Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naturalna witamina C  (Przeczytany 65703 razy)
andrzejt
« Odpowiedz #20 : 26-04-2010, 11:45 »

Ja używam witaminy C z firmy Calivita. Ponoć naturalna witamina C z dzikiej róży. Czy tak jest - nie wiem. U mnie się dobrze wchłania, takie mam odczucia. Jako palacz, aby uzupełnić to, co wypłukuje nikotyna, próbowałem różnych witamin i ta najbardziej mi pasuje.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2010, 16:55 wysłane przez Solan » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #21 : 26-04-2010, 13:24 »

Jako palacz, aby uzupełnić to co wypłukuje nikotyna, próbowałem różnych witamin i ta najbardziej mi pasuje.

Palenie niszczy witaminę C?
Zapisane
andrzejt
« Odpowiedz #22 : 26-04-2010, 13:38 »

Gdzieś przeczytałem, żeby pozbyć się całego tego świństwa z organizmu zwiększa się zapotrzebowanie na witaminę C.
Zapisane
tomurbanowicz
« Odpowiedz #23 : 26-04-2010, 13:51 »

Zapewne nie chodzi tu o zapotrzebowanie komórek na witaminę C, tylko o tą nadwyżkę płynącą w żyłach do neutralizacji wolnych rodników. Jednak do tego celu natura wyposażyła nas w LDL, który doskonale sobie z tym radzi i nie powiększa przy tym portfeli firm farmaceutycznych.
Tylko zaraz potem gdzieś przeczytasz, że duży LDL to zło i należy spożywać następny specyfik na jego obniżenie...
« Ostatnia zmiana: 26-04-2010, 13:55 wysłane przez Tomasz Urbanowicz » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #24 : 26-04-2010, 15:29 »

Gdzieś przeczytałem, żeby pozbyć się całego tego świństwa z organizmu zwiększa się zapotrzebowanie na witaminę C.
A przeczytałeś cały wątek uważnie, od początku? Calivita ma końskie dawki, których organizm i tak nie przyswoi.
Zapisane
andrzejt
« Odpowiedz #25 : 26-04-2010, 16:15 »

Droga Grażyno, przeczytałem u Mistrza, że w trakcie dużej detoksykacji wzrasta zapotrzebowanie na witaminę C nawet do 3 gram. A że ostatnio chodzę do tyłu, to biorę tę końską dawkę 500 mg dziennie.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2010, 16:56 wysłane przez Solan » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #26 : 26-04-2010, 17:35 »

A ja cały czas kiełkuję sobie rzeżuchę i rzodkiewkę. Założę się, że ta końska dawka witaminy C Calivity jest niczym w porównaniu z tym, co dostaje mój organizm. I na pewno piasek w nerkach też mi się z tego nie odłoży, czego już nie możesz być pewien przyjmując to sztuczne świństwo... ups, przepraszam: zapomniałam, że ta witamina to sama natura...
Zapisane
andrzejt
« Odpowiedz #27 : 26-04-2010, 18:58 »

Dzięki Agato za konstruktywną odpowiedz. Właśnie sobie przypomniałem, że kiełkownica stoi w kuchni kurzem pokryta. Zamieniam sztuczne na naturalne sztuczne na naturalne
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #28 : 26-04-2010, 21:06 »

Cieszę się, że mogłam pomóc. Dodam jeszcze, że bardzo bogate w minerały i witaminy (w tym również w witaminę C) są kiełki gorczycy. Do tego są przepyszne. Tyle, że miałam problem z kiełkowaniem ich w kiełkownicy - często gniły. Spróbowałam hodować je na ligninie i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Polecam!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 26-04-2010, 21:08 »

Teraz jest bardzo dobry okres na pokrzywę. Przy niej wszystkie te kiełki się chowają.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #30 : 26-04-2010, 21:18 »

Prawda. Tyle, że dobrze jest sobie urozmaicać jedzenie, a poza tym, dla mnie pokrzywa jest (przepraszam) obrzydliwa, a kiełki (te, które wymieniłam) - niebo w gębie.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #31 : 26-04-2010, 22:25 »

Teraz jest bardzo dobry okres na pokrzywę. Przy niej wszystkie te kiełki się chowają.
Kiedyś posłuchałem mądrzejszego i wcale nie żałowałem: - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3964.msg32210#msg32210
- http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3964.msg32249#msg32249
« Ostatnia zmiana: 26-04-2010, 22:29 wysłane przez Zibi » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #32 : 01-03-2012, 15:36 »

Ostatnio mój organizm domaga się nadmiernie witaminy C - dziennie zjadam kilka cytryn w KB i ogromne ilości kiwi - stosuję się do zasady, że skoro organizm się domaga i coś smakuje, to dostarczam w pożywieniu, ale zaczyna boleć mnie żołądek od kilku dni ;-( Czy ktoś z was miał też podobne zapotrzebowanie w trakcie oczyszczania?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #33 : 01-03-2012, 22:50 »

A nie przeginasz z tą ilością cytryn w KB?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #34 : 01-03-2012, 23:00 »

Na jeden KB jedna duża cytryna, tak mi smakuje najbardziej, ale żołądek chyba tego nie przyjmuje i będę musiała ograniczyć trochę, ale z drugiej strony Mistrz zawsze powtarza, że należy jeść to co smakuje, a ja mam cały czas ochotę na kwasy. Piję też wodę i herbatę z cytryną w pracy.
Zapisane
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #35 : 02-03-2012, 02:47 »

