Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chlorek magnezu stosowany zewnętrznie  (Przeczytany 196488 razy)
Anula
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #40 : 16-11-2013, 17:40 »

Zewnętrznie oczywiście.
Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #41 : 16-11-2013, 19:03 »

Zastanawiam się czy można zastosować chlorek magnezu będąc w drugim etapie diety prozdrowotnej zamiast slow-magu.

Nie wiem, w czym problem, o co pytasz. Etap DP nie ma tu nic do rzeczy. Chociaż jeśli to możliwe można się wstrzymać w suplementowaniu magnezem szczególnie, gdy jest się początkującym, bo wówczas łatwiej będzie przypisać ewentualne reakcje organizmu zmianie diety i pewne elementy sobie analizować. Rozpoczęcie kuracji slow-magiem może dać dodatkowe reakcje, może m.in. wykazywać działanie przeczyszczające.

Niektórzy nie mogą przyjmować preparatów magnezu w postaci tabletek, dlatego padł pomysł przyjmowania ich zewnętrznie. Jak dotąd, na forum ta druga metoda ma same dobre opinie, więc warto ją stosować, jeśli jest taka potrzeba.

I tak nawiasem, slow-mag to też chlorek magnezu.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #42 : 16-11-2013, 21:40 »

Kiedy do rozcieńczenia chlorku używamy wody destylowanej, a kiedy zwykłej?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #43 : 17-11-2013, 06:34 »

Zawsze najlepiej używać destylowanej. Jeśli masz kłopot z jej zdobyciem, użyj wody przegotowanej, z poprzedniego dnia.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #44 : 17-11-2013, 13:38 »

Ze zdobyciem wody destylowanej problemów chyba nie ma, ale z zapełnieniem wanny taką wodą, czy nawet wodą przegotowaną problemy mogą być...
Pytanie do tych co robili sobie kąpiel w chlorku - jak sobie poradziliście?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #45 : 17-11-2013, 13:50 »

Ja myślałam o roztworze do stosowania pod pachy, na skórę. Do kąpieli możesz lać normalną.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Motyl
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2011 r. Obecnie nie stosuję. KB, ZZO od kwietnia 2013 r.
Wiadomości: 48

« Odpowiedz #46 : 17-11-2013, 14:14 »

Ja stosuję na skórę przegotowaną, do moczenia stóp nieprzegotowaną, tak jak do kąpieli. A dlaczego musi być destylowana do spryskiwania skóry?
 
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #47 : 17-11-2013, 14:19 »

Nie musi. Jest po prostu czysta chemicznie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Hroma
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 67
MO: 01-04-2012
Skąd: Pomorskie
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #48 : 18-11-2013, 07:05 »

Ciekawy wykład na temat magnezu, przyswajalności, itp.

http://www.youtube.com/watch?v=2x8yEfAM_Ic
Zapisane

Zwolennik i propagator.
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #49 : 18-11-2013, 19:30 »

Ciekawy wykład na temat magnezu, przyswajalności, itp.

http://www.youtube.com/watch?v=2x8yEfAM_Ic

Hroma, nie wiem jak czytałeś ten wątek ale wynika z tego, że nie od początku albo niedokładnie.

W pierwszym poście tego wątku znajdziesz ten sam film zalinkowany przez Dusiu70.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Florka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: okolice 3Miasta
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #50 : 19-11-2013, 17:37 »

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy zastosowałam moczenie stóp w chlorku magnezu, trochę dłużej niż zalecano, bo około 40 minut. Mam problemy z kruchością naczyń krwionośnych w związku z tym tzw. pajączki i siniaki "nie wiadomo z czego" są ze mną za pan brat. W trakcie moczenia nie mogłam uwierzyć w to co się działo - na własne oczy widziałam jak jeden z pajączków (a właściwie pająk, bo chyba był już bardzo "dorosły"), bladł...Byłam w szoku! Czegoś takiego w ogóle się nie spodziewałam. Nie rozumiem dlaczego tak się stało, przecież nie z powodu "pajączków" zastosowałam ten zabieg. Muszę trochę więcej poszperać, żeby to zjawisko zrozumieć.
Ale to nie wszystko. Dziś w nocy po raz pierwszy od wielu miesięcy przespałam noc, bez wybudzania się w ciągu nocy. Nie mogę powiedzieć, że obudziłam się wypoczęta ale nie czułam się niewyspana (a to dla mnie ostatnio rzadkie uczucie). Przeciągnęłam się - i wtedy uświadomiłam sobie, że nie pamiętam kiedy ostatnio po śnie tak się rozluźniona przeciągałam... Rozkosz... Rano byłam pełna energii - to też dawno zapomniany stan...
I jeszcze jedno - od wielu tygodni, gdy się budziłam, czułam suchość w ustach - bardzo duży dyskomfort (tak, jakby ktoś wyłączył wydzielanie śliny). Dziś rano po raz pierwszy od dawna poczułam, że mam ślinę w buzi. Przepraszam, że o tym piszę, może dla kogoś to może wydać się dziwne, ale dla mnie to jest zachwycające! Też nie rozumiem tego działania.
Rano sprawdziłam "pająka"- był bledszy niż wczoraj.
Dziś wieczorem zrobię kąpiel - jestem ciekawa efektów.
Z "pająkiem" będę eksperymentować, bo aż mi się wierzyć nie chce w te zmiany!
« Ostatnia zmiana: 25-11-2013, 13:56 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #51 : 19-11-2013, 20:09 »

