Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 23:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naturalna witamina C  (Przeczytany 67103 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #40 : 04-03-2012, 02:04 »

No to ty pijesz po prostu takie mega koktajle msn-wink Przegapiłam to, że już nie pijesz wody z cytryną od czasu wprowadzenia MO.
A tak na marginesie, to jakiś chaotyczny ten twój post. KB lepiej wygląda niż kb msn-wink
Zapisane
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #41 : 05-03-2012, 16:11 »

Mój KB jest z reguły trochę większy, ale taki mi smakuje. Jak KB ma mi zastąpić jakiś posiłek robię większy KB z bananem, kiwi, szklanką maślanki naturalnej lub kefiru czy mleka zsiadłego i trochę miąższu z paru owoców dzikiej róży i łyżka śmietany. Dziką różę dodaję do KB ponieważ smakuje mi i przy okazji ma mnóstwo witaminy C. A jak dzika róża nie jest dostępna to jagody, czarne porzeczki, które zbieram co roku i daję do zamrażarki bo to także dobre źródło witaminy C, ale to nie jest główny powód by je dodawać. Po prostu mi tak smakuje, wyraźnie organizm się domaga kwaśnego. W kwietniu sezon na pokrzywę się zaczyna więc zobaczę jak mi ona podejdzie.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2012, 17:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #42 : 09-05-2012, 14:45 »

Cytat
W kwietniu sezon na pokrzywę się zaczyna więc zobaczę jak mi ona podejdzie.
Jak robisz ten koktajl z pokrzywą, masz jakąś wersje z owocami tzn. owoce + pokrzywa.
Zapisane
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #43 : 02-06-2012, 14:02 »

Cytat
W kwietniu sezon na pokrzywę się zaczyna więc zobaczę jak mi ona podejdzie.
Jak robisz ten koktajl z pokrzywą, masz jakąś wersje z owocami tzn. owoce + pokrzywa.

Niestety jeszcze nie próbowałem kb z pokrzywą, jakoś nie chciało mi się do tej pory iść zbierać, ale na pewno niebawem spróbuję i dam znać jak smakuje.
Zapisane
Terenia12
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.03.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #44 : 17-06-2012, 18:36 »

W pokarmach występuje witamina C lewoskrętna (kwas L-askorbinowy). W sztucznym preparacie najczęściej prawoskrętna (D). Zatem przyjmowanie taniego aptecznego badziewia mija się z celem i jest tylko nabijaniem kabzy producentom tego czegoś. Organizm z tego pożytku miał większego nie będzie. Jak już to pytać należy o witaminę  lewoskrętną i na opakowaniu musi to być wyraźnie zaznaczone. No a najlepiej to w naturalnej postaci ją zjadać smile
 Proszę nie wypisywać pacjenckich głupot!
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #45 : 11-03-2013, 15:22 »

Zainteresowana dyskusją na temat witaminy C, proszę o bardziej precyzyjną odpowiedź co w wpisie powyżej było głupotą.
Nie chodzi mi o samą kwestię suplementacji, bo wiadomo że może być ona szkodliwa i maskować objawy, ale o fakt wyboru produktu, gdy suplementacja witaminą C jest niezbędna.
Co jest nie tak z naturalnym lewoskrętnym kwasem L-askorbinowym?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #46 : 11-03-2013, 16:08 »

Na Forum Biosłone nie zalecamy żadnej suplementacji, z wyjątkiem slow-magu w uzasadnionych przypadkach.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #47 : 11-03-2013, 16:28 »

I kelpu.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 17-03-2016, 10:03 »

Nihil novi sub sole. Nic nowego już w dziedzinie mendycyny "naturalnej" wymyślić się nie da, dlatego co jakieś pięć lat ożywia się trupy, które zeszły z przyczyn naturalnych, nie pozostawiając po sobie owych tysięcy uzdrowionych, które obiecywały. Tym razem jest coś nowego - askorbinian sodu E301 aż w dwóch wariantach: jako środek odżywczy i do wlewów dożylnych. Tylko czekać na tysiące uzdrowionych. Zapewne się nie doczekam, co jest tak samo pewne, jak mój komentarz z poprzedniego pięciolecia:

Swego czasu, jakieś rok temu, także i na Biosłone szło pełna parą leczenie witaną C, bodajże Olimpu. Jakoś nie słyszałem, by komuś wyszło to na zdrowie, wręcz przeciwnie, co było zresztą do przewidzenia, więc uczmy się na błędach innych i nie dajmy się zwariować. My stoimy na stanowisku, że natura jest doskonała - niczego nie trzeba poprawiać, gdyż takim poprawianiem tylko przeszkadzamy naturze pokazać, co naprawdę potrafi. A to już jest domena medycyny, nie nasza.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #49 : 17-03-2016, 10:19 »

Gdyby ktoś nie wiedział, czym jest askorbinian sodu (z czym to się je), służę informacją:

Askorbinian sodu (E301) – organiczny związek chemiczny z grupy askorbinianów, sól kwasu askorbinowego i sodu. Otrzymywany jest poprzez fermentację glukozy oraz utlenianie. Stosuje się go jako przeciwutleniacz, dodatek do żywności i odczynnik chemiczny
Askorbinian sodu jest popularnym dodatkiem do żywności o numerze E301. Spotkamy go m.in w mleku zagęszczonym i proszku mlekowym, sokach owocowych, konserwach, owocach i warzywach mrożonych, mięsie mielonym itd...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!