagnostykę? Czy same objawy są w stanie dokładnie nas o tym poinformować?

Na koniec powiem, że nie stosujemy samego boraksu. Zawsze z suplementami potasu, sodu, magnezu i wapnia. Dzięki Borowi łatwiej przyjmują się suplementy. Można go porównać do dyrygenta. Dzięki niemu wszystko gra i nie boimy się o ilości, bo bor je reguluje. Organizm go do tego przeznaczył. Oczywiście mam na myśli normalną suplementację - bez końskich dawek!

Bor ustala równowagę między tymi pierwiastkami, życia. Nie dopuszcza do przedawkowania i nie pozwala na niebezpieczny spadek poziomu tych pierwiastków.

Zastanawiam się czy w takim razie stosowanie samego magnezu ma jakiś sens i czy nie zaburza dodatkowo równowagi?
Wygląda na to, że lepiej go uzupełniać w pakiecie z borem, potasem, sodem i wapniem...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #77 : 13-12-2013, 12:10 »

Cytat
Wygląda na to, że lepiej go uzupełniać w pakiecie z borem, potasem, sodem i wapniem...
I z pozostałą tablicą Mendelejewa, a potem walnąć sobie cieciorkę, żeby to wszystko usunąć.
Zapisane
KasikKa
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 19.11.2012
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #78 : 13-12-2013, 13:55 »

Cytat
czy możecie polecić jakieś dobre masło orzechowe?

Dobre masło to samemu zrobione. Trzeba zmiksować niesolone, podprażone orzeszki ziemne.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #79 : 13-12-2013, 14:14 »

KasikKa - orzeszki kupuję właśnie takie na straganie. Rozumiem, że mielimy je w młynku do kawy i potem dodajemy ewentualnie jakiś tłoczony na zimno olej?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!