Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 16:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mieszanka ziołowa na drogi moczowe  (Przeczytany 202167 razy)
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #80 : 25-07-2011, 21:37 »

Czy przy tej kuracji mogą pojawiać się zmiany skórne, wypryski, itp?
Nie czytałam, by ktoś skarżył się na zmiany skórne przy piciu mieszanki na drogi moczowe, ja też nie miałam żadnych zmian skórnych.
Zapisane
Ir.mina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.03.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #81 : 25-07-2011, 21:42 »

Zapytałam o to, bo jakiś czas temu pojawiały mi się głębokie, ropne wypryski. Po odstawieniu kosmetyków, słodyczy, nabiału i paru innych rzeczy było o niebo lepiej. Po MO mam efekty w postaci zaskórników i drobnych krostek, ale o tamtych zapomniałam, aż do dziś. Mam na żuchwie trzy bolące, wielkie coś i gdyby nie ten ból nie zawracałabym ani sobie ani wam głowy Smutny
Może to przypadek, ale od wielu miesięcy nie miałam nawrotu.
Zapisane
Gosia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 60
MO: 12.02.2011
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #82 : 31-07-2011, 09:54 »

Rozpoczęłam picie mieszanki na drogi moczowe. W 12 dniu stosowania pojawiło się pieczenie przy oddawaniu moczu, a potem też krew, częste parcie na mocz i na stolec oraz bieganie do toalety. Nie mogłam ani siedzieć, ani leżeć musiałam ciągle być w ruchu, bo inaczej bolał mnie dół brzucha i głowa, miałam też dreszcze i temp. 36,2. Nie martwiłam się tym jednak, bo wiedziałam, że to oczyszczanie. Wieczorem wszystko się uspokoiło, tylko następnego dnia rano było mi trochę niedobrze i słabo. Coś takiego zdarzyło mi się pierwszy raz. Miałam wprawdzie zapalenie pęcherza ze dwa razy, ale w zdecydowanie mniejszym nasileniu. Jestem zadowolona, że mieszanka działa, że oczyszczają mi się drogi moczowe, chociaż używam mniejsze porcje ziół niż są w przepisie, tzn. biorę małe łyżeczki. Dziękuję Panie Józefie za tę mieszankę.
« Ostatnia zmiana: 01-08-2011, 17:59 wysłane przez Apollo » Zapisane
Ela155
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10/06/2010
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #83 : 10-08-2011, 16:44 »

Czy mógłby ktoś mi doradzić, czy do mieszanki ziołowej na drogi moczowe można dodać miodu? Od kilku dni podaję 8-letniemu synowi mieszankę ziołową, tylko problem w tym, że syn nie chce pic gorzkiej, na szczęście do MO i koktajli się już przyzwyczaił.  
« Ostatnia zmiana: 14-08-2011, 13:51 wysłane przez Apollo » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #84 : 10-08-2011, 19:07 »

Ja dodaję 2 łyżki siemienia lnianego, a nie daję melisy, taka mieszanka ma dobry smak, przynajmniej mnie smakuje, inaczej nie wypiję. smile
Zapisane
Ela155
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10/06/2010
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #85 : 11-08-2011, 12:13 »

Dodawałam już siemię i też nie chce pić, strasznie przyzwyczaił się do miodu, bo jest słodki i poprawia smak mieszanki ziołowej. Martwi mnie tylko to, że mieszanka może działać nieskutecznie z miodem, słyszałam, że w ogóle nie powinno się dodawać ani miodu, ani cukru.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2011, 00:20 wysłane przez Solan » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #86 : 11-08-2011, 13:04 »

Myślę, że ani miód ani cukier nie wchodzą w rachubę, ale czy próbowałaś eliminować jakieś zioło.
Ja na początku tylko wrzos i siemię lniane parzyłam, potem po jednym składniku dodawałam, i tym
sposobem dopatrzyłam się, że nie toleruję melisy. Nawiasem mówiąc, nigdy jej nie lubiłam.
Zapisane
Ela155
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10/06/2010
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #87 : 11-08-2011, 15:31 »

Jak zaczęłam podawać synowi zioła, to wszystkie naraz, melisa faktycznie nie jest przyjemna do picia, ale ze względu na nadpobudliwość syna to raczej byłaby wskazana. Syn ma problemy z utrzymaniem moczu zwłaszcza w nocy, mam nadzieję, że kiedyś te ziółka pomogą i będzie lepiej smile.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2011, 00:21 wysłane przez Solan » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #88 : 11-08-2011, 23:57 »

Syn ma problemy z utrzymaniem moczu zwlaszcza w nocy, mam nadzieje , ze kiedys te ziolka pomoga i bedzie lepiej:)
Do ziółek możesz dołączyć taki, sprawdzony, zabieg ks.Kneippa na zatrzymanie moczenia nocnego:
Cytat
Moczenie nocne
Każdego wieczoru stosować kąpiel nóg do kostek w wodzie nieprzekraczającej temperatury 40 stopni C. Czas kąpieli 2 minuty.
http://twoje-choroby.c0.pl/news.php?readmore=41
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Ela155
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10/06/2010
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #89 : 12-08-2011, 21:17 »

Na pewno wypróbuję, syn bardzo lubi wodę, więc na pewno nie będzie problemu w zastosowaniu.
« Ostatnia zmiana: 14-08-2011, 13:52 wysłane przez Apollo » Zapisane
Pacio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 10.01.2011
Skąd: Stargard
Wiadomości: 57

« Odpowiedz #90 : 10-10-2011, 18:27 »

W połowie kuracji okazało się, że zaparzałem w termosie 750ml confused.... Czy to bardzo źle?

podczas picia ból w miejscu oczyszczanym narastał, a w przerwie 3 tygodniowej zmniejszał się bardziej niż był przed rozpoczęciem kuracji co wskazuje na jej efektywność.