Ja także uwielbiam cytrynę w KB. Jedna duża cytryna w KB razem z bananem i kiwi - jak dla mnie super!! Cytryna w KB działa na mnie bardzo orzeźwiająco. Na razie jednak staram się z cytryną nie przesadzać, gdyż piję MO dopiero 4 miesiące, a chcę przejść wszystkie etapy MO,KB małymi kroczkami, tak jak należy bez żadnego przyspieszenia. Przyznam jednak, że także bardzo dobrze toleruję cytrusy i mógłbym je spożywać w dużych ilościach,a dodatkowo bardzo dobrze wpływają na moje samopoczucie. Szczególnie lubię kwaśne grejpfruty, a cytryny mogę wypić 2-3 i więcej z wodą w ciągu dnia (od czasu MO tak nie stosuję) i nic mi nie jest, a co więcej czuje się po nich lepiej! Dobrze toleruję kwasy, a  ogólnie nigdy z żołądkiem problemów nie miałem jedząc posiłki ostre, tłuste, niestrawne. Pijam sporo wody z ogórków kiszonych i kapusty kiszonej domowej roboty i jest ok. Kiwi jest moim podstawowym składnikiem w KB, a ostatnio także dzika róża, którą zrywam raz w roku po przymrozkach w okolicy zamieszkania babci i miąższ z niej wyciskam do KB. Dzika róża to jedno z najlepszych źródeł wit C. Ziarna kakaowca są podobno drugim na świecie, po aceroli najlepszym źródłem witaminy C. Chcę spróbować wkrótce pokrzywy w KB, którą najlepiej zbierać na wiosnę szczególnie po deszczach z tego co mi wiadomo.
« Ostatnia zmiana: 02-03-2012, 10:01 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #36 : 02-03-2012, 08:07 »

Scorpion lubię KB własnie w takim składzie jak Ty i te same owoce - muszą być kwaśne koniecznie i wówczas działają na mnie orzeźwiająco i KB jest doskonały. Dzięki za pomysł z pokrzywą - jak uda uda mi się zdobyć to dodam do KB ;-)
Zapisane
Izabella0607
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: styczeń2012
Skąd: Słupsk
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #37 : 03-03-2012, 22:27 »

Witam Wszystkich bardzo serdecznie i bardzo dziękuję za zaakceptowanie mojego konta. Książki Józefa Słoneckiego  przeczytałam już raz ale jeszcze ciągle wracam, gdyż  od dwóch miesięcy piję MO i  KB i właśnie od  dzisiaj stosuję dietę prozdrowotną . Wszystko przechodzę książkowa ale nie o tym chciałam tutaj powiedzieć. Chciałam wspomnieć o diecie Gersona. Czytałam książkę właśnie z opisami jego terapii. Bardzo ciekawe i interesujące, proszę obejrzeć filmy.
http://zywienie-czlowieka.pl/260/film-jedzenie-ma-znaczenie/
« Ostatnia zmiana: 04-03-2012, 13:03 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #38 : 04-03-2012, 00:21 »

Skorpion a ty dodajesz do jednego KB jednocześnie cytrynę, kiwi i banana? Jeśli tak to jak to się ma do tego, że ilość owoców w jednym KB ma być mniej więcej wielkości jajka? To taki twój KB jest bardziej chyba owocowy niż błonnikowy.

Szczególnie lubię kwaśne grejpfruty, a cytryny mogę wypić 2-3 i więcej z wodą w ciągu dnia (od czasu MO tak nie stosuję) i nic mi nie jest, a co więcej czuje się po nich lepiej!

Nie dziwne, że czujesz się lepiej pijąc tak duże ilości soku z cytryn z wodą. Tym sposobem ciut się oszukujesz, bo woda z cytryna bardzo rozrzedza toksyny, wiec dlatego masz lepsze samopoczucie msn-wink
O ile pamiętam to Mistrz pisze, że można się tak wspomagać jak oczyszczanie i ilość toksyn jest bardzo wysoka, ale nie pisze aby tak robić cały czas. Zresztą to samo tyczy się picia dużej ilości wody dziennie, co uprawiają niektórzy aby sztucznie zmniejszyć toksemię w organizmie.

Domi a kiszone ogórki, które są bardzo kwaśne do KB nie kręcą Cię?
Zapisane
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #39 : 04-03-2012, 00:47 »

Whenna zauważ, że w moim poście napisałem, że od czasu picia MO nie piję praktycznie w ogóle kb z cytryną "(od czasu MO tak nie stosuję)", gdyż piję Mo dopiero 4 miesiące, a nie chce niczego przyspieszać. Mój Kb jest w 100% błonnikowy bo dodaję po 1 łyżce pestek dyni, słonecznika, siemienia, ostropestu. Dodaję 1 banan, 1 kiwi, łyżka śmietany, czasem łyżka kakao naturalnego + miód (wersja na słodko) lub ogórek zielony lub kiszony, czasem czosnek, sól, śmietana (wersja na słono). W sumie moje kb wychodzi trochę większe niż ilość jajka, ale nie widzę w tym problemu.... Mistrz zapewne też nie widzi zastrzeżen by stosować do kb więcej warzyw czy owoców jeśli tak mi smakuje i organizm się domaga. Za 2 miesiące jednak mam zamiar delektować się kb z cytryną bo tak lubię. Co do wody piję czasem tylko 2-3 0,33 szklane, a czasem 7 co = prawie 2,5 litra wody, ale jak pisał Mistrz "mądry człowiek jak czuje pragnienie piję" i tą zasadą się kieruję, tak samo w Kb daję trochę więcej warzyw lub owoców z uwagi choćby na to, że mało kiedy mam czas pić kb 3 razy dziennie.

Skrótowce piszemy dużymi literami: MO, KB, itd.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2012, 12:33 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!