Cytat
Przepraszam, że o tym piszę,
Florka, nie przepraszaj. Pisz, takich dowodów trzeba, na własnej skórze.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #52 : 20-11-2013, 16:24 »

Ile wsypuje się chlorku magnezu do wanny, a ile do moczenia stóp? Czy to jest już rozpuszczony, czy te kuleczki?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #53 : 20-11-2013, 21:08 »

Moczenie nóg w misce - 1-2 płaskie łyżki, 20-30 minut.

Kąpiel w wannie - 1-2 szklanki, 20-30 minut.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #54 : 24-11-2013, 12:08 »

Moczenie nóg w misce - 1-2 płaskie łyżki, 20-30 minut.

Kąpiel w wannie - 1-2 szklanki, 20-30 minut.
W samym chlorku magnezu, czy olej i sól też się dodaje.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #55 : 24-11-2013, 16:10 »

To ja jeszcze zapytam, jakie proporcje wody destylowanej i chlorku magnezu do stosowania pod pachy?
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #56 : 24-11-2013, 16:43 »

To ja jeszcze zapytam, jakie proporcje wody destylowanej i chlorku magnezu do stosowania pod pachy?
O tym, jak korzystać z chlorku magnezu można przeczytać:

http://naturadlapiekna.pl/pl/p/Chlorek-magnezu-szesciowodnego-farmaceutyczny/53
Cytat
Kąpiel magnezowa

Wanna ciepłej wody i dwie szklanki chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy  sie przez ok. 30minut. Podczas kąpieli nie używamy mydeł ani szamponów.

W zależności od wrażliwości naszej skóry, możemy odczuwać lekkie szczypanie lub pieczenie, co jest zupełnie naturalne i szybko mija. Po kąpieli możemy opłukać się czystą wodą.

Moczenie nóg w solankowej wodzie magnezowej

Miska ciepłej wody i 2 łyżki chlorku, rozpuszczamy i moczymy przez ok. 30min, tak, aby jony magnezu dostały się do naszego krwioobiegu. Opłukujemy letnią wodą. Kąpiel jak i moczenie nóg ma tendencję do wysuszania nam skóry, więc po można nałożyć masło kakaowe, shea lub ulubiony bogaty w witaminy olej (avocado), który nawilży i wygładzi naszą skórę.

Ekonomiczny sposób na chlorek magnezu !!!

Oliwa magnezowa

1 część chlorku + 2 części wody (lub hydrolatu)

lub jak skóra się już przyzwyczai

1 część chlorku + 1 część wody

W lekko podgrzanym hydrolacie rozpuszczamy chlorek i gotowe! Przelewamy do butelki z atomizerem.

Takie zastosowanie oliwy to zabieg kosmetyczny i równocześnie suplementacja cennego pierwiastka jakim jest magnez.

1. Oliwa magnezowa jako całkowicie ekologiczny i nieszkodliwy dezodorant.

Wystarczy 3 psiknięcia pod każdą pachę. Silne działanie antybakteryjne magnezu utrzyma świeżość przez cały dzień,  nie dopuszczając do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy. Nie zatyka przy tym gruczołów potowych przez które nasz organizm oczyszcza się z toksyn. (Nie aplikować na świeżo wydepilowane pachy).

Oliwka magnezowa używana w proporcjach 1:1 jest bardziej skutecznym dezodorantem niż ta w proporcjach 1:2. Wszystko więc jest kwestią indywidualną, sporo zależy od wrażliwości skóry, skłonności danej osoby do pocenia się i od zapachu samego potu.

Dezodorant z oliwki magnezowej nie zostawia śladów na ubraniach i jest bezzapachowy. Oczywiście możemy to zmienić dodając swój ulubiony olejek eteryczny   (w stężeniu 1,5%) do ciepłej wody lub hydrolatu. Przed każdym użyciem należy wstrząsnąć.


2. Oliwa magnezowa jako mgiełka po kąpieli.

Spryskujemy na całe ciało tuż po kąpieli (omijając twarz, narządy płciowe, sutki, miejsca uszkodzone), a następnie rozsmarowujemy. Na początku stosuj w proporcjach 1:1.

