Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leki przeciwbólowe i antybiotyk po usunięciu zęba  (Przeczytany 71553 razy)
Weronika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ok. 23.06.2012, DP od 20.02.2013
Skąd: śląsk
Wiadomości: 15

« : 23-08-2013, 15:10 »

Dziś miałam usuniętą ósemkę, która była w stanie zapalnym. Przepisano mi dwa leki: Nimesil i Augmentin. Zastanawiam się czy brać Augmentin, bo to silny antybiotyk, a nie chciałabym wyrządzić szkody mojemu organizmowi. Może wystarczy sam Nimesil? Chyba, że jest on za słaby, bo to tylko zawiesina do picia? Co sądzicie?
Kupić sobie dodatkowo jakiś probiotyk?
« Ostatnia zmiana: 23-08-2013, 15:53 wysłane przez Weronika » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #1 : 23-08-2013, 16:50 »

Kilka razy w życiu wyrywałam sobie zęby, ale nigdy nie łykałam po tym fakcie antybiotyków. I żyję.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #2 : 23-08-2013, 16:52 »

Lek Nimelis - Wskazania: Leczenie ostrego bólu. Leczenie objawowe dolegliwości bólowych w przebiegu zapalenia kości i stawów. Pierwotne bolesne miesiączkowanie.

Boli Cię coś, że chcesz to brać?

Lek Augmentin - Wskazania: Zakażenia górnych dróg oddechowych (zwłaszcza zapalenie ucha środkowego, zatok obocznych nosa, nawrotowe zapalenie migdałków podniebiennych), zakażenia dolnych dróg oddechowych (zwłaszcza zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc), zakażenia układu moczowo-płciowego (zwłaszcza zapalenie pęcherza i cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek, zakażenia narządów płciowych u kobiet), zakażenia skóry i tkanek miękkich, zakażenia w stomatologii (zwłaszcza ropień okołozębowy), zakażenia w obrębie jamy brzusznej.

Czy według Ciebie organizm sobie bez tego nie poradzi? A skutki uboczne Cię nie interesują? Ja bym nie wziął tego.

Możliwe skutki uboczne Nimelisu : Często: biegunka, nudności, wymioty, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Niezbyt często: zawroty głowy, nadciśnienie tętnicze, duszność, zaparcia, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, świąd, wysypka, obrzęki. Rzadko: złe samopoczucie, osłabienie, bolesne oddawania moczu, krwiomocz, zatrzymanie moczu, rumień, zapalenie skóry, krwotoki, wahania ciśnienia tętniczego, nagłe zaczerwienienie twarzy. Bardzo rzadko: zawroty głowy, zaburzenia widzenia, zaburzenia hematologiczne, nadmierne obniżenie temperatury ciała, krwawienia z przewodu pokarmowego, wrzody i perforacja żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie wątroby, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, obrzęki twarzy, rumień wielopostaciowy, niewydolność nerek, skąpomocz, śródmiąższowe zapalenie nerek.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, zaburzenia równowagi, senność może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Możliwe skutki uboczne Augmentinu: Bardzo często obserwowano biegunkę, często - nudności, wymioty i kandydozę. Niezbyt często występują zawroty i ból głowy, niestrawność, zwiększenie aktywności aminotransferaz we krwi, wysypka skórna, świąd i pokrzywka. Rzadko występują: przemijająca leukopenia i małopłytkowość, rumień wielopostaciowy. U pacjentów z upośledzoną czynnością wątroby należy regularnie kontrolować jej stan. Podczas długotrwałego stosowania należy okresowo kontrolować czynność nerek, wątroby i układu krwiotwórczego.
Zapisane

Weronika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ok. 23.06.2012, DP od 20.02.2013
Skąd: śląsk
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #3 : 23-08-2013, 17:21 »

