Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:42 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Tarczyca - Euthyrox a koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 13592 razy)
Adi88
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomo¶ci: 41

« : 07-10-2013, 14:27 »

Jak to jest, ¿e pij±c 2x dziennie KB pi±ty miesi±c moje wyniki TSH od tego czasu s± gorsze, chocia¿ dawki Euthyroxu mam zwiêkszane?
Jak wiadomo KB ods³ania nad¿erki i dopóki siê one nie zagoj± nasze jelito jest jak sito. Czy w tym jest problem, ¿e do czasu wygojenia nad¿erek (a po ich ods³oniêciu) mam pogorszone wch³anianie?
Mo¿e nad¿erek jest zbyt du¿o jak na razie i organizm nie nad±¿a z napraw± w stosunku do ich ods³aniania.

Wiem, ¿e na wszystko trzeba czasu i KB oraz MO to nie wszystko. Prawid³owe od¿ywianie jest bardzo wa¿ne, ale tak bym ju¿ chcia³ widzieæ poprawê. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 13-01-2016, 10:31 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #1 : 07-10-2013, 19:12 »

Adi88, Twoja gospodarka hormonalna to bardziej skomplikowana sprawa ni¿ Ci siê wydaje. Prawid³owe od¿ywianie musi potrwaæ, aby czynno¶ci gruczo³ów dokrewnych wróci³y do normy. Mo¿e w Twoim przypadku musi cofn±æ siê grzybica twarzoczaszki? (byæ mo¿e przysadka mózgowa nie dzia³a jak trzeba?)
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Adi88
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomo¶ci: 41

« Odpowiedz #2 : 08-10-2013, 13:11 »

Mo¿e w Twoim przypadku musi cofn±æ siê grzybica twarzoczaszki? (byæ mo¿e przysadka mózgowa nie dzia³a jak trzeba?)

Przy zakraplaniu nosa by³o lekkie szczypanie, czy jak to nazwaæ (pieczenie). By³o bo trochê zaniedba³em t± czynno¶æ i jest przerwa.
Co do oczyszczania twarzoczaszki, to ssanie oleju kontynuuje od oko³o 2 miesiêcy z ma³± przerw±.
Nalot na jêzyku utrzymuje siê od bardzo d³ugiego czasu, ju¿ nie pamiêtam kiedy mia³em normalny jêzyk bez bia³ego nalotu. Raz jest wiêkszy, raz minimalny, ale ca³y czas jest.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #3 : 08-10-2013, 19:32 »

Uzbrój siê w cierpliwo¶æ.
Cytat
Wiem, ¿e na wszystko trzeba czasu
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Adi88
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomo¶ci: 41

« Odpowiedz #4 : 14-10-2013, 10:48 »

No tak. Zastanawia mnie tylko, dlaczego odk±d zacz±³em piæ KB pogorszy³y siê moje wyniki TSH. Mo¿e to dziwny zbieg okoliczno¶ci, ale nie daje mi to spokoju.
Przed KB mój wynik TSH na tabletce Euthyroxu 65mg wynosi³ 2,84, by³o to w kwietniu tego roku.
KB pijê od 20 maja tego roku i w lipcu przy nastêpnej wizycie ju¿ na KB i przy zwiêkszonej dawce w weekendy (75mg), poziom TSH wynosi³ 3,31. Teraz podczas kontroli parê dni temu na dawce 75mg w ka¿dy dzieñ, TSH by³o na poziomie 3,84.
I to mnie niepokoi, ¿e dawka jest zwiêkszana, a wynik zamiast maleæ, ro¶nie. Po tej wizycie mam dawkê 75mg od poniedzia³ku do pi±tku, a w weekendy 100mg. Kolejna wizyta w lutym.

Kolejny mój problem jaki zauwa¿y³em po wdro¿eniu koktajli, to ci±g³y spadek magnezu. Tak zak³adam, ¿e to magnez bo po wypiciu na pocz±tku 2 paczek Slow-Magu (4 tabletki na wieczór i 2 na rano), ci±gle powracaj± drgania miê¶ni. Wiêc wdra¿am z powrotem (po miesiêcznej przerwie) skrócon± kuracjê Slow-Magiem (3 tabletki na wieczór) i tak ju¿ 3-4 raz i od kilku dni zaczynam zauwa¿aæ, ¿e drgania miê¶ni powracaj± po miesi±cu spokoju.

