Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obniżenie dna macicy  (Przeczytany 6124 razy)
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« : 12-01-2014, 14:21 »

 Mam znaczne obniżenie dna macicy i grozi mi operacja. Przeczytałam, że na tą przypadłość - zielarze zalecają zioła przywrotnika i tasznika. Szczerze mówiąc - nie bardzo wierzę, aby w przypadku tego schorzenia okazały się pomocne, ale może ktoś tą drogą osiągnął pozytywne efekty?
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #1 : 08-06-2014, 14:12 »

Pewnie już musztarda po obiedzie i jesteś po operacji, ponieważ od stycznia minęło trochę czasu. Jednak jeśli nie, to co sądzisz o pessarze. Ja mam podobny problem i zakupiłam taki krążek ale nie mam odwagi a zwłaszcza zdania na temat tej metody. W zioła nie wierzę, już bardziej w gimnastykę. Ale co się stało to się nie odstanie, można tylko zahamować postęp obniżania.
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #2 : 10-06-2014, 11:10 »

Jest ośrodek w Lublinie, zajmujący się takimi schorzeniami:

Cytat
Technika biofeedback jest jedną z najskuteczniejszych metod rehabilitacji mięśni dna miednicy. Wykorzystanie biofeedbacku w rehabilitacji uroginekologicznej polega na nauczeniu świadomego kurczenia i rozluźniania mięśni dna miednicy, tzw. przepony miednicy (w tym zwieracza zewnętrznego cewki i odbytu). Biofeedback daje możliwość uruchomienia właściwej grupy mięśni, kontrolowania nasilenia i czasu trwania skurczu, rozluźnienia i obiektywnej obserwacji postępów terapii. Polega na kontrolowanym, zarówno przez terapeutę, jak i przez pacjenta ćwiczeniu skurczów dna miednicy.
 
Stanowi skuteczną terapię w przypadku:

obniżenia pochwy i macicy: niewielkiego stopnia zaburzenia statyki narządu rodnego

http://www.terpa.eu/index.php?id=biofeedback
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!