Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzecie oko  (Przeczytany 24522 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #20 : 16-08-2013, 12:15 »

O! Jakaś poprawa w podejściu.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #21 : 16-08-2013, 12:27 »

Jaka poprawa, co to istnieje jakaś pewność wobec zjawisk paranormalnych? Problem z nimi jest taki, że raz się sprawdzają, a dziesięć razy nie. W przeciwieństwie do praw fizyki, które działają na wszystkich, zawsze i wszędzie.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #22 : 16-08-2013, 12:29 »

Mnie chodziło o Twoją poprawę w podejściu do własnej połowicy.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Yasmine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
Skąd: małopolska
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #23 : 16-08-2013, 12:36 »

Miałam takie zdarzenia. U mnie jednak czas pomiędzy zdarzeniem a widzianym obrazem, to najczęściej tylko kilka minut. Obraz bywa bardzo dokładny, jak seria zdjęć, a zdarzenia są nagłe i trudne do przewidzenia. To raczej nie intuicja w jej potocznym znaczeniu. Czasem są to sprawy bez istotnego znaczenia, a czasem poważne.

Dziękuję Zosiu, że o tym napisałaś. Myślisz, że jest możliwość wpłynąć na przebieg sytuacji, tego co się stanie? Czy po prostu klamka zapadła nieodwracalnie, a Ty tylko "widzisz" to wcześniej?
« Ostatnia zmiana: 16-08-2013, 20:21 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

„Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.” XIV Dalajlama
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #24 : 16-08-2013, 14:43 »

Nie mam pojęcia. Rozsądek podpowiada, że nie mogłam wpłynąć na rozwój wydarzeń, bo po pierwsze czas był za krótki, a po drugie, nic nie zapowiadało, że moja "wizja" się urzeczywistni. Ale jako dziecko miałam poczucie winy, wydawało mi się, że swoimi myślami, tymi obrazami z mojej głowy, wywołałam to nieszczęście. Mimo że obraz zdarzeń pojawił się niespodziewanie i był dla mnie zaskoczeniem.
« Ostatnia zmiana: 16-08-2013, 14:45 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Lena_Bilderberg
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #25 : 16-08-2013, 15:16 »

Ja też miewałam poczucie winy, ale z nieco innego powodu. Otóż przez wiele lat traktowałam te swoje "wizje" z przymrużeniem oka, i gdyby nie to podejście, być może miałabym szansę uratować życie bardzo bliskiej osobie.

@Skorupion - fizyka jak dotąd udzieliła mi odpowiedzi na kilka prozaicznych zagadnień. Te fundamentalne wciąż pozostają w sferze hipotez. To trochę jak z medycyną: z jednej strony konserwatyzm, kurczowe trzymanie się dotychczasowego dorobku wiedzy w obawie, że misterny domek z kart pewnego dnia runie. Z drugiej - otwarte umysły mające odwagę dociekać, szukać prawdy, stawiać niewygodne pytania.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #26 : 16-08-2013, 15:37 »

Porównanie fizyki do medycyny jest bez sensu.
Na wiele pytań przy obecnym stanie wiedzy nie ma odpowiedzi, jednak poznanie iluś tam praw natury doprowadziło do rewolucji technicznej i technologicznej. Co zyskaliśmy poprzez badania tajemniczych zjawisk paranormalnych?
Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #27 : 16-08-2013, 15:45 »

Często zjawiska uznawane za paranormalne, po dokładnym zbadaniu, okazują się zjawiskami fizycznymi msn-wink
A ta rewolucja techniczna i technologiczna to plus czy minus? A może nie ma żadnej szczególnej wartości?
Zapisane
Lena_Bilderberg
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #28 : 16-08-2013, 16:06 »

Prawdziwym rewolucjonistą był Tesla. I jak skończył? Pewnie pod koniec życia pluł sobie w brodę, że cokolwiek kiedykolwiek wynalazł. Bo tu chodzi tylko o kasę, nie o rozwój. Nawet z paranauki robi się telewizyjne show; nic dziwnego, że później temat trafia między kabarety.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #29 : 16-08-2013, 16:18 »

Cytat
Często zjawiska uznawane za paranormalne, po dokładnym zbadaniu, okazują się zjawiskami fizycznymi
Czyli nie ma paranormalnych, tylko jeszcze niepoznane fizyczne.

Cytat
A ta rewolucja techniczna i technologiczna to plus czy minus? A może nie ma żadnej szczególnej wartości?
Nie wiem, ale jakoś migracja odbywa się z dziczy do cywilizacji, a nie na odwrót.
Zapisane
Lena_Bilderberg
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #30 : 16-08-2013, 16:32 »

Cytat
Często zjawiska uznawane za paranormalne, po dokładnym zbadaniu, okazują się zjawiskami fizycznymi
Czyli nie ma paranormalnych, tylko jeszcze niepoznane fizyczne.

Bywa i tak, chociaż w pewne obszary konwencjonalna nauka brnie daremnie. Weźmy teorię Big Bang. Konia z rzędem temu, kto powie, co było na początku.

A co do cywilizacji, to nikt nie powiedział, że istnieje jedna ścieżka rozwoju. To, co obserwuję na co dzień to raczej coraz bardziej niepokojące przejawy zezwierzęcenia wtórnego i triumf pozostałości gadziego mózgu.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!