Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:03 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: ¯ó³taczka u 5-tygodniowego malucha  (Przeczytany 34179 razy)
O¿óczek85
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 38
MO: 2009-09-18
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 25

« : 29-10-2013, 08:41 »

Córa jest karmiona wy³±cznie piersi±, nie by³a na nic szczepiona. Obecnie skoñczy³a 5 tygodni. Przez pierwszy tydzieñ ¿ycia s³abo przybra³a na wadze, ale pó¼niej wziê³a siê porz±dnie za jedzenie. Jak ma³a skoñczy³a 4 tygodnie poszli¶my kontrolnie zwa¿yæ j± i waga by³a ok, natomiast lekarz nastraszy³ nas, ¿e ma³a jest za bardzo za¿ó³cona jak na swój wiek. Dodam, ¿e ma³a w nocy ³adnie ¶pi z przerwami na jedzenie, natomiast w dzieñ czêsto jest niespokojna, pop³akuje, ¶pi bardzo p³ytko przez co czêsto siê wybudza. Czy ¿ó³taczka noworodków mo¿e byæ niebezpieczna? Jak d³ugo taki stan mo¿e siê utrzymywaæ? Bardzo proszê o poradê, mo¿e kto¶ mia³ podobny przypadek.

Po kropce robimy spacjê.//W.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 22:19 wys³ane przez Whena » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2008
Wiadomo¶ci: 1.079

« Odpowiedz #1 : 29-10-2013, 09:24 »

"W przeciwieñstwie do noworodków karmionych sztucznie, blisko po³owa wszystkich noworodków karmionych piersi± mo¿e byæ delikatnie lub ¶rednio za¿ó³cona w drugim tygodniu ¿ycia, a nawet d³u¿ej. Takie przed³u¿anie siê ¿ó³taczki fizjologicznej, w przypadku karmienia piersi±, okre¶lane jest mianem „¿ó³taczki zwi±zanej z mlekiem matki”."
http://www.bfmed.org/Media/Files/Protocols/Polish%20protocol%2022_0712.pdf

Czy nie je Pani marchwi lub nie pije soku z marchwi? ¯ó³ty kolor skóry dziecka nie musi oznaczaæ wy³±cznie ¿ó³taczki.
Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #2 : 29-10-2013, 10:10 »

Jak wygl±da Pani dieta? Bardzo czêsto ¿ó³taczka (je¿eli faktycznie jest) ma zwi±zek z diet± mamy zarówno w czasie ci±¿y jak i podczas karmienia piersi±.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 10:16 wys³ane przez Kwiatuszek » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2008
Wiadomo¶ci: 1.079

« Odpowiedz #3 : 29-10-2013, 10:18 »

Jak wygl±da Pani dieta? Bardzo czêsto ¿ó³taczka (je¿eli faktycznie jest) ma zwi±zek z diet± mamy zarówno w czasie ci±¿y jak i podczas karmienia piersi±.
A czym to siê ró¿ni od „¿ó³taczki zwi±zanej z mlekiem matki”? Przecie¿ dieta matki wp³ywa na sk³ad mleka.
Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #4 : 29-10-2013, 10:39 »

Zgadza się. Jednak z doświadczenia wiem, że gdy kobiety słyszą "żółtaczka związana z mlekiem matki" nie utożsamiają tego z tym co jedzą. Stąd moje pytanie dotyczące diety!

