Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 11:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chlorek magnezu stosowany zewnętrznie  (Przeczytany 196514 razy)
Tomwarek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01.01.2008 DP.01.01.14
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 129

Pozytywny myśliciel!

« Odpowiedz #100 : 23-12-2013, 14:40 »

Nie mogę w moim mieście dostać nigdzie chlorku magnezu. Zamówiłem dzisiaj przez internet, ale chciałbym już zacząć od dziś stosować. Mam mocne objawy niedoboru magnezu, w nocy łapią mnie skurcze łydek, ciągle drga mi powieka i ciągle mam ochotę na czekoladę gorzką. Ale od jakiegoś czasu męczą mnie przewlekłe biegunki i doszedłem do wniosku, że to może magnez stosowany doustnie (stosuje Slow mag praktycznie cały czas - 3 tyg. przerwy, 3 tyg. biorę) może mi szkodzić. W przerwach jadłem dziennie po 2, 3 kostki, a czasami nawet więcej czekolady lindta 85% cacao. Więc wpadłem na taki pomysł. Kupiłem dziś Slow mag i zamierzam dodawać np. po 6 tabletek zmielonych lub niezmielonych do miski z wodą. Myślicie, że to dobry pomysł, czy może więcej dodać lub mniej. Nie wiem, czy taki magnez nadaję się do tego? Oczywiście tylko do czasu, kiedy przyjedzie zamówiony!
« Ostatnia zmiana: 23-12-2013, 15:58 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #101 : 23-12-2013, 18:00 »

Cytat
Kupiłem dziś Slow mag i zamierzam dodawać np. po 6 tabletek zmielonych lub niezmielonych do miski z wodą.
Jedna tabletka zawiera niewiele ponad pół grama chlorku magnezu więc nawet gdybyś wsypał całe opakowanie to będzie raptem 30 gramów. To już lepiej poczekaj na przesyłkę.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Tomwarek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01.01.2008 DP.01.01.14
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 129

Pozytywny myśliciel!

« Odpowiedz #102 : 23-12-2013, 18:09 »

Myślę, że mojemu organizmowi potrzeba nawet tą odrobinę. Więc wsypię po 10 tabletek, bo i tak muszę wykorzystać to opakowanie slow magu. Połknąć nie mogę. Teraz przesyłka przez ten okres świąteczny może długo docierać, a organizm się domaga.
Zapisane
Barbarka15
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.04.2011
Skąd: Włocławek
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #103 : 23-12-2013, 21:54 »

Rozpuść te tabletki które ci zostały w niewielkiej ilości wody np. szklanka i używaj do nacierania skóry.
Zapisane

Barbara
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #104 : 26-12-2013, 11:50 »

Zastosowałam magnez w mojej rodzinie a dotychczasowe efekty opisałam tutaj http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=9588.msg199386#msg199386.
Zapisane

Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #105 : 06-01-2014, 13:19 »

Objawy przedawkowania następujące: suchość w nosie, suchość w ustach, mięśnie nóg bez mocy, lekkie zawroty głowy, senność, która wystąpiła zdecydowanie wcześniej przed moją porą pójścia do łóżka. Od razu wiedziałem, że oto poziom magnezu w organizmie miałem zdecydowanie za duży, a przecież tylko moczyłem stopy.

Cytat
Machos, najnormalniej suszyło Cię jak po solonym śledziu. Wprowadzając magnez zmieniłeś równowagę elektrolityczną w organizmie, porozrywało się parę wiązań w zmagazynowanych toksynach, np. w moczanach sodu w stawach. Nadmiar uwolnionego sodu spowodował te objawy "przedawkowania magnezu".
Kuracja chlorkiem magnezu jest jedną z mocniejszych metod oczyszczania m.in. stawów. Jednocześnie wywołuje spore zamieszanie w gospodarce elektrolitami. Dlatego, aby nie mieć uciążliwych objawów, podczas suplementacji MgCl ograniczamy lub nawet eliminujemy okresowo sól NaCl, a uzupełniamy poziom potasu w celu pobudzenia układu limfatycznego.