Na razie znieczulenie jeszcze trzyma, ale jak puści to co wtedy? Coś na ból muszę wziąć... Jeśli Ibuprom mi pomoże to będę go brała, najgorzej jeśli nie.
Wiem, że antybiotyk to świństwo i nie chciałam tego brać, ale każdy dziwił się dlaczego zastanawiam się czy to brać. Według nich to oczywiste, że antybiotyk TRZEBA brać, bo może potem być gorzej. A tym bardziej, że to był stan zapalny.
Wolałam do Was napisać, co o tym sądzicie msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 23-08-2013, 17:26 wysłane przez Weronika » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #4 : 23-08-2013, 19:13 »

Parę lat temu brałam Nimesil na ból kręgosłupa. Ból kręgosłupa nie przeszedł. Natomiast dość szybko zaczęły się problemy z wątrobą. Lekarz (nie ten, który przepisał nimesil) powiedział, że to bardzo szkodliwy lek i zalecił mi Sylimarol przez co najmniej pół roku bez przerwy (żeby zregenerować wątrobę). Odradzam Nimesil, zwłaszcza, że i tak słabo działa na ból. Już lepiej wziąć Nurofen forte.

http://sprawdzlek.pl/nimesil/
Zapisane
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #5 : 23-08-2013, 20:03 »

Ja, po usunięciu szóstki i szyciu dziąsła płukałem alocitem (na bazie aloesu) trzy razy dziennie zęby. Dentystka, po wizycie za tydzień, była w szoku, że tak ładnie się dziąsło zagoiło. Nic innego nie brałem, bólu wielkiego nie czułem.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Weronika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ok. 23.06.2012, DP od 20.02.2013
Skąd: śląsk
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #6 : 24-08-2013, 05:31 »

O dziwo bólu nie odczuwam, a już przygotowywałam się na najgorsze .
Płukanie alocitem? Właśnie miałam to w planach.
« Ostatnia zmiana: 24-08-2013, 05:41 wysłane przez Weronika » Zapisane
Weronika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ok. 23.06.2012, DP od 20.02.2013
Skąd: śląsk
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #7 : 26-08-2013, 17:50 »

Po strasznej kłótni rodzina zmusiła mnie do brania antybiotyku Augmentin - niestety Smutny. Biorę od soboty i ciągle myślę o tym, jak szkodzę swojemu organizmowi. Jestem strasznie zła... Myślicie, że DP i MO pójdzie na marne? Albo organizm szybko się oczyści z tego świństwa? Już nie wiem, co myśleć.

Dodatkowo zażywam probiotyk, ale nie wiem, czy to coś pomaga.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2013, 16:46 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #8 : 26-08-2013, 18:22 »

Pierwsze słyszę, aby po wyrwaniu zęba (nawet w stanie zapalnym) brać antybiotyk. Zawsze płukałam chłodną szałwią i dzień, dwa i było ok.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #9 : 26-08-2013, 20:35 »

Po strasznej kłótni rodzina zmusiła mnie do brania antybiotyku Augmentin - niestety
Może za dużo mówisz o o swoich przypadłościach. Nigdy nie zrozumiem, by ktoś mnie do czegoś przymusił, zwłaszcza do złego.
Też wyrywałam zęby, ale po imprezie, głowa do ściany, spanie, jakiś kompres szmatą z octem i za dwa dni ani śladu.
Jesteś cichutko, doradców brak!
« Ostatnia zmiana: 27-08-2013, 16:47 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Weronika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ok. 23.06.2012, DP od 20.02.2013
Skąd: śląsk
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #10 : 26-08-2013, 20:52 »

Szkoda gadać. Ludzie myślą, że bez tabletek się nie obejdzie...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #11 : 26-08-2013, 20:57 »

A mogę zapytać o Twój wiek?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Weronika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ok. 23.06.2012, DP od 20.02.2013
Skąd: śląsk
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #12 : 27-08-2013, 13:51 »

