Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 23:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 12 lat niespecyficznych objawów, już brak mi sił i pomysłów  (Przeczytany 49821 razy)
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #40 : 29-01-2014, 14:47 »

Drodzy Państwo,
Ja tu nie prowadzę porad lekarskich. Dyskusje na ten temat odbywały się w 2011 r. i do konsensusu nie doprowadziły. Nie chciałbym do tego wracać. Każdy ma swój rozum, niech z niego korzysta.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #41 : 29-01-2014, 15:26 »

5 powodów, dla których warto jechać do ciepłych krajów w środku zimy:

Więcej witaminy D

Głównym źródłem witaminy D w naszym organizmie jest… nasz organizm. Jednak, żeby ją wytwarzać, potrzebujemy słońca. A niedobór tej witaminy zwiększa ryzyko cukrzycy typu I, raka jelita, prostaty, a nawet kłopoty z układem krążenia, zwłaszcza u osób z nadciśnieniem. Badania wykazały, że w słoneczny dzień nasza skóra produkuje nawet kilkadziesiąt razy więcej tej dobroczynnej witaminy niż w pochmurny, zimowy dzień. Na dodatek jest to najbezpieczniejszy sposób na doładowywanie się witaminą, bo nie można jej przedawkować – nadmiar po prostu zostanie rozłożony.

Więcej uśmiechu
Mieszkańcy Europy Południowej częściej się śmieją niż ci z północy. Dlaczego tak się dzieje? Jak wykazali uczeni z Baker Research Institute w Melbourne, światło słoneczne zwiększa wydzielanie serotoniny – zwanej hormonem szczęścia, która powstaje właśnie pod wpływem działania promieni słonecznych. Skutek jest niemal natychmiastowy. Wystarczy jednodniowa ekspozycja.

Lepsza kondycja

Jesień i zima to taki paskudny okres, kiedy trudno jest poruszać się na świeżym powietrzu. Albo deszcz, albo zimno, nawet jeśli jest śnieg, to poślizgać się można co najwyżej na chodniku, bo najbliższa góra jest kilkaset kilometrów od Ciebie. Wyjazd do Egiptu czy Tunezji pozwala poruszać się swobodnie cały dzień. Nie trzeba ubierać pięciu warstw, pakować nieporęcznych nart czy deski, butów etc. … Wystarczy piłka do siatki, para butów do biegania albo nawet… bez butów. Po plaży można przecież pobiegać boso. I przy okazji wzmocnić stawy skokowe.

Więcej seksu

Serotonina, która, jak już wspomnieliśmy, wpływa korzystnie na nastrój, ma też niebagatelny wpływ na libido. Jednocześnie duża ilość światła powoduje zmniejszenie wydzielania melatoniny, która z kolei ma działanie usypiające i hamuje pożądanie. Dlatego właśnie najczęściej uprawiamy seks latem. Podaruj sobie trochę lata w środku zimy, a swojej kobiecie, jak śpiewał nieodżałowany Bob Marley: “Some good, good loving”.

Zdrowsza skóra

Słona morska woda ma zbawienny wpływ na Twoją skórę. Łagodzi stany zapalne, zwalcza pasożyty (w tym grzybicę stóp), przyspiesza też gojenie się ran. Już ojciec medycyny Hipokrates zwracał uwagę na lecznicze właściwości morskiej wody, na dowód przywołując rybaków, u których skaleczenia goiły się szybciej niż u innych. Australijscy uczeni potwierdzili to doświadczalnie, instalując w dwóch wioskach aborygeńskich baseny ze słoną wodą. Po dwóch latach liczba infekcji skórnych zmniejszyła się o połowę.

Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Yasmine
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
Skąd: małopolska
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #42 : 29-01-2014, 15:59 »

Misiek, pytanie tylko kogo stać na zimowy wyjazd w ciepłe kraje.

Każdy ma swój rozum, niech z niego korzysta.
I tego się trzymajmy.
Zapisane

„Celem nie jest bycie lepszym od kogoś innego, lecz bycie lepszym od tego, kim samemu było się wcześniej.” XIV Dalajlama
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #43 : 29-01-2014, 16:57 »

Yasmine, wbrew pozorom takie wyjazdy nie są dla krezusów. Najtaniej jest właśnie zimą i jeśli jeszcze dojdzie do tego last minute i np. wyżerka we własnym zakresie, to cena jest czasem nawet niższa, niż wczasy krajowe. Mnie chodziło o to, że dawkowanie witaminy D - jest zawsze obciążone dużym ryzykiem, a takie wyjazdy to - najbezpieczniejszy i najprzyjemniejszy  sposób doładowania tą witaminą...
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #44 : 29-01-2014, 17:28 »

Widzę, że zdania są podzielone - mam w takim razie pytanie czy my w Polsce powinniśmy się przejmować sezonowym niedoborem witaminy D w zimie czy zdać na mądrość organizmu, który powinien poradzić sobie jakoś w takiej sytuacji?
Rozumiem też, że dyskusja dotyczy przede wszystkim witaminy D3, wytwarzanej przez naszą skórę dzięki promieniom słonecznym, bo inne rodzaje witaminy D łatwiej 'suplementować' wraz z pożywieniem...
Zapisane
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #45 : 29-01-2014, 23:41 »

Pytanie pomocnicze: czy w lecie ma Pan depresję?


