Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 02:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem ze wszystkim - pomocy!  (Przeczytany 156891 razy)
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #20 : 22-10-2013, 18:37 »

Musisz liczyć się z pewnymi wyrzeczeniami. Wstaje o piątej, kładziesz się o dziewiętnastej.
Ty nie jesteś kaleką i masz standardowe problemy. Wątpliwości, każdy z nas miał, bo indoktrynacja medyczna całej ludzkości jest bardzo rozbudowana, a tu nagle facet z kapeluszem pisze/mówi, że jest zupełnie odwrotnie. Dlatego zadałem pytanie czy uwierzysz... . Wiedzy nie posiadasz (nigdy nie próbowałeś MO), a jedynie wątpliwości. Jak chcesz zdobyć wiedzę o zdrowiu bez działania w jego kierunku? Musisz się zdecydować, obcy ludzie i nieznana MO albo znani lekarze i ich metody? Twoje boleści, dolegliwości psu na budę się zdają, bo Ty jesteś kierownikiem swojego ciała. Właśnie stoisz przed lekcją odpowiedzialności za swoje zdrowie, na pewno trudną i bolesną.
Miksturę możesz zacząć od soboty.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 14:21 wysłane przez Whena » Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #21 : 22-10-2013, 19:09 »

Musisz liczyć się z pewnymi wyrzeczeniami. Wstaje o piątej, kładziesz się o dziewiętnastej.
Ty nie jesteś kaleką i masz standardowe problemy.
Przed chwilą pisałem o mojej bezsenności. Każda godzina jest dla mnie cenna.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 14:21 wysłane przez Whena » Zapisane
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #22 : 22-10-2013, 19:30 »

Zawsze możesz pójść do lekarza, żeby Ci przepisał leki nasenne. Oczywiście z możliwością regulacji dawek, jeśli sen będzie za twardy itp. Przynajmniej dzięki temu, będziesz mógł się wstrzelić z MO.
Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #23 : 22-10-2013, 19:35 »

Zawsze możesz pójść do lekarza, żeby Ci przepisał leki nasenne. Oczywiście z możliwością regulacji dawek, jeśli sen będzie za twardy itp. Przynajmniej dzięki temu, będziesz mógł się wstrzelić z MO.
Byłem już wiele razy u różnych lekarzy i żaden lek mi nie pomógł.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #24 : 22-10-2013, 20:03 »

Cytat
Musialbym wstac o 5.
Nie wstać, tylko się podnieść na moment wypicia! Przecież Ty nie sypiasz.
Cytat
Chcę się tylko upewnić czy tego typu schorzenia są odwracalne. Wiadomo, nie ze wszystkim organizm sobie poradzi. Po MO noga nie odrośnie ani ślepy nie zacznie widzieć.
Ależ Ty jesteś pesymistą.
Weź się w garść, wszystko pomalutku zacznie się prostować.
Zapisane
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #25 : 22-10-2013, 20:21 »

W Twoim przypadku (ZG i ZJN) zaczynasz od kompletu. Dawka 1/4 lub mniejsza (w przypadku dolegliwych reakcji organizmu) i dwadzieścia do trzydziestu minut musi wystarczyć w dni robocze. W weekendy ta sama dawka, ale co najmniej godzina.  MO komplet według wskazań podręcznika czyli odpowiednio olej z oliwek, kukurydzy, pestek winogron. To musisz wdrożyć. Z bezsennością? Trudna rada. Na pewno będziesz się męczył, więc dużo relaksu. Koktajle według przepisu. Mój KB robię na jogurcie przy pomocy młynka, kubka i łyżki stołowej. Bardzo szybko się robi i szybko się sprząta.

P.S.

Badasz swoje reakcje i regulujesz dawki. Silne reakcje, małe dawki. Słabe reakcje, pełne dawki.
Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #26 : 22-10-2013, 22:33 »

Myślę, że nie powinieneś robić problemu ze śniadania bo możesz je zabrać ze sobą i zjeść na uczelini, czy nie?

