Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Puzzle  (Przeczytany 83495 razy)
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #20 : 21-11-2013, 03:59 »

Nie rozumiem trochę tego posta. Moje zdrowie i ja decyduję. Ale ja nie mam siły wstać z łóżka przez to co się dzieje albo odwrotnie. Wolałabym mieć złamaną nogę.

Wiem co to punkcja, już czytałam. Nie, nie będę mieć punkcji, ponieważ to polega na wycinaniu wszystkiego co tam jest. A ja chciałabym mieć po prostu oczyszczone zatoki choć raz móc odetchnąć.

Wiałaś co sił w nogach. To co mi się dzieje skoro ja nie mam już na nic sił i ciągle mi zimno w ręce, w nogi. Rozumiem całą wspaniałą ideę. Ale po prostu szumy w uszach i ból głowy, czaszki, jest nie do zniesienia. To nie jest normalne. Chciałabym poczytać - nie mogę. Nic już nie pojmuję.

Wiem, że ja decyduję, ale Ty też decydujesz i inni. Więc proszę, jeśli ktoś może zadecydować o tym by mi coś poradzić to bardzo proszę. Trzyma mnie wiara, że będzie lepiej. Ale to przeszkadza. Nie tak jak boląca noga. To mi działa na mózg. Na wszystko już. Tak bardziej niż sobie wyobrażasz chyba.

Po prostu chciałabym wiedzieć - co jeszcze mogę zrobić, by jakoś ... przetrwać? Bardzo mnie bolą kości całego ciała. Już nie mam siły. Ja zaufam porządnemu lekarzowi. Medycznemu. Czasami niemedyczne nie pomaga. Ja wzroku nie mam super, choć okulistycznie ok.

To jest wg lekarzy medycznych alergia. Czyli, że wszystkie moje laryngologiczne problemy to alergia. Ja już nie wytrzymuję psychicznie tego po prostu. Nie, że mnie już męczy fizycznie - to już przerobiłam od dzieciństwa, jakoś przeżyłam. Chodzi o to, że mnie bardzo boli mózg. Wszystko. No, ja sama nie wiem co mogę zrobić. Zakrapiać nos alocitem. Ale to i tak nic się nie dzieje. Mogę zakrapiać całe życie. Proszę Was o pomoc, bo nie chcę PUNKCJI.

Proszę, jest godzina 04:13, na moim laptopie, nie wiem jak leczyć zatoki, głowę, czaszkę. Dostanę leki i będę brała, bo nikt mi nie pomoże. Moja rodzina nie zna się na tym. W sensie - ona nie pojmie nigdy idei teo portalu. A mi zależy na zdrowiu. Bardzo. Bardzo mi zależy na zdrowiu i bardzo proszę  o pomoc.

http://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

No i ja widzę. Widzę co jest nie tak, że raz wezmę antybiotyk i potem już hej. No i tak jest. No to jestem ofiarą medycyny. Ale nie utożsamiam się z tym. Proszę bardzo kogoś o pomoc, nie wiem jak jeszcze mogę opisać swój ból. Czy są jakieś zioła na to?


A miksturę oczyszczającą i tak zastosuję. Ale jak będę ważyć więcej niż 40 kg, będę miała lepsze miesiączkowanie i ogólnie. Nie każdy ma zdrowie, żeby tak jechać od razu na całego. Bo ja rozumiem Was wszystkich, co większość waży normalnie zapewne. Ja w ogóle przytyć nie mogę, słaba jestem. Ledwo co mówię. Nie wiem właściwie od czego zacząć, na razie powoli dietę ulepsza od miesiąca, zanim miałam konto już czytałam to forum.

Nie chcę tutaj robić hałasu, w sensie, że ja mam najgorzej, och i ach. Po prostu naprawdę nie jest dobrze. Boję się lekarzy, nie umiem zaufać po tym co teraz przechodzę.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2013, 10:33 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #21 : 21-11-2013, 16:49 »

Spoko, byłam u laryngologa. Powiedział, że wymyślam i że jestem zdrowa. A zdjęcia rtg nie obejrzał, bo nie umie korzystać z komputra. Nie te czasy. No i 70 zł. I ok.
« Ostatnia zmiana: 21-11-2013, 19:24 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #22 : 22-11-2013, 06:51 »

Na moje wyczucie masz fazę oczyszczania organizmu poprzez zatoki. Z powodu wysokiego stopnia toksemii. Staraj się nic nie brać, to szybciej Ci miną uciążliwe objawy. Do pracy się nie śpieszysz, poleż w łóżku i powygrzewaj się.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Jan_Poznania
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 11.2009
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #23 : 25-11-2013, 10:58 »

Do Strzyga.
W celach porządkowych. Punkcja to wstrzykinięcie antybiotyku do zatok. Natomiast operacja polega na wycięciu polipa itp.

