Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 13:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mieszanka ziołowa na drogi moczowe  (Przeczytany 202223 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #120 : 04-09-2012, 17:44 »

Mącznica lekarska jest rośliną trującą, więc nie ma sensu z nią eksperymentować.
« Ostatnia zmiana: 23-09-2012, 09:04 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lukas123
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #121 : 04-09-2012, 18:04 »

Dobrze, że zapytałem. Jak widać nie wystarczy poczytać o ziołach i snuć swoje domysły... smile

Ale mam taką oto sytuację:

Od jakiegoś roku mam to zapalenie prostaty z tym, że przez rok było cicho bo z diety zupełnie wyeliminowałem cukry proste(niestety fruktozę też). Teraz piję sobie KB z owocami i wredne zapalenie znów się odezwało.

Rozumiem to tak - cukier po prostu alkalizuje mi mocz co sprzyja mnożeniu się bakterii. W takim razie czy polecane byłoby np. kupienie sobie soku żurawinowego bez konserwantów i cukru i ewentualne spożywanie go gdyby objawy się nasilały?

Nie wiem czy nie wyrządziłem krzywdy organizmowi nie jedząc przez rok niemal w ogóle owoców i nie chciałbym do tego wrócić. Smutny
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #122 : 04-09-2012, 18:07 »

Sok żurawinowy często przynosi ulgę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #123 : 05-09-2012, 07:03 »

W takim razie czy polecane byłoby np. kupienie sobie soku żurawinowego bez konserwantów i cukru i ewentualne spożywanie go gdyby objawy się nasilały?


Najlepiej kupić żurawinę i robić sobie koktajle żurawinowe. Właśnie jest na to sezon.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #124 : 05-09-2012, 07:58 »

Oczywiście, że koktajle żurawinowe to najlepszy pomysł.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lukas123
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #125 : 05-09-2012, 08:12 »

Szczerze mówiąc próbowałem - jak dla mnie świeża żurawina jest niejadalna.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #126 : 05-09-2012, 13:28 »

Spróbuj mieszać z innym owocem, np. dwie śliwki, albo kawałek gruszki.
Zapisane
Ja
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.05.22
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #127 : 22-09-2012, 18:01 »

Rozpocząłem kilka dni temu kurację oczyszczającą drogi moczowe. No i po 3-cim dniu stosowania poczułem ból w plecach, który nasila się z każdym dniem. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z nerkami. Jestem pewien, że to nerki, bo po naciśnięciu ich okolic odczuwam ból. Nie jestem pewien natomiast, czy dobrze zrobiłem, bo to dopiero czwarty miesiąc stosowania MO.  Podjąłem taką decyzję po przeczytaniu o efekcie oczyszczania dróg moczowych Mistrza:

"Układ moczowy jest największym, a więc najważniejszym układem wydalniczym. Jeśli dodamy, że przyczyną wszystkich chorób jest toksemia organizmu wynikająca z braku możliwości wydalenia nadmiaru toksyn, to prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego ma decydujące znaczenie nie tylko w utrzymaniu, ale także w przywróceniu zdrowia poprzez działania profilaktyczne ukierunkowane na usunięcie przyczyny dysfunkcji organizmu, zwanej chorobą".

Z jednej strony chciałem pomóc w wydalaniu toksyn, z drugiej  - może to jeszcze być zbyt wcześnie.

Moje pytania są takie:
1.Czy powinienem kontynuować kurację, jeśli już ją rozpocząłem (w tym momencie dolegliwości nie są jakieś powalające – jednak martwi mnie to.)
2.Jeśli tak, to jakie proporcje powinienem stosować? Pomimo tego, że jestem dorosły, mam drobną budowę, do tego spadłem sporo z wagi (ważę niecałe 50 kg.)
3.Jeśli już, czy nie powinienem wyeliminować ziela mącznicy lekarskiej i znamię kukurydzy (nie powinny być stosowane u ludzi z problemami nerkowymi)

Idąc dalej tym tropem, nasuwa mi się myśl, czy wtedy ma sens stosowanie takiej kuracji.
Z tego, co przeczytałem na ulotce od ziół dawki (szczególnie kwiatu wrzosu) są sporo większe. Myślę jednak, że wielu z was stosowało taką kurację i żyją wiec coś w tym jest.

Chciałem dodać, że stosuję MO, KB (2 razy dziennie) i jestem na DP  - II etap (staram się ściśle przestrzegać i nieźle mi to wychodzi!). Bardzo poważnie podchodzę do tego, co jem, ale niestety mam problemy z kupnem warzyw i innych produktów poza sklepem.

Pewnie trochę panikuję i zaraz dostane reprymendę, ale proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
« Ostatnia zmiana: 06-03-2013, 14:52 wysłane przez Whena » Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #128 : 06-03-2013, 10:50 »

Nie chcę rozpoczynać nowego wątku więc swoje pytanie zadam tutaj:

Mam pytanie co do samego sposobu przygotowania naparu.
Dawka ziół jest odmierzana za pomocą łyżki stołowej.
Ale są duże i małe łyżki stołowe. Łyżka może być płaska i czubata.
Dla przykładu:
mała płaska łyżka mącznicy lekarskiej to 2g.
duża czubata łyżka to 6g.

