Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 07:51 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Mieszanka zio³owa na drogi moczowe  (Przeczytany 200741 razy)
Novalijka
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 371

« Odpowiedz #20 : 11-12-2009, 11:03 »

Zaczynam stosowaæ mieszankê oczyszczaj±c± drogi moczowe. Podczas picia MO wystêpuj± u mnie bóle pleców od nerek i teraz przypuszczam, ¿e przy mieszance równie¿ bóle bêd± siê pojawiaæ. Mam takie pytanie czy zastosowanie na dwa dni ma¶ci przeciwbólowej kiedy ból pleców mocno dokucza hamuje oczyszczanie?

Na bol±ce plecy zastosujê ok³ady z gor±cej soli, mam nadziejê, ¿e pomo¿e smile
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 23:02 wys³ane przez Heniek » Zapisane

Wczoraj to ju¿ historia, jutro to tajemnica, a dzi¶ to dar losu, z darów nale¿y siê cieszyæ smile
Izunia 3ch
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: VIII 2008r.
Sk±d: Pomorze
Wiadomo¶ci: 154

« Odpowiedz #21 : 15-01-2010, 19:50 »

Czy mo¿na zrobiæ sobie na ca³y dzieñ trochê wiêcej zió³ek ni¿ litr?
Zapisane

Ten, co pope³ni³ b³±d, niech nie upada na duchu, bo i b³êdy pomagaj± do zdrowia duszy...
Ignacy Loyola
Jerry
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 209

« Odpowiedz #22 : 04-02-2010, 13:34 »

Czy mieszankê zio³ow± na drogi moczowe mo¿na stosowaæ w ci±¿y?
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #23 : 04-02-2010, 14:47 »

Cytat
Jednak nie jest wskazane stosowanie zbyt wielu metod, które spowodowa³yby uwolnienie do krwi takiej ilo¶ci toksyn,
Dostrzegam, ¿e du¿o toksyn siê uwalnia. Muszê zrobic parê dni przerwy, czy mo¿e lepiej MO...kto ma podobne do¶wiadczenie?
Zapisane
aga_76
« Odpowiedz #24 : 16-05-2010, 11:50 »

Ja pijê ju¿ 3 mieszankê. Chcia³am siê zapytaæ, czy to co mi siê dzieje to normalny objaw. Zaczê³am piæ, z uwagi na plamienia przed i po miesi±czce, ba³am siê ¿e w koñcu dojdzie do sytuacji, ¿e bêdê mia³a praktycznie miesi±czkê non-stop. By³am u ginekologa jednego i drugiego, obydwaj dawali mi jakie¶ specyfiki, a to doustne (hormony), a to dopochwowe itd. Trwa³o to 2 lata!  Nic nie pomaga³o. Zatem w koñcu "przemog³am" siê do mieszanki. I sprawa wygl±da tak: jak jestem w trakcie picia mieszanki to te¿ mam plamienia przed miesi±czk±, ale nie takie jak wcze¶niej (czyli zanim zaczê³am piæ), to co¶ (mogê opisaæ? je¶li nie, proszê moderatora o wymazanie opisu) w rodzaju wody zabarwionej bardzo delikatnie na czerwono, utrzymuj±ce siê dos³ownie maksymalnie 3 dni przed miesi±czkê (czyli krócej ni¿ kiedy¶). Gdy dostaje miesi±czkê jak nie pijê mieszanki (te 3 tygodnie przerwy miêdzy piciami) to wystêpuj± takie ¶lady plamienia, jakby brunatne nitki, te¿ dos³ownie maksymalnie 3 dni przed.
Aha, mam zapalenie tarczycy, ale zgodnie z zalecenia endokrynologa nic nie biorê (pewnie to kwestia czasu).
Zapisane
Tarik
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: brak
MO: 22.04.2010
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 163

« Odpowiedz #25 : 16-05-2010, 13:03 »

Aha, mam zapalenie tarczycy, ale zgodnie z zalecenia endokrynologa nic nie biorê (pewnie to kwestia czasu).
Niesamowite - lekarz nie przepisa³ Ci ¿adnych leków?! Wyj±tkowa sytuacja!
Zapisane

