Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leki przeciwbólowe i antybiotyk po usunięciu zęba  (Przeczytany 71558 razy)
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #20 : 29-08-2013, 05:26 »

Cytat
ponieważ dzieciaki przestały chorować... być może po prostu się już wychorowały, jak to bywa w wieku przedszkolnym

Źle prowadzone dzieci tak szybko się nie "wychorowują". Jeśli dziecku podawane są antybiotyki, to chorobom infekcyjnym nie ma końca, a na widnokręgu pojawiają się coraz to nowe choróbska, których nijak zaliczyć do infekcyjnych już nie można. Więc z pewnością Wasze dzieci są wychowywane i żywione prawidłowo.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Hana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 32
MO: 02.05.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #21 : 02-12-2013, 23:26 »

A ja mam takie pytanie: czy jak mam "lekarstwo" na zębie to mogę pić MO? Bo od dwóch tygodni bolał mnie ząb, a dokładnie dolna szóstka mi się skruszyła i zbrązowiała. Poszłam do stomatologa i nałożył mi "lekarstwo". Jak mi ból nie przejdzie, to będzie leczyć kanałowo.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2013, 22:15 wysłane przez Agata » Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #22 : 03-12-2013, 05:02 »

Oprócz MO spróbuj ssania oleju. Mnie bardzo pomógł na wszelkie stany zapalne dziąseł i od dawna żaden ząb mnie nie pobolewa.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2013, 22:15 wysłane przez Agata » Zapisane
Hana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 32
MO: 02.05.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #23 : 03-12-2013, 09:17 »

Ale obecnie mam to "lekarstwo" a następną wizytę mam na 12 grudnia i nie wiem czy do tej pory pić MO żeby nie zmyć albo żeby nie wypłukać tego "lekarstwa". Pamiętam w podstawówce jak mi szkolna dentystka coś robiła przy dolnych szóstkach i do tej pory nie byłam na wizycie bo po_prostu mnie nie bolały. Odkąd piję MO, to bolą to chyba dobry znak co nie?

Pisz poprawnie i nie zapominaj o polskich znakach.//W.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2013, 00:26 wysłane przez Whena » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #24 : 12-12-2013, 21:05 »

Cytat
a następną wizytę mam na 12 grudnia
Hana, napisz, jak po wizycie.
Zapisane
Hana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 32
MO: 02.05.2013
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #25 : 15-12-2013, 21:43 »

Hej Kozaczek smile chciałaś wiedzieć jak po wizycie to pisze. A więc poszło bardzo fajnie. Zamplombowała mi dwie szóstki mimo że bolał mnie jeden ale stwierdziłyśmy że druga też się nadaję. Chciała mnie umówić na kolejną wizytę aby zaplombować siódemki bo mam ubytki ale stwierdziałam że skoro mnie nie bolą to nie pójdę. Zęby mnie teraz nie bolą i trudno mi się przyzwyczaić do plomby msn-wink MO piję normalnie jak miałam lekarstwo jak i teraz smile
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #26 : 16-12-2013, 07:50 »

Przez ostatni rok zażywałem zmielone skorupki jaj. Teraz do KB włączyłem po łyżce maku i sezamu. Wizyt u dentysty na razie brak. Bardzo się cieszę bo dawniej byłem częstym bywalcem w gabinecie.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2014, 15:59 wysłane przez Whena » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
LaktozAnna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Skąd: Chrzanów
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #27 : 08-02-2016, 13:44 »

Widzę, że wątek był czytany 10 tys. razy, to napiszę coś od siebie. Jak już ktoś musi w ostateczności, to zamiast antybiotyku jako mniejsze zło dobre jest oregano w kapsułkach Solgara. Wypróbowałam przy ósemce wyrywanej przy szczękościsku - zapuchłam a zimne okłady rozwaliły mi zatoki, po godzinie od zażycia opuchlizna spod szczęki zeszła, ogólnie byłam tak słaba, że opadałam z sił. Możecie wierzyć lub nie, podobno jest silniejsze niż wankomycyna.
Niestety nic można nie wskórać odżywiając się śmieciowym jedzeniem, prowadząc chory styl życia i dorzucając do tego oregano.
Nie mniej raz na ruski rok mi się sprawdza. Miałam wyrywanego zęba leczonego kanałowo, rozwiercanego na 3, nie chciał wyjść, jak puściło znieczulenie... nie bolało mnie nic. Ani jednej tabletki przeciwbólowej. Pomimo, że to była górna 6-tka, z korzeniami chyba aż pod nos, bo jak naciskałam obok nosa palcem, to mi lekko coś chrzęściło.
« Ostatnia zmiana: 10-02-2016, 10:42 wysłane przez Gloria » Zapisane

