Niemedyczne forum zdrowia
07-12-2021, 13:04 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Ram闚ka Radiabios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Mieszanka zio這wa na drogi moczowe  (Przeczytany 169977 razy)
Novalijka
*

P貫: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk康: 奸御k
Wiadomo軼i: 371

« Odpowiedz #20 : 11-12-2009, 11:03 »

Zaczynam stosowa mieszank oczyszczaj帷 drogi moczowe. Podczas picia MO wyst瘼uj u mnie b鏊e plec闚 od nerek i teraz przypuszczam, 瞠 przy mieszance r闚nie b鏊e b璠 si pojawia. Mam takie pytanie czy zastosowanie na dwa dni ma軼i przeciwb鏊owej kiedy b鏊 plec闚 mocno dokucza hamuje oczyszczanie?

Na bol帷e plecy zastosuj ok豉dy z gor帷ej soli, mam nadziej, 瞠 pomo瞠 smile
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 23:02 wys豉ne przez Heniek » Zapisane

Wczoraj to ju historia, jutro to tajemnica, a dzi to dar losu, z dar闚 nale篡 si cieszy smile
Izunia 3ch

MO: VIII 2008r.
Sk康: Pomorze
Wiadomo軼i: 154

« Odpowiedz #21 : 15-01-2010, 19:50 »

Czy mo積a zrobi sobie na ca造 dzie troch wi璚ej zi馧ek ni litr?

Ten, co pope軟i b陰d, niech nie upada na duchu, bo i b喚dy pomagaj do zdrowia duszy...
Ignacy Loyola
Jerry

MO: 18-10-2008
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 209

« Odpowiedz #22 : 04-02-2010, 13:34 »

Czy mieszank zio這w na drogi moczowe mo積a stosowa w ci捫y?
Wera

MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzgl璠u na uci捫liwe objawy
Wiadomo軼i: 1.020

« Odpowiedz #23 : 04-02-2010, 14:47 »

Cytat
Jednak nie jest wskazane stosowanie zbyt wielu metod, kt鏎e spowodowa造by uwolnienie do krwi takiej ilo軼i toksyn,
Dostrzegam, 瞠 du穎 toksyn si uwalnia. Musz zrobic par dni przerwy, czy mo瞠 lepiej MO...kto ma podobne do鈍iadczenie?
aga_76
« Odpowiedz #24 : 16-05-2010, 11:50 »

Ja pij ju 3 mieszank. Chcia豉m si zapyta, czy to co mi si dzieje to normalny objaw. Zacz窸am pi, z uwagi na plamienia przed i po miesi帷zce, ba豉m si 瞠 w ko鎍u dojdzie do sytuacji, 瞠 b璠 mia豉 praktycznie miesi帷zk non-stop. By豉m u ginekologa jednego i drugiego, obydwaj dawali mi jakie specyfiki, a to doustne (hormony), a to dopochwowe itd. Trwa這 to 2 lata!  Nic nie pomaga這. Zatem w ko鎍u "przemog豉m" si do mieszanki. I sprawa wygl康a tak: jak jestem w trakcie picia mieszanki to te mam plamienia przed miesi帷zk, ale nie takie jak wcze郾iej (czyli zanim zacz窸am pi), to co (mog opisa? je郵i nie, prosz moderatora o wymazanie opisu) w rodzaju wody zabarwionej bardzo delikatnie na czerwono, utrzymuj帷e si dos這wnie maksymalnie 3 dni przed miesi帷zk (czyli kr鏂ej ni kiedy). Gdy dostaje miesi帷zk jak nie pij mieszanki (te 3 tygodnie przerwy mi璠zy piciami) to wyst瘼uj takie 郵ady plamienia, jakby brunatne nitki, te dos這wnie maksymalnie 3 dni przed.
Aha, mam zapalenie tarczycy, ale zgodnie z zalecenia endokrynologa nic nie bior (pewnie to kwestia czasu).
Tarik
Sta造 bywalec

P貫: M篹czyzna
MO: 22.04.2010
Sk康: Tarn闚
Wiadomo軼i: 163

« Odpowiedz #25 : 16-05-2010, 13:03 »

Aha, mam zapalenie tarczycy, ale zgodnie z zalecenia endokrynologa nic nie bior (pewnie to kwestia czasu).
Niesamowite - lekarz nie przepisa Ci 瘸dnych lek闚?! Wyj徠kowa sytuacja!

