Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 13:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szampon do włosów, pasta do zębów  (Przeczytany 112629 razy)
darek
« Odpowiedz #40 : 27-12-2010, 21:04 »

Mam zamiar spróbować Babydream. Jakoś byłem w tym kierunku, myśląc iż mniej chemii powinno być w szamponie do włosów dla dzieci (obecnie Nivea coś tam...).
Jak często powinno się myć włosy szamponem? Czy jeśli komuś nie przeszkadza wygląd włosów mytych tylko w wodzie, to czy można na tym poprzestać?
Zapisane
Ernestem
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: Nie stosuję.
Skąd: Świętokrzyskie
Wiadomości: 169

WWW
« Odpowiedz #41 : 27-12-2010, 22:21 »

Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, jakie masz włosy. Ja mam włosy przetłuszczające się i muszę je myć najpóźniej, co drugi dzień. Mam na myśli nie tylko ich wygląd, ale i zapach... Po tych dwóch dniach nie za ciekawie to wygląda. Natomiast, co do Babydream, to kończę właśnie pierwszą butelkę i jestem zadowolony. Teraz może dla porównania wypróbuję szampon Hipp'a.
Zapisane
Solan
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #42 : 27-12-2010, 22:34 »

Mam zamiar spróbować Babydream. Jakoś byłem w tym kierunku, myśląc iż mniej chemii powinno być w szamponie do włosów dla dzieci (obecnie Nivea coś tam...).
Masz dobry tok myślenia, w szamponach dla dzieci rzeczywiście jest mniej chemii niż w tych dla dorosłych. Babydream jest z nich wszystkich najbardziej w porządku (a przynajmniej tyle można wywnioskować ze składu podanego na etykietce). Hipp także nie jest najgorszy.
Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie dziecięce kosmetyki są takie świetne. W niektórych (np. Bobini) mnóstwo jest jakiegoś, że się tak wyrażę, dziadostwa, w związku z czym niewiele różnią się one od jakichś Loreali, Nivei, Garnierów, etc.

Jak często powinno się myć włosy szamponem? Czy jeśli komuś nie przeszkadza wygląd włosów mytych tylko w wodzie, to czy można na tym poprzestać?
Na to pytanie nie istnieje jakaś jednoznaczna odpowiedź. Nie ma norm mycia włosów, które będą pasowały do każdego. Częstość ich mycia jest indywidualną sprawą, zależną od rodzaju i kondycji włosów. Niektórzy muszą je myć codziennie, bo im się przetłuszczają, inni natomiast mogą spokojnie robić to raz na tydzień. W każdym razie, jeśli Tobie odpowiada wygląd włosów mytych samą wodą, to dlaczego nie? Ja tam nie widzę powodu stosowania szamponu, jeżeli potrafisz się bez niego obejść. Im mniej chemii, tym lepiej.

Można jeszcze od czasu do czasu myć włosy w płukance ziołowej, sporządzonej uprzednio samemu.
Zapisane

Piszemy "naprawdę", a nie "na prawdę"!
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #43 : 27-12-2010, 23:04 »

Ja już od dłuższego czasu używam szamponu Babydream. Nie zraziłam się nawet tym, że wysusza mi skórę głowy i że nie mogę rozczesać po nim włosów. Jestem zmuszona do użycia odżywki, co mi nie przeszkadza, bo one przynajmniej nie zawierają SLS.

Przetestowałam również szampon firmy Apigold i poleciłam kilku osobom (są zadowolone). Jest naprawdę fajny. A i skład wydaje się być OK. Jest to jakaś alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za kosmetykami dla dzieci.
 http://www.miododajnia.pl/produkt/30,Szampon_propolisowy_API_GOLD.html


Natomiast z past do zębów wypróbowałam pastę z czarnuszką bez fluoru. Na samym początku stosowania nie odpowiadał mi jej smak (wydawał się słodko-mdły), ale po kilku myciach bardzo tę pastę polubiłam. Spisuje się całkiem dobrze przy mojej zaawansowanej paradontozie i próchnicy.
 http://www.drogeria-natura.com/73-eco-cosmetics-pasta-do-zebow-z-czarnuszka-z-serii-venus-75-ml.html
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #44 : 28-12-2010, 10:48 »

No, Solan - porady eksperta thumbsup.
Zapisane

darek
« Odpowiedz #45 : 28-12-2010, 12:11 »

Babydream jest z nich wszystkich najbardziej w porządku (a przynajmniej tyle można wywnioskować ze składu podanego na etykietce). Hipp także nie jest najgorszy.
Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie dziecięce kosmetyki są takie świetne. W niektórych (np. Bobini) mnóstwo jest jakiegoś, że się tak wyrażę, dziadostwa, w związku z czym niewiele różnią się one od jakichś Loreali, Nivei, Garnierów, etc.