Kilka informacji o żółtaczce u noworodków i niemowląt:

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=23351.0
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=25308.msg189406#msg189406
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 11:01 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2008
Wiadomo¶ci: 1.079

« Odpowiedz #5 : 29-10-2013, 11:07 »

Jednak z do¶wiadczenia wiem, ¿e gdy kobiety s³ysz± "¿ó³taczka zwi±zana z mlekiem matki" nie uto¿samiaj± tego z tym co jedz±.
Mo¿e maj± racjê. Istnieje inna hipoteza - dotycz±ca wch³aniania zwrotnego bilirubiny w jelitach:
"Mechanizm tej ¿ó³taczki wystêpuj±cej u ludzi, nie jest do koñca poznany. Badania wykaza³y, i¿ 2/3 próbek ludzkiego mleka przej¶ciowego i dojrza³ego podanego szczurom, spowodowa³y wzrost wch³aniania zwrotnego bilirubiny niezwi±zanej w jelitach, przypuszczalnie w zwi±zku z wp³ywem niezidentyfikowanej substancji wystêpuj±cej w mleku ludzkim. Z czasem ¿ó³taczka ustêpuje, a podwy¿szony poziom bilirubiny niezwi±zanej w surowicy obni¿a siê, pomimo kontynuacji karmienia piersi±. Tempo obni¿ania siê poziomu bilirubiny u noworodków jest bardzo zró¿nicowane."
¬ród³o: jak wy¿ej.
Zapisane
O¿óczek85
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 38
MO: 2009-09-18
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 25

« Odpowiedz #6 : 29-10-2013, 13:16 »

Przez ca³± ci±¿ê, z wyj±tkiem ostatniego miesi±ca, bra³am MO. Moja dieta podczas ci±¿y nie by³a doskona³a. Przez pierwsze tygodnie, zanim dowiedzia³am siê, ¿e jestem w ci±¿y, by³am w trakcie I etapu DP. Pó¼niej wróci³am do glutenu. Miêso i wyroby jemy ca³y czas od gospodarza, jajka tylko od szczê¶liwych kurek, warzywa z babcinego ogródka, od czasu do czasu mleko i serek wiejski. Zw³aszcza pod koniec ci±¿y mia³am spor± ochotê na s³odycze, której ulega³am. Poród by³ naturalny, powiedzia³abym, ¿e nawet lekki, bez ¿adnych wspomagaczy. Ca³± ci±¿ê nie wziê³am ani jednego suplementu. Zrobi³am sobie jedynie kuracjê Slow Magiem.
Ma³a urodzi³a siê wed³ug obliczeñ mojej lekarki w 40 tygodniu, lecz z badania neonatologa wynika³o, ¿e zaczê³a 38 tydzieñ. Ma³a jest nie szczepiona. Przez ca³± pierwsz± dobê malutka by³a pod³±czana do kroplówki na rozrzedzenie krwi. Dobrze, ¿e po porodzie wywalczy³am sobie pó³ godzinki na karmienie, bo pó¼niej by³y¶my roz³±czone na ca³± noc. Dopiero w drugiej dobie zaczê³y¶my regularne karmienie, choæ pocz±tkowo ma³a by³a bardzo ospa³a i trzeba by³o j± wybudzaæ ró¿nymi sposobami ¿eby co¶ zjad³a. W czwartej dobie zostali¶my wypuszczeni z diagnoz±, i¿ wszystko jest ju¿ w normie, ¿ó³taczkê mia³a ¶ladow±, nie mia³a ¿adnych na¶wietlañ.
I tak wrócili¶my do domu i minê³o ju¿ 5 tygodni. Na pewno za¿ó³cenie skóry jest ju¿ du¿o mniejsze, jednak jest nadal spore. Moja dieta od chwili powrotu ze szpitala diametralnie siê zmieni³a. Nie jem glutenu, s³odyczy, od kilku dni wyeliminowa³am równie¿ mleko i ser bia³y. Poza tym, jem codziennie marchew, bo jest to jedno z nielicznych warzyw, które mam z pewnego ¼ród³a, a do tego mo¿na lekko podgotowaæ i je¶æ do kaszy czy nawet na przegryzkê. Jem zupy warzywne, rano jajecznicê na ma¶le, wcze¶niej z kie³bas± wiejsk±, teraz zrezygnowa³am na rzecz chudej wêdliny. Jako wype³niacze jem chlebki ry¿owe, ziemniaki oraz kasze jaglan±. To co lubi³am najbardziej, czyli kapustê kiszon± oraz ogórki kiszone, ze wzglêdu na karmienie wyeliminowa³am. Jem sporo rodzynek, nasion s³onecznika, miód, z owoców jab³ka, banany czasem gotowan± gruszkê. Dziêkujê za zainteresowanie tematem.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 22:22 wys³ane przez Whena » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2008
Wiadomo¶ci: 1.079