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = s逝瘺a zdrowia
aga_76
« Odpowiedz #26 : 16-05-2010, 13:09 »

Tak, stan ten trwa ju 2 lata, chodz do lekarza regularnie i regularnie badam hormony tarczycy. Co wi璚ej, gdy by豉m za granic i akurat te wypad造 mi kontrolne badania, kt鏎e zrobiono mi tam bez 瘸dnego proszenia, t逝maczenia etc. to lekarz na wizycie tak瞠 nie zaleci 瘸dnych lek闚.
Agata
*

MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo軼i: 540

« Odpowiedz #27 : 16-05-2010, 14:26 »

Je郵i te plamienia s tylko przez 3 dni przed miesi帷zk, to chyba nie jest 幢e. Jeszcze do嗆 kr鏒ko pijesz MO, wi璚 ca造 czas masz oczyszczanie. Dwa lata bra豉 leki, organizm ma si czego pozbywa.

Pami皻aj o KB, bo lignany zawarte w siemieniu lnianym maj bardzo pozytywny wp造w na hormony.
Pr鏏owa豉 tamponowania alocitem? Troch trzeba si pom璚zy, ale efekty mog Ci zaskoczy. Tylko nie tamponuj podczas miesi帷zki, ani podczas plamie, 瞠by nie blokowa naturalnego oczyszczania.
Mia豉 robione USG dopochwowo? Je郵i plamienia nie s spowodowane powa積ymi zmianami, tylko zaburzeniami hormonalnymi, to MO, KB, DP do嗆 szybko powinny wszystko naprawi.
Mam nadziej, 瞠 gluten odstawi豉. Mnie, po odstawieniu glutenu, (m.in.) przesta bole jajnik, kt鏎y od kilku lat mi dokucza.

Je郵i to wszystko po jakim czasie nie zadzia豉, to zawsze jest nadzieja w Gra篡nce, kt鏎a mo瞠 doradzi Ci jakie leki homeopatyczne, ale to ju w ostateczno軼i.  

Wystarczy gdy Aga wykorzysta rady Agatki, a w hormonach nie podejmuj si grzeba. //Gra篡na
« Ostatnia zmiana: 16-05-2010, 21:44 wys豉ne przez Gra篡na » Zapisane
aga_76
« Odpowiedz #28 : 16-05-2010, 14:54 »

Lek闚, nie bra豉m 2 lata, tylko 3 miesi帷e. A stan taki (plamienia przed i po  i bujanie si po lekarzach) trwa這 2 lata. Niedok豉dnie si wyrazi豉m, przepraszam.
KB-pij od czasu do czas i to tylko w wersji owocowej, g堯wnie jab趾o lub banan.
Glutenu nie odstawi豉m, ci庵le przymierzam si do diety, ale...w豉郾ie nie ma 瘸dnego prawdziwego "ale", tylko odk豉danie z mojej strony  na bli瞠j nieokre郵on przysz這嗆.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2010, 14:57 wys豉ne przez Aga_76 » Zapisane
Wera

« Odpowiedz #29 : 17-05-2010, 08:45 »

U mnie wygl康a to podobnie, a jednak inaczej. DP w zasadzie zako鎍zona (jestem na ostatnim etapie), MO+koktajle+tamponowanie - do嗆 d逝go. Mieszanka na moczowe - p馧 roku. Moim zdaniem stan przewlek造 jeszcze siedzi. Ostatnio pojawi這 si plamienie w 鈔odku cyklu (w przesz這軼i raczej tego nie by這). Czytam powy瞠j co o USG. Dawno u ginekologa nie by豉m, ale mo瞠 warto badanie wykona? Drogi rodne: w zasadzie ca造 czas co tam siedzi, ale nie jest to stan ostry.
Asicyna
« Odpowiedz #30 : 19-05-2010, 08:27 »

Ja pi豉m mieszank na drogi moczowe przez prawie rok. Gdy si dowiedzia豉m, 瞠 jestem w ci捫y - odstawi豉m j z uwagi na to, 瞠 niekt鏎e zio豉 mog doprowadzi do poronienia. P騧niej oczywi軼ie doczyta豉m, 瞠 akurat nie te zio豉, kt鏎ych u篡wa豉m w mieszance, ale i tak nie mog豉m jej pi - zacz窸y si md這軼i. I w sumie okaza這 si, 瞠 dalsze picie nie by這 mi potrzebne. Od tamtego momentu w og鏊e ju nie choruj na zapalenie p璚herza. smile

