Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 06:13 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Akceptacja metod Bios³one przez bliskie osoby  (Przeczytany 15321 razy)
Tomek12
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.11.2012
Sk±d: Warszawa, Podlasie
Wiadomo¶ci: 37

« : 28-12-2013, 23:04 »

Czytaj±c forum znalaz³em kilka przypadków osób, które mia³y problem z akceptacj± stosowanych metod prozdrowotnych przez mê¿a (¿onê) lub partnera. Szczególnie ten problem by³ widoczny w ma³¿eñstwach. W pewien sposób ¶lub, dzieci wi±¿± dwie osoby silniej ni¿ zwyk³y, nieformalny zwi±zek. Brak akceptacji drugiej strony jest wówczas du¿ym problemem. Je¿eli postawa jest obojêtna, to jeszcze nie jest k³opotem. W przypadku ci±g³ego zwracania uwagi sytuacja staje siê mocno uci±¿liwa. Ma³¿eñstwa, w których nie ma zgody co do stosowania metod prozdrowotnych maj± du¿y problem, który musz± jako¶ próbowaæ rozwi±zaæ, np. poprzez kompromis, albo zmianê stanowiska osoby neguj±cej. Problem te¿ mog± mieæ osoby, które nie s± w zwi±zku ma³¿eñskim. Je¿eli ch³opak stosuje metody prozdrowotne, to mo¿e mieæ k³opot z akceptacj± swojej dziewczyny, czy te¿ dziewczyna ze strony ch³opaka w odwrotnej sytuacji. Stosuj±c metody prozdrowotne z portalu Bios³one sam mam problemy z akceptacj± ich u swoich rodziców. Rozwi±zaniem jest po prostu unikanie tematu. Nie mieszkam z rodzicami, wiêc udaje mi siê ukryæ stosowanie MO i NIA. W przypadku dziewczyny, z któr± siê spotykasz i chcesz za³o¿yæ rodzinê wa¿na jest jednak akceptacja tego "dziwactwa". Problemu nie by³oby, gdyby dwie strony stosowa³y metody prozdrowotne i wywodzi³y siê z nurtu Bios³one.
Podrzucam wiêc kolejny pomys³ do rozwoju nurtu. Mo¿na by by³o pozwoliæ osobom podobnie podchodz±cym do zdrowia na ³±czenie siê w pary. Liczba uczestników forum jest spora, pewnie jest wielu tzw. singli. Co my¶licie o takim pomy¶le?
« Ostatnia zmiana: 30-12-2013, 20:24 wys³ane przez Whena » Zapisane
Tomwarek
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01.01.2008 DP.01.01.14
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 129

Pozytywny my¶liciel!

« Odpowiedz #1 : 29-12-2013, 10:34 »

Bardzo dobry pomys³!
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk±d: Sieradz
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #2 : 29-12-2013, 12:01 »

Cytat
Podrzucam wiêc kolejny pomys³ do rozwoju nurtu. Mo¿na by by³o pozwoliæ osobom podobnie podchodz±cym do zdrowia na ³±czenie siê w pary. Liczba uczestników forum jest spora, pewnie jest wielu tzw. singli. Co my¶licie o takim pomy¶le?

Wydaje mi siê, ¿e ide± Bios³one jest szerzenie wiedzy w temacie zdrowia prawdziwego, a nie kojarzeniem w pary. Konflikty w zwi±zkach s± faktem. Nikt tego nie neguje. Ale te¿ s± zwi±zki, w których wdro¿enie metod prozdrowotnych nast±pi³o w miarê szybko, za obopóln± zgod±. Pary które nie maj± tego samego zdania w pogl±dach na czym polega zdrowie, z regu³y przechodz± d³ug± i wyboist± drogê. Nawet je¶li trafi Ci siê partnerka która na zdrowie patrzy inaczej ni¿ Ty, nie znaczy to ¿e zwi±zek taki bêdzie nieudany. Na pewno bêdzie wymaga³, by powoli i z mozo³em wdra¿aæ ideê Bios³one. W ¿yciu nie ma lekko smile. Ostatni przypadek Machosa, pokazuje ¿e taka postawa z czasem przynosi efekt. Sam te¿ mam cich± nadziejê ¿e kiedy¶ nast±pi taki moment i moi bliscy zrozumiej± ¿e moje wysi³ki nie id± na marne.