« Odpowiedz #7 : 29-10-2013, 13:34 »

Po za tym jem codziennie marchew
No to znamy prawdopodobn± przyczynê. Jest ni± nadmiar karotenu (barwnik zawarty w marchewce), którego organizmy Pani i dziecka nie mog± przerobiæ na witaminê A i odk³adaj± w komórkach. Naukowo nazywa siê to "karotenodermia". Wystarczy, ¿e przerwie Pani spo¿ycie marchewki i sprawdzi czy za¿ó³cenie skóry dziecka zmniejszy siê i ust±pi.
Czy Pani skóra te¿ ma ¿ó³ty odcieñ?
Zapisane
O¿óczek85
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 38
MO: 2009-09-18
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 25

« Odpowiedz #8 : 29-10-2013, 13:46 »

Akurat ja od dziecka mam za¿ó³con± skórê zw³aszcza r±k i stóp, ale nigdy przesadza³am z marchewk± czy z soczkami. W dzieciñstwie zajada³am bardzo du¿e ilo¶ci bananów, mo¿e to ma jaki¶ wp³yw. Teraz od dwóch tygodni jem przynajmniej 2 marchewki dziennie, czasem nawet wiêcej, bo mam z ogródeczka od babci a ciê¿ko na jesieñ o inne warzywa.
Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #9 : 29-10-2013, 14:25 »

Ciekawe. Od kilku lat prowadzê kobiety w ci±¿y, towarzyszê przy porodach, przyjmujê porody. Wprawdzie nie s± to tysi±ce, ale u dzieci ¿adnej z kobiet, które prowadzi³am, i która przestrzega³a zaleceñ dietetycznych nie wyst±pi³a ¿ó³taczka. Faktem jest, ¿e dzieci te s± zazwyczaj rodzone w domu, nie otrzymuj± sztucznych witamin, mama nie otrzymuje oksytocyny, antybiotyków itd, jak równie¿ to, ¿e te kobiety dbaj± o od¿ywianie zarówno w ci±¿y jak i podczas karmienia piersi±. Zalecenia dobieram zazwyczaj zgodnie z potrzebami organizmu matki, co przek³ada siê na stan zdrowia dziecka. Sama jestem mam± trójki dzieci i ¿adne nie mia³o ¿ó³taczki. Badania te nie obrazuj± stanu zdrowia kobiet, od których pochodzi³o mleko i nie przek³adaj± siê na zdrowie noworodków czy niemowl±t. Jednak s± dobr± wymówk± dla tych, którym nie zale¿y, b±d¼ nie maj± ¶wiadomo¶ci jak bardzo szkodliwe s± sztuczne mieszanki. Je¿d¿ê czasami do mam, których dzieci maj± ¿ó³taczkê. Zazwyczaj s± to dzieci, które otrzyma³y w szpitalu witaminy, mama oksytocynê itd. Zwykle s± to te¿ mamy, które po porodzie "jedz± wszystko". Zreszt±, je¿eli rodz± w szpitalu, to trudno oczekiwaæ dobrego jedzenia. Zdarza siê, ¿e przyczyn± utrzymuj±cej siê ¿ó³taczki bywa niew³a¶ciwe przystawianie do piersi, o czym ju¿ pisa³am w podanych wy¿ej w±tkach.