Jak widać rozbieżność jest bardzo duża.
Dlatego prosiłbym o doprecyzowanie dawki.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #129 : 06-03-2013, 12:09 »

Nie chcę rozpoczynać nowego wątku więc swoje pytanie zadam tutaj:

Mam pytanie co do samego sposobu przygotowania naparu.
Dawka ziół jest odmierzana za pomocą łyżki stołowej.
Ale są duże i małe łyżki stołowe. Łyżka może być płaska i czubata.
Dla przykładu:
mała płaska łyżka mącznicy lekarskiej to 2g.
duża czubata łyżka to 6g.

Jak widać rozbieżność jest bardzo duża.
Dlatego prosiłbym o doprecyzowanie dawki.
Mącznica lekarska jest rośliną trującą, więc nie ma sensu z nią eksperymentować.

Ok. Ale to się odnosi również do wszystkich pozostałych ziół. A mącznicę wybrałem tylko po to żeby zobrazować problem.

Więc jak? 3 czubate duże łyżki kwiatu wrzosu czy 3 płaskie małe?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #130 : 06-03-2013, 12:13 »

Nasyp trzy duże czubate i trzy płaskie małe, a potem podziel na pół.
Zapisane
Oceanik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Od 01.07.2012r. do 15.08.2014r.
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #131 : 24-03-2013, 18:15 »

Po tygodniu picia mieszanki na drogi moczowe zaczął mnie boleć żołądek zwłaszcza bezpośrednio po ich wypiciu oraz mam lekkie rozwolnienie. Czy to zioła mogły spowodować takie dolegliwości, czy to proces oczyszczania przebiega w ten sposób? Zastanawiam się, czy możliwe jest, iż za wcześniej wdrożyłem mieszankę tzn. po ośmiu miesiącach od wprowadzenia MO i być może moje jelita są jeszcze nieszczelne, co może powodować te dolegliwości.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #132 : 13-05-2013, 14:27 »

Pamiętam, że kiedyś czytałam na forum, że kurację mieszanką na drogi moczowe można stosować tylko raz, natomiast teraz nie mogę odnaleźć tej informacji. Czy coś się zmieniło w tej kwestii?
Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #133 : 02-08-2013, 10:45 »

Kupiłam właśnie w sklepie Biosłone mieszankę na drogi moczowe. Nie mogę znaleźć ile łyżek lub łyżeczek na litr stosuje się już gotowej mieszanki? Wszędzie w postach są dawki podane ale dla każdego zioła osobno.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #134 : 02-08-2013, 10:48 »

A co znaczy słowo - mieszanka?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Adi88
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 17.08.2011
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #135 : 02-08-2013, 11:32 »

Kupiłam właśnie w sklepie Biosłone mieszankę na drogi moczowe. Nie mogę znaleźć ile łyżek lub łyżeczek na litr stosuje się już gotowej mieszanki? Wszędzie w postach są dawki podane ale dla każdego zioła osobno.

Skoro to mieszanka, to masz już wszystkie składniki wymieszane w odpowiednich proporcjach, które są zapakowane w osobne torebki. Jedna torebka, to jedna porcja. Nie trzeba nic odmierzać.
Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #136 : 02-08-2013, 12:29 »

Oczywiście przeoczyłam, że jest napisane 42 porcje! Ech....
Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #137 : 10-10-2013, 09:57 »

Moja córka (7lat) w lecie przechodziła infekcję pęcherza. To na innym wątku było pisane.
Wtedy nie miałam ziół. Potem miałam zioła, ale ciężko było przekonać ją do picia tych niesmacznych ziół.
A teraz mamy początek picia i pierwsze objawy. Do półlitrowego termosu wsypuję połowę gotowej mieszanki i zalewam. Dwa razy skarżyła się na ból w stopie. Według mnie to może mieć związek z niedoborem magnezu. Poza tym widzę, że jest podenerwowana choć nie ma specjalnie powodu. Zaczął sie jej kaszel. Raczej mokry i na razie nieczęsty.
Dwa razy w tygodniu po 1h ma intensywny wysiłek fizyczny (trening).
Czy powinnam jej podawać np. Slow Mag? Jeśli tak to w jakiej dawce?

Postaram się ją namówić do koktajli błonnikowych, które ostatnio zaniedbałyśmy bo dzieci mi protestowały, a ja nie chciałam na siłę.
Zapisane
Oceanik
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Od 01.07.2012r. do 15.08.2014r.
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #138 : 22-12-2013, 19:16 »

Po 6 miesiącach picia mieszanki musiałem z niej zrezygnować z uwagi na występujące po niej dolegliwości tzn. bóle brzucha, podrażnienie śluzówki w jamie ustnej, a także w rejonie odbytu, ponadto wzdęcia oraz nasilenie objawów ze strony hemoroidów. W związku z tym, że moim głównym problemem jest nadal leczenie dróg moczowo-płciowych (przewlekła infekcja gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, cewki moczowej), to czy powinienem spróbować Nefroseptu skoro mieszanki nie toleruję.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #139 : 22-12-2013, 20:45 »

Oceanik, tak to stosowałeś?
 
"Stosowanie: Następnego dnia odlewamy po szklance naparu i wypijamy rano, w południe i wieczorem w przerwach między posiłkami, tj. co najmniej 30 minut przed posiłkiem i 40 minut po posiłku. Napar należy pić przez cały rok (również jeśli objawy zapalenia dróg moczowych już miną), wg schematu: 6 na 3, czyli przez 6 tygodni pijemy napar, następnie 3 tygodnie przerwy, itd".
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!