Technicznie nie ma problemu by zrealizowaæ Twój pomys³. Z jednej strony mo¿e umo¿liwiæ poznanie kogo¶, z kim przynajmniej w temacie zdrowia, bêdzie mia³ wspólny jêzyk. Z drugiej za¶ strony, bêdzie ogranicza³ by idea Bios³one mog³a zataczaæ coraz szersze krêgi. Je¶li tylko kto¶ ma tak± potrzebê, mo¿e w swoim profilu umie¶ciæ odpowiedni± adnotacjê.     
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 170

« Odpowiedz #3 : 29-12-2013, 15:44 »

Dobry pomysł, można dodać pod avatarem rubryczkę z literą "S", jako singiel gotowy do sparowania w pary;)

Nie przejdzie. //Kamil
« Ostatnia zmiana: 30-12-2013, 12:41 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Tomek12
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.11.2012
Sk±d: Warszawa, Podlasie
Wiadomo¶ci: 37

« Odpowiedz #4 : 29-12-2013, 20:33 »

Wydaje mi się, że ideą Biosłone jest szerzenie wiedzy w temacie zdrowia prawdziwego, a nie kojarzeniem w pary.
Główną ideą jest edukacja zdrowotna, ale przeglądając tematy można znaleźć zupełnie niezwiązane ze zdrowiem, np. w dziale Hyde Park. Dlaczego więc nie podrzucić takiego tematu.

Konflikty w związkach są faktem. Nikt tego nie neguje. Ale też są związki, w których wdrożenie metod prozdrowotnych nastąpiło w miarę szybko, za obopólną zgodą.
Człowiek a człowiek, jaka to wielka różnica. Chyba łatwiej żyć z kimś, kto akceptuje Twój tok myślenia niż jest na nie i ciągle jest pod górkę. Mam obok kilka przypadków par, które są zupełnie niezgodne, a przed ślubem wyglądało to inaczej. Osoby te miały inne wychowanie (a niektóre nie miały w ogóle wychowania, puszczone były na samopas), a po pewnym czasie pociąg fizyczny wygasł i klapki opadły.

Jak na razie sami Panowie są chętni, a gdzie Panie, bo bez nich to się nie uda smile
« Ostatnia zmiana: 29-12-2013, 21:23 wys³ane przez Ania‬ » Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Sk±d: Granica ma³opolski i ¶l±ska
Wiadomo¶ci: 951

« Odpowiedz #5 : 29-12-2013, 22:19 »

¯e niby Bios³one to ma byæ jaki¶ portal skojarzeniowo-randkowy? Czy skojarzone pary mog± siê spotykaæ w realu czy raczej na odleg³o¶æ klawiatur?
Ciekawe co z tego wszystkiego wyniknie, chocia¿ my¶lê, ¿e ¿ycie towarzyskie têtni na privach.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko dzia³a, a nikt nie wie dlaczego.
Tomek12
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.11.2012
Sk±d: Warszawa, Podlasie
Wiadomo¶ci: 37

« Odpowiedz #6 : 29-12-2013, 23:10 »

Podrzucam tylko pomys³ na po³±czenie przyjemnego z po¿ytecznym smile
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 170

« Odpowiedz #7 : 30-12-2013, 10:03 »

Tomku12, nie zauważyłeś, że jestem kobietą? No cóż Smutny
« Ostatnia zmiana: 30-12-2013, 12:41 wys³ane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #8 : 30-12-2013, 15:09 »

Mo¿na by by³o pozwoliæ osobom podobnie podchodz±cym do zdrowia na ³±czenie siê w pary.

Nikt tego nie zabrania, wiêc nie s±dzê ¿eby by³o potrzebne jakie¶ dodatkowe dzia³anie za strony administracji portalu. Niech portal ten zostanie portalem stricte prozdrowotnym, a sympatie rozwijaj± siê na privach czy spotkaniach.
Oczywi¶cie podobne podej¶cie do kwestii zdrowia jest bardzo korzystne dla zwi±zku. Dotyczy to zreszt± te¿ innych aspektów takich jak ¶wiatopogl±d, zainteresowania, sposób wychowywania dzieci itp.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #9 : 30-12-2013, 16:02 »

Mo¿na by by³o pozwoliæ osobom podobnie podchodz±cym do zdrowia na ³±czenie siê w pary. Liczba uczestników forum jest spora, pewnie jest wielu tzw. singli.
Co siê wyg³upiasz? Kto¶ tu komu¶ zabrania i niby w jakiej formie i z jak± mo¿liwo¶ci± egzekwowania? To nie sekta tylko wolny wybór.
Zapisane
Tomek12
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.11.2012
Sk±d: Warszawa, Podlasie
Wiadomo¶ci: 37