Objawy na pocz徠ku - po pierwszym dniu picia mieszanki dosta豉m ostrego stanu zapalnego. Mistrz doradzi mi wtedy leki przeciwb鏊owe i kontynuacj. Nie zawiod豉m si. Na nast瘼ny dzie b鏊 ust徙i, a z p璚herzem mam spok鎩 do dnia dzisiejszego. Warto si by這 przem璚zy z tym termosem. msn-wink

Co do plamie w 鈔odku, czy te w trakcie cyklu - dziewczyny, a czy przypadkiem nie jest to w czasie owulacji? Mnie r闚nie przyda篡這 si co podobnego kilka razy. Moja pani ginekolog uspokoi豉 mnie jednak, 瞠 to nie jest objaw chorobowy, lecz tzw. super-owulacja. Poobserwowa豉m swoje cia這, policzy豉m dni i rzeczywi軼ie - te plamienia przypada造 na okres wyst瘼owania owulacji. Wi璚 ju si tym nie przejmuj.
aga_76
« Odpowiedz #31 : 19-05-2010, 16:10 »

Nie, u mnie na pewno nie przypada造/przypadaj na okres okoowulacyjny.
Zapale p璚herza - nie miewam. Pij z uwagi w豉郾ie na te plamienia, licz帷 瞠 pomog.
Tomwarek

MO: 01.01.2008 DP.01.01.14
Sk康: pomorskie
Wiadomo軼i: 129

Pozytywny my郵iciel!

« Odpowiedz #32 : 02-07-2010, 10:42 »

Czy wielkim grzechem, jest 1-dno dniowa przerwa w trakcie 6-軼io tygodniowej kuracji, np. gdy si wieczorem zapomni przygotowa. Jestem w trakcie drugiego cyklu. Czy mam si tym martwi, czy przed逝篡 o jeden dzie?
Wera

« Odpowiedz #33 : 04-07-2010, 12:27 »

Cytat
Czy wielkim grzechem, jest 1-dno dniowa przerwa w trakcie 6-軼io tygodniowej kuracji
Absolutnie nie! Mnie zosta這 ju bli瞠j ni dalej do zako鎍zenia kuracji i zdarza這 si opu軼i 1 dzie. Wiadomo, czasem po prostu nie kupi si zi馧 i trzeba poczeka do dnia nast瘼nego, ale przewa積ie kiedy mi jakiego sk豉dnika zabrak這, robi豉m mieszank niekompletn.
Nie wiem, jak u Was, ale mnie do嗆 m璚zy picie zi馧 w upa造 (poc si dodatkowo). Powiedzia豉m sobie, 瞠 wytrzymam bo przynajmniej efektywniej si oczyszcz (w ko鎍u 70% toksyn wydalamy przez pot).
« Ostatnia zmiana: 03-11-2010, 16:36 wys豉ne przez Gra篡na » Zapisane
Tomwarek

MO: 01.01.2008 DP.01.01.14
Sk康: pomorskie
Wiadomo軼i: 129

Pozytywny my郵iciel!

« Odpowiedz #34 : 04-07-2010, 15:06 »

No w豉郾ie, teraz jest lato i ci篹ko jest pami皻a o tym, 瞠by zrobi sobie mieszank, i jeszcze pami皻a o wypciu! B璠zie ch這dniej to nie b璠zie z tym problemu, ale teraz jest! Ja chc tylko przeprowadzi kuracj do ko鎍a, i mam nadziej, 瞠 mi si uda! Dzi瘯i za odpowied.
Agata
*

Wiedza:

« Odpowiedz #35 : 29-08-2010, 17:53 »