Jatropsychogenia + jatrosomatopatia = s³u¿ba zdrowia
aga_76
« Odpowiedz #26 : 16-05-2010, 13:09 »

Tak, stan ten trwa ju¿ 2 lata, chodzê do lekarza regularnie i regularnie badam hormony tarczycy. Co wiêcej, gdy by³am za granic± i akurat te¿ wypad³y mi kontrolne badania, które zrobiono mi tam bez ¿adnego proszenia, t³umaczenia etc. to lekarz na wizycie tak¿e nie zaleci³ ¿adnych leków.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #27 : 16-05-2010, 14:26 »

Je¶li te plamienia s± tylko przez 3 dni przed miesi±czk±, to chyba nie jest ¼le. Jeszcze do¶æ krótko pijesz MO, wiêc ca³y czas masz oczyszczanie. Dwa lata bra³a¶ leki, organizm ma siê czego pozbywaæ.

Pamiêtaj o KB, bo lignany zawarte w siemieniu lnianym maj± bardzo pozytywny wp³yw na hormony.
Próbowa³a¶ tamponowania alocitem? Trochê trzeba siê pomêczyæ, ale efekty mog± Ciê zaskoczyæ. Tylko nie tamponuj podczas miesi±czki, ani podczas plamieñ, ¿eby nie blokowaæ naturalnego oczyszczania.
Mia³a¶ robione USG dopochwowo? Je¶li plamienia nie s± spowodowane powa¿nymi zmianami, tylko zaburzeniami hormonalnymi, to MO, KB, DP do¶æ szybko powinny wszystko naprawiæ.
Mam nadziejê, ¿e gluten odstawi³a¶. Mnie, po odstawieniu glutenu, (m.in.) przesta³ boleæ jajnik, który od kilku lat mi dokucza³.

Je¶li to wszystko po jakim¶ czasie nie zadzia³a, to zawsze jest nadzieja w Gra¿ynce, która mo¿e doradzi Ci jakie¶ leki homeopatyczne, ale to ju¿ w ostateczno¶ci.  
 

Wystarczy gdy Aga wykorzysta rady Agatki, a w hormonach nie podejmujê siê grzebaæ. //Gra¿yna
« Ostatnia zmiana: 16-05-2010, 21:44 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
aga_76
« Odpowiedz #28 : 16-05-2010, 14:54 »

Leków, nie bra³am 2 lata, tylko 3 miesi±ce. A stan taki (plamienia przed i po  i bujanie siê po lekarzach) trwa³o 2 lata. Niedok³adnie siê wyrazi³am, przepraszam.
KB-pijê od czasu do czas i to tylko w wersji owocowej, g³ównie jab³ko lub banan.
Glutenu nie odstawi³am, ci±gle przymierzam siê do diety, ale...w³a¶nie nie ma ¿adnego prawdziwego "ale", tylko odk³adanie z mojej strony  na bli¿ej nieokre¶lon± przysz³o¶æ.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2010, 14:57 wys³ane przez Aga_76 » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #29 : 17-05-2010, 08:45 »

U mnie wygl±da to podobnie, a jednak inaczej. DP w zasadzie zakoñczona (jestem na ostatnim etapie), MO+koktajle+tamponowanie - do¶æ d³ugo. Mieszanka na moczowe - pó³ roku. Moim zdaniem stan przewlek³y jeszcze siedzi. Ostatnio pojawi³o siê plamienie w ¶rodku cyklu (w przesz³o¶ci raczej tego nie by³o). Czytam powy¿ej co¶ o USG. Dawno u ginekologa nie by³am, ale mo¿e warto badanie wykonaæ? Drogi rodne: w zasadzie ca³y czas co¶ tam siedzi, ale nie jest to stan ostry.
Zapisane
Asicyna
« Odpowiedz #30 : 19-05-2010, 08:27 »

