Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka woda do gotowania posiłków dla niemowlaka i w okresie poniemowlęcym  (Przeczytany 8576 razy)
Giga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 6

« : 11-12-2013, 15:07 »

Przeszukałam forum pod kątem zdrowotności wody i niestety nie znalazłam odpowiedzi. Dowiedziałam się, że najlepsza do gotowania głębinowa, ewentualnie gdy w kranie woda uzdatniana czerpana z rzeki to woda Jurajska ze szklanych butelek. Mam dostęp do polecanej gazowanej Jurajskiej i ze względu na kranówkę z rzeki i szkodliwość wód w plastikowych opakowaniach gotuję małemu już prawie roczniakowi zupki i herbatki właśnie na tej wodzie. Bardzo proszę o fachową odpowiedź, czy ta woda nie jest aby zbyt "mineralna" jak na taki młody organizm? Może zmieniać źródło wody do gotowania na źródlaną w plastikach? Dodam jeszcze, że mały karmiony jest nadal również piersią.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2013, 16:35 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #1 : 11-12-2013, 21:25 »

Słyszałam, że Primavera jest jedną z takich wód butelkowanych, którą mogą spożywać także małe dzieci. Butelki są plastikowe PET, teoretycznie nie powinny zawierać jednego z bardziej szkodliwych dodatków - BPA, ale jak jest naprawdę... 
 
Możesz też poszukać na innych stronach i forach, jak mamy sobie radzą w tej kwestii. Powinno być trochę informacji, eko jest w modzie.
Zapisane
Giga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Małopolska
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #2 : 13-12-2013, 12:13 »

Dziękuje za odpowiedź smile znalazłam taką informację http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/8877/0/Jurajska.html, mogę więc chyba być spokojna, że woda dla młodego jest zdrowa smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!