Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:16 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Mieszanka zio³owa na drogi moczowe  (Przeczytany 201097 razy)
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #40 : 30-08-2010, 20:58 »

Zio³a i tak dzia³aj±. Nadmiar, jak i niedobór s± szkodliwe.

Machos, czy móg³by¶ mi wyja¶niæ, jak rozumiesz stwierdzenie, ¿e niedobór zió³ w organizmie jest szkodliwy?
Rzeczywi¶cie rozpêdzi³em siê. Chodzi³o mi o niedobór wody, b±d¼ jej nadmiar. W przypadku Agaty nie chcê, ¿eby trzy szklanki zió³ pi³a na si³ê, kiedy nawet po jednej wypitej szklance mo¿e osi±gn±æ efekt. Ja tak mia³em. Ka¿dy organizm jest inny.

Trzy dni picia tej mieszanki za mn±, a ju¿ zaobserwowa³am kilka objawów (mo¿e niektóre to zbieg okoliczno¶ci): ból podbrzusza i jajnika, pobolewanie w±troby zaraz po wypiciu zió³, wraca mg³a umys³owa (mam nadziejê, ¿e na krótko, bo kilka miesiêcy temu da³a mi siê ju¿ we znaki), oraz po kilku miesi±cach spokoju znów zaczynaj± mnie swêdzieæ stopy (po rozpoczêciu picia MO zdarzy³o mi siê co¶ takiego po raz pierwszy w ¿yciu i okaza³o siê zarówno ¶mieszne, jak i irytuj±ce).
No to masz powody do zadowolenia  msn-wink
« Ostatnia zmiana: 30-08-2010, 21:04 wys³ane przez Machos » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
adam
« Odpowiedz #41 : 11-09-2010, 22:17 »

Czy w trakcie picia mieszanki na drogi moczowe mo¿na ³ykaæ tabletki Slow-Mag?
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 23:04 wys³ane przez Heniek » Zapisane
Piotrek123
« Odpowiedz #42 : 14-09-2010, 17:07 »

Dzia³anie diuretyków polega na wzmo¿onym wydalaniu jonów sodowych (Na+) http://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_moczop%C4%99dne
Po wydaleniu sodu organizm jest zmuszony pozbyæ siê adekwatnej ilo¶ci wody, by utrzymaæ zakwaszenie p³ynów ustrojowych na fizjologicznym poziomie. Je¶li przy tym dochodzi do wyp³ukania magnezu albo innych minera³ów (ni¿ sód), to ma to zwi±zek z usuwaniem toksyn.

Ja tak robiê i ¿yjê smile. My¶lê, ¿e nawet wskazane jest spo¿ywanie produktów bogatych w magnez czy nawet jego lekka suplementacja w okresie picia zió³, bo poziom magnezu przez czêste siusianie te¿ szybciej spada.
« Ostatnia zmiana: 01-09-2012, 23:04 wys³ane przez Heniek » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze wzglêdu na uci±¿liwe objawy
Wiadomo¶ci: 1.020

« Odpowiedz #43 : 22-10-2010, 14:23 »

Ja rok picia mieszanki mam ju¿ za sob±. Niestety, nie mogê powiedzieæ, ¿e czujê siê ca³kiem zdrowa. Pozosta³o uczucie dyskomfortu w podbrzuszu ustêpuj±ce po napiciu siê. Podczas kuracji nie przesz³am ¿adnego zapalenia pêcherza. A powinnam. Równocze¶nie stosowa³am tamponowanie-ju¿ ponad 2 lata. W tym wypadku równie¿ nie czujê ca³kowitego wyleczenia, natomiast stan nie jest ostry. Teraz zrobiê sobie przerwê od wszystkiego i zobaczymy. Ju¿ 3 tydzieñ mam przerwê z MO, ze wzglêdu na nerwy, ale od listopada chyba powinnam znowu j± wdra¿aæ.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2011, 17:33 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Apriliana
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15-01-2008 z przerw± w wakacje, od 01-09-2008 ponowne stosowanie
Sk±d: woj. lubelskie
Wiadomo¶ci: 51

« Odpowiedz #44 : 13-01-2011, 17:34 »