Co do bezsenności spróbuj coś takiego jak, ostatni posiłek zjedz przed 18, po 18 nie jedz ewentualnie wypij sobie herbatę i przed spaniem wykonaj sobie kąpiel w wannie tak żebyś poleżał i się rozluźnił. Może to Ci trochę pomoże. Możesz też spróbować, są różnego rodzaju zioła aromatyczne, które w czasie kąpieli rozluźniają, żeby nie szpikować się lekami nasennymi. I też nie oczekuj, że od razu to zadziała jak nurofen na ból głowy.

Z tego co widzę jak każdy na początku chciałbyś po pierwsze wszystko na już, a po drugie chciałbyś wiedzieć jak długo, co potrwa.

Jedno co Ci mogę przekazać, to na pewno nic na już. Organizm nie działa z dnia na dzień tylko z miesiąca na miesiąc, w najlepszym wypadku z tygodnia na tydzień. Także proponuję uzbroić się w cierpliwość  bez tego nie dasz rady.
Nie traktuj też tego forum, że ktoś Ci powiem jak lekarz, to rób dwa razy dziennie, to rób 3 razy dziennie, a to rano lub wieczorem. To nie jest e-przychodnia, wydająca e-recepty.
Działasz, obserwujesz swój organizm i wyciągasz wnioski.

Na pewno odrzuć w 100% gluten, najlepiej wprowadź pierwszy etap DP wtedy będzie Ci prościej nad sytuacją zapanować, co najbardziej szkodzi.
No i mamy taki okres, że spodziewaj się w najbliższych miesiącach jak zaczniesz, konkretnej infekcji.
Powodzenia.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #27 : 23-10-2013, 08:08 »

Cytat
Nie wstać, tylko się podnieść na moment wypicia! Przecież Ty nie sypiasz.
Czasami męczę się w nocy do np. 4, a muszę wstawać o 7. Po takim podniesieniu się na moment, znów bym nie mógł spać.

Cytat

Myślę, że nie powinieneś robić problemu ze śniadania bo możesz je zabrać ze sobą i zjeść na uczelini, czy nie?
Właśnie nie za bardzo, bo gdy odstawiłem chleb, nie mam co zabierać na uczelnie. Rano na śniadanie jem zazwyczaj jajka na twardo i same plasterki polędwicy drobiowej i ewentualnie jakieś warzywa, a na uczelni banana lub suszone owoce.

Cytat
Jedno co Ci mogę przekazać, to na pewno nic na już. Organizm nie działa z dnia na dzień tylko z miesiąca na miesiąc, w najlepszym wypadku z tygodnia na tydzień
To i tak lepiej niż z roku na rok. Mam nadzieję, że po roku picia MO, przynajmniej część dolegliwości minie.

Cytat
No i mamy taki okres, że spodziewaj się w najbliższych miesiącach jak zaczniesz, konkretnej infekcji.
Jakiego rodzaju to mogą być infekcje? Coś poważnego?


Dzisiaj jak wrócę z uczelni, zamówię wszystkie składniki do MO, KB wraz z książką i zacznę działać.
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #28 : 23-10-2013, 09:34 »

Cytat
Właśnie nie za bardzo, bo gdy odstawiłem chleb, nie mam co zabierać na uczelnie. Rano na śniadanie jem zazwyczaj jajka na twardo i same plasterki polędwicy drobiowej i ewentualnie jakieś warzywa, a na uczelni banana lub suszone owoce.

No to jajko na twardo, polędwice i warzywa możesz zabrać ze sobą. Np. w termosie, są takie termosy do jedzenia i zjesz sobie to na uczelni. 10-15 minut chyba znajdziesz czasu.

Niektóre dolegliwości miną dopiero po 3 latach na przykład. Natomiast jelitowe powinny minąć najszybciej.