Aby nie mieć uciążliwych objawów podczas suplementacji magnezem, po prostu lepiej wziąć go mniej (wsypać do miski), niż więcej. Sód jest praktycznie we wszystkich pokarmach spożywczych, to raz, a dwa, generalnie kieruję się smakiem, więc nie dodaję soli jeżeli smakuje i nie unikam, jeżeli nie smakuje.

Moje spostrzeżenie co do chlorku magnezu: wchłania się bardzo szybko przez skórę, więc z tym sypaniem chlorku do wanny, czy do miski trzeba uważać, bo można przesadzić.

Ja absolutnie nie żałuję decyzji zakupu chlorku, bo doraźnie stosuje go na okresowe bóle nóg moja żona, jedna płaska łyżka stołowa na 5 – 7 litrów wody do miski. Wystarczą dwa, góra trzy dni i nie ma potrzeby kontynuować u niej kuracji. Mój syn (czasem niestety zawzięty) wygrywa wszystkie sprawnościowe testy na zajęciach tenisa, więc smaruję mu czasem plecy chlorkiem magnezu w sprayu.

Wczoraj po intensywnej pracy stojącej, 12 godzin na nogach (na koniec jeszcze przerzuciłem 300 kg ciężaru na czwarte piętro, około dziesięć wejść i zejść po schodach) na bóle łydek zastosowałem tylko po dwa psiknięcia na łydkę i tylko raz! Po pięciu minutach, więc niemal natychmiast, poczułem ciepło, delikatne mrowienie, rozkurcz i ustępujący ból łydek.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #106 : 06-01-2014, 13:29 »

Re: "przerzuciłem 300 kg ciężaru na czwarte piętro"

Darku, jeżeli to z powodu naszej broszury, to przepraszam.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #107 : 06-01-2014, 17:19 »

Czy wszyscy odczuwają pozytywne efekty stosowania chlorku? Ja - podobnie jak wcześniej z przypadku Slow-Magu nie widzę tych efektów, a nawet niejednokrotnie czuję się lepiej gdy niczego nie stosuję.
A szkoda, bo miałam nadzieję, że znikną uciążliwe dolegliwości w postaci kołatań serca...
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #108 : 06-01-2014, 17:20 »

Mam dokładnie tak samo.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2014, 17:27 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #109 : 06-01-2014, 21:07 »

Re: "przerzuciłem 300 kg ciężaru na czwarte piętro"

Darku, jeżeli to z powodu naszej broszury, to przepraszam.

Waszą broszurę przerzuciłem z przyjemnością i to już wcześniej, jest w trzech miejscach póki co. Przyjemność była tym większa, jak patrzyłem na pomoc obojga rodziców. Wczoraj wykonywałem już inną pracę.

Ja - podobnie jak wcześniej z przypadku Slow-Magu nie widzę tych efektów, a nawet niejednokrotnie czuję się lepiej gdy niczego nie stosuję.

Mam dokładnie tak samo.

Zamiast dokładać należy odjąć, obojętne czy będzie to suplement, czy coś do jedzenia, czy MO. Kiedyś tak sobie radziłem.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #110 : 13-01-2014, 19:04 »

Czy wszyscy odczuwają pozytywne efekty stosowania chlorku? Ja - podobnie jak wcześniej z przypadku Slow-Magu nie widzę tych efektów, a nawet niejednokrotnie czuję się lepiej gdy niczego nie stosuję.
A szkoda, bo miałam nadzieję, że znikną uciążliwe dolegliwości w postaci kołatań serca...

Może spróbuj potasu, może Ci brakuje. Ja odkąd biorę potas i magnez nie mam kołatań, serce spokojne, czuję się dobrze.
 