Pijê mieszankê na drogi moczowe ju¿ 5 tygodni. Efektem jest pojawienie siê miesi±czki 2 tygodnie przed czasem i 1,5-tygodniowe krwawienie...Czy jest to powód do niepokoju?
Zapisane
piotr7000
« Odpowiedz #45 : 01-02-2011, 16:19 »

Czy kto¶, kto zakoñczy³ picie zió³ na oczyszczanie dróg moczowych, móg³by siê podzieliæ wiedz± jakie zmiany zauwa¿y³ u siebie po roku picia zió³?
« Ostatnia zmiana: 01-02-2011, 17:31 wys³ane przez Apollo » Zapisane
Lu6
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: luty 2010
Sk±d: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 116

« Odpowiedz #46 : 01-02-2011, 23:01 »

Czy kto¶, kto zakoñczy³ picie zió³ na oczyszczanie dróg moczowych, móg³by siê podzieliæ wiedz± jakie zmiany zauwa¿y³ u siebie po roku picia zió³?
Ja przeprowadzi³am ca³± kuracjê Nefroseptem i od tej pory nie mam ¿adnych problemów. Wcze¶niej czêsto dokucza³y mi dolegliwo¶ci ze strony uk³adu moczowo - p³ciowego. Podczas picia mieszanki dolegliwo¶ci, z butelki na butelkê, stawa³y siê coraz mniej dokuczliwe. A¿ w koñcu, nawet nie wiem kiedy, zniknê³y... i mam nadziejê nie powróc± msn-wink
Dodam te¿, ¿e tamponowa³am siê Alocitem i stosowa³am ZZO. Wiêc wszystko to mia³o wp³yw na proces zdrowienia.
Zapisane

Lussi

"Je¶li bêdziesz my¶la³ tak jak teraz, to bêdziesz mia³ to, co masz. Je¿eli zmienisz swoje my¶lenie, zmienisz to, co masz" Nikodem Marsza³ek
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #47 : 02-02-2011, 21:11 »

Cytat
Ja przeprowadzi³am ca³± kuracjê Nefroseptem i od tej pory nie mam ¿adnych problemów. Wcze¶niej czêsto dokucza³y mi dolegliwo¶ci ze strony uk³adu moczowo - p³ciowego. Podczas picia mieszanki dolegliwo¶ci, z butelki na butelkê, stawa³y siê coraz mniej dokuczliwe. A¿ w koñcu, nawet nie wiem kiedy, zniknê³y... i mam nadziejê nie powróc± msn-wink
Pi³a¶ nefrosept czy mieszankê zio³ow± na drogi moczowo-p³ciowe, bo to nie to samo.
Zapisane
Meagi
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 49
MO: 22-01-2010
Sk±d: Lublin
Wiadomo¶ci: 146

« Odpowiedz #48 : 03-02-2011, 08:35 »

Czy kto¶, kto zakoñczy³ picie zió³ na oczyszczanie dróg moczowych, móg³by siê podzieliæ wiedz± jakie zmiany zauwa¿y³ u siebie po roku picia zió³?

Ja wprawdzie jeszcze nie zakoñczy³am picia zió³ na oczyszczanie dróg moczowych (pijê od wrze¶nia ubieg³ego roku), ale na ten moment zakoñczy³ siê ju¿ mój problem biegania przed za¶niêciem do toalety. Przez ostatnie 25 zdarza³o mi siê, ¿e "kursowa³am" i ze 20 razy. Bardzo to k³opotliwe, zw³aszcza jak siê nocuje "w go¶ciach".
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #49 : 13-02-2011, 15:31 »

Ja te¿ mam pytanka.

1. Czy zio³a musz± byæ robione w termosie? Mam porcelanowy ma³y dzbanuszek, do którego wrzucam zio³a, które pijê, my¶lê, ¿e parz± siê 10-15 minut.

2. Czy mo¿ecie mi powiedzieæ sk±d macie dobre termosy? W domu mam jakie¶ stare graty tylko, wcale nie trzymaj±....
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #50 : 13-02-2011, 16:25 »

Je¿eli zrobisz zio³a w termosie, bêd± ciep³e przez ca³y dzieñ (mnie np. zimne w ogóle nie smakuj±). Poza tym, zalewasz je wrz±tkiem na noc. Termos powoduje, ¿e parz± siê do¶æ d³ugo, wiêc w±tpiê, ¿eby 15-o minutowe zaparzanie da³o ten sam efekt.