Czy jak bym teraz przerwał kurację, to po 3 miesiącach mógł bym ją rozpocząć od nowa?

Czy lepiej dokończyć bieżącą, która nie jest w pełni systematyczna? Miałem po kilka dni przerw w czasie picia ziółek i wydłużałem przerwy 3 tygodniowe.

Zapisane
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #91 : 24-11-2011, 18:05 »

Kochani jak wiecie jestem nowy dopiero co przywitałem  a już mam pytania..
W "Przywitalni" opisałem w skrócie co mi dolega i od kiedy piję MO, natomiast pytanie moje dotyczy dróg moczowych. Od czerwca biegam do WC około 20 razy dziennie...ale objawy w ostatnich kilku dniach się nasiliły-ból jest ogromny obejmuje podbrzusze, pachwinę, i jądra. Zrobiłem dziś badanie wyszły leukocyty i erytrocyty w moczu. Ból ledwo pozwala mi na poruszanie się...i tutaj moje pytanie.. czy powinienem zastosować Nefrosept czy mieszankę na drogi moczowe? Czy też trzeba odczekać pewien okres czasu po Nefrosepcie wprowadzając mieszankę na drogi moczowe?
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #92 : 24-11-2011, 20:21 »

Cytat
czy powinienem zastosować Nefrosept czy mieszankę na drogi moczowe?
Moim zdaniem mieszanka.
Zapisane
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #93 : 24-11-2011, 21:06 »

a czy muszę odczekać odpowiednią ilość czasu po nefrosepcie? Byłem u urologa przełamałem się bo młody chłop myślałem, że mądry. Według niego to zapalenie prostaty - i przepisał biseptol i pewnie będzie chciał dawać antybiotyki. Oczywiście recepty nie zrealizuję. Jego drogą bym się doprowadził ale do granicy wytrzymałości. Zamówiłem nefrosept i po jego skończeniu chciałbym zacząć mieszankę tylko pytam czy można od razu, bo nie mogę takiej informacji znaleźć na forum...
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #94 : 24-11-2011, 21:17 »

Można od razu po nefrosepcie wdrożyć mieszankę ziołową oczyszczającą drogi moczowe.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #95 : 24-11-2011, 21:30 »

Dziękuję Mistrzu za odpowiedź.
Obawiam się jednak nefroseptu ze względu na problemy jelitowe po antybiotykowe wyjałowienie i rozwój grzyba. Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje mi się będzie mieszanka tak jak pisała Wera, o ile w małym miasteczku dostanę takie zioła..
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Martika33
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2011
Wiadomości: 12

« Odpowiedz #96 : 22-12-2011, 08:54 »

Bardzo prosze o pomoc w podjęciu decyzji.
Chodzi o moją mamę.
Mama na początku listopada przeszła niewielki udar mózgu. Na szczęście wszystko pomału wraca do normy. Tzn. może nie wszystko, bo przy okazji pobytu w szpitalu okazało sie , że mama ma cukrzycę, w tej chwili musi brać insulinę. Oprócz tego bierze mnóstwo innych leków: na nadciśnienie, na dnę moczanową , na czerwienicę. Oprócz tego badanie moczu wskazuje, że coś jest nie tak z nerkami. Ostatnio pomimo leków ciśnienie jest wciąż podwyższone, być moze właśnie od nerek. Jeszcze przed udarem zachęciłam mamę do picia mikstury-piła ją ok 3miesięcy, ale niestety, udar, pobyt w szpitalu wszystko przerwały.
A moje pytanie jest takie, czy mama mogłaby w tej sytuacji pić mieszankę oczyszczająca drogi moczowe z uwagi na ten problem z nerkami. Mama ma 77 lat.
Tak bardzo chciałabym jej pomóc, ale w tej sytuacji boję się, że jej moge zaszkodzić namawiając ją do oczyszczania. Bardzo prosze, podpowiedzcie coś.
Zapisane
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #97 : 02-01-2012, 11:15 »

Po niecałych dwóch seriach picia mieszanki ziołowej na drogi moczowe zaczynam zapominać o nocnym wstawaniu "za potrzebą". W tej chwili mogę spokojnie przespać 8 godzin.
Piszę to dla tych co wahają się przed zastosowaniem tej mieszanki. Oczywiście trzeba też wziąć pod uwagę, że u różnych ludzi ten czas będzie dłuższy lub krótszy.
Mieszanka super. Piję dalej.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #98 : 02-01-2012, 11:36 »

W planie mam zacząć picie tej mieszanki po wakacjach, w ojczyźnie bo tutaj składniki są praktycznie nieosiągalne. Dlatego, czy mógłby ktoś napisać, jakie ilości składników są potrzebna na całą (roczną) kurację na osobę? Będę wdzięczny za informacje.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2012, 12:05 wysłane przez Klara27 » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #99 : 02-01-2012, 11:55 »

Z moich notatek wynika, że na jedną serię zużywałem (nie oszczędzałem ziół - wsypywałem czubate łyżki stołowe):
* kwiat wrzosu - 9 op.
* ziele fiołka trójbarwnego - 5 op.
* znamię kukurydzy - 4 op.
* liść mącznicy - 8 op.
* liść melisy - 3 op.
Jedno opakowanie liczone jest jako 50 gram.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że w roku trzeba przeprowadzić 6 serii picia mieszanki to te wszystkie opakowania trzeba pomnożyć oczywiście razy 6.
Wydaje mi się, że powinno wystarczyć.
Na roczną kurację trzeba się liczyć z kosztem około 510 zł.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2012, 12:25 wysłane przez Stamar » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!