W kwestii przytoczonych badañ, czy kto¶ bra³ pod uwagê od¿ywianie kobiet, od których pochodzi³o owe "ludzkie mleko"? Po co siêgaæ po badania, które nie maj± prze³o¿enia na rzeczywisto¶æ.
Uwa¿am te¿, ¿e okre¶lenie "¿ó³taczka zwi±zana z mlekiem matki" jest niew³a¶ciwe. Wg mnie bardziej w³a¶ciwe s± stwierdzenia: "¿ó³taczka z braku kobiecego pokarmu" lub "¿ó³taczka wskutek niew³a¶ciwej diety mamy karmi±cej"
Dobrze by³oby nie przytaczaæ tutaj te¿, badañ bez wiedzy i praktyki w tym temacie, poniewa¿ mo¿e spotkaæ siê to z niew³a¶ciw± odpowiedzi± ze strony mam. Z przekonaniem, ¿e ich pokarm nie jest dobry, ¿e im czego¶ brakuje, ¿e s± z³ymi matkami i zrezygnuj± z dobrodziejstwa jakie daje natura - naturalnego karmienia na rzecz butelki z pokarmem sztucznym. Czyni±c szkodê sobie i dziecku.
Dlaczego mamy uwa¿aæ, ¿e naturze czego¶ brakuje? Dlaczego wci±¿ tak wiele osób nie potrafi zaufaæ organizmowi ludzkiemu, naturze? Siêga po tezy, badania naukowe. Czy nie najlepszym wyznacznikiem wiedzy jest ¿ycie i zdrowie? My¶lê, ¿e mamy trzeba wspieraæ, dawaæ dobre rozwi±zania, a nie podawaæ rozwa¿ania naukowe, które w ¿aden sposób w obecnej chwili nie przyczyni± siê do zdrowia ich dzieci, a wrêcz przeciwnie mog± bardzo zaszkodziæ.

Po za tym jem codziennie marchew
No to znamy prawdopodobn± przyczynê. Jest ni± nadmiar karotenu (barwnik zawarty w marchewce), którego organizmy Pani i dziecka nie mog± przerobiæ na witaminê A i odk³adaj± w komórkach. Naukowo nazywa siê to "karotenodermia". Wystarczy, ¿e przerwie Pani spo¿ycie marchewki i sprawdzi czy za¿ó³cenie skóry dziecka zmniejszy siê i ust±pi.
Czy Pani skóra te¿ ma ¿ó³ty odcieñ?

A co z faktem podania dziecku w szpitalu kroplówki na rozrzedzanie krwi? To te¿ kwestia marchewki?
Wg mnie powinna Pani zmieniæ dietê.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 22:25 wys³ane przez Whena » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 29-10-2013, 14:32 »

Ponoæ kiedy¶ Chiñczyka leczyli na ¿ó³taczkê.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #11 : 29-10-2013, 14:37 »

Podobno nie do koñca wyleczyli, ale s± blisko odkrycia czego¶tam na toto.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 29-10-2013, 14:44 »

To chyba jaki¶ inny przypadek musi byæ, poniewa¿ w tym, o którym wspomnia³em, zaprzestano leczenia, gdy m±¿ odkry³, ¿e pani pu¶ci³a siê z Chiñczykiem.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2008
Wiadomo¶ci: 1.079

« Odpowiedz #13 : 29-10-2013, 15:05 »

Drodzy Pañstwo, po co ta argumentacja z natur±, szkodzeniem, praktyk±, kroplówk± etc.?

Sprawa jest prosta:
1/ albo dziecko ma hiperbilirubinemiê noworodka,
2/ albo "¿ó³taczkê zwi±zan± z mlekiem matki" (jak nazwa siê nie podoba, to mo¿na zaproponowaæ inn±),
3/ albo nadmiar karotenu,
4/ albo jest Chiñczykiem.
(Inne mo¿liwo¶ci, poza wadami lub chorobami w±troby, nie przychodz± mi do g³owy.)