Nie chcę tutaj robić hałasu, w sensie, że ja mam najgorzej, och i ach.
Właśnie to robisz.

Do rzeczy. Z Twojego postu bije paniką (kryzysem). Wszystko co robisz medycznie czy niemedycznie, robisz na własną odpowiedzialność. Oznaczo to, że jesteś "lekarzem" pierwszej pomocy. Pierwszą pomocą na Twoje obecne problemy, jaką bym doradził, to wyjazd na morze Śródziemne. Pamiętam swój pierwszy pobyt w Tarragonie. Pierwsza kąpiel w bardzo słonym morzu w porównaniu z Bałtykiem i smarki przez całą kąpiel. Gęsta przeźroczysta substancja. Trzy dni takiej kuracji i nie do poznania facet. Całe koleżeństwo się dziwiło, co mi się w głowie przestawiło. Więc jeśli nie masz możliwośći wycieczki, proponuję płukanie zatok wodą z solą kuchenną albo wodą morską z apteki. Może być eksperyment z kąpielą z solą, oczywiście z opłukaniem się z soli. Na zalegając ropę w zatokach płukanie przyniesie rezultaty. Będzie musiała posprawdzać, jak zadziała na Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 25-11-2013, 12:53 wysłane przez Ania‬ » Zapisane

Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy - Bertrand Russell
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #24 : 26-11-2013, 12:14 »

Próbowałam dawno temu. Czyli przed napisaniem posta. Próbowałam wszystkiego. Ale nos mi krwawi.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #25 : 26-11-2013, 12:21 »

Strzyga, najlepsze co możesz zrobić dla siebie: dobrze jedz, wycisz się psychicznie, zrelaksuj, nie przeszkadzaj organizmowi się naprawiać i zaufaj w jego możliwości. Dużo śpij. Masz ten komfort, że nigdzie nie musisz się śpieszyć, korzystaj z tego. Nic więcej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #26 : 02-12-2013, 13:32 »

Nic mi nie działa na te zatoki, a fajnie by było móc oddychać. Naprawdę jestem ciekawa co tam siedzi. Mam alergię, okej. No ale te zatoki to już długo się ciągną. Pól mojego życia.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2013, 22:12 wysłane przez Agata » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #27 : 02-12-2013, 14:11 »

Widocznie cały czas był dopływ toksyn, które organizm usiłuje tą drogą usunąć. Punkt zero masz w tej chwili, bo zmieniasz styl żywienia, życia, nastawienie umysłu itd. Przydałoby się jeszcze odstawienie leków, ale to już od Ciebie zależy.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #28 : 02-12-2013, 15:11 »

Nie... Ja od 2 tygodni nawet benzo doraźnie nie biorę. Zero leków. Od dzisiaj piję vilcacora tylko. I gotu kola. Dieta to codziennie przynajmniej jedno warzywo surowe, kilka gotowanych, mało pieczywa. Mięso jem. Jajka. Owoce. Przyprawy to cynamon, kozieradka... Ogólnie to nie przytylam, ale jakąś energię w miarę odzyskałam. Psychicznie jest dość automatycznie, ale to już chyba nie na to forum temat... W każdym razie dzięki za to forum. Nawet mi się dziś śniło, że coś znalazłam ciekawego na nim. Ale to dość abstrakcyjne, nie umiem teraz tego przywrócić.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #29 : 02-12-2013, 15:28 »

Gdyby udało Ci się odstawić pieczywo i nabiał w 100%, to organizm by odżył. Oczywiście wszystko wymaga czasu. Zatoki też się uspokoją. Jak moje. 
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #30 : 02-12-2013, 15:54 »

Nie wiem czy wtedy bym przytyła...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #31 : 02-12-2013, 16:08 »

Chcesz przytyć nawet za cenę zdrowia? Nie tędy droga.
Pamiętaj również, że im więcej toksyn masz w organizmie, tym więcej trzeba ich usunąć. Twój organizm wybrał drogę ewakuacji - poprzez błonę śluzową zatok. Nie dokładaj więc więcej glutenu, kazeiny i innej chemii, to szybciej będziesz zdrowa. Wiem, że to trudne, ale podejdź do sprawy zatok nie jak do problemu ale jak do usuwania, uzdrawiania problemu.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2013, 16:24 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #32 : 02-12-2013, 17:16 »

Nie, to nie jest trudne. Trudne jest wyglądać i czuć się jak Oświęcim. Naprawdę gwarantuję Ci, że nie chciałabyś mnie zobaczyć w nocy.