Nie rozcieńczaj jednak zbyt mocno specyfiku jeśli naprawdę nie musisz, ponieważ wtedy nie ma on w sobie już tylu jonów magnezu.

3. Jako środek na obolałe mięśnie, stawy, kości oraz na stłuczenia i obrzęki: spryskujemy obolałe miejsca i masujemy delikatnie.  Bardzo pomocne na zakwasy po treningu i dziecięce stłuczenia łokci czy kolan (pod warunkiem nieuszkodzonej skóry). Zostawiamy po wmasowaniu na minimum 30 minut i jeśli czujemy dyskomfort możemy spłukać.

4.  Do relaksujących masaży (dla zaawansowanych, gdy już skóra się przyzwyczai). Można aplikować metodą psikania lub nieco szybciej: odkręcić spray i wlać nieco oliwki w zagłębienie dłoni, następnie masować skórę od kostek w górę w kierunku serca. Można zrobić to samemu (tam gdzie sięgniemy), poprosić o pomoc członka rodziny lub zabrać ze sobą oliwkę magnezową gdy wybieramy się do naszego gabinetu masażu i poprosić masażystę by to zrobił.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #57 : 25-11-2013, 09:09 »

Jeśli zrobi się w proporcjach 1:2 chlorku i wody to oliwka jest bardziej wodnista i lepiej się wchłania, nie zostawia poślizgu na skórze.
Ja zrobiłam w proporcjach 1:1 i jak zastosuję na nogi to potem długo mi się wchłania i nie mogę włożyć ubrania od razu, ale dobrze nawilża i natłuszcza skórę.

Koleżanka pomyliła się i zrobiła 2:1 to mówi, że dosłownie ma oliwę na skórze, jak zastosuje na ręce i nogi, i bardzo długo wchłania się.

Także każdy musi wybrać coś dla siebie.
Po moich doświadczeniach widzę, że jako dezodorant to najlepiej 1:2, a do masażu, nacierania nóg może być 1:1.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
JerzyP
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31.01.2011
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #58 : 25-11-2013, 22:48 »

Link od Hroma, dotyczy naukowych fantazji, niejakiego dr przykrywki. Należy go traktować w 90 %, jako  wywiad typowo marketingowy, który w znaczący sposób ma podnieść, sprzedaż preparatów pana dr-a.

Pan ten, mówi tutaj o magnezie pozyskiwanym, przez odparowanie wody oceanicznej lub morskiej. Jeżeli taki magnez posiadacie, to tego typu suplementacje, są wskazane. Jeszcze lepiej, jest pić roztwór takiego magnezu.

Odważa się 32-34g-takiego chlorku i rozpuszcza w litrze przegotowanej wody, letniej. Taki roztwór pijemy 2 x dziennie po 100ml. Okres 3-4 tygodnie. Jeżeli ktoś ma słaby żołądek - wrzody, stany zapalne błony śluzowej, stanowczo odradzam i proponuję moczenie i smarowanie.

Takie rzeczy można robić, gdy ma się pewność co do oceaniczego (morskiego), pochodzenia magnezu. Taki magnez, zawiera jeszcze inne związki i pierwiastki chemiczne. Najważniejszym dla nas, jest BOR. Jest go tu wystarczająco dużo, aby ten sposób suplementacji, przynosił oczekiwane efekty. Bor jest bowiem pierwiastkiem, który reguluje poziom magnezu, w naszym organizmie.

Jeżeli ktoś ma, apteczny chlorek magnezu tzw. cz. d.a. musi wziąć pod uwagę, że nie ma tam boru, bo to produkt syntetyczny. Należy wtedy, bezwzględnie suplementować bor. Bierze się go w postaci aptecznego boraksu lub kwasu borowego. Wystarczy raz dziennie, na czubek łyżeczki (małej). Kwasu borowego, bierze sie o 1/3 mniej. Bez tego boru, suplementowanie chemicznie czystego chlorku magnezu, traci sens. Wtedy magnez, wchłania się bardzo słabo.

Ja mam chlorek cz.d.a. i łykam boraks. Trzeba o tym pamiętać, aby nasze wysiłki, dały oczekiwane rezultaty. Dlatego bor jest tak ważny, w naszym organizmie.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #59 : 26-11-2013, 09:33 »

Panie Jerzy, czy to nie jest ryzykownie brać bor tak "na łyżeczkę" ? Czy nie lepiej rozpuszczać, tak jak pisaliśmy w tym wątku?
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24560.msg198328#new

Pytam, bo mało jest doświadczeń w tym temacie, a jestem tym zainteresowana i chciałabym zdobyć wiedzę. Piłam bor przez 2 miesiące wg. przepisu, a teraz stosuję magnez zewnętrznie i nie wiem czy nadal pić bor?
Czy i jak można sprawdzić tzn. po jakich objawach, że potrzebna jest suplementacja borem?
Niedobór magnezu umiemy rozpoznawać, a bor?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!