Dziecko ma 5 tygodni wiêc poziom bilirubiny ca³kowitej nie powinien przekraczaæ 1 mg/dl. Je¿eli jest podwy¿szony, to najbardziej prawdopodobny jest p. 2, je¿eli jest prawid³owy, to najbardziej prawdopodobny jest p. 3 (co wynika z wywiadu ¿ywieniowego).
Zapisane
O¿óczek85
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 38
MO: 2009-09-18
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 25

« Odpowiedz #14 : 29-10-2013, 15:53 »

Kwiatuszku co twoim zdaniem powinnam zmieniæ w swojej diecie?
Zapisane
O¿óczek85
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 38
MO: 2009-09-18
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 25

« Odpowiedz #15 : 29-10-2013, 15:57 »

Która¶ z tez mo¿e i trafiona, tylko co dalej, co jak ju¿ dziecko zachorowa³o?
Czasu nie cofnê, chcê tylko wiedzieæ co dalej robiæ, czy postawiæ na naturê i czekaæ a¿ samo przejdzie, czy przynajmniej skontrolowaæ poziom bilirubiny, ¿eby ew. wykluczyæ ¿ó³taczkê.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 17:25 wys³ane przez Agata » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2008
Wiadomo¶ci: 1.079

« Odpowiedz #16 : 29-10-2013, 16:41 »

lekarz nastraszy³ nas,¿e ma³a jest za bardzo za¿ó³cona jak na swój wiek

Gdyby lekarz podejrzewa³ chorobê (hiperbilirubinemiê), to oznaczy³by bilirubinê. Skoro tego nie zrobi³, to znaczy, ¿e nie widzia³ takiej potrzeby, ergo dziecko, jego zdaniem, chore nie jest. Stwierdzi³ tylko, ¿e dziecko ma za¿ó³con± skórê, co czêsto siê zdarza u niemowl±t karmionych piersi±. 
Mo¿e Pani powstrzymaæ siê od jedzenia marchwi przez kilka dni i zaobserwowaæ czy kolor ¿ó³ty ust±pi. Za¿ó³cenie skóry z powodu nadmiaru tego barwnika te¿ chorob± nie jest.

co jak ju¿ dziecko zachorowa³o?
Pani stwierdzenie, ¿e dziecko zachorowa³o nie jest uzasadnione.
Gdyby ¿ó³ty kolor skóry dziecka nasila³ siê, pomimo odstawienia marchwi, nale¿y zg³osiæ siê do lekarza.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2008
Wiadomo¶ci: 1.079

« Odpowiedz #17 : 29-10-2013, 17:28 »

"KAROTYNOWE ZABARWIENIE SKÓRY (Carotinosis)

Dieta obfituj±ca w karoten mo¿e powodowaæ ¿ó³kniêcie skóry, które mylone jest z ¿ó³taczk±. W przypadku ¿ó³taczki bia³ka oczu staj± siê ¿ó³te; w karotenemii pozostaj± bia³e. Najwiêkszym ryzykiem karotenemii jest poddanie dziecka zbêdnym badaniom na obecno¶æ chorób w±troby.

Karoten wydalany jest poprzez gruczo³y potowe i st±d pigmentacja jest szczególnie zauwa¿alna w tych miejscach cia³a, gdzie wystêpuje wiele gruczo³ów. Karotynowe zabarwienie skóry wystêpuje raczej powszechnie. Poziom karotenu jest najwy¿szy oko³o 5 roku ¿ycia, a potem stopniowo maleje.

Leczenie karotynowego zabarwienie skóry polega na ograniczeniu spo¿ycia pokarmów zawieraj±cych du¿e ilo¶ci karotenu. S± to: ananasy, bataty, botwinka, broku³y, brzoskwinie, brukiew, buraki, dynia, escarole, figi, gorczyca, jab³ka, jagody, jajka, jarmu¿, ¿ó³te kabaczki, kantalupa, kukurydza, lucerna, mango, marchewka, mas³o, mleko, morele, ogórki, olej palmowy, papaja, pasternak, pietruszka, pomarañcze, pomidory, sa³ata, sa³ata endywia, s³odkie ziemniaki, szparagi, szpinak, ¶liwki suszone, zielone i ¿ó³te fasole, rze¿ucha. Karoten obecny jest we wszystkich zabarwionych owocach i warzywach, a kolor mo¿e byæ ukryty przez chlorofil. Generaln± zasad± jest, ¿e im g³êbszy kolor, tym wy¿szy poziom karotenu.

