Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 02:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szampon do włosów, pasta do zębów  (Przeczytany 113888 razy)
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #60 : 03-04-2012, 14:00 »

Rozumiem, za kilka dni rozpocznę stosowanie DP wraz z MO, później wdrożę KB, natomiast w tym czasie czymś głowę myć trzeba, na pewno nie olejem z oliwek, sokiem z cytryny czy pestkami dyni.

W każdym razie dzięki za odpowiedź:)
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #61 : 03-04-2012, 14:21 »

Heis napisze również tutaj, bo może komuś się przyda.
Przy problemach ze skórą głowy i z łupieżem polecam smarowane skóry głowy maścią z witamina A. Pozostawienie maści na głowie przez minimum 15 minut a potem umycie szamponem.
Mistrz polecał to na wypadające włosy, ale my przetestowaliśmy na łupież i sucha skórę i też zadziałało.
Informacje o tym są w książce "Zdrowie na własne życzenie. Tom 1. str. 242. tam tez jest o przetłuszczających się włosach.
Do szamponu należy dodać 5 kropli ekstraktu z pestek grejpfruta.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2012, 15:26 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #62 : 03-04-2012, 16:34 »

Rozumiem, za kilka dni rozpocznę stosowanie DP wraz z MO, później wdrożę KB, natomiast w tym czasie czymś głowę myć trzeba, na pewno nie olejem z oliwek, sokiem z cytryny czy pestkami dyni.

W każdym razie dzięki za odpowiedź:)

Ja osobiście myję głowę mydłem szarym marsylskim z oliwą z oliwek i na koniec spłukuję dodatkowo litrem wody z dwiema łyżkami octu jabłkowego (kupnego) z dodatkiem dwudziestu kropelek naturalnego olejku zapachowego (do masażu).  Właśnie po occie bardzo leczy się skóra i włosy.
Czasem używam szampon Babydream z Rosmana. Używa go właściwie całą moja rodzinka. Ja nie lubię jego zapachu.

Heis napisze również tutaj, bo może komuś się przyda.
Przy problemach ze skórą głowy i z łupieżem polecam smarowane skóry głowy maścią z witamina A. Pozostawienie maści na głowie przez minimum 15 minut a potem umycie szamponem.
Mistrz polecał to na wypadające włosy, ale my przetestowaliśmy na łupież i sucha skórę i też zadziałało.
Informacje o tym są w książce "Zdrowie na własne życzenie. Tom 1. str. 242. tam tez jest o przetłuszczających się włosach.
Do szamponu należy dodać 5 kropli ekstraktu z pestek grejpfruta.

Whena też przypomniała o bardzo fajnym sposobie, typowo leczniczym. Mistrz rzeczywiście o tym pisał. Muszę namówić mojego osrebrzonego męża do tego sposobu. Może znikną zakola i siwe włosy.
 
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #63 : 03-04-2012, 19:06 »

Ten sposób przetestowałam na mężu. Miał okropny łupież i suchą skórę głowy. Po smarowaniu maścią z witaminą A problem nie wrócił już. Kuracje robiliśmy 2 lata temu i do dziś zero łupieżu i skóra głowy jest super. Nakładałam maść bardzo starannie i mąż trzymał maść średnio 30 minut i potem dokładnie mył. Najpierw mył Nizoralem - bo mieliśmy mała buteleczkę, ale potem już normalnym szamponem. Powtarzaliśmy to smarowanie maścią chyba 5 razy.
W prezencie pod choinkę mąż dostał ode mnie takie mydło: http://www.mydlarnia.info/mydlo-oliwkowo-laurowe-z-aleppo-70--cat-226-id-721.aspx
Do tej pory je ma, chociaż używa codziennie do mycia twarzy, ciała i czasem włosów i bardzo sobie chwali. Mydło jest drogie ale bardzo wydajne. Ja też myję nim twarz. Są inne wersje tego mydła z mniejszą ilością oleju laurowego.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #64 : 14-04-2012, 17:42 »

Czy maść ochronną z witaminą A można stosować również na włosy przetłuszczające się?
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #65 : 14-04-2012, 20:36 »

Na przetłuszczające włosy Mistrz radzi dodać do szamponu 5 kropli citroseptu. Pisałam o tym w przedostatnim poście wyżej.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #66 : 14-04-2012, 20:40 »

Cytat
Na przetłuszczające włosy Mistrz radzi dodać do szamponu 5 kropli citroseptu. Pisałam o tym w przedostatnim poście wyżej.
Ale mam włosy przetłuszczające się, które również wypadają niestety...
Czy w takim wypadku maść z witaminą A mogę stosować według opisu w książce + 5 kropli citroseptu z szamponem?
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #67 : 14-04-2012, 20:44 »

Myślę, że jak najbardziej. Najpierw maść, a potem szampon z citroseptem. Tylko ten citrosept to dodaj do butelki i wymieszaj.
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #68 : 14-04-2012, 21:44 »

