Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 02:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem ze wszystkim - pomocy!  (Przeczytany 155932 razy)
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #200 : 23-12-2013, 16:34 »

Cytat
Owoce lepiej jeść świeże (nie mrożone), więc w zimie lepiej jeść inne owoce niż mrożone truskawki i maliny
Może i lepiej, ale raz na jakiś czas można coś zjeść tylko dla smaku. Owoce ogólnie nie są jakoś specjalnie wartościowe czy niezbędne do życia, ale za to dobrze smakują smile ich rola w mojej diecie jest jako smaczna przekąska, a nie wartości odżywcze.


Komosa ryżowa świetnie smakuje i jest równie zdrowa (o ile nie zdrowsza) od waszej kaszy gryczanej! Oraz stanowi doskonałe źródło pełnowartościowego białka. Polecam smile


W internecie znalazłem takie coś. http://www.vitalityadvocate.com/2011/top-food-for-perfect-digestion/
Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z zupą miso? Myślałem, żeby zamiast suplementacji lactobacillus jeść to codziennie. Niestety dietetyk nie odpisuje confused
« Ostatnia zmiana: 23-12-2013, 16:43 wysłane przez Tsin » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #201 : 23-12-2013, 16:36 »

Jak się mierzy stopień zdrowotności produktu?
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #202 : 23-12-2013, 16:40 »

Haha dobre pytanie biggrin myślę, że się szuka w internecie informacji o danym produkcie i im więcej pozytywnych rzeczy się znajdzie, tym produkt jest zdrowszy smile
A tak poważnie, to wiele osób (m.in dietetyk) mi to polecało już wcześniej i bardzo zachwalali. Jak się ktoś zna (ja się nie znam) niech poczyta wartości odżywcze, witaminy itp. i niech tu napisze. Dla mnie najbardziej liczy się pełnowartościowe białko.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #203 : 23-12-2013, 17:26 »

Moim znajomym dietetycy bardzo, ale to bardzo zachwalali otręby.

Dla mnie najbardziej liczy się pełnowartościowe białko.
Zatem dlatego mięsa nie jadasz.

Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #204 : 23-12-2013, 17:29 »

Chodziło mi o komose, że jej najważniejszym (dla mnie) aspektem jest pełnowartościowe białko.
Bo nie lubię i nie muszę.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #205 : 23-12-2013, 17:34 »

Kto ci wcisnął kit z tym pełnowartościowym białkiem?
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #206 : 23-12-2013, 17:40 »

Czuję się jak bym rozmawiał z małpą (bez urazy). Już o tym pisałem, poza tym wystarczy poszukać trochę w internecie.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #207 : 23-12-2013, 18:53 »

Rozmawiasz z mądrzejszym od siebie (bez urazy).
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
scorupion
« Odpowiedz #208 : 23-12-2013, 22:56 »

Rozmawiasz z mądrzejszym od siebie (bez urazy).
Ze trzy razy bez urazy hehehe, długa droga przed tobą Tsin.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #209 : 23-12-2013, 23:45 »

Mądrość zdobywa się z wiekiem i głównie na własnych błędach... Chyba każdy taką drogę przechodził.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #210 : 24-12-2013, 06:12 »

Tsin już raczej na zbyt wiele błędów nie powinien sobie pozwalać lecz czym prędzej wyciągnąć wnioski i skorzystać z doświadczeń tych, którzy przed nim popełnili wiele głupot a obecnie są na dobrej drodze. Tak jest taniej, bezpieczniej, logiczniej i łatwiej. W wieku Tsina miałem również wiele nielichych dolegliwości, nie miałem natomiast nikogo kto by mi wytknął błędy i wskazał właściwą drogę bo gdyby tylko tak było, to natychmiast bym z niej skorzystał. Źle się czuć we własnym ciele na własne życzenie sensu nie ma zwłaszcza, że oprócz ciała cierpi także "duch". Tsin jeszcze nie rozumie, że trafił na otwarty skarb i niepotrzebnie siłuje się z jego zamkiem.