Gotowanie, robienie puree lub przecierów z owoców i warzyw rozbija komórki zawieraj±ce karoten, co pozwala na wiêksze jego wch³anianie. Dzieci karmione potrawami w formie puree maj± wy¿szy poziom karotenu ni¿ dzieci jedz±ce ten sam pokarm w nieprzetartej postaci.

Warzywa zawieraj±ce karoten stosowane s± jako podstawowy sk³adnik lub barwnik wielu komercyjnie przygotowywanych od¿ywek dla dzieci. Prawdopodobnie dlatego karotynowe zabarwienie skóry rozwija siê najczê¶ciej u dzieci w wieku 6–18 miesiêcy. Organizm przekszta³ca karoten w witaminê A.

Matki karmi±ce piersi± i spo¿ywaj±ce du¿e ilo¶ci pokarmów bogatych w karoten mog± wytwarzaæ pomarañczowe mleko, powoduj±ce u swoich niemowl±t karotenemiê. Jedna z matek urodzi³a dzieci ju¿ zabarwione na pomarañczowo i niemowlêta pozosta³y takie do momentu odstawienia od piersi."

¬ród³o: http://www.kdc.pl/pub/mm/multimedia/application/pdf/9788387895785.pdf

http://en.wikipedia.org/wiki/Carotenosis

W u¿yciu s± dwa terminy "carotenosis" i "carotinosis", co jest trochê myl±ce. St±d zapewne w jêzyku polskim wystêpuj± "karotenowy" i "karotynowy" (choæ ten drugi wyraz brzmi dziwnie).
Zapisane
O¿óczek85
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 38
MO: 2009-09-18
Sk±d: Tarnów
Wiadomo¶ci: 25

« Odpowiedz #18 : 29-10-2013, 17:39 »

Pediatra skierowa³ nas do neonatologa celem dalszej diagnozy, ale zanim siê do niego wybierzemy chcieli¶my siê dowiedzieæ opinii z Bios³one. Nie chce tak ¶lepo oddawaæ dziecka w rêce lekarzy.
Co do marchewki to raczej to wykluczam, gdy¿ to za¿ó³cenie by³o ju¿ w szpitalu, gdzie nie jad³am marchewek. Do tego malutka ma te¿ za¿ó³cone bia³ka oczu.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 18:11 wys³ane przez Whena » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #19 : 29-10-2013, 19:46 »

Zwróæ uwagê na to, co napisa³a¶.

Przez pierwsze tygodnie, zanim dowiedzia³am siê, ¿e jestem w ci±¿y, by³am w trakcie I etapu DP. Pó¼niej wróci³am do glutenu.

Zw³aszcza pod koniec ci±¿y mia³am spor± ochotê na s³odycze, której ulega³am.

Kwiatuszek t³umaczy odno¶nie przestrzegania konkretnego od¿ywiania, którego u ciebie nie by³o.

u dzieci ¿adnej z kobiet, które prowadzi³am, i która przestrzega³a zaleceñ dietetycznych nie wyst±pi³a ¿ó³taczka.

W przypadku takiego postêpowania u mamy ( pobyt w szpitalu, poza tym ten wlew do¿ylny, w szpitalnym ¶rodowisku przecie¿ mnóstwo wirusów) przecie¿ mog³a wyst±piæ ¿ó³taczka u dziecka i równie dobrze ju¿ siê skoñczy³a, a zaczê³o to, co dok³adnie wyja¶nia Tomek. Sama zreszt± prowadzisz do takiego wniosku poni¿ej.