Oczywi¶cie nie neguje tu dobroczynnego dzia³ania KB (¿eby mnie nikt ¼le nie zrozumia³).
Mo¿e zwyczajnie panikuje, gdy co¶ zaczyna siê dziaæ.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #5 : 14-10-2013, 16:55 »

We¼ pod uwagê inne czynniki mog±ce zmniejszyæ ilo¶æ magnezu w organizmie jak np. stres, procesy oczyszczania.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Nieboraczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecieñ 2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 716

« Odpowiedz #6 : 14-10-2013, 17:07 »

Kolejny mój problem jaki zauwa¿y³em  to ci±g³y spadek magnezu. Tak zak³adam, ¿e to magnez bo po wypiciu na pocz±tku 2 paczek Slow-Magu (4 tabletki na wieczór i 2 na rano), ci±gle powracaj± drgania miê¶ni. Wiêc wdra¿am z powrotem (po miesiêcznej przerwie) skrócon± kuracjê Slow-Magiem (3 tabletki na wieczór) i tak ju¿ 3-4 raz i od kilku dni zaczynam zauwa¿aæ, ¿e drgania miê¶ni powracaj± po miesi±cu spokoju.

Przedawkowanie magnezu daje podobne objawy do jego niedoboru. S± wtedy te¿ drgania miê¶ni.
Zapisane

Kamil
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.281

« Odpowiedz #7 : 14-10-2013, 20:53 »

Jak i również mogą nie mieć nic wspólnego z magnezem. Dlaczego za każde drganie mięśni od razu obarcza się niedobór magnezu? A co z przemęczeniem, przepracowaniem, słabą kondycją mięśni, zbyt dużym upakowaniem toksyn w tkance mięśniowej?

Mnie kiedyś drgały mięśnie nóg, niedługo po mojej przerwie w niemal codziennym bieganiu. Nierzadko drgały mi mięśnie, mimo że miałem dietę bogatą w magnez. Za to moja mama całe życie odżywiała się standardowo, czyli toksemiotwórczo, w dodatku nadmiernie wykorzystywała mięśnie rąk. No cóż, bicepsy jej nie urosły, magnez uzupełniała różnymi sposobami, a mięśnie rąk jak jej drżą, tak jej drżą. Czasem bez powodu, a czasem po dłuższym ich eksploatowaniu. A co ze schorzeniami neurologicznymi? Miewasz jakieś?

Hm... więc skąd ta pewność, że to magnez? Czy jest to jeden z wielu objawów, czy tylko jeden objaw i od razu magnez po głowie chodzi?
« Ostatnia zmiana: 15-10-2013, 05:48 wys³ane przez Ania‬ » Zapisane

Adi88
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomo¶ci: 41

« Odpowiedz #8 : 14-10-2013, 21:48 »

A co ze schorzeniami neurologicznymi? Miewasz jakieś?

Nie.

Hm... więc skąd ta pewność, że to magnez? Czy jest to jeden z wielu objawów, czy tylko jeden objaw i od razu magnez po głowie chodzi?

Z tego co zauważyłem, to tylko te drgania. Tak jak napisałeś od razu magnez się nasunął.
Może rzeczywiście, to nie magnez choć po ostatniej skróconej kuracji drgania ustąpiły na chwilę (miesiąc do półtora). W początkowych kuracjach raczej poprawa była mierna więc albo takie braki, albo to nie magnez.

W ostatnich kilku miesiącach te drgania się zaczęły, więc może po wdrożeniu KB organizm ruszył i intensywniej się oczyszcza, choć jakichś większych reakcji oczyszczających nie mam.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2021, 19:55 wys³ane przez Kamil » Zapisane
Gocha
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: grudzieñ 2010
Wiadomo¶ci: 65

« Odpowiedz #9 : 19-06-2015, 19:59 »

Jak to jest, ¿e pij±c 2x dziennie KB pi±ty miesi±c moje wyniki TSH od tego czasu s± gorsze, chocia¿ dawki Euthyroxu mam zwiêkszane?

No w³a¶nie... Czyta³am kiedy¶, ¿e siemiê lniane blokuje pracê tarczycy. Mo¿e kto¶ wie co¶ pewnego, czy to prawda?
Ja na KB tyjê i to mnie niepokoi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!