Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 14:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szampon do włosów, pasta do zębów  (Przeczytany 112631 razy)
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #20 : 05-11-2010, 17:13 »

Zachęcona pozytywnymi opiniami również spróbowałam Babydream. Reakcji alergicznej nie ma, skóra głowy nie swędzi. Jednak włosy są matowe, twarde, po prostu brzydkie:-) Jeszcze poszukam mojego szamaponu, niemniej jednak warto spróbować, może niektórym podpasuje.
Zapisane

Zmiany na lepsze.
Albert75
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.09.2009
Skąd: Wa-wa
Wiadomości: 105

« Odpowiedz #21 : 05-11-2010, 22:14 »

Albert, czytałeś wątek o wypadaniu włosów? Zrób to a potem, jak zechcesz, to pogadamy. smile
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15045.0


Spoko, zamówiłem te szampony z glinką i glinkę, o których tam mowa i niebawem przetestuję, nie zmienia to jednak faktu, że ten szampon Babydream z Rossmanna w moim przypadku się nie sprawdza.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #22 : 06-11-2010, 13:02 »

Oczywiście masz rację, w sprawie szamponu Babydream. W przypadku osób z łojotokiem nie jest dobry. Łojotok skóry głowy jest objawem oczyszczania się organizmu (bez względu na to czy pijemy MO czy też nie znamy tej metody) taką właśnie drogą (skórną ). Aby w takim przypadku złagodzić nieco ujemny wpływ oczyszczania na stan skóry głowy i stan włosów, powinniśmy pomagać skórze głowy w pochłanianiu nadmiaru wydalonego tłuszczu. Jeśli tego nie będziemy robić to jak w banku mamy zwiększone wypadanie włosów, swędzenie skóry głowy, łupież itp. Rzecz w tym aby nie przesadzić z odtłuszczaniem skóry i doprowadzić tym samym do jej przesuszenia bo wtedy to już mamy błędne koło.
 Z własnego doświadczenia wiem, że w takich problemach z włosami sprawdza się świetnie glinka (mycie i maseczka), szampon z glinką (Urtekram) a cały czas w takiej kuracji należy dbać o zapewnienie skórze głowy komfortu odpowiedniego pH, ukrwienia, odżywienia. Tutaj najlepiej sprawdza się ALOcit  a nawet (w późniejszym okresie kuracji) czysty sok aloesowy (Laboratoria Natury). Panie piszą na forum, że dobrze działa na włosy i skórę głowy płukanie wodą z solą. Niech to będzie sól jodobromowa, morska, różowa zwana himalajską (nie polecam zwykłej soli kuchennej bo ma substancje antyzbrylające i jest wybielana chemicznie).
Ostatnio wypróbowałam glinkę Rasul, firmy Urtekram, i ma naprawdę świetne walory myjące. Jest, w stosunku do innych glinek na rynku, tania. Bezpośredni importer tu:
http://www.naturo.pl/product_info.php?cPath=86&products_id=807&osCsid=99cf1070443b00253569f540d4e8948c

Znalazłam też inne, tanie źródło glinki tego samego rodzaju(Rasul) w formie łupków (zalane wodą, rozpuszczają się tak jak glinka sproszkowana). Polecam do mycia całego ciała dla osób borykających się z wysypkami i egzemami skórnymi (wcześniej wypróbować małe opakowanie):
http://www.marokostyle.com/index.php?p251,marokanska-glinka-ghassoul-0-5-kg

Albert, wskazałam Ci wątek o wypadaniu włosów abyś wiedział w czym rzecz a nie aby narzucać zakup glinek i szamponów ani tym bardziej takiej pielęgnacji włosów. smile
Zapisane

Albert75
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10.09.2009
Skąd: Wa-wa
Wiadomości: 105

« Odpowiedz #23 : 06-11-2010, 13:48 »

Decyzja o zakupie, była moją własną, tyle czasu się z tym borykam, że spróbowanie kolejnego wynalazku już mi nie zaszkodzi... a może wręcz przeciwnie....
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #24 : 06-11-2010, 16:38 »