Myślę, że jak najbardziej. Najpierw maść, a potem szampon z citroseptem. Tylko ten citrosept to dodaj do butelki i wymieszaj.
Ok tak zrobię, dzięki Whena!
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #69 : 16-09-2012, 11:07 »

Klaro, czy próbowałaś khadi kolor czarny? Czy ona na mnie nie działa? Trzymam na głowie dwie godziny i nic. Widzę tylko brąz, po paru dniach bez zmian.
Zapisane

Róbmy swoje smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #70 : 16-09-2012, 15:12 »

Dobrowolnie, na czarny charakter, nie przerabiałam się nigdy. msn-wink
Dlatego nie wiem jak to jest z czarnym Khadi. Słyszałam jednak, że są trudności z uzyskaniem ładnej czerni na włosach. Może inne panie wiedzą więcej?
http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna
Zapisane

Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #71 : 21-10-2012, 20:54 »

Czerń wychodzi jak trzeba po zastosowaniu maski na włosy przed nałożeniem farby Khadi. Skróciłam nawet o połowę czas trzymania jej na głowie do pół godziny a efekt jest nieziemski! Aż wymieszam z brązem następnym razem smile.
Zapisane

Róbmy swoje smile
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #72 : 22-10-2012, 07:43 »

Olu, to przetarłaś czarny szlak... msn-wink
A o jakiej masce piszesz?
Zapisane

Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #73 : 22-10-2012, 09:46 »

Kupiłam na allegro. Soin mineral natur z glinki Ghassoul. Pierwsza maska na włosy w ogóle w moim życiu smile. Polecana jest też do pielęgnacji twarzy i ciała, jako szampon też. O efektach stosowania na buzię napiszę za jakiś czas (żeby nie zapeszać na razie).

Znalazłam jej skład w sieci. Skład glinki to 55-65% krzemionka (SiO2), <21% magnez (MgO), <5% Aluminium (Al203) oraz Soda, Potas, Tytan. Ph glinki waha się w granicach 6.0 – 9.0 w temperaturze 20°C.
Zapisane

Róbmy swoje smile
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #74 : 10-12-2014, 11:33 »

Heis napisze również tutaj, bo może komuś się przyda.
Przy problemach ze skórą głowy i z łupieżem polecam smarowane skóry głowy maścią z witamina A. Pozostawienie maści na głowie przez minimum 15 minut a potem umycie szamponem.
Mistrz polecał to na wypadające włosy, ale my przetestowaliśmy na łupież i sucha skórę i też zadziałało.
Informacje o tym są w książce "Zdrowie na własne życzenie. Tom 1. str. 242. tam tez jest o przetłuszczających się włosach.
Do szamponu należy dodać 5 kropli ekstraktu z pestek grejpfruta.

Wczoraj zacząłem smarować skórę głowy witaminą A. Jednak zmycie jej szamponem nie jest takie proste. Aktualnie wciąż mam "tłusty łeb" od tej maści. Czy to w czymś będzie przeszkadzać? Starać się bardziej ją zmyć dziś wieczorem? Czy raczej to jest bez znaczenia?
Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #75 : 10-12-2014, 11:50 »

Wczoraj zacząłem smarować skórę głowy witaminą A. Jednak zmycie jej szamponem nie jest takie proste. Aktualnie wciąż mam "tłusty łeb" od tej maści. Czy to w czymś będzie przeszkadzać? Starać się bardziej ją zmyć dziś wieczorem? Czy raczej to jest bez znaczenia?

Witaminą A czy maścią ochronną z witaminą A? Maść się raczej dobrze zmywa szamponem.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #76 : 10-12-2014, 11:57 »

Witaminą A czy maścią ochronną z witaminą A? Maść się raczej dobrze zmywa szamponem.

Nie jest ochronna. Wziąłem zwykłą w aptece. Zmienić na ochronną? Ta w ogóle nie schodzi, mam jej na głowie prawie tyle co wczoraj.

Tak zrobię - zmienię na ochronną. Myłem przed chwilą ponownie głowę, ale dużo to nie dało. Żeby mi tak nie zostało biggrin
« Ostatnia zmiana: 10-12-2014, 12:41 wysłane przez Deidara » Zapisane
Gloria
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: luty 2012
Wiedza:
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #77 : 10-12-2014, 13:17 »

Używam maść ochronną z witamina A firmy Hasco-Lek i bardzo dobrze się zmywa szamponem.
Zapisane

takie mam konie narowiste, jakie sam wybrałem...
Deidara
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.03.2012
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #78 : 10-12-2014, 15:10 »

Mam już kupioną maść ochronną. Dzisiaj zamierzam jej użyć. Jednak najpierw chciałbym się pozbyć tej mazi z głowy. Dwa razy ją (głowę) myłem z użyciem szamponu i nie zeszło. Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Golenie na łyso nie wchodzi w grę.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #79 : 10-12-2014, 16:26 »

To umyj trzeci raz. Innym szamponem.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!