Zacz窸am pi mieszank zio這w na drogi moczowe, w zwi您ku z tym chcia豉bym si upewni, czy dobrze robi:
1. Czy pijemy j 3 razy w ci庵u dnia (po pe軟ej szklance)? Tak robi, ale zastanawiam si, czy raczej nie powinnam pi kilka razy dziennie po p馧 szkanki, pilnuj帷 tylko, by nie pi w trakcie posi趾闚?
2. Czy nie przeszkadza fakt, 瞠 w zesz造m roku przeprowadzi豉m kuracj nefroseptem? Mo瞠 powinnam odczeka co najmniej rok?
3. Zibi pisa w tym w徠ku o dodaniu 造磬i siemienia lnianego. Czy robi to jak捷 r騜nic? Bo nie wiem, czy dodawa, a jest mi wszystko jedno. Tyle, 瞠 nie chcia豉bym przedobrzy.
Machos
*

MO: 01-04-2007
Sk康: Skierniewice
Wiadomo軼i: 2.301

« Odpowiedz #36 : 29-08-2010, 22:01 »

1. Lepiej wykorzystasz p造n w organizmie, pij帷 go ma造mi 造czkami cz瘰to. Po wypiciu p馧 szklanki, czy szklanki p造nu od razu, b璠ziesz biega do toalety. Ja generalnie, kiedy pij zio豉, to te s逝cham organizmu. Je瞠li nie jestem w stanie, to w ci庵u dnia wypijam nie trzy, a jedn szklank zi馧, czy dwie, a reszt wylewam, bo po prostu si nie zmusz. Zio豉 i tak dzia豉j. Nadmiar, jak i niedob鏎 s szkodliwe.

2. Nie przeszkadza.

3. Jak masz smak, to dodawaj. Je瞠li bez, to zawsze mo瞠sz wypi p騧niej siemi w koktajlu.

Zamiast si bada, lepiej wypi mikstur oczyszczaj帷, najlepsze 鈍iadectwo badania organizmu, kt鏎e w przypadku istniej帷ych chor鏏 wida po objawach. Machos.
Abir

MO: 09.09.09
Sk康: Polska
Wiadomo軼i: 245

« Odpowiedz #37 : 30-08-2010, 06:54 »

Zio豉 i tak dzia豉j. Nadmiar, jak i niedob鏎 s szkodliwe.

Machos, czy m鏬豚y mi wyja郾i, jak rozumiesz stwierdzenie, 瞠 niedob鏎 zi馧 w organizmie jest szkodliwy?
Zbigniew Osiewa豉 (Zibi)
« Odpowiedz #38 : 30-08-2010, 11:31 »

Zio豉 i tak dzia豉j. Nadmiar, jak i niedob鏎 s szkodliwe.

Machos, czy m鏬豚y mi wyja郾i, jak rozumiesz stwierdzenie, 瞠 niedob鏎 zi馧 w organizmie jest szkodliwy?
Pewnie z tym niedoborem to by這 si陰 rozp璠u. Bo, gdyby by這 nie inaczej to, kto wie, czy zamiast w這s闚 na g這wie, po urodzeniu si - nie mieliby鄉y ziela fio趾a tr鎩barwnego, wrzosu, belladonny...
Agata
*

Wiedza:

« Odpowiedz #39 : 30-08-2010, 14:19 »

Dzi瘯i Machos za wyja郾ienie. Faktycznie, picie zi馧 ma造mi 造kami przez ca造 dzie ma sens, mimo 瞠 o wiele 豉twiej by這by wypi trzy razy dziennie po szklance i mie spok鎩. Jednak od dzi pij ju tak, jak si powinno pi zio豉.

Po dodaniu siemienia lnianego stwierdzi豉m, 瞠 mieszanka smakuje odrobin lepiej. B璠 zatem stosowa dwie 造磬i siemienia na dzie - jedn zalan wrz徠kiem w mieszance, drug zmielon i dodan do koktajlu.

Trzy dni picia tej mieszanki za mn, a ju zaobserwowa豉m kilka objaw闚 (mo瞠 niekt鏎e to zbieg okoliczno軼i): b鏊 podbrzusza i jajnika, pobolewanie w徠roby zaraz po wypiciu zi馧, wraca mg豉 umys這wa (mam nadziej, 瞠 na kr鏒ko, bo kilka miesi璚y temu da豉 mi si ju we znaki), oraz po kilku miesi帷ach spokoju zn闚 zaczynaj mnie sw璠zie stopy (po rozpocz璚iu picia MO zdarzy這 mi si co takiego po raz pierwszy w 篡ciu i okaza這 si zar闚no 鄉ieszne, jak i irytuj帷e).
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!