Czytałam już wiele o magnezie. Zainteresował mnie temat ze względu na moje zwapnienia i fakt iż chlorek na mnie nie działa pod żadną postacią (kąpiele, aerolozl, doustnie). Według tego co czytam, chlorek i węglan to postacie nieorganiczne i bardzo słabo wchłanialne. Kupiłam Asmag i widzę, że działa.

Na wielu stronach pisze, że najlepiej wchłanialne są postacie organiczne: asparginian, cytrynian, glukonian, mleczan. Może warto spróbować jeśli komuś chlorek podobnie jak mi nie pomaga.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #111 : 13-01-2014, 19:24 »

Tak może być, bo po Magnokalu zazwyczaj czuję się lepiej. A ktoś ma jakiś pomysł na zewnętrzne zastosowanie potasu?
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #112 : 14-01-2014, 15:04 »

Jest mnóstwo produktów zawierających potas, a przy okazji pozostałe minerały. Ja dodaję potas tylko chwilowo, ale z powodu tego, że wydałam za dużo.
Dużo informacji znajdziesz choćby w książce "Mity o cholesterolu".
Sam koktajl błonnikowy ma sporo w zależności od tego co do niego dodajesz.
Dużo potasu mają suszone owoce np. morele czy orzechy.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2014, 12:29 wysłane przez Whena » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #113 : 07-02-2014, 01:08 »

Zebrałem trochę do kupy wszelkie informacje z tego wątku.


Sposoby zastosowania chlorku magnezu.

Moczenie nóg.
Dwie łyżki proszku rozpuścić w misce wody i moczyć nogi. Maksymalnie pół godziny.

Kąpiel z dodatkiem chlorku magnezu.
Do wanny wsypać jedną, maksymalnie dwie szklanki chlorku. Czas kąpieli do 20 minut. Przy mniejszej dawce, można w wodzie spędzić więcej czasu.
Poprzez moczenie nóg i kąpiel do organizmu wchłania się więcej magnezu niż przez wcieranie w skórę.

Roztwór wodny chlorku magnezu do bezpośredniego wcierania lub atomizera.
Chlorek magnezu rozpuszczamy w stosunku 1:2, czyli np.: szklankę chlorku rozpuszczamy w dwóch szklankach wody. Po jakimś czasie (skóra się przyzwyczai) można zastosować proporcje 1:1. Roztwór możemy wcierać w różne części ciała: pod pachy, na brzuch, plecy, ramiona, łydki, pod kolana, stopy, stawy, pachwiny, wzdłuż kręgosłupa bolące i napięte miejsca. Najlepiej robić to po umyciu, przed snem.
Nie wolno stosować na skórę uszkodzoną ze względu na możliwe podrażnienia. Nie powinno się również wypijać, ponieważ możemy nabawić się nadkwasoty, a co za tym idzie wrzodów żołądka
Jako atomizer można zastosować opryskiwacz firmy Kwazar: http://www.kwazar.com.pl/481,opryskiwacze-garden-pro.html

Jaki rodzaj wody zastosować?
Woda do atomizera najlepiej destylowana, ale może być również z kranu przegotowana. Może być gorąca. Moczenie nóg i kąpiel w ciepłej wodzie z kranu.

Objawy przedawkowania.
Objawy przedawkowania mogą być różne, np.: suchość w nosie, suchość w ustach, mięśnie nóg bez mocy, lekkie zawroty głowy, senność oraz działania przeczyszczające.
Kuracja chlorkiem magnezu jest jedną z mocniejszych metod oczyszczania m. in. stawów. Jednocześnie wywołuje spore zamieszanie w gospodarce elektrolitami. Dlatego aby nie mieć uciążliwych objawów, podczas suplementacji MgCL  ograniczamy lub nawet eliminujemy okresowo sól spożywczą NaCl, a uzupełniamy poziom potasu (warzywa bogate w potas oraz ocet jabłkowy), w celu pobudzenia układu limfatycznego.
Więcej: http://luskiewnik.strefa.pl/biochemia/natrium_chlorum.htm

Profilaktyka.
Codzienne wcieranie w skórę niewielkich ilości roztworu jest optymalne w celu zachowania niezbędnej ilości tego minerału w organizmie. Ale ponieważ ta kuracja jest w fazie prób, zaleca się przerwy w stosowaniu podobnie jak przy kuracji slow magiem. Czyli kuracja około 20 dni i przerwa również około 20 dni.

