Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 09:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poród fizjologiczny, czyli szczęśliwe narodziny  (Przeczytany 13187 razy)
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« : 13-01-2014, 20:09 »

Na portalu ukazał się nowy artykuł: http://portal.bioslone.pl/rodzice-dzieci-rodzina/porod-fizjologiczny-czyli-szczesliwe-narodziny.
Zapisane

Mmagmma
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-08-2008
Skąd: małopolska
Wiadomości: 191

« Odpowiedz #1 : 13-01-2014, 22:35 »

Wzruszające i piekne!
Brzmi jak bajka, zwłaszcza gdy przypomnę sobie siebie na porodówce i narodziny mojej córki, zapisane w papierkach jako poród fizjologiczny. A jedyna rzeczą nawet w moim ówczesnym pojmowaniu własnego organizmu było odejście wód płodowych, potem nic więcej.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #2 : 14-01-2014, 09:20 »

Proponuję dodatkową lekturę: http://www.rodzicpoludzku.pl/Wiedza-o-porodzie/Porod-w-ekstazie-przewidziany-przez-nature-hormonalny-plan-porodu.html
Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #3 : 14-01-2014, 16:42 »

Warto przeczytać inny artykuł, który się ukazał, o różnicach pomiędzy porodem domowym a szpitalnym. http://portal.bioslone.pl/rodzice-dzieci-rodzina/swiadomosc-kobiet
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #4 : 14-01-2014, 20:40 »

Cytat
Na nasze zdrowie fizyczne ma wpływ nie tylko dieta. Są trzy czynniki.

Z artykułu chyba nie wynika jednoznacznie jakie to są trzy czynniki. A może ja tego nie widzę?
Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #5 : 15-01-2014, 13:22 »

Whena to wynika z tekstu:

Trzy czynniki:

1. Świadomość (w tym wiedza o naszych własnych narodzinach)
2. Dieta
3. Czynniki zewnętrzne

W zasadzie pierwsze i drugie daje równowagę i warunkuje to, czy poradzimy sobie z czynnikami zewnętrznymi, czy nie. Czy nasze życie ułoży się zgodnie z naszymi pragnieniami (odczuciami), czy nie. Jeżeli pierwsze dwa aspekty są spełnione reszta po prostu się wydarza, a my potrafimy przyjąć to, co się dzieje.

Przykład:

Jeżeli towarzyszysz przy porodzie domowym, sprawdzasz tętno, w efekcie otrzymujesz informację zanik tętna. Jeżeli posiadasz pewien rodzaj spokoju i świadomość, wiedzę oraz brak lęków (związanych z narodzinami, ponieważ masz tą kwestie u siebie przepracowaną) to pierwszym co przyjdzie do głowy nie będzie panika, a prośba do rodzącej kobiety o pójście do toalety i opróżnienie pęcherza. Tętno wraca. W zasadzie zawsze było, tylko pełny pęcherz utrudniał odczyt. W szpitalu właśnie szykowano by cc.
Ten rodzaj spokoju u osoby towarzyszącej przy porodzie możliwy jest tylko wtedy gdy:

1. Ma wiedzę i zaufanie do procesu jakim są naturalne narodziny, a co ważniejsze ma za sobą dobre doświadczenie porodów swoich dzieci i przepracowane kwestie związane ze swoim własnym porodem.
2. Dieta którą stosuje powoduje, że ciało fizyczne pozostaje w równowadze, dzięki czemu nie dochodzi do ataków paniki.
3. Potrafi sobie poradzić z zewnętrznymi czynnikami ponieważ powyższe dwa aspekty pozostają w równowadze.
« Ostatnia zmiana: 15-01-2014, 15:13 wysłane przez Whena » Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #6 : 15-01-2014, 18:00 »

Co to znaczy przepracować kwestie związane z własnym porodem? Te kwestie to: mocne światło, strzykawka ze szczepionką, klaps w pośladek? I inne horrory?
No i pytanie: jak to przepracować?
Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #7 : 16-01-2014, 09:49 »

Też jestem bardzo ciekawa jak można to "przerobić". Niestety nigdzie nie można o tym przeczytać - próbowałam poszperać w necie. Kwiatuszku, napisz proszę na czym to polega.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #8 : 17-01-2014, 14:51 »

Warto przeczytać inny artykuł, który się ukazał, o różnicach pomiędzy porodem domowym a szpitalnym. http://portal.bioslone.pl/rodzice-dzieci-rodzina/swiadomosc-kobiet

Ten artykuł już nagrałem, będzie w przyszłym tygodniu do posłuchania.


Ten artykuł przeczytałem dla porównania, a przy okazji można dowiedzieć się, jakie konsekwencje niesie podawanie sztucznej oksytocyny.

Cytat
Na przykład pewien antropolog pracujący z rdzennymi plemionami żyjącymi w Kanadzie odnotował, że gdy kobieta miała problem z urodzeniem dziecka, młodzi ludzie z wioski zbierali się, żeby jej pomóc. Będąc blisko niej nieoczekiwanie robili nagły wrzask, a przeżywany przez matkę szok wyzwalał odruch wyparcia płodu i szybki poród.

Widać, zabrakło odpowiedniej profilaktyki, przygotowania do porodu.
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #9 : 17-01-2014, 23:27 »

Co to znaczy przepracować kwestie związane z własnym porodem? Te kwestie to: mocne światło, strzykawka ze szczepionką, klaps w pośladek? I inne horrory?
No i pytanie: jak to przepracować?


Jest kilka metod na "powrót do narodzin". Ja w pracy używam jednej, opracowanej przeze mnie, ponieważ to ta metoda dała mi możliwość nie tylko doświadczyć porodu bez bólu, ale również porodu w ekstazie. Kiedy tańcząc wpadłam w trans, czułam dreszcze przyjemności i miałam świadomość, że ta fala orgazmów to moje doświadczenie porodu.
Nie chodzi o to o czym piszesz: "mocne światło, strzykawka, klaps". Oczywiście nie jest to bez znaczenia i niezwykle ważna jest intymność podczas porodu, ponieważ to intymność pozwala ograniczyć aktywność nowej kory mózgowej. Jednak to, co jest istotne podczas powrotu do narodzin lub czasu okołoporodowego (zapis limbiczny), to nasze doświadczenia z tego czasu. Nasze odczucia oraz pamięć ciała z nimi związana. A nie to co jesteśmy wstanie sobie wyobrazić lub co usłyszeliśmy o naszym porodzie. Dużo częściej problemem są odczucia związane z niewłaściwym dotykiem główki dziecka, oddzieleniem od mamy, płaczem na który nie było reakcji, odcięciem pępowiny, czy utratą oddechu i doświadczenia związane z tymi sytuacjami.
« Ostatnia zmiana: 21-01-2014, 15:53 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #10 : 18-01-2014, 23:28 »

Jaka to metoda? Rozumiem, że to ona doprowadziły do tak niesamowitego przeżywania przez Ciebie porodu. Ale jak się do tego przygotować? Przez ćwiczenia, jakieś medytacje czy wizualizacje?
« Ostatnia zmiana: 20-01-2014, 12:23 wysłane przez Whena » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #11 : 20-01-2014, 22:00 »

Prowadzę zajęcia posługując się własnym doświadczeniem i rysunkiem pracując z podświadomością. Nie jestem zwolennikiem wizualizacji, hipnoporodu czy recodingu.
« Ostatnia zmiana: 21-01-2014, 15:54 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Gdy brakuje łatwych rozwiązań, przychodzą rozwiązania właściwe.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!