23 lata, a o co chodzi?
« Ostatnia zmiana: 27-08-2013, 13:57 wysłane przez Weronika » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #13 : 27-08-2013, 15:36 »

Bo przez chwilkę miałam wrażenie, że jest Pani młodsza i bardziej zależna od decyzji innych dorosłych. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #14 : 27-08-2013, 15:55 »

Często forumowicze ulegają naciskom zatroskanej rodziny. Faktycznie, nie ma reguły czy jest to nastolatek czy też dorosły. Wiem ze swojego doświadczenia, że często trzeba być zdecydowanym i wytrwałym w swoich postanowieniach.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #15 : 27-08-2013, 17:37 »

Pilnowali Cię, żebyś wzięła antybiotyk? Gdybym ja była w takiej sytuacji, to bym wzięła tabletkę pod język, a potem wypluła. Chyba że antybiotyk był do sporządzenia w postaci zawiesiny – to już byłby problem. Może jednak nie jesteś przekonana, że zażycie antybiotyku w takim przypadku jest bezpodstawne.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #16 : 27-08-2013, 19:34 »

Cytat
. Wiem ze swojego doświadczenia, że często trzeba być zdecydowanym i wytrwałym w swoich postanowieniach
Święte słowa. Ileż osób w rodzinie, mówi mi, że nie dbam o zdrowie, że lekceważę.
Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #17 : 27-08-2013, 19:49 »

Weroniko, ja w Twoim wieku miałam usuwane chirurgiczne ósemki. Żadnych leków mi nie przepisano. Bolało jak cholera po zejściu znieczulenia. Ale przespałam, poleżałam trochę w łóżku. I tyle. Poza tym jesteś już od roku na MO i chyba czytasz regularnie forum, więc już powinnaś wiedzieć co nieco. No i nie masz 15 lat, żeby Ci rodzina antybiotyki wtykała.
« Ostatnia zmiana: 27-08-2013, 20:24 wysłane przez Agata » Zapisane
Weronika
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ok. 23.06.2012, DP od 20.02.2013
Skąd: śląsk
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #18 : 27-08-2013, 23:21 »

Często forumowicze ulegają naciskom zatroskanej rodziny. Faktycznie, nie ma reguły czy jest to nastolatek czy też dorosły. Wiem ze swojego doświadczenia, że często trzeba być zdecydowanym i wytrwałym w swoich postanowieniach.
Zgadzam się z tym, że nie ma reguły czy zachował się tak nastolatek czy dorosły... Bo i jeden, i drugi może ulec naciskom.
Wytrwałość - to jest to, czego mi brakuje.

Pilnowali Cię, żebyś wzięła antybiotyk? Gdybym ja była w takiej sytuacji, to bym wzięła tabletkę pod język, a potem wypluła. Chyba że antybiotyk był do sporządzenia w postaci zawiesiny – to już byłby problem. Może jednak nie jesteś przekonana, że zażycie antybiotyku w takim przypadku jest bezpodstawne.
Niestety pilnowali, ale nie pomyślałam o tym, żeby wziąć tabletkę pod język, choć byłoby to niezłym wyjściem. No trudno, stało się...


Wzięłam 4 tabletki i powiedziałam sobie dość! Więcej nie wezmę tego świństwa. Postawiliście mnie nieźle do pionu, za co Wam dziękuję msn-wink. Tabletki kolejno będą lądować w koszu.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #19 : 28-08-2013, 20:24 »

Moje dzieci od ok. dwóch lat nie wiedzą co to lekarstwa. Syropków też nie piją choć tak bardzo je lubiły. Na szczęście wypracowałem sobie na tyle mocny status w rodzinie, że już nikt nie mówi mi (chodzi głównie o babcie), że narażam zdrowie własnych dzieci. Z drugiej strony są ku temu powody ponieważ dzieciaki przestały chorować... być może po prostu się już wychorowały, jak to bywa w wieku przedszkolnym a być może profilaktyka zadziałała.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!