Panie Tomaszu
Mój problem ma już 12 lat i nie widzę żadnej różnicy, innymi słowy nie odczuwam depresji ani zimą ani latem. To ciągłe problemy ze snem, kołatanie serca, napięcie mięśniowe, niepokój i wyczerpanie. Naturalnie każdy dzień jest walką, myślę, że te dolegliwości skruszyłyby niejednego człowieka, tak jak to zrobiły ze mną, ale mimo wszystko nie mam nastroju typowo depresyjnego.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2014, 23:53 wysłane przez Whena » Zapisane
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #46 : 02-02-2014, 12:48 »

Dziś wystartowałem z MO. Proponujecie do tego jeszcze coś (np. dietę) czy póki co mikstura wystarczy?
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #47 : 02-02-2014, 16:07 »

Dziś wystartowałem z MO. Proponujecie do tego jeszcze coś (np. dietę) czy póki co mikstura wystarczy?

DP jak najbardziej, wręcz powinieneś. To samo dotyczy KB. Na resztę przyjdzie czas, zaś póki co bacznie obserwuj swój organizm.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #48 : 02-02-2014, 22:13 »

Dziękuję wszystkim za reakcje na mój pierwszy wpis. Będę obserwował siebie na MO.

Nie wspominałem o tym wcześniej, ale jest jeszcze jedna możliwa przyczyna niskiego testosteronu u mnie, a mianowicie “leki”. Przez dziesięć lat grzecznie brałem wszystkie możliwe środki przeciwdepresyjne, ostatnim z nich była mitrazapina (Mirtor, Remeron). Właśnie po niej przytyłem i moje piersi stały nabrzmiałe. Nigdy wcześniej tego nie miałem. Jak się potem dowiedziałem, jest ona podejrzewana o powodowanie wtórnego hipogonadyzmu. Czy niski testosteron 12 lat temu wywołał moje problemy? - tego nie wiem, bo nigdy wcześniej testosteronu nie badałem. Możliwe, ze to rezultat mitrazapiny i innych specyfików. Jak bardzo żałuję, że brałem te świństwa. Być może konowały rozregulowały mi ten system na dobre...
« Ostatnia zmiana: 03-02-2014, 18:18 wysłane przez Whena » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #49 : 02-02-2014, 22:26 »

Luciano dobrze radzi, tylko pamiętaj...konsekwentnie aż do bólu, bez sentymentu i nałogów, odstawiamy wszystko co nam szkodzi, po czym są alergie, niestrawności i nietolerancje.
Zapisane
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #50 : 03-02-2014, 19:20 »

Dziwne. To mój drugi dzień na MO (1/2 dawki) i czuję, że podchodzi mi gorączka. Moja przypadłość to anginy ropne, choć już od prawie roku nie miałem żadnej. Na forum zarejestrowałem się w przeszłości i już wtedy zaczynałem MO, ale dałem spokój, jak mnie rozłożyły trzy anginy pod rząd. Próbowałem bez antybiotyków, ale wylądowałem na pogotowiu, bo miałem problemy z oddychaniem.
« Ostatnia zmiana: 05-02-2014, 10:29 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #51 : 03-02-2014, 21:27 »

Cytat
Dziwne. To mój drugi dzień na MO (1/2 dawki) i czuję ,że podchodzi mi gorączka
To nie jest dziwne.
Nie pij MO ze trzy dni i zacznij od 1/4 dawki.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #52 : 04-02-2014, 22:44 »

Garden jak się dziś czujesz?
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #53 : 05-02-2014, 22:04 »

Beza, to miłe, że pytasz. Dziękuję.
Posłuchałem rady Kozaczka i zmniejszyłem MO do 1/4 (bez robienia przerwy). Póki co, to lekkie rozbicie z wczoraj przeszło. Poza tym bez zmian.
« Ostatnia zmiana: 12-02-2014, 21:47 wysłane przez Whena » Zapisane
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #54 : 05-02-2014, 22:05 »

Cytat
Dziwne. To mój drugi dzień na MO (1/2 dawki) i czuję ,że podchodzi mi gorączka
To nie jest dziwne.
Nie pij MO ze trzy dni i zacznij od 1/4 dawki.

Dziękuję za radę!
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #55 : 05-02-2014, 22:23 »

Czyli wszystko na dobrej na drodze. Tak trzymaj! smile
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Garden
***

Offline Offline

MO: 2.02.2014
Wiadomości: 29

« Odpowiedz #56 : 12-02-2014, 20:31 »

Znowu przerwałem MO. Pomimo wcześniejszego zmniejszenia dawki do 1/4, wdarło mi się silne zapalenie z bólem ucha, głowy i ogólnym rozbiciem, podejrzenie zapalenia ucha środkowego. Nigdy czegoś takiego nie miałem. Nie mam pojęcia czy można łączyć te fakty z MO.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #57 : 12-02-2014, 21:05 »

Raczej tak smile Oczyszczanie na całego. Dobrze, że przerwałeś MO. Ja na zapalenie ucha stosuję okłady z bardzo ciepłej soli. http://portal.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/oklady-z-goracej-soli
Kładłam Frania tym bolącym uszkiem na rozgrzanej soli. Troszkę się buntował. Nie było problemu podczas snu. O poranku już za ucho się nie łapał i nie płakał. Przestało boleć. A dawkę MO zmniejsz może do jednej kropelki z każdego ze składników. Póki co wypoczywaj i wygrzewaj się.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!