Poza tym, jem codziennie marchew, bo jest to jedno z nieliczych warzyw, które mam z pewnego ¼ród³a, a do tego mo¿na lekko podgotowaæ i je¶æ do kaszy czy nawet na przegryzkê. Jem zupy warzywne, rano jajecznicê na ma¶le, z owoców jab³ka, banany .


Ekspert pisze:

Wg mnie powinna Pani zmieniæ dietê.


Dr hab. n. med. pisze przecie¿:

Leczenie karotynowego zabarwienie skóry polega na ograniczeniu spo¿ycia pokarmów zawieraj±cych du¿e ilo¶ci karotenu.

Wyeliminuj wiêc z jedzenia to, co powoduje za¿ó³cenie.

A ty piszesz:
Pediatra skierowa³ nas do neonatologa celem dalszej diagnozy, ale zanim siê do niego wybierzemy chcieli¶my siê dowiedzieæ opinii z Bios³one.
I przestraszy kolejn± diagnoz±, bo jeden lekarz ju¿ to zrobi³? Je¿eli ju¿ pójdziesz i przestraszy, to jako matka traktuj±ca sprawê powa¿nie, zapytaj, co zamierzaj± dziecku podawaæ na tê ¿ó³taczkê.

Wcale bym siê nie zdziwi³, gdyby powiedzieli, ¿e dziecko nieszczepione na ¿ó³taczkê, to z³apa³o ¿ó³taczkê, wiêc trzeba szczepiæ!

Co do ¿ó³taczki, to co z ni± zrobiæ? Leczyæ? Szczepiæ? Przecie¿ to jeszcze bardziej os³abi organizm i bêdzie mia³ wiêcej komórek do wymiany. Organizm silny, nieprzeleczony pozbêdzie siê naznaczonych przez wirusy komórek, a zast±pi je pe³nosprawnymi, funkcjonalnymi komórkami, tylko trzeba wiedzieæ, czego nie robiæ, a co robiæ. Wlew do ¿y³y poszed³ niestety, cholera wie co podali w kroplówce, bo sk³adu nie znamy. Poza tym szpital jest idealnym miejscem ³apania wirusów. Teraz jedynie co pozostaje, to zastosowaæ siê do sugestii Kwiatuszka i Tomka, nie dawaæ czasem jakiego¶ syfu dziecku w postaci suplementów, enzymów, czy innych preparatów.

Dlaczego dziecku podano kroplówkê na rozrzedzenie krwi? Jaka by³a tego przyczyna? Co zawiera³a kroplówka? Szczepionki? Czy to taka partyzantka na rodziców niechc±cych szczepiæ swoje dzieci? Po takiej akcji z kroplówk± wcale nie zdziwi³bym siê, gdyby ¿ó³taczka mia³a siê przed³u¿aæ.

Skoro dziecku podano co¶ na rozrzedzenie krwi, za³o¿ono, ¿e by³o chore! Czy mo¿e to ju¿ taka profilaktyka? Zastanawiam siê co powiesz, w koñcu by³y¶cie roz³±czone przez ca³± noc.

W ogóle jest to karygodne postêpowanie matki, bo przecie¿ dziecku mo¿na podaæ wszystkie szczepionki i matka nawet nie zauwa¿y, bo nawet nie potrzeba k³uæ skóry, ¿eby pó¼niej by³y ¶lady w innym miejscu. Przez ca³± noc mo¿na podaæ naprawdê bardzo du¿o, oj bardzo du¿o przez tak± kroplówkê. I pomy¶leæ, ¿e mo¿na byæ tak lekkomy¶lnym.

Dlaczego to napisa³em? Bo mnie tak kiedy¶ oszukano z moim dzieckiem, kiedy pakowano mu mocn± dawkê sterydu, a lekarz powiedzia³ mi, ¿e ju¿ kroplówka jest bez sterydów. Jak siê dowiedzia³em? W odpowiednim momencie przy dobrze prowadzonej rozmowie powiedzia³a mi o tym pielêgniarka.
« Ostatnia zmiana: 29-10-2013, 20:43 wys³ane przez Machos » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!