Klaro dla mnie Twoje rady są eksperckie. Mam pytanie. Jakie są włosy po użyciu glinki. Pytam, bo spotkałam się na różnych forach z opiniami, że po zastosowaniu glinki włosy są matowe. Jeśli to prawda, jakich używasz "myków" by włosy lśniły? Amla? Może jakieś oleje. Ja mam włosy przesuszone. Mogę nie myć tydzień. Myję jednak co kilka dni bo, gdy są brudne, zakurzone to się puszą. Chciałabym się jakoś przygotować do Khandi i zejść z syntetycznych kosmetyków. Teraz po umyciu włosów stosuję jedwab do włósów - ale zdaje się, że to silikon  disgust ? Co polecasz z ręką na sercu?  heart
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #25 : 06-11-2010, 19:49 »

A co mi tam. Pozamawiałam. Nie samą pracą człowiek żyje w końcu.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #26 : 06-11-2010, 20:00 »

Izo, jeśli Twoje włosy i skóra głowy jest raczej sucha to glinka  nie jest dla Ciebie. Możesz używać sporadycznie dla oczyszczenia włosów z pozostałości kosmetyków. Matowienie włosów przez glinkę wystąpiło u mnie tylko raz w początkach jej stosowania. Wtedy skropiłam włosy ALOcitem i wszystko było dobrze, nabrały blasku. Później myłam tą samą glinką i w ten sam sposób i nigdy nie miałam już efektu matowienia więc nie wiem sama o co chodzi z tym matowieniem. Zauważyłam, że jak myłam włosy po kąpieli w soli to były rewelacyjnie gładkie i błyszczące dlatego to co piszą panie na forum o dobroczynnej roli, w pielęgnacji włosów, soli jest warte uwagi. Kiedy były chwilowe braki w sprzedaży szamponu z glinką Rasul Urtekram to myłam szamponem z henną tej samej firmy. Tam w składzie jest sól. Po tym szamponie włosy były świetne.
http://www.naturo.pl/product_info.php?cPath=86_93&products_id=728&osCsid=99cf1070443b00253569f540d4e8948c
Możesz więc, Izo, użyć tego szamponu, albo Babydream (tani i też dobry dla suchych i normalnych włosów).
Koniecznie zastosuj olejowanie włosów. Możesz to zrobić na dwa sposoby; nakładasz olej na umyte i podsuszone włosy (raczej bez suszarki), trzymasz 2 godziny na włosach (bez folii i turbanów) i ponownie myjesz. Albo nakładasz olej na noc (też na czyste włosy) i myjesz rano. Ja zawsze kładę na noc i tobie też tak radzę, zwłaszcza, że masz włosy suche(ale to musisz dostosować do  swojego trybu życia).
Czym olejować? Najlepsza jest kompozycja olejków i ziół Heenara z Helfy.pl - masz linka w poście Grażyny powyżej. Rozumiem, że kupowanie w internecie  to tu, to tam może być kłopotliwe i dochodzą koszty dostawy więc  tutaj rozwiązaniem jest olej lniany (pisała o tym Sally), oliwa z oliwek, olej kokosowy. Na początku nakładaj olej przed każdym myciem a z czasem, gdy stan włosów się wyraźnie poprawi rzadziej (wyczujesz to sama). Olejowanie włosów bardzo poprawia ich stan i, co bardzo ważne teraz, zimą, likwiduje elektryzowanie.
Doskonale odżywia i nabłyszcza Amla więc warto w nią zainwestować ale olejowanie w przypadku włosów przesuszonych to podstawa.
Podsumowując; szampon z henną Urtekram, olejowanie i Amla.
Powinno być dobrze a jeśli nie to dołożymy okresowo maseczki odżywcze naturalne (pod folię) np. z żółtka jaj.
Szkoda kasy na jedwab (łyżka jedwabiu na beczkę żelu).
Zapomniałam o aloesie (ALOcit) to najlepszy i nieodzowny przyjaciel włosów i skóry głowy (początkowo ALOcit, potem sam sok - spryskiwać)
« Ostatnia zmiana: 06-11-2010, 20:04 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Iza38K
« Odpowiedz #27 : 06-11-2010, 20:12 »

Glinki nie zamówiłam (bo miałam obawy), zamówiłam Amlę i ten olejek polecany Grażynie oraz szampon z amlą. Spróbuję również soli. W ogóle postanowiłam zrobić coś dla siebie, na poprawę nastroju, który czasem mam wisielczy.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #28 : 06-11-2010, 20:16 »

A który szampon z Amlą zamówiłaś, Izo?
Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #29 : 06-11-2010, 20:21 »

W ogóle postanowiłam zrobić coś dla siebie, na poprawę nastroju, który czasem mam wisielczy.
Bardzo dobre postanowienie thumbsup. I jeszcze znaleźć dla siebie jakieś twórcze hobby. Mnie to, w podobnej do Ciebie sytuacji, uratowało życie, kiedyś...
Zapisane