Ja pi³am mieszankê na drogi moczowe przez prawie rok. Gdy siê dowiedzia³am, ¿e jestem w ci±¿y - odstawi³am j± z uwagi na to, ¿e niektóre zio³a mog± doprowadziæ do poronienia. Pó¼niej oczywi¶cie doczyta³am, ¿e akurat nie te zio³a, których u¿ywa³am w mieszance, ale i tak nie mog³am jej piæ - zaczê³y siê md³o¶ci. I w sumie okaza³o siê, ¿e dalsze picie nie by³o mi potrzebne. Od tamtego momentu w ogóle ju¿ nie chorujê na zapalenie pêcherza. smile

Objawy na pocz±tku - po pierwszym dniu picia mieszanki dosta³am ostrego stanu zapalnego. Mistrz doradzi³ mi wtedy leki przeciwbólowe i kontynuacjê. Nie zawiod³am siê. Na nastêpny dzieñ ból ust±pi³, a z pêcherzem mam spokój do dnia dzisiejszego. Warto siê by³o przemêczyæ z tym termosem. msn-wink

Co do plamieñ w ¶rodku, czy te¿ w trakcie cyklu - dziewczyny, a czy przypadkiem nie jest to w czasie owulacji? Mnie równie¿ przyda¿y³o siê co¶ podobnego kilka razy. Moja pani ginekolog uspokoi³a mnie jednak, ¿e to nie jest objaw chorobowy, lecz tzw. super-owulacja. Poobserwowa³am swoje cia³o, policzy³am dni i rzeczywi¶cie - te plamienia przypada³y na okres wystêpowania owulacji. Wiêc ju¿ siê tym nie przejmujê.
Zapisane
aga_76
« Odpowiedz #31 : 19-05-2010, 16:10 »

Nie, u mnie na pewno nie przypada³y/przypadaj± na okres okoowulacyjny.
Zapaleñ pêcherza - nie miewam. Pijê z uwagi w³a¶nie na te plamienia, licz±c ¿e pomog±.
Zapisane
Tomwarek
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01.01.2008 DP.01.01.14
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 129

Pozytywny my¶liciel!

« Odpowiedz #32 : 02-07-2010, 10:42 »

Czy wielkim grzechem, jest 1-dno dniowa przerwa w trakcie 6-¶cio tygodniowej kuracji, np. gdy siê wieczorem zapomni przygotowaæ. Jestem w trakcie drugiego cyklu. Czy mam siê tym martwiæ, czy przed³u¿yæ o jeden dzieñ?
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #33 : 04-07-2010, 12:27 »

Cytat
Czy wielkim grzechem, jest 1-dno dniowa przerwa w trakcie 6-¶cio tygodniowej kuracji
Absolutnie nie! Mnie zosta³o ju¿ bli¿ej ni¿ dalej do zakoñczenia kuracji i zdarza³o siê opu¶ciæ 1 dzieñ. Wiadomo, czasem po prostu nie kupi siê zió³ i trzeba poczekaæ do dnia nastêpnego, ale przewa¿nie kiedy mi jakiego¶ sk³adnika zabrak³o, robi³am mieszankê niekompletn±.
Nie wiem, jak u Was, ale mnie do¶æ mêczy picie zió³ w upa³y (pocê siê dodatkowo). Powiedzia³am sobie, ¿e wytrzymam bo przynajmniej efektywniej siê oczyszczê (w koñcu 70% toksyn wydalamy przez pot).
« Ostatnia zmiana: 03-11-2010, 16:36 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
Tomwarek
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01.01.2008 DP.01.01.14
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 129

Pozytywny my¶liciel!

« Odpowiedz #34 : 04-07-2010, 15:06 »

No w³a¶nie, teraz jest lato i ciê¿ko jest pamiêtaæ o tym, ¿eby zrobiæ sobie mieszankê, i jeszcze pamiêtaæ o wypciu! Bêdzie ch³odniej to nie bêdzie z tym problemu, ale teraz jest! Ja chcê tylko przeprowadziæ kuracjê do koñca, i mam nadziejê, ¿e mi siê uda! Dziêki za odpowied¿.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #35 : 29-08-2010, 17:53 »

