Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 11:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: BARF - właściwe żywienie zwięrząt  (Przeczytany 9309 razy)
Lu6
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2010
Skąd: śląsk
Wiadomości: 116

« : 27-04-2010, 18:43 »

Dziś zaczęliśmy z Rastą Barfowanie. Dostała dwa skrzydełka z kurczaka i mix warzywny. Skrzydła podawałam jej z ręki, bo była zanadto łapczywa. Ostatnią część skrzydełka puściłam, bo przez przypadek złapała mój palec, więc się wystraszyłam. I zamiast go pogryźć, połknęła confused Boję się, bo nie był to mały kawałeczek, że tego nie strawi i będzie miała problem z tym, żeby kość przeszła i co najważniejsze wyszła przez jelita.
Co do apetytu na nowości, to jak najbardziej uszy się trzęsą (ku mojemu zdziwieniu, bo pies mój wybrednym jest wyjątkowo).
Zapisane

Lussi

"Jeśli będziesz myślał tak jak teraz, to będziesz miał to, co masz. Jeżeli zmienisz swoje myślenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marszałek
Isia
Częsty gość
**

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 56
MO: 29.o1.2011
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 76

« Odpowiedz #1 : 08-01-2012, 20:47 »

KaZof, dzięki za kolejną naukę.
Moje psy "wyładniały" na MO, KB i BARFowaniu. Starszy i większy zaczął znów biegać po schodach i zmienił mu się charakter, co jest zabawne, przytula się, szuka kontaktu, niesamowite! Młodsza i mniejsza sunia ma teraz błyszczącą, miękką sierść i wisus z niej niesamowity :-) Energia ją rozpiera. Uwielbia MO i koktajle, zresztą się ich domaga. Radośnie w domu z psami pod wpływem Biosłone ;-)
Zapisane
Fija
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.10.2011
Skąd: okolice Gliwic
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #2 : 20-01-2012, 22:15 »

Moje pieski: CTR-ka (czarny terier rosyjski) i mały huncwot -terier walijski- są od kilku lat na BARFIE.  CTR-ka  trochę krócej bo jest młodsza. Na początku hodowczyni nas postraszyła, że możemy zrobić jakiś błąd w żywieniu i wówczas pies będzie mógł mieć np. dysplazję. Więc CTR-ka zaczęła BARFować gdy miała ok. pół roku - po prostu zaprotestowała. Odchodziła od miski z granulkami, gdy spróbowaliśmy jej podawać surowe skrzydełka czy szyje rzucała się na nie. Jarzyny im podaję jako zmiksowane mrożonki (kupuję najczęściej jednolite mrożonki- nie zupę jarzynową, bo jest z porem i cebulą ) z oliwą lub żółtkiem. Nie stosuję tylko głodówek do pełnego BARFu. Próbowałam, ale psy są w takim szoku, poszturchują mnie i przypominają, że.. nie potrafię. Przy kilku próbach czułam się tak podle, że doszłam do wniosku, że jednak są to już psy, których natura zapomniała o głodowaniu, chyba mają już dużo więcej z ludzi niż ich przodkowie.
No ale MO im się nie podoba. Nie chcą uwierzyć, że to dla ich dobra. Podaję im strzykawką, już ponad miesiąc. Małego huncwota muszę wyciągać z najdalszego kąta klatki, albo otwieram lodówkę i udaję, że będzie jedzonko.

Dużej psinie udało mi się wyleczyć uszka alocitem i oliwą. W międzyczasie maluch chyba od niej podłapał, było bardzo źle. Bałam się, że sobie całkiem rozdrapie uszka. Okropnie się poranił, próbowałam go przytrzymywać w nocy- no i też byłam podrapana.W końcu dałam mu krople z antybiotykem (po wizycie u weta oczywiście), po dwóch tygodniach przeszło. Teraz staram się utrzymywać uszka w czystości - codziennie czyszczę oliwą.
Właśnie zostałam już kilka razy szturchnięta małym noskiem - pora jedzenia.

Pozdrawiam wszystkich właścicieli oczyszczanych piesków.
« Ostatnia zmiana: 21-01-2012, 14:02 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #3 : 03-09-2018, 12:32 »


Wegetarianka udowadnia w programie TV, iż jej pies żywiony wegetariańsko nie wybierze już mięsa:

https://i.imgur.com/OgxEwAd.gifv
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!