Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 09:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem ze wszystkim - pomocy!  (Przeczytany 156722 razy)
scorupion
« Odpowiedz #220 : 27-12-2013, 15:01 »

Cytat
Niczym się nie różnicie (poza poprawnym pisaniem) od portali typu kozaczek.pl a zwłaszcza pod względem poziomu dyskusji i kultury, co widać m.in w temacie "wegetarianizm" który właśnie przeczytałem (byłem zszokowany arogancją i zachowaniem co poniektórych użytkowników a zwłaszcza samego Mistrza).Widzę, że każdy tutaj po przeczytaniu tych dwóch książek i po zaledwie paru latach picia MO, jest mądrzejszy od kogoś kto się zajmuje zdrowiem całe życie (np. dobrzy dietetycy).
Nasuwa się logiczne pytanie, co tu jeszcze robisz?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #221 : 27-12-2013, 15:41 »

Cytat
Niestety 500 stron to za mało żeby zmieścić wszystko na temat zdrowia.
Nikt nawet nie próbuje zmieścić w nich całej tej wiedzy, książki mają dać pewną wiedzę, na podstawie której jesteś w stanie sam sobie poradzić zamiast chodzić na porady do wyuczonych w pseudo szkołach dietetyków.

Cytat
Bazujecie jedynie na staropolskich metodach zdrowotnych ignorując np. metody stosowane przez azjatów (najdłużej żyjących ludzi).
Czy tacy powiedzmy Chińczycy wyszukują jakichś egzotycznych dla nich zachodnioeuropejskich metod odżywiania i leczenia czy polegają na swoich lokalnych i sprawdzonych? Przecież to nie są skomplikowane rzeczy, przestań być królikiem doświadczalnym, który wszystkie nowinki testuje na sobie, a uruchom szare komórki i zacznij wyciągać wnioski z tego co przeczytasz.
Ich metody działają u nich, bo te o kosmicznie brzmiących dla nas nazwach rzeczy najczęściej rosną u nich na podwórku, nie trzeba napromieniowywać ryżu przed transportem do Europy, nie trzeba stosować konserwantów aby jedzenie nie zepsuło się zanim dotrze do miejsca docelowego. Jedząc nasze owoce ziemi, nieprzetworzone i niekonserwowane będziesz miał takie zdrowie co oni. I nie ma w tym żadnej magii. A z uwagi na to, że ich ziemie pewnie nie są mniej skażone od naszych, dodatkowo możesz mieć nawet lepsze zdrowie dzięki miksturze oczyszczającej, która ma za zadanie niwelować skażenie środowiska.

Cytat
Cytat od: Baird  Dzisiaj o 13:22:56
A skąd wiesz którzy są dobrzy?
Po rozmowie. Jeśli widzę, że dzielimy większość poglądów i mamy wspólne zdanie na różne tematy to wiem, że mogę zaufać takiej osobie i jej większym doświadczeniu.
Niesamowite. To, że dietetyk ma podobne poglądy co Ty uważasz za wyznacznik jego kompetencji?? Zrujnowałeś sobie zdrowie tymi poglądami i dalej im ufasz?
Więc po co przyszedłeś na to forum jeśli nie chcesz ich zmienić?
« Ostatnia zmiana: 28-12-2013, 01:27 wysłane przez Whena » Zapisane
Tsin vel Hurricane vel Elechon91
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
Wiadomości: 126

« Odpowiedz #222 : 27-12-2013, 16:13 »

Nasuwa się logiczne pytanie, co tu jeszcze robisz?
Będę tutaj opisywał jak przebiegają moje etapy zdrowienia i co w tym kierunku robię/stosuję, aby inni z podobnymi problemami mogli w przyszłości skorzystać z moich prób i błędów. Jak widać w niektórych podobnych tematach i przypadkach na Biosłone, MO i KB to za mało na tego typu problemy nawet po wielu latach stosowania - świadczy o tym również Twoja popsuta łódź.
A co ty tutaj robisz? (w tym wątku)

Cytat
Musisz nauczyć się na własnych błędach? Nie potrafisz na cudzych, jak mądrzy?
Uczę się na cudzych błędach. Rozmawiałem z kilkoma osobami (przez priv) z podobnymi problemami i samo MO nic im nie pomogło na bezsenność. Codziennie stosuję również tak jak radziliście magnez (przez skórę) oraz ssanie oleju i poza wyciszeniem i uspokojeniem, bezsenność tak samo jak była - dalej jest. Muszę znaleźć coś innego (chociaż te dalej będę stosował bo pomagają na inne rzeczy).
Cytat
Niesamowite. To, że dietetyk ma podobne poglądy co Ty uważasz za wyznacznik jego kompetencji?? Zrujnowałeś sobie zdrowie tymi poglądami i dalej im ufasz?
W czasie rujnowania zdrowia nie miałem żadnych poglądów tylko jadłem co popadnie. Teraz to co innego.
Cytat
Więc po co przyszedłeś na to forum jeśli nie chcesz ich zmienić?
Przyszedłem po to, aby się nauczyć czegoś więcej i "udoskonalić" moje poglądy.
Skorzystałem z wielu Waszych rad i od czasu założenia wątku naprawdę wiele się nauczyłem i wiele zmieniłem na lepsze - jestem coraz zdrowszy.

Nie zrozumcie mnie źle, uważam że na tym portalu można znaleźć wiele cennych informacji, dzięki którym moje problemy (nie wszystkie) powoli mijają. Szkoda tylko, że jesteście tak zamknięci i negatywnie nastawieni na inne propozycje.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2013, 01:29 wysłane przez Whena » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #223 : 27-12-2013, 16:38 »

Cytat
A co ty tutaj robisz? (w tym wątku)
Pytam się co ty tu robisz, ale już odpływam, bo mnie znudziło.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #224 : 27-12-2013, 22:04 »

Tsin - kto szuka ten najczęściej znajduje, metodą prób i błędów. Może to trwać dłłługo, ale ważne, że szukasz właściwej dla siebie drogi. Chcesz się dzielić Twoimi błędami i osiągnięciami zarazem i nie widzę w tym nic złego - wręcz przeciwnie. Mnie interesuje Twój wątek z uwagi na bezsenność. Nie mogę sobie z tą dolegliwością (bardzo wyczerpującą zresztą) poradzić od wielu lat. Stale powraca. 
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Manialub
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.02.2013 1.04.2013 dieta bezglutenowa
Skąd: Kraków
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #225 : 29-12-2013, 11:59 »

Na bezsenność stosuję muzykę relaksacyjną ściągniętą z internetu, można szukać pod hasłem muzyka do medytacji, świetnie się sprawdza, ogólnie wycisza, usypia i wprowadza w stan głębokiego relaksu.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!