A infekcje różne, pochodne grypowych na przykład, katar, kaszel, temp. nawet bardzo wysoka.
Po prostu zwykłe objawy oczyszczania organizmu. Ale również mogą być inne, których Ci nie powiem bo to Twój organizm i będzie reagował tak jak on uważa.

Natomiast to musisz sobie wpić do głowy: CIERPLIWOŚĆ, bo będziesz jej potrzebował.
Jesteśmy przyzwyczajeni to szybkiego życia i przy pomocy pigułek załatwiamy sprawy szybko, łykasz i już jest.
A wchodzisz w etap gdzie to nie Ty rządzisz tylko natura, a Tobie pozostaje przyjąć to co ona niesie i przyjąć pewnik, organizm wie co robi tylko Ty go nie rozumiesz. Do tej pory Ty go traktowałeś jak szmatę, a teraz chcesz zadość uczynić więc on musi Ciebie trochę podobnie potraktować, czyli musi najpierw być gorzej, żeby było lepiej.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 15:09 wysłane przez Kamil » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #29 : 23-10-2013, 16:59 »

Cytat
same plasterki polędwicy drobiowej
Tsin, daruj sobie te luksusy, zamień na plastry mięsa pieczonego, duszonego.
Ten kurak, to bomba antybiotykowa, a jeszcze z niego polęwica!
Małymi kroczkami i pozmieniasz troszkę. Wyjdzie to Tobie tylko na zdrowie.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 15:09 wysłane przez Kamil » Zapisane
Natiana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27.05.2013
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #30 : 23-10-2013, 20:34 »

Tsin, ja również cierpiałam na straszną bezsenność i bardzo pomógł mi magnez. Oczywiście nie od razu, mój organizm potrzebował ok. dwóch miesięcy, ale teraz przesypiam całe noce bez najmniejszych problemów. Na twoim miejscu zwróciłabym na to uwagę, zwłaszcza że masz także problemy ze stresem i emocjami. Poczytaj na ten temat. Znajdziesz dużo informacji na forum Biosłone i nie tylko. Jeżeli dokuczają ci również bóle głowy i ciągłe zmęczenie, to może być oznaka niedoboru magnezu. Dodam jeszcze, że skoro masz problem z jelitami, to dobrym rozwiązaniem dla ciebie mógłby być preparat magnezowy wchłaniający się przez skórę, np. olej magnezowy.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 08:02 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #31 : 23-10-2013, 20:54 »

Od ok. roku biorę przed snem 1000mg magnezu codziennie i nic mi to nie dało.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 08:02 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #32 : 23-10-2013, 20:58 »

Nie to ważne co jesz, ważne co wchłaniasz. Jeśli Twoje jelito jest jeszcze zapchane wszelakim syfem, to możesz sobie w nie wrzucać nawet 2000 mg, a i tak nie wchłoniesz. Propozycja Natiany dotyczyła podawania magnezu przez skórę.
Czy mógłbyś uzupełnić dane w profilu? Np. wiek? To ważne.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2021, 15:09 wysłane przez Kamil » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #33 : 24-10-2013, 08:28 »

Wczoraj ktoś na bezsenność polecił mi kwiat lilii (dostępny ponoć w sklepie Kuchnie Świata). Dość skuteczne są też zioła Eligiusza Kozłowskiego (można kupić w Internecie).
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 12:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Natiana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27.05.2013
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #34 : 24-10-2013, 09:28 »