Najlepsze wed³ug mnie s± termosy-dzbanki (czyli nie te typowe termosy do podró¿y). Ja kupi³am swój w sklepie AGD. Jeden z przyk³adów takiego termosu: http://www.1002.pl/TERMOS_DZBANEK_STAL_NIERDZEWNA_15L_p5162.html
« Ostatnia zmiana: 13-02-2011, 16:28 wys³ane przez Agata » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #51 : 13-02-2011, 20:50 »

Dziêkujê Ci Agata. Tak¿e za termos smile Rzeczywi¶cie taki z dziubkiem chyba bêdzie najlepszy.
Zio³a parz± siê przez noc ca³±, a gdyby parzy³y siê dwie godziny to by nie by³o to samo ? To pytanie do Mistrza chyba.
Na moim przyk³adzie.
Ja chodzê do pracy na 9. Mog³abym je zalaæ o 8.30, a wypiæ pierwsze 10-11. By³yby ciep³e do wieczora. Osobi¶cie zimnych nie lubiê.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #52 : 13-02-2011, 21:25 »

Ju¿ gdzie¶ pisa³em, nawet kilkakrotnie, ¿e chodzi o pozyskanie krzemionki. W przypadku kwiatu wrzosu nie wchodzi w rachubê d³ugotrwa³e gotowanie, jak w przypadku skrzypu, ze wzglêdu na stratê wa¿nych olejków eterycznych, tote¿ pozostaje d³ugotrwa³a ekspozycja na wysok± temperaturê w szczelnym naczyniu, które to warunki zapewnia parzenie w termosie.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #53 : 13-02-2011, 22:31 »

Dziêkujê Mistrzu.
Ech, szkoda, ¿e godzinka nie wystarczy. Ale trudno - jak trzeba przez noc, to przez noc.
A tak w ogóle przypadkiem dowiedzia³am siê, ¿e w medycynie chiñskiej podstaw± ka¿dej terapii jest oczyszczenie nerek smile
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #54 : 13-02-2011, 22:42 »

A tak w ogóle przypadkiem dowiedzia³am siê, ¿e w medycynie chiñskiej podstaw± ka¿dej terapii jest oczyszczenie nerek smile
Nie przypadkiem wiem o tym, a tak¿e o gotowaniu wed³ug piñciu przemian, wiec proszê sobie darowaæ te durnoty.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #55 : 13-02-2011, 23:06 »

Darowaæ co? Medycynê chiñsk±?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #56 : 13-02-2011, 23:09 »

Chiñsk±, i sriñsk± tak¿e...
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #57 : 13-02-2011, 23:14 »

Och, to by³a tylko niewinna wzmianka na marginesie. Pan ma radar antymedyczny wyczulony, ¿e hoho. Ale to dobrze, bo zgodnie z duchem forum .
« Ostatnia zmiana: 14-02-2011, 07:51 wys³ane przez Lilijka » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Beza
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 559

« Odpowiedz #58 : 12-03-2011, 23:53 »

Dzi¶ kupi³am wszystkie potrzebne zio³a w aptece zielarskiej. Znajoma, która mi je sprzeda³a doda³a do nich li¶æ ortosyfonu http://www.doz.pl/ziola/p5538-Ortosyfon_groniasty Mieszanka za¶ jest dla mojej mamy, która od wielu lat mêczy siê z zapaleniem pêcherza. A teraz zaczê³a wyj±tkowo ¼le to znosiæ. Mistrzu czy dodaæ li¶æ ortosyfonu do tej mieszanki? Czy przez ten dodatkowy sk³adnik niczego nie zepsujê?
Zapisane

"Niewolnicy wszêdzie i zawsze niewolnikami bêd± - daj im skrzyd³a u ramion, a zamiataæ pójd± ulice skrzyd³ami." C.K.Norwid
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #59 : 13-03-2011, 06:13 »

Nie mam do¶wiadczenia w stosowaniu tego ziela.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2011, 08:59 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!