Czasem trzeba spaść na sam dół, żeby móc się odbić.
Malona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 39
MO: nie stosuję
Skąd: Opole
Wiadomości: 5

« Odpowiedz #28 : 12-05-2016, 10:25 »

Ja przy operacji na dziąśle dostałam jedynie leki przeciwzapalne do picia co drugi dzień przez 10 dni i nakaz picia witaminy B kompleks. Do tego sama doktor kazała mi płukać buzie szałwią i jeść delikatne rzeczy. Ale to było lata temu jak byłam jeszcze nastolatką.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #29 : 06-06-2016, 10:39 »

Mam problem z pobolewającymi od czasu do czasu zębami. Na RTG zębów nic nie widać, ale dla dobrego samopoczucia najprawdopodobniej wyrwę szóstkę, którą podejrzewam o stwarzanie problemów. Aktualnie w rejonie tej szóstki mam lekki ból (umiejscowienie na dole szczęki).

Nie chcę brać antybiotyków i nawet za bardzo nie mogę, gdyż od razu mam dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Tylko straszą "suchym zębodołem" u około 2-4 % pacjentów po wyrwaniu zęba.

Czy ktoś wyrywał lekko bolący ząb i nie brał antybiotyków? Będę wdzięczna za odpowiedź.

LaktozAnna gdzie zamawiałaś ten preparat?
« Ostatnia zmiana: 06-06-2016, 12:45 wysłane przez Gloria » Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #30 : 06-06-2016, 13:43 »

Wyrywałem bardzo bolący i nikt mi antybiotyku nie proponował, przeciwbólowe wystarczą.
Zapisane
Arn
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 06-06-2016
Wiadomości: 21

« Odpowiedz #31 : 06-06-2016, 15:05 »

Ja wyrywałem ósemkę, bo szkoda było to leczyć i nawet przeciwbólowych nie brałem, a co dopiero antybiotyku. To na pewno kwestia indywidualna, ale zdecydowanie przyjemniej wspominam wyrywanie zęba niż "tradycyjne" wizyty.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #32 : 07-06-2016, 07:01 »

Z tego co się orientuję "suchy zębodół" grozi po długiej i ciężkiej ekstrakcji, nie po każdej. 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #33 : 08-06-2016, 07:31 »

Może ktoś mi jeszcze doradzi (stomatologom do końca nie ufam, konsultuję się równolegle z dwoma, ale mam wrażenie że nigdy do końca nie wiedzą co jest słuszne) czy od jednego zęba moga pobolewac inne łacznie ze szczęką?

Co polecacie wstawić zamiast wyrwanej szóstki? Boję się koronek, gdyz mam słabe zęby i nie chciałabym piłowac sąsiednich. A nie mam doświadczenia w tym zakresie. Do tej powy wyrywałam jedną ósemkę dawno temu.

Dziś idę do jednego stomatologa, a jutro rano do drugiego na konsultację. Tak jak pisałam we wcześniejszym poście na RTG wszystkich zębów ne widać zmian zapalnych (jeden ząb - szóstka - wygląda podejrzanie), ale czuję dyskomfort.
Ból głowy, szczęki, zębów. Miałam te objawy 2 lata temu i ta podejrzana szóstka była wtedy przeleczona kanałowe po raz drugi. Ale jak widac problem wraca. Nie chciałabym leczyć jej znów i za 2 lata przechodzić nawrót dolegliwości.

Bardzo dziękuję, za udzielone przez Was odpowiedzi na mojego poprzedniego posta.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #34 : 10-06-2016, 07:36 »

Lekarze odradzają usunięcie zęba (konsultowałam się u kilku) i raczej móią, żebym spróbowała powtornie wyleczyć ząb kanałowo pod mikroskopem. Oni sami tego nie robią, więc muszę wyszukać jakąś klinikę. Przynajmniej się skonsultuję w tej sprawie, a decyzję podejmę później co robić (czy wyrwać i mieć święty spokój, ale uzupełnić czymś przerwę po szóstce, czy też powtórnie przeleczyć). Chociaż jak widać powtórne przeleczenie niczego nie gwarantuje. Ta szóśtka była leczona 2,5 roku temu i znów się odzywa ta okolica. Co prawda nie pod mikroskopem, ale nie wiem czy to ma aż takie znaczenie.