Stosowanie chlorku przy niedoborze magnezu.
Przy niedoborze lub zwiększonej podaży warto zastosować przez kilka dni moczenie stóp lub kąpiele. Maksymalnie do wystąpienia objawów przedawkowania. Po ewentualnym przedawkowaniu zrobić kilkudniową przerwę i zacząć stosować wersję profilaktyczną czyli codzienne wcieranie niewielkich dawek.

Korzyści (opisane przez Biosłonejczyków) stosowania chlorku magnezu.
Lepszy sen, mocniejszy organizm, widoczna poprawa stanu pajączków, zwiększona energia życiowa, ustępujące bóle mięśni i stawów. Roztwór działa przeciwgrzybiczo.


Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zastosowania chlorku można znaleźć również tutaj: http://naturadlapiekna.pl/pl/p/Chlorek-magnezu-szesciowodnego-farmaceutyczny/53

Nazwy i oznaczenia kolejnych poziomów czystości:
techniczny skrót: techn. – 90-99%
czysty, skrót: cz. – 99-99,9%
czysty do analizy, skrót: cz.d.a. – 99,9-99,99%
nazwa oznacza, że zanieczyszczeń nie można wykryć typowymi metodami analizy chemicznej
chemicznie czysty, skrót: ch.cz. – 99,99-99,999%
nazwa oznacza, że zanieczyszczeń nie można wykryć nawet najczulszymi metodami analizy chemicznej i trzeba użyć metod wykorzystujących zjawiska czysto fizyczne
czysty spektralnie, skrót: spektr.cz. – 99,999-99,9999%
nazwa oznacza, że zanieczyszczenia nie zakłócają metod analizy spektralnej
« Ostatnia zmiana: 16-03-2014, 19:42 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #114 : 07-02-2014, 05:43 »

Dusiu, rewelacyjne zebranie wszystkich wskazówek w jedno miejsce.

Mam tylko pytanie odnośnie roztworu do wcierania - wcześniej była mowa o tym, żeby rozpuścić chlorek magnezu w ciepłej wodzie - czy nie ma znaczenia jaka ta woda będzie zastosowana?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #115 : 07-02-2014, 06:57 »

W ciepłej chlorek rozpuści się szybciej, niż w zimnej. Tylko tyle.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #116 : 01-04-2014, 08:12 »

Nigdy do tej pory nie miałem żadnych problemów z magnezem, z jego brakiem, nie miałem widocznych objawów.
Ale kupiłem chlorek magnezu zrobiłem oliwkę i zacząłem jej używać. I od tego czasu mam tak że jak siedzę to np w okolicy serca co jakiś czas czuję jakby mi coś bulgotało, podrygiwało. Nic przy tym nie boli, bardziej łaskocze. Coś robię źle czy mam coś z głową?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #117 : 01-04-2014, 16:03 »

Pewnie ani jedno, ani drugie. Dostarczyłeś budulca, to organizm zaczął wykorzystywać.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #118 : 01-04-2014, 19:37 »

W dodatku od momentu jak zacząłem się nim spryskiwać jestem taki zmęczony...
Nie mam wcale siły, nic zero. Nie mogę nawet siedzieć i oglądać filmów bo zasypiam.
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #119 : 01-04-2014, 19:38 »

Pewnie ani jedno, ani drugie. Dostarczyłeś budulca, to organizm zaczął wykorzystywać.
Jak wykorzystywać? Powiększa mi serce?
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!