Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 10:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co jeść w I etapie DP  (Przeczytany 10482 razy)
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« : 31-10-2013, 10:17 »

Czy w pierwszym etapie diety oczyszczającej organizm można stosować drożdże? Znalazłam super przepis na chleb jaglano-gryczany, ale jest na drożdżach i nie wiem, czy mogę go zrobić, a staram się stosować do wszystkich wytycznych.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2016, 14:15 wysłane przez Gloria » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #1 : 31-10-2013, 11:20 »

Kurcze co ludzie mają z tym chlebem? Nie możesz po prostu o nim zapomnieć? Zauważyłem, że bardzo dużym problemem dla większości forumowiczów jest ciągła myśl o kanapce. Przestań go jeść nawet w najzdrowszej postaci. Zapomnij! Inaczej problem będzie wracał jak bumerang. To ci naprawdę bardzo ułatwi funkcjonowanie w przyszłości.
Pytania dotyczące I etapu możesz zadawać tu: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5633.0
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #2 : 31-10-2013, 12:20 »

Savage7, dzięki za odpowiedź (choć do końca nie była to odpowiedź na moje pytanie). Chodzi mi o to, że to jedzenie jest strasznie nudne i jednostajne smakowo... Ciągle to samo. Miałam straszny głód słodyczy (pewnie jak eks-alkoholik odstawiony od alkoholu), bo ja strasznie uwielbiałam słodycze, plus wszystko co mączne. A teraz to jedzenie jest nie tylko nudne, ale i nie ma nic, co łamałoby smak, żadnych kontrastów. Czy możesz coś podpowiedzieć w tej sprawie? Jak sobie z tym radzić? Teraz mam drugie podejście do diety. Kiedyś wytrzymałam pół roku. Teraz chciałabym zmienić nawyki żywieniowe na stałe.
Drugie moje pytanie: czemu nie można w pierwszym etapie jeść awokado? Przecież nie ma w nim cukru - mimo że to owoc...


Czy od następnego razu mogłabyś zaczynać zdania dużą literą? Inaczej wzrasta ryzyko, że Twoje posty wylądują w dziale postów moderowanych... // S.

...albo w koszu. //Kamil
« Ostatnia zmiana: 26-01-2016, 14:25 wysłane przez Gloria » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #3 : 31-10-2013, 18:32 »

Cytat
Teraz chciałabym zmienić nawyki żywieniowe na stałe.
I o to chodzi. Dasz radę. O jakiej nudzie Ty mówisz?

Cytat
czemu nie można w pierwszym etapie jeść awokado
Bez tego też można się obyć. Jak przyjdzie czas, zjesz trzy.
Aniu, patrz, aby Tobie zdrowie się poprawiło, na przyjemności przyjdzie czas.
Zapisane
Ania_Lussa
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #4 : 01-11-2013, 10:43 »

Teraz proszę o radę co robić, bo jadłam awokado nie wiedząc że nie można. A jestem dopiero w 1 etapie (drugi tydzień). Przed nim byłam w takiej prawie 2 tygodniowej diecie przygotowawczej do etapu 1, w którym już moje menu się mocno okroiło. Czy powinnam zacząć od początku? Już trochę schudłam, a nie chciałabym więcej chudnąć. Czy jest na to jakaś rada?
Kozaczek: napisałam o nudzie, a Pani mówi, że nie ma żadnej nudy... Mogę prosić o jakieś wskazówki w tej kwestii? Mi się wydaje, że jem ciągle to samo. Tak, wiem, że zdrowie jest najważniejsze. To priorytet w wyborze jedzenia, ale o jakich przyjemnościach Pani mówi, że przyjdzie na nie czas? Bo chyba nie mowa tutaj o pączkach i naleśnikach? msn-wink

PS: A zdanie zaczęłam od wielkiej litery bo nickiem Savage7....

Nie, pierwsze zdanie zaczęłaś akurat prawidłowo, ale nie o nie mi chodziło, tylko o zdania następne, gdzie prawie każde zaczynało się małą literą. Nie trzeba pozdrawiać się w każdym poście msn-wink. // S.
« Ostatnia zmiana: 26-01-2016, 14:27 wysłane przez Gloria » Zapisane
E-natka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: ja od 1.12.2012, mąż i córka 01.02.2012
Wiadomości: 97

« Odpowiedz #5 : 01-11-2013, 13:38 »

Wejdż sobie w dział kulinarny. Tam jest całe mnóstwo różnych przepisów.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #6 : 01-11-2013, 13:42 »

Cytat
...mogę prosić o jakieś wskazówki w tej kwestii
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=22042.0
Cytat
ale o jakich przyjemnościach Pani mówi, że przyjdzie na nie czas?
Aniu, dopominałaś się o awokoda, odebrałam, że je bardzo lubisz.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!