« Odpowiedz #10 : 30-12-2013, 16:35 »

Wygl±da na to, ¿e siê wyg³upi³em, wiêc nie ma tematu. Proszê o zamkniêcie w±tku i potraktowanie jako nieby³ego.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: nie stosujê
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.354

« Odpowiedz #11 : 30-12-2013, 17:31 »

Moim zdaniem pomys³ jest dobry. Tylko kwesti± jest sposób jego rozwi±zania, tak ¿eby nie przeszkadza³ niezainteresowanym. Niektórzy z powodu Bios³one siê rozwodz±, to mo¿e inni dziêki niemu bêd± tworzyæ udane zwi±zki.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.414

« Odpowiedz #12 : 30-12-2013, 19:38 »

Ja jestem prze¶ladowana w domu przez Bios³one przez blisk± osobê, która nawet nie ma pojêcia co jest na tym forum. :-(
Zapisane
Tomek12
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.11.2012
Sk±d: Warszawa, Podlasie
Wiadomo¶ci: 37

« Odpowiedz #13 : 30-12-2013, 19:50 »

Tomku12, nie zauwa¿y³e¶, ¿e jestem kobiet±? No có¿ Smutny
Przepraszam, ale chyba by³o ju¿ pó¼no jak pisa³em wiadomo¶æ. Zwracam honor, proszê o wybaczenie smile

Ja jestem prze¶ladowana w domu przez Bios³one przez blisk± osobê, która nawet nie ma pojêcia co jest na tym forum. :-(
Chyba najwa¿niejsza w tym jest nadzieja, ¿e bêdziemy czuli siê coraz bardziej zdrowo, to dodaje si³y smile
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 526

« Odpowiedz #14 : 30-12-2013, 20:05 »

Ja jestem prze¶ladowana w domu przez Bios³one przez blisk± osobê, która nawet nie ma pojêcia co jest na tym forum. :-(

Mam tak samo.
Zapisane
Leszek_B
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 20.12.2010r
Wiedza:
Sk±d: Sieradz
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #15 : 30-12-2013, 20:47 »

Cytat
Ja jestem prze¶ladowana w domu przez Bios³one przez blisk± osobê

Mo¿e trzeba sobie postawiæ pytanie, czy ta osoba jest jeszcze blisk± osob±, skoro Ciê prze¶laduje?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 01-04-2007
Sk±d: Skierniewice
Wiadomo¶ci: 2.302

WWW
« Odpowiedz #16 : 30-12-2013, 21:02 »

Podrzucam wiêc kolejny pomys³ do rozwoju nurtu. Mo¿na by by³o pozwoliæ osobom podobnie podchodz±cym do zdrowia na ³±czenie siê w pary. Liczba uczestników forum jest spora, pewnie jest wielu tzw. singli. Co my¶licie o takim pomy¶le?

Moim zdaniem pomys³ jest dobry. Tylko kwesti± jest sposób jego rozwi±zania, tak ¿eby nie przeszkadza³ niezainteresowanym. Niektórzy z powodu Bios³one siê rozwodz±, to mo¿e inni dziêki niemu bêd± tworzyæ udane zwi±zki.

Pomys³ jest dobry. Ja do tego w±tku zagl±dam ju¿ pi±ty raz i my¶lê w³a¶nie nad sposobem rozwi±zania. Przyznam szczerze, ¿e w swoim ¿yciu grywa³em na weselach parom, które pozna³y siê dziêki internetowi, portalom towarzyskim, itd. Te pary w wiêkszo¶ci s± ze sob± do dzisiaj.

Uwa¿am, ¿e dobrym pomys³em jest zrobienie tablicy og³oszeniowej dla osób, które s± chêtne i przede wszystkim bêdzie to znak dla drugiej strony, ¿e jest osoba my¶l±ca w kwestii zdrowia tak samo. Tablica (nowa strona) mo¿e byæ choæby na stronie radia, chyba ¿e kto¶ zrobi sobie w³asn± stronê internetow±, wspó³pracuj±c± z Bios³one. Sposobów jest sporo. Znam radio, dziêki któremu ludzie samotni poznali warto¶ciowych ludzi, ale bez tematyki prozdrowotnej.

