Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uwagi odnośnie prowadzenia forum  (Przeczytany 9313 razy)
PoszukiwaczPrawdy
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« : 21-08-2013, 21:22 »

Składam deklaracje uczestnictwa w forum Biosłone. Nie biorę żadnych leków od 4 lat, (4 lata temu miałam liszajec zakaźny, na który stosowałam jakąś maść- bo bez leków nie chciało minąć i się rozprzestrzeniał na mojej twarzy i zarażałam innych w okół) Wcześniej brałam jeszcze antybiotyk 8 lat temu, bo miałam anginę, zapalenie spojówek z zagrożeniem odwarstwienia się rogówki (czy coś takiego), powiększone węzły chłonne do wielkich rozmiarów-prawie jakbym miała świnkę. Wcześniej już nie pamiętam, ale raczej nie chorowałam. Wg mamy hartowała mnie naprzemiennymi kąpielami!!!

Zagadnienia na Biosłone są dla mnie interesujące, lecz szczerze powiem, że jestem bardzo rozczarowana takim sposobem przyjmowania nowych forumowiczów. To, że się rejestruję jest tożsame z ową deklaracją! Nie widzę więc potrzeby takich deklaracji! Rozumiem powody takiego działania, lecz krytykując innych (lekarzy, firmy farmaceutyczne itp.) trzeba być także otwartym na krytykę!

 Chciałabym tu szczerze napisać, że póki co nie zamierzam stosować MO, bo mam dużo znaków zapytania co do zasadności stosowania tego koktajlu. Lecz jeśli to będzie powód nie przyjęcia mnie do grona forumowiczów, spowoduje to moje jeszcze większe rozczarowanie. Jak mam poznać odpowiedzi na moje wątpliwości nie mogąc zadawać pytań? Zaznaczę, że poszukiwałam odpowiedzi i na niektóre n ie znalazłam, a tylko rozwianie moich wszelkich wątpliwości może przyczynić się do podjęcia decyzji o jego stosowaniu!

Na forum zauważyłam także dużo sprzeczności. Szkoda, bo czytając go trzeba brać pod uwagę, że to co się czyta nie musi być zgodne z prawdą.

Przykład:
   
"Odp: Angina, jednak można bez chemii !!!
« Odpowiedz #7 : 04-11-2009, 23:52 »
Taka reakcja występuje ze wglądu na właściwości bakteriobójcze cytryny. Dezynfekując miejsce sokiem z cytryny (usuwamy też bakterie), przerywając proces przerabiania zdefektowanej tkanki na ropę (przez bakterie), a więc wstrzymując proces ostrego stanu zapalnego (wstrzymujemy oczyszczanie) czyli powracamy do przewlekłego stanu zapalnego.

Poprawa odczuwana  jest ze względu na przerwanie procesu oczyszczania a nie na jego zakończenie."

Po czym możemy przeczytać taki post, który bardzo przyjaźnie został przyjęty:

   
"Odp: Angina leczy raka i choroby genetyczne
« Odpowiedz #25 : 11-07-2012, 22:11 »
Może spróbuj okładów z soli, siorbania gorącej herbaty z miodem, picia po 1/2 łyżeczki soku z cytryny. Może pomogą Ci płukanki z wody i wody utlenionej (proporcja: 1 łyżeczka na 1/2 szklanki wody), albo z wody z solą: porządną łyżkę soli na kubek dobrze ciepłej wody.
A tak na przyszłość: czytaj forum, bo tu jest sporo wiadomości na temat radzenia sobie z anginą. smile"

W tym temacie też znalazłam post Mistrza, ale nic nie odniósł się do soku z cytryny.

Rejestrując się przeczytałam taki komunikat:

"Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności."

Szkoda:( To w takim razie gdzie jest prawda? Czy stosować sok z cytryny czy nie? Jak mam znaleźć odpowiedź skoro nie mogę spytać? Nie widziałam żeby Mistrz pisał coś o stosowaniu soku z cytryny przy anginie, lecz pod postem gdzie Agnieszka zaproponowała picie soku z cytryny Mistrz nie napisał, że jest to zła metoda!

Mam nadzieje, że moja szczerość będzie odebrana pozytywnie i dostanę możliwość wypowiadania się na tym forum.

edit: Nie podoba mi się, że nie mam dostępu do informacji po rejestracji, skoro wcześniej mogłam przeglądać wszelkie tematy. Co to ma na celu? Taka kara za rejestrację?



Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #1 : 22-08-2013, 10:46 »

Zagadnienia na Biosłone są dla mnie interesujące, lecz szczerze powiem, że jestem bardzo rozczarowana takim sposobem przyjmowania nowych forumowiczów. To, że się rejestruję jest tożsame z ową deklaracją! Nie widzę więc potrzeby takich deklaracji! Rozumiem powody takiego działania, lecz krytykując innych (lekarzy, firmy farmaceutyczne itp.) trzeba być także otwartym na krytykę!
Do czasu wprowadzenia konieczności składania deklaracji bardzo łatwo było uzyskać możliwość wypowiadania się na forum, właśnie poprzez zarejestrowanie konta. Powodowało to, że wiele osób zakładało konta po to, aby na szybko się coś dowiedzieć, albo popisać głupoty, poobrażać kogoś, próbować wprowadzić zamęt.

Forum jest dla osób chcących wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i mających w tej kwestii wiedzę, którą sukcesywnie poszerzają. Forum nie jest dla przypadkowych osób, które mają nagłą potrzebę skorzystania z rozwiązań medycyny tzw. naturalniej, którą de facto Biosłone się nie zajmuje, bo np. zawiodły metody medycyny akademickiej. Przeznaczone jest dla osób, które otworzyły się na to alternatywne podejście do zdrowia i chcą w ten sposób żyć na co dzień.