Pytanie tylko czy producent musi umieszczać wszystko na etykiecie ? Ten który mam obecnie to: http://www.patiimaks.pl/Product.aspx?cat_name=szampony&ProductID=2054&producer=nivea

Zapisane
Timbuktu
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 12.02.2010
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 225

Oddajcie mi moje włosy wy złodzieje w fartuszkach!

« Odpowiedz #46 : 28-01-2011, 23:21 »

Od około 3 miesięcy stosuję do mycia głowy glinkę marokańską prażoną - rasul od sklepu "naturalne piękno". Wypadanie włosów i łupież nie ustąpiły ale wcale się tym nie przejmuję. Ważne że odstawiłem chemikalia. Sprawa jest taka, że ta glinka słabo się pieni, trzeba mocniej wcierać je w włosy i w skórę głowy. Jak mam krótkie włosy więc łatwo je umyć, jak trochę dłuższe to trudniej uzyskać uczucie czystości włosów jak po zwykłym szamponie.
Ciekawi mnie tylko jak kobiety z długimi włosami mogą dobrze oczyścić swoje włosy tą glinką. A może kupiłem złą glinkę ?  
Rasul do mycia ciała jest w porządku.
Spróbuję jeszcze sól kamienny.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #47 : 29-01-2011, 12:09 »

Timbuktu,  glinkę przeznaczoną do mycia włosów (ciała) należy wcześniej przygotować, tak by miała czas napęcznieć. Wtedy nabiera właściwości myjących i jest śliska. Śliskość ułatwia mycie.
Przed nałożeniem glinki włosy należy zmoczyć. Następnie nałożyć glinkę, pozostawić na, powiedzmy - 1 minutę. Włosy stają się śliskie i łatwo jest delikatnie i krótko masować je. Spłukać. Jeśli są sztywne i matowe - płukać wodą z octem jabłkowym lub skropić ALOcitem.
Glinka Rasul - w łupkach jest lepsza do ciała, natomiast do włosów lepsza jest (bardziej śliska) Rasul mielona.
http://www.naturo.pl/product_info.php?cPath=86&products_id=807&osCsid=99cf1070443b00253569f540d4e8948c
Zapisane

Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #48 : 29-01-2011, 18:09 »

Klara 27, jak przygotować glinkę?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #49 : 29-01-2011, 19:48 »

Klara 27, jak przygotować glinkę?
Bierzesz porcję glinki (1 lub 2 łyżki lub więcej) do miseczki porcelanowej lub szklanej i zalewasz wodą, mieszasz do konsystencji śmietany. Po kilku minutach (piszę o glince marokańskiej - Rasul) jest gotowa do użycia. Jeśli zalejesz ją ciepłą, ale nie gorącą wodą, to napęcznieje szybciej. Powinna być gęsta i śliska jak mydło.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2011, 07:53 wysłane przez Apollo » Zapisane

Bunia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 331

« Odpowiedz #50 : 30-01-2011, 16:45 »

Dzięki, do tej pory sypałam na włosy i tak się męczyłam .
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #51 : 30-01-2011, 20:49 »

Dzięki, do tej pory sypałam na włosy i tak się męczyłam .
Sypanie po głowie jest możliwe ale tylko we Środę Popielcową i tylko w kościele. biggrin
Zapisane

Lilijka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 22.09.2009
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #52 : 16-03-2011, 22:24 »

Pytają mnie koleżanki z forum, czym myję włosy. Żółtka jajek się u mnie nie sprawdzają. Myję szamponem i stosuję odżywkę firmy Aveda, rewelacyjnie działa przy cienkich, długich włosach.
http://www.aveda.com/aboutaveda/mission.tmpl
http://www.ekoistka.pl/ekoistkapl/alfabet-marek-kosmetykow-ekologicznych-ze-swiata-litera-a.html
Zapisane
Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #53 : 03-12-2011, 20:22 »

Jeżeli mam włosy przetłuszczające się, to najlepiej użyć glinki - np. tej: http://cedrynek.pl/pl/p/Urtekram-Szampon-z-glinka-marokanska-Rhassoul/379

Czy może szamponu Babydream?

Pozdrawiam

Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #54 : 04-12-2011, 15:29 »

Jeżeli mam włosy przetłuszczające się, to najlepiej użyć glinki - np. tej: http://cedrynek.pl/pl/p/Urtekram-Szampon-z-glinka-marokanska-Rhassoul/379
Czy może szamponu Babydream?
Pozdrawiam
Lepszy będzie szampon z glinką ale polecam też, w takim przypadku, naturalne mydła:
http://www.lawendowafarma.pl/index.php?cat_id=100
Są bardzo wydajne - przy częstym myciu, wystarczają na bardzo długo.