Tak na prawdę to mam jeszcze nadzieję, że może to minie. Faszeruję się czosnkiem smile
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #35 : 13-07-2016, 20:43 »

Jak dawkować Oregano Solgar przy wyrwanym zębie? Mam dylemat, dostałam przepisany antybiotyk. Normalnie bym go nie brała, ale zabieg trwał 1,5 h. Ząb rozwiercany itp.
I nie wiem, co zrobić....
Pisaliście powyżej, że przy skomplikowanych zabiegach może wystąpić suchy zębodół.
« Ostatnia zmiana: 14-07-2016, 08:39 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #36 : 16-07-2016, 11:24 »

Innymi przyczynami mogą być np. pozostałe w zębodole ułamki usuniętego zęba czy też szczątki wypełnienia. Jednak najczęściej to sam pacjent przyczynia się do powstania takiego stanu rzeczy. Bardzo często doprowadza do wytworzenia się suchego zębodołu nałogowe palenie tytoniu, picie gorących napojów i spożywanie posiłków wkrótce po przeprowadzonej ekstrakcji, a także płukanie jamy ustnej w pierwszych dwóch godzinach po zabiegu, kiedy to skrzep nie zdąży się jeszcze wytworzyć.

Przyczyny
  • niepowstanie lub rozpad skrzepu powstałego po ekstrakcji zęba
  • wypłukanie skrzepu po ekstrakcji
  • problemy krzepliwości, hemofilia
  • picie gorących napojów natychmiast po ekstrakcji
  • mechaniczny uraz ściany kostnej zębodołu
  • niedokrwienie tkanek spowodowane środkiem anemizującym użytym do znieczulenia miejscowego
  • infekcje
  • kontakt ze śliną
  • niedożywienie
  • nadciśnienie
  • cukrzyca
  • niedobór witamin
  • palenie tytoniu do 72 godz po zabiegu
  • nadmierne łyżeczkowanie zębodołu[2]
Ja bym nie brał antybiotyku, tylko skupił się na higienie miejsca przy zębie. Po co nadmiernie osłabiać organizm? By zwiększyć ryzyko infekcji? Z nauk p. Józefa wiem jedno - antybiotyk tylko przy zagrożeniu życia, np. przy zapaleniu płuc. Ale wybór należy do Ciebie, jak zawsze.

W sumie możesz napisać, czy brałeś antybiotyk, czy nie.

Ja usuwałem ząb (górną piątkę z lewej strony), bo ból był nie do wytrzymania, dentyści bawili się przy tym zębie kilka lat i już był tak doszczętnie zniszczony, że tylko najgorsze rzeczy mogły się tam rozwijać.

Przepisali mi jakiś antybiotyk, jakieś gówna do płukania i inne pierdoły. Nic nie brałem, a od samego wyrwania minęło już kilka miesięcy, jak nie rok. Żyję. Dziura po zębie ma się wspaniale, w tym i ja.
« Ostatnia zmiana: 17-07-2016, 12:33 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #37 : 17-07-2016, 18:19 »

Na razie nie wzięłam antybiotyku.

Krótki teks:
http://dentysta.eu/zbyt-duzo-antybiotykow-w-leczeniu-zebow/

Martwi mnie jednak zakładanie implantów zębowych - również przepisują antybiotyk.
Czy ktoś zakłądał implanty bez antybiotyków?

Stosuję: raz dziennie oregano w kapsułkach
2 x dziennie srebro koloidalne pół kieliszka.
oraz przeciwbólowe.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #38 : 19-07-2016, 10:44 »

Stosuję: raz dziennie oregano w kapsułkach
2 x dziennie srebro koloidalne pół kieliszka.
oraz przeciwbólowe.
To przypadkiem nie jest to samo co antybiotyki?
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #39 : 21-07-2016, 22:25 »

Nie do końca to samo. Antybiotyk syntetyczny bardzo rujnuje florę bakteryjną jelit, od której tak wiele zależy. Srebro wybija tylko patogeny, a symbionty oszczędza.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!