Jeśli Twoje jelito jest jeszcze zapchane wszelakim syfem, to możesz sobie w nie wrzucać nawet 2000 mg, a i tak nie wchłoniesz.
Być może niejasno się wyraziłam, ale właśnie o to mi chodziło. Tsin, zanim zaczniesz czymkolwiek się suplementować dokładnie zbadaj temat, żeby sobie krzywdy nie zrobić. W twoim przypadku fakt, że łykasz duże dawki magnezu może działać na niekorzyść. Magnez magnezowi nie równy, jeśli nie jest dobry to prawdopobnie jedyne co twój organizm z tych tabletek wchłania to toksyny. 1000mg codziennie przez rok, wow! A tak z innej beczki, bezsenność jest bardzo frustrująca i czasami sam fakt, że staramy się zasnąć, a nie możemy tylko nas nakręca i w rezultacie jest coraz gorzej. Na youtube jest mnóstwo nagrań typu white noise, które pomagają się wyciszyć podświadomości i w rezultacie zasnąć. Włóż słuchawki do uszu, wybierz nagranie, które ci odpowiada i spróbuj przez kilka nocy. Możliwe, że w twoim przypadku to nie zadziała, ale z pewnością nie zaszkodzi.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 12:06 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Natiana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27.05.2013
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #35 : 24-10-2013, 09:47 »

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, czy ty czasem nie trujesz się jakimiś cudownymi witaminkami w tabletkach, proszkach itp?
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #36 : 24-10-2013, 10:03 »

Wczoraj robiłem badania krwi i mam wyniki. Bardzo proszę o przeanalizowanie ich bo w kilku miejscach mam przekroczoną normę i nie wiem co to znaczy. Proszę o szybką odpowiedź! Powinienem iść do lekarza?

http://i.imgur.com/1OTMQWJ.jpg?1
http://i.imgur.com/tKll2Jw.jpg?1


Tak mi jeszcze przyszło do głowy, czy ty czasem nie trujesz się jakimiś cudownymi witaminkami w tabletkach, proszkach itp?
Truję się multiwitaminą z żelazem w tabletkach i tym magnezem. Czasami też piję koktajle z bebiko (mleko w proszku zatwierdzone przez instytut matki i dziecka) wraz z bananem i płatkami owsianymi, bo mam lekką niedowagę.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 12:08 wysłane przez Ania‬ » Zapisane
Natiana
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27.05.2013
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #37 : 24-10-2013, 11:15 »

No właśnie o to chodzi, żeby pacjent nie wiedział o co chodzi smile. Jak te wyniki badań są cudownie formułowane, wpędzają pacjenta w panikę i jednocześnie podnoszą autorytet lekarzy, którzy za pomocą tych tajemniczych dla nas znaków rozpoczną leczenie... Wiemy już, że masz Zespół Gilberta, więc podwyższona Bilirubina zapewne nie jest dla ciebie nowością. Co zatem cię tak niepokoi to CK? Bo tak na „babski rozum” to wszystko inne w normie.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #38 : 24-10-2013, 11:59 »

Byłem u lekarza z tymi wynikami. Lekarka stwierdziła, że mam jakiś rozpad mięśni czy coś w tym stylu (chodzi o to M18/ CK-NAC) sama nie była pewna i zleciła dodatkowe badania krwi. Jutro o 11 mam znowu do niej iść. Przy pobieraniu krwi miałem zakwasy i byłem zmęczony nieprzespaną nocą, czy to może mieć jakiś wpływ na ten wynik? Ponad 5 razy więcej niż norma to dużo.

Wczoraj zamawiałem składniki do MO, KB i tą książkę tom 1. Jeszcze nie ma potwierdzenia przelewu, ale mam nadzieję, że w tym tygodniu paczka przyjdzie to od soboty bym zaczął.

Czy po oczyszczeniu organizmu minie mi Zespół Gilberta i czy w końcu mi się unormuje ta bilirubina?
« Ostatnia zmiana: 24-10-2013, 14:30 wysłane przez Whena » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #39 : 24-10-2013, 12:19 »

Cytat
Czy po oczyszczeniu organizmu minie mi Zespół Gilberta i czy w końcu mi się unormuje ta bilirubina?
A kto to może wiedzieć?
Niektórzy upierają się, że znają przyszłość, ale im nie wierz.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!