« Ostatnia zmiana: 04-12-2011, 15:31 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #55 : 04-12-2011, 16:48 »

Cytat
Lepszy będzie szampon z glinką ale polecam też, w takim przypadku, naturalne mydła:
http://www.lawendowafarma.pl/index.php?cat_id=100
Są bardzo wydajne - przy częstym myciu, wystarczają na bardzo długo.
Ok, to kupię ten szampon z glinką i przetestuję msn-wink
Czy można połączyć te mydło z glinką np. jeden dzień glinka, innym razem mydło?
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #56 : 04-12-2011, 17:52 »

Cytat
Lepszy będzie szampon z glinką ale polecam też, w takim przypadku, naturalne mydła:
http://www.lawendowafarma.pl/index.php?cat_id=100
Są bardzo wydajne - przy częstym myciu, wystarczają na bardzo długo.
Ok, to kupię ten szampon z glinką i przetestuję msn-wink
Czy można połączyć te mydło z glinką np. jeden dzień glinka, innym razem mydło?
Tak, to dobre rozwiązanie.
Zapisane

Rob
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23.07.2010
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #57 : 04-12-2011, 18:07 »

Cytat
Lepszy będzie szampon z glinką ale polecam też, w takim przypadku, naturalne mydła:
http://www.lawendowafarma.pl/index.php?cat_id=100
Są bardzo wydajne - przy częstym myciu, wystarczają na bardzo długo.
Ok, to kupię ten szampon z glinką i przetestuję msn-wink
Czy można połączyć te mydło z glinką np. jeden dzień glinka, innym razem mydło?
Tak, to dobre rozwiązanie.
W takim razie zamawiam. Dzięki Klara!
Zapisane

medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia
Heis
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 31
MO: 11-07-2012
Skąd: Poznań
Wiadomości: 41

« Odpowiedz #58 : 02-04-2012, 19:36 »

Przepraszam, że tak 'otworzę' dawno nierozgrzebywany wątek, natomiast nurtują mnie odpowiedzi na pewne pytanie, których próżno gdziekolwiek szukać.


Moje włosy są dziwne - to tak na wstępie. Od kilku lat myje je każdego ranka, bo po prostu nie wyobrażam sobie wyjścia gdziekolwiek nie myjąc włosów po wstaniu z łóżka. Bardzo szybko się przetłuszczają, natomiast po umyciu skóra na głowie jest strasznie ściągnięta, wysuszona (mam łupież oraz zmiany trądzikowe na skórze głowy - być może jest to ŁZS).

Myłem głowę wieloma 'specyfikami', które miały pomóc, od dziecięcych po drogie-lecznicze. Wszystko albo pomagało na krótką metę albo wcale. Pozbywałem się tylko chwilowo skutku, nie przyczyny mojego problemu.

Pamiętam, że pewnego lata podczas pobytu nad naszym polskim morzem łupież całkowicie mi zniknął (odniosłem wrażenie, że było to za sprawą soli morskiej), natomiast po powrocie do domu następnego dnia łupież był już z powrotem. Zatem moja radość trwała krótko.

Pytanie do użytkowników forum: jakiego szamponu używać, czy stosować także odżywkę oraz czy namaczać skórę głowy alocitem, czy używać soli kamiennej, a może szampon z glinką lub płukanie wodą z solą jodobromową?

Przepraszam Was za tę lawinę pytań, natomiast problem jest dla mnie niezmiernie uciążliwy.
« Ostatnia zmiana: 03-04-2012, 18:46 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #59 : 02-04-2012, 22:29 »


Pytanie do użytkowników forum: jakiego szamponu używać, czy stosować także odżywkę oraz czy namaczać skórę głowy alocitem, czy używać soli kamiennej, a może szampon z glinką lub płukanie wodą z solą jodobromową?

Przepraszam Was za tę lawinę pytań, natomiast problem jest dla mnie niezmiernie uciążliwy. Pozdrawiam.

Dużo czytaj. Na portalu i na forum znajdziesz odpowiedzi. Jesteś początkujący, więc życzę Ci dużo cierpliwości.
Problem ze skórą to tylko zewnętrzny objaw stanu Twego wnętrza. Możliwe, że czekają Cię wyrzeczenia, jeśli chcesz dojść do prawdziwego zdrowia. Więc dobrze się zastanów, czego oczekujesz, do czego chcesz dojść. Sam już wiesz, że specyfiki z drogerii czy apteki Cie nie pomogą.
Na pewno natomiast pomogą MO, KB i dieta. Może nie od razu, ale na wszystko trzeba czasu. I piszę to z przekonaniem.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2012, 22:31 wysłane przez Lenka » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!