Czy na forum, czy gdzie indziej, choæby na stronie radia, móg³bym nawet czytaæ takie og³oszenia, ¿e kto¶ jest chêtny, ¿eby poznaæ drug± osobê i niekoniecznie musi podawaæ "na wierzch" wszystkie swoje dane, bo to bêdzie przekazane zainteresowanemu, który na przyk³ad napisze maila do fundacji, czy do radia. W ogóle og³oszenie powinno byæ anonimowe. Mo¿e byæ nawet mail do Tomek12, który z tak± inicjatyw± wyszed³, ¿eby mieæ kontakt mailowy z owymi osobami i choæby ze mn±. Tomek12 przeka¿e konkretne informacje, które otrzyma³ od zainteresowanego. To siê umie¶ci na stronie i przeczyta w radiu, jako og³oszenie w k±ciku towarzyskim.

Dlaczego uwa¿am to za dobry pomys³? Bo ludzie bêd± na taka tablicê og³oszeniow± zagl±daæ, s³uchaæ, czy co¶ siê zmieni³o, a byæ mo¿e dziêki pomys³owi Tomka12 za miesiêcy ile¶, czy lat kilka kto¶ stworzy rodzinê Bios³onejsk± i nie bêdzie musia³ przechodziæ tej gehenny, któr± ma teraz. Zauwa¿cie, ¿e problem co jaki¶ czas wraca.

Róbmy to, co my uwa¿amy za s³uszne, a nie tak jak teraz mamy bezwarto¶ciow± papkê przekazywan± na stronach www, w radiu i tv. Lemingi tego s³uchaj±, ogl±daj±, czytaj± i ¶wiat mamy taki jaki mamy. Róbmy wiêc sami co¶ s³usznego. Nie czekajmy. Takie jest moje zdanie.

Tomek12 podrzuci³ pomys³, a czy siê go wykorzysta? Samo siê nie zrobi.
« Ostatnia zmiana: 30-12-2013, 21:08 wys³ane przez Machos » Zapisane

Zamiast siê badaæ, lepiej wypiæ miksturê oczyszczaj±c±, najlepsze ¶wiadectwo badania organizmu, które w przypadku istniej±cych chorób widaæ po objawach. Machos.
Domi5
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.414

« Odpowiedz #17 : 30-12-2013, 21:08 »

Tomek, masz racjê, ¿e fakt, ¿e czujê siê coraz lepiej dodaje mi otuchy w tym wszystkim.

Jakbym mia³a szukaæ nowego towarzysza ¿ycia, to chcia³abym, ¿eby mia³ podobne pogl±dy do tych z Bios³one. To by³oby wspania³e, ale niestety takich facetów poza tym forum nie ma. Ma³o kto zwraca uwagê na to co je i jaki to ma wp³yw na zdrowie. Smutne. :-(
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #18 : 30-12-2013, 21:29 »

Stworzenie tablicy og³oszeniowej czy nawet wydzielenie specjalnego w±tku "towarzyskiego" uwa¿am za fajne rozwi±zanie. smile
Wiêkszo¶æ z nas z pewno¶ci± do¶wiadcza oznak wiêkszego lub mniejszego niezrozumienia w najbli¿szym otoczeniu, wiêc poza "³±czeniem w pary" proponujê te¿ stworzenie miejsca dla osób chc±cych pog³êbiæ portalowe relacje na zasadach przyja¼ni i wzajemnego wsparcia.
Zapisane
Tomek12
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 04.11.2012
Sk±d: Warszawa, Podlasie
Wiadomo¶ci: 37

« Odpowiedz #19 : 30-12-2013, 22:20 »

Pomys³ Machosa z tablica jest chyba najlepszy. Zagl±daliby tam tylko zainteresowani. Nie jestem a¿ tak bieg³y w informatyce, aby zaproponowaæ techniczne rozwi±zanie. Mo¿e administratorzy co¶ pomog±. Przyznam siê, ¿e radia nie s³ucham jeszcze zbyt czêsto. To mój b³±d, który chcê naprawiæ, bo jest wiele ciekawych audycji.
Te¿ pomy¶la³em o tym, ¿e je¿eli nawet powsta³by z tego tylko jeden zwi±zek, to gra by³aby warta ¶wieczki.

Tashideley czyta³em o zlotach, które by³y organizowane, ale w ramach kraju. Mo¿na takie spotkania robiæ te¿ na mniejsz± skalê  w ramach jednego regionu, województwa dla chêtnych, którzy chc± wymieniæ do¶wiadczenia face to face.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!