Iza38K
« Odpowiedz #30 : 06-11-2010, 20:24 »

Ayur - Naturalny szampon z Amlą i Shikakai na Helfach  smile.
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #31 : 06-11-2010, 20:31 »

Zrobiłam drugie podejście do farbowania khadi. Tym razem nałożyłam tylko jasnobrązowe. Moim zdaniem kolor dla mnie bardziej twarzowy, już nie taki rudy, aczkolwiek jeszcze. Myślę, że kolejne farbowania zniosą ten efekt biggrin
Wypróbowany przeze mnie sposób na lepszą kondycję włosów: rozgrzać lekko łyżkę miodu i oliwy z oliwek, ciepłe wmasować we włosy, zmyć po 5 minutach,  można stosować przed każdym myciem. Sposób szybki i efektywny

Przepraszam, teraz zauważyłam, że nie w tym wątku. Będę uważniejsza na przyszłość, ale Klaro kojarzysz mi się z farbowaniem, więc jak zauważyłam Twoją wypowiedź, to się wpisałam bangin
« Ostatnia zmiana: 06-11-2010, 20:53 wysłane przez Bunia » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #32 : 06-11-2010, 20:33 »

Może być bo jest to nowość na Helfy.pl.  Ale, drugim razem, szamponów nie kupuj na Helfach. Chyba, że ten się sprawdzi.
Zapisane

Iza38K
« Odpowiedz #33 : 06-11-2010, 20:34 »

Nie kupować na Helfach (urzekły mnie jakoś dziwnie) szamponów bo kiepskie czy drogie?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #34 : 06-11-2010, 20:37 »

Nie kupować na Helfach (urzekły mnie jakoś dziwnie) szamponów bo kiepskie czy drogie?
No, no, mnie też kiedyś urzekły. Żadna rewelacja, zwykłe chemiczne szampony jakich wiele naokoło.
Zapisane

Iza38K
« Odpowiedz #35 : 06-11-2010, 20:41 »

Za szamponami się nie oglądałam specjalnie, bo używam szamponu dla dzieci. Zamówiłam ten z Ayur. Wypróbuję i zdam relację. Dziękuję za cenne rady  smile.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #36 : 06-11-2010, 20:52 »

Zrobiłam drugie podejście do farbowania khadi. Tym razem nałożyłam tylko jasnobrązowe. Moim zdaniem kolor dla mnie bardziej twarzowy, już nie taki rudy, aczkolwiek jeszcze. Myślę, że kolejne farbowania zniosą ten efekt biggrin
Buniu,   możesz zastosować Cassie czyli tak zwaną bezbarwną hennę. Cassia czyli Senna nadaje blond włosom miodowy, złotawy kolor i jest szczególnie polecana do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem czy trwałą.blond  nada włosom złoty połysk.
Wiem, wiem jeszcze jakaś Cassia crybaby  bash
http://helfy.pl/cassia-obovata-bezbarwna-henna-odzywcza-senna
Zapisane

Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #37 : 06-11-2010, 20:59 »

Super, tylko że już jestem po tym farbowaniu ciemna, no i, niestety, trochę siwizny też się pokazuje, więc odrosty, zwłaszcza na skroniach trzeba przyfarbować. Zobaczymy, może się przyzwyczaję do bycia ciemną  msn-wink
Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #38 : 07-11-2010, 11:12 »

Jaki szampon proponujecie do włosów z łupieżem i wypadających ?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #39 : 07-11-2010, 16:40 »

Jaki szampon proponujecie do włosów z łupieżem i wypadających ?
Kalina napisała w wątku o farbowaniu włosów:
Przypomniałyście mi, że w młodości kiedy miałam łupież (za namową starszyzny) wcierałam w skórę głowy sól kamienną.
Może warto odkurzyć stare metody. Nie były to wielkie zabiegi, po prostu brało się po szczypcie soli, przedzielało pasemka włosów i wcierało sól w głowę. Po 15-20 min. głowa była myta i to wszystko.
Nie stosować, gdy jest uszkodzona skór, bo będzie piekło.

Spróbuj tego sposobu na łupież. Polecam ten szampon:
http://www.naturo.pl/product_info.php?cPath=86_93&products_id=728&osCsid=99cf1070443b00253569f540d4e8948c

« Ostatnia zmiana: 07-11-2010, 17:15 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!