-uciążliwe problemy z układem pokarmowym, o których pisałem wcześniej do tego głośnie przelewanie się w brzuchu i czasami ból;

-bezsenność: naprawdę ciężko mi funkcjonować, jestem ciągle niewyspany. Śpię średnio 0-6 godzin,   czasami potrafię nie spać nawet kilka dni z rzędu. Noc jest dla mnie koszmarem. Nic mi nie pomaga, żadne leki ziołowe i inne preparaty. Jest to jeden z moich najgorszych problemów z którym nie potrafię sobie poradzić;

-ciągły stres i napięcie emocjonalne;

-szybko się męczę, w tłumie robi mi się słabo i gorąco od środka;

-jestem bardzo nerwowy, dłonie mi się trzęsą, muszę ciągle się ruszać - nie mogę wysiedzieć w bezruchu (np. ciągle skacze mi noga itp.) do tego palpitacja serca;

-trądzik: zaczął się w wieku 13 lat i od tamtej pory mimo wielu wizyt u dermatologa żadne maści mi nie pomogły (antybiotyków nie chciałem);

-opryszczka: pojawia się kilka razy w roku, ale bardzo często mam zaczerwienione i obszczypane usta;

-podkrążone oczy: to pewnie przez bezsenność chociaż podobno w dzieciństwie zawsze miałem sińce pod oczami;

-szybko rosnąca wada wzroku;

-szczypanie, pieczenie oczu - co chwile muszę je trzeć przez co mam bardzo zaczerwienione oczy;

-nadmierne pocenie się na twarzy - leje się ze mnie;

-białawo-żółtawy nalot na języku, geograficzny język;

-problemy z dziąsłami: krwawią i są tak jakby martwe, kieszonki odsłaniają zęby;

-nieświeży oddech;

-hemoroidy lub wypadające jelito już sam nie wiem... może jedno i drugie;

-wiele innych drobnych przypadłości, z którymi niby da się żyć, ale są bardzo uciążliwe.

Przez te wszystkie objawy dochodzą jeszcze kompleksy (głownie trądzik, opryszczka, oczy) i czasami miewam stany melancholijne...
Myślę, że każda z tych dolegliwości jest napędzana przez inną, a ta jeszcze przez kolejną i błędne koło się zamyka. Nie wiem już co robić, lekarze nie potrafią mi pomóc, ja sam sobie chyba też nie. Ten portal jest moją jedyną nadzieją. Proszę o rady. Jeśli są tu jakieś młode osoby z podobnymi problemami proszę o wypowiedzenie się. Mam nadzieję że chociaż część z tych chorób da się wyleczyć sposobami Biosłone. Pomocy!
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #211 : 24-12-2013, 09:20 »

Ale rozmawialiśmy o komosie, nie rozumiem powiązania. To że o czymś nie ma zmianki w książkach Mistrza nie znaczy, że nie istnieje. Ja próbuję wiele różnych sposobów o których jeszcze nie było mowy na Biosłone i jestem ciekaw co o nich sądzicie. 500 stron wiedzy o zdrowiu to zaledwie mała część tego co można nabyć. Mi to nie wystarcza bo nie jem mięsa i muszę kombinować jak koń pod górkę. Moźe droga do zdrowia może zostać trochę skrócona jak się wspomoże MO czymś innym?
Powiedzcie mi co sądzicie o: kwasie kaprylowym, herbacie pau d'arco, wyciągu z trawy, japońskiej miso, suplementacji cynku.

Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych Świąt!
« Ostatnia zmiana: 24-12-2013, 10:43 wysłane przez Tsin » Zapisane
Lutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 27.08.2012
Skąd: Kraków
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #212 : 24-12-2013, 10:00 »

Lepsze wrogiem dobrego.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2013, 01:24 wysłane przez Whena » Zapisane

Świat jest taki jak sądzisz, że jest.
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #213 : 24-12-2013, 10:32 »

Nie pisz Ź zamiast Ż.
Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #214 : 24-12-2013, 10:42 »

Przepraszam, ale piszę z telefonu... Proszę moderatorów o usunięcie tego, oraz 2 powyższych postów, bo tylko zaśmiecają wątek.
Zapisane
Lutka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 27.08.2012
Skąd: Kraków
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #215 : 24-12-2013, 10:58 »

Sam zaśmiecasz swój wątek. To Forum ma sprecyzowaną opinię o suplementacji, soi, przyspieszaniu oczyszczania i poganianiu organizmu. Jeśli jeszcze nie zorientowałeś się jaka to opinia, to znaczy, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2013, 01:25 wysłane przez Whena » Zapisane

Świat jest taki jak sądzisz, że jest.
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #216 : 27-12-2013, 12:57 »

Ehh... widzę do czego to zmierza. Nie wiedziałem, że pisanie o innych metodach zdrowotnych w dziale "tematy niezwiązane z nurtem biosłone" jest zaśmiecaniem wątku. Jesteście zamknięci na wszystkie inne propozycję, o których nie ma wzmianki w książkach Słoneckiego, jakby to był jakiś kult. Niestety 500 stron to za mało żeby zmieścić wszystko na temat zdrowia. Pewnie większość z rzeczy które wymieniłem, nawet nie znacie/nie wiecie co to jest a z góry zakładacie, że to jest złe i prowadzi tylko do chorób. Bazujecie jedynie na staropolskich metodach zdrowotnych ignorując np. metody stosowane przez azjatów (najdłużej żyjących ludzi).
Niczym się nie różnicie (poza poprawnym pisaniem) od portali typu kozaczek.pl a zwłaszcza pod względem poziomu dyskusji i kultury, co widać m.in w temacie "wegetarianizm" który właśnie przeczytałem (byłem zszokowany arogancją i zachowaniem co poniektórych użytkowników a zwłaszcza samego Mistrza).

Widzę, że każdy tutaj po przeczytaniu tych dwóch książek i po zaledwie paru latach picia MO, jest mądrzejszy od kogoś kto się zajmuje zdrowiem całe życie (np. dobrzy dietetycy). Niestety prawda jest taka, że nie da się być w 100% zdrowym, a to jaki poziom zdrowia komu odpowiada, zależy od niego samego. Myślicie że jesteście w pełni zdrowi, a tak naprawdę nie próbując innych metod nigdy nie przekonacie się, czy można się czuć jeszcze lepiej.
Prawdziwe zdrowie to nie tylko brak chorób.

Każdy człowiek jest inny i nie na każdego zadziała to samo, dlatego ja, poza piciem MO będę stosował ww. metody i produkty. Mam tylko nadzieję, że nie umrę od tej niezdrowej komosy....
« Ostatnia zmiana: 27-12-2013, 13:07 wysłane przez Tsin » Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #217 : 27-12-2013, 13:22 »

Cytat
Widzę, że każdy tutaj po przeczytaniu tych dwóch książek i po zaledwie paru latach picia MO, jest mądrzejszy od kogoś kto się zajmuje zdrowiem całe życie (np. dobrzy dietetycy).
A skąd wiesz którzy są dobrzy?
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #218 : 27-12-2013, 13:33 »

A skąd wiesz którzy są dobrzy?
Po rozmowie. Jeśli widzę, że dzielimy większość poglądów i mamy wspólne zdanie na różne tematy to wiem, że mogę zaufać takiej osobie i jej większym doświadczeniu. Nigdy niczego "nie łykam" od razu jak ktoś coś powie, zawsze wolę najpierw sam poczytać różne źródła i potem podjąć decyzję. Tak też zrobiłem w tym przypadku.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2013, 01:26 wysłane przez Whena » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #219 : 27-12-2013, 14:27 »

Należysz do ludzi, którzy słuchają tylko tego 'co im uchy łechce'. Musisz nauczyć się na własnych błędach? Nie potrafisz na cudzych, jak mądrzy?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!