Zaczê³am piæ mieszankê zio³ow± na drogi moczowe, w zwi±zku z tym chcia³abym siê upewniæ, czy dobrze robiê:
1. Czy pijemy j± 3 razy w ci±gu dnia (po pe³nej szklance)? Tak robiê, ale zastanawiam siê, czy raczej nie powinnam piæ kilka razy dziennie po pó³ szkanki, pilnuj±c tylko, by nie piæ w trakcie posi³ków?
2. Czy nie przeszkadza fakt, ¿e w zesz³ym roku przeprowadzi³am kuracjê nefroseptem? Mo¿e powinnam odczekaæ co najmniej rok?
3. Zibi pisa³ w tym w±tku o dodaniu ³y¿ki siemienia lnianego. Czy robi to jak±¶ ró¿nicê? Bo nie wiem, czy dodawaæ, a jest mi wszystko jedno. Tyle, ¿e nie chcia³abym przedobrzyæ.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #36 : 29-08-2010, 22:01 »

1. Lepiej wykorzystasz p³yn w organizmie, pij±c go ma³ymi ³yczkami czêsto. Po wypiciu pó³ szklanki, czy szklanki p³ynu od razu, bêdziesz biegaæ do toalety. Ja generalnie, kiedy pijê zio³a, to te¿ s³ucham organizmu. Je¿eli nie jestem w stanie, to w ci±gu dnia wypijam nie trzy, a jedn± szklankê zió³, czy dwie, a resztê wylewam, bo po prostu siê nie zmuszê. Zio³a i tak dzia³aj±. Nadmiar, jak i niedobór s± szkodliwe.

2. Nie przeszkadza.

3. Jak masz smakê, to dodawaj. Je¿eli bez, to zawsze mo¿esz wypiæ pó¼niej siemiê w koktajlu.
Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Abir
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 09.09.09
Sk±d: Polska
Wiadomo¶ci: 245

« Odpowiedz #37 : 30-08-2010, 06:54 »

Zio³a i tak dzia³aj±. Nadmiar, jak i niedobór s± szkodliwe.

Machos, czy móg³by¶ mi wyja¶niæ, jak rozumiesz stwierdzenie, ¿e niedobór zió³ w organizmie jest szkodliwy?
Zapisane
Zbigniew Osiewa³a (Zibi)
« Odpowiedz #38 : 30-08-2010, 11:31 »

Zio³a i tak dzia³aj±. Nadmiar, jak i niedobór s± szkodliwe.

Machos, czy móg³by¶ mi wyja¶niæ, jak rozumiesz stwierdzenie, ¿e niedobór zió³ w organizmie jest szkodliwy?
Pewnie z tym niedoborem to by³o si³± rozpêdu. Bo, gdyby by³o nie inaczej to, kto wie, czy zamiast w³osów na g³owie, po urodzeniu siê - nie mieliby¶my ziela fio³ka trójbarwnego, wrzosu, belladonny...
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #39 : 30-08-2010, 14:19 »

Dziêki Machos za wyja¶nienie. Faktycznie, picie zió³ ma³ymi ³ykami przez ca³y dzieñ ma sens, mimo ¿e o wiele ³atwiej by³oby wypiæ trzy razy dziennie po szklance i mieæ spokój. Jednak od dzi¶ pijê ju¿ tak, jak siê powinno piæ zio³a.

Po dodaniu siemienia lnianego stwierdzi³am, ¿e mieszanka smakuje odrobinê lepiej. Bêdê zatem stosowaæ dwie ³y¿ki siemienia na dzieñ - jedn± zalan± wrz±tkiem w mieszance, drug± zmielon± i dodan± do koktajlu.

Trzy dni picia tej mieszanki za mn±, a ju¿ zaobserwowa³am kilka objawów (mo¿e niektóre to zbieg okoliczno¶ci): ból podbrzusza i jajnika, pobolewanie w±troby zaraz po wypiciu zió³, wraca mg³a umys³owa (mam nadziejê, ¿e na krótko, bo kilka miesiêcy temu da³a mi siê ju¿ we znaki), oraz po kilku miesi±cach spokoju znów zaczynaj± mnie swêdzieæ stopy (po rozpoczêciu picia MO zdarzy³o mi siê co¶ takiego po raz pierwszy w ¿yciu i okaza³o siê zarówno ¶mieszne, jak i irytuj±ce).
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!