Jesteśmy otwarci na krytykę, ale nie na krytykanctwo. Pan Józef wypowiedział się w tej sprawie i jeśli ktoś chce z nim dyskutować, to należy taką dyskusję przeprowadzić jak równy z równym, czyli wtedy, kiedy Pan Józef zna swojego oponenta, przynajmniej z imienia i nazwiska. Prowadzenie polemiki na temat wiedzy, którą Mistrz nam przekazuje, z kontem internetowym, mija się z celem, ponieważ w takim przypadku Pan Józef byłby zmuszony do ciągłego tłumaczenia się, odpierania ataków, itp.

Chciałabym tu szczerze napisać, że póki co nie zamierzam stosować MO, bo mam dużo znaków zapytania co do zasadności stosowania tego koktajlu. Lecz jeśli to będzie powód nie przyjęcia mnie do grona forumowiczów, spowoduje to moje jeszcze większe rozczarowanie.
Nie jesteśmy idiotami i to czy ktoś będzie stosował MO, czy nie, jest jego prywatną sprawą, więc nie ma to wpływu na zaakceptowanie przez nas deklaracji. Dla nas istotne jest, żeby forumowicze nie pisali głupot, wykazywali przejawy myślenia oraz pisali poprawnie w języku polskim.

Na forum zauważyłam także dużo sprzeczności. Szkoda, bo czytając go trzeba brać pod uwagę, że to co się czyta nie musi być zgodne z prawdą.
Właściwie odpowiedziałaś sobie sama na ten zarzut cytując komunikat dla nowozarejestrowanych.

Czytałam jakiś czas temu taki komentarz: „i tak ci powiedzą: rób jak uważasz”. Tak! Właśnie tak powiemy, bo naszym celem jest otworzyć ludziom oczy i zachęcić do tego, żeby byli odpowiedzialni za siebie i nie dawali sobie wciskać farmazonów wypowiadanych przez medycynę, farmację, media i znajomych. Forum to nie poradnia internetowa, w której dostaniemy ścisłe zalecenia, jak postępować, bo nie to jest celem tego forum.

Do tego przypominam, że wszyscy, którzy tu jesteśmy, szczególnie mam tu na myśli „kadrę”, piszemy dobrowolnie, nie jesteśmy pracownikami Pana Józefa i robimy tyle, ile mamy ochotę robić/pisać, na tyle na ile uważamy to za słuszne oraz na ile pozwala nam czas, bo każdy ma oprócz forum inne obowiązki, zajęcia i zainteresowania.

Nie podoba mi się, że nie mam dostępu do informacji po rejestracji, skoro wcześniej mogłam przeglądać wszelkie tematy. Co to ma na celu? Taka kara za rejestrację?

Tego rozwiązania jeszcze do niedawna nie było i moderatorzy byli zasypywani wiadomościami typu: co zrobić, żebym mógł pisać na forum. Teraz każdy, kto się zarejestruje, widzi tylko kilka działów (wartych przeczytania na początek), dzięki temu szybciej trafi na wątek dotyczący składania deklaracji. Jeśli ktoś nie ma ochoty składać deklaracji, lub z jakiegoś powodu jego deklaracja nie zostanie zaakceptowana, to wystarczy się wylogować i czytać prawie całe forum (obecnie niedostępny jest jedynie dział dla eksperymentatorów).
« Ostatnia zmiana: 22-08-2013, 10:56 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
PoszukiwaczPrawdy
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #2 : 22-08-2013, 21:11 »

Ania - dzięki za odpowiedź i rozjaśnienie pewnych kwestii.

Bardzo też dziękuję za rozmowę przez Skype z moderatorem Kamil, która dużo mi wyjaśniła. Czuję się zaszczycona, bo wiem, że nie każdy ma możliwość na rozwianie swoich wątpliwości tak szybko i kompleksowo.

Mam nadzieję, że moje opinie coś wniosą w to forum, bo jest ono bardzo cenne. Szkoda, że konflikty starają się przyćmić najważniejszą sprawę, jaką jest zdrowie. Mam nadzieję, że to się zmieni, a wątki będą wolne od niepotrzebnych kłótni.

Nie jesteśmy idiotami i to czy ktoś będzie stosował MO, czy nie, jest jego prywatną sprawą, więc nie ma to wpływu na zaakceptowanie przez nas deklaracji. Dla nas istotne jest, żeby forumowicze nie pisali głupot, wykazywali przejawy myślenia oraz pisali poprawnie w języku polskim.

Szkoda, że takie ciężkie słowa jak "idiota", tak łatwo wam pisać. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo obniża to wartość tego forum! Nie zamierzam pisać głupot i wykorzystuję ten wątek do wylania swoich odczuć i zapewniam Was, że nie będę zaśmiecać wątków takimi wypowiedziami, gdyż to forum nie temu służy.

Nie podoba mi się, że w wielu ciekawych wątkach można znaleźć tyle sporów na temat pisowni. Można to zrobić w prywatnych wiadomościach, a nie w wątkach, które temu nie służą. Oczywiście rozumiem, że pisownia jest ważna.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2021, 19:59 wysłane przez Kamil » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 23-08-2013, 00:19 »

Czyli że co? Nic się nie podoba?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #4 : 23-08-2013, 18:15 »

No, trochę się podoba i jest zaszczycona opieką Kamila. Czyli jest światło w tunelu i nadzieja na lepszą przyszłość.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #5 : 23-08-2013, 18:38 »

Kamil superman. W jego roli z taką obsadą osiwiałbym do ostatka msn-wink.
Zapisane

I'm going through changes
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!