Próbowałam dzisiaj jeść tak jak mówisz. Czytałam artykuły o grzybicy dwa dni temu. Wczoraj w sumie też tak próbowałam. Kaszę jeczmienną tylko zjadłam z tych glutenowych rzeczy. No i nie, nie czuję się lepiej. Serce wysiada, tłucze, znowu problemy z oddychaniem, zatok już nie czuję, bo znów lęki i nerwica wraca w postaci psycho-fiz. Więc chyba nie dla każdego to dobra droga. Wg mnie to zbyt restrykcyjna droga jak dla mnie. Najwyżej będę dalej zatruta, ale może uda mi się wejść w spodnie o rozmiarze xxs, bo na takie nawet już nie wchodzę. Wg mnie to dość poważne. Waga. Kości mi już nie działają nawet.
« Ostatnia zmiana: 03-12-2013, 13:55 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #33 : 02-12-2013, 18:04 »

Czas zacząć jeść salcesony, zupy na wywarach kolagenowych, świńskie skórki a przede wszystkim jaja i wątróbki wieprzowe (chyba najtańsze jedzenie przy okazji!) a wagą się nie przejmować. Też jestem chudy i jak zaczynam jeść różne niejadalne zboża to tylko się źle czuję a wagi mi nie przybywa.
Zostań modelką ze swoimi problemami msn-wink.
Zapisane
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #34 : 02-12-2013, 18:08 »

To już nie jest szczupłość. To jest choroba. Pisałam na początku, że mam nerwicę. Anoreksję też przerabiałam. A boję się schudnąć bo po prostu chcę kiedyś być zdrowa, mieć dzieci... A dzisiaj to mi serce wysiada.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #35 : 02-12-2013, 18:13 »

Zdrowie na wyciągnięcie Twojej ręki smile Na serce pewnie najlepsze będą podroby: wspomniana wątróbka albo właśnie serca.
Zapisane
Bara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Częstochowa
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #36 : 02-12-2013, 19:02 »

Nic mi nie działa na te zatoki, a fajnie by było móc oddychać. Na prawdę jestem ciekawa co tam siedzi. Mam alergię, okej. No ale te zatoki to już długo się ciągną. Pól mojego życia.
Ja zatoki kuruje herbatką z miodem siorbaną, według opisu p.Słoneckiego.
Od dwóch lat nie wiem co to zatkany nos i ból zatok.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #37 : 02-12-2013, 21:16 »

Strzyga, dojdziesz do celu, jeśli sukcesywnie będziesz wykluczać to co szkodliwe.
Aby dojść do równowagi, to długa i ciężka droga. To co się popsuło przez lata, nie naprawisz jutro, pojutrze też nie. Organizm, to miliony komórek. Trzeba czsuuuuuuuuuuuu by je naprawić, wymienić na nowe, zdrowe. Małymi kroczkami, ale idziesz właściwą drogą. Uwierz w siebie, dasz radę!
Ty szukasz, a to już jest dobrze.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #38 : 02-12-2013, 21:41 »

A ta kasza jęczmienna to musiała się przydarzyć? Czy nie rozumiesz, że jeśli masz nietolerancję glutenu, co bardzo często się zdarza, to właśnie gluten może wywoływać Twoje objawy? Dlaczego nie wypróbujesz tej drogi, skoro dużo Biosłonejczyków doszło nią do zdrowia? Jak bez glutenu, to bez glutenu. Przeczytaj książkę "Dieta bez pszenicy" W. Davisa, to dokładnie zrozumiesz ile zło gluten może powodować u Ciebie. Jelitka masz na bank nieszczelne, więc gluten wpada Ci w te wyrwy - przenika bezpośrednio do krwi, i powoduje reakcje ze strony leukocytów.
Na portalu jest o tym mowa:
 http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna#gluten_-_grozna_lektyna_pokarmowa
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strzyga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: nie stosuję
Wiadomości: 40

« Odpowiedz #39 : 03-12-2013, 11:40 »

ale ja nie moge czytac

a to juz kiedys czytalam ale musze przytyc

na samych warzywach nie wyzyje

podr
« Ostatnia zmiana: 03-12-2013, 11:49 wysłane przez Strzyga » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!