Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 05:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fantastyczna kondycja.  (Przeczytany 17330 razy)
scorupion
« Odpowiedz #20 : 04-06-2014, 10:29 »

Cena sportu:

http://eurosport.onet.pl/zimowe/biegi-narciarskie/justyna-kowalczyk-od-ponad-roku-mam-zdiagnozowane-stany-depresyjne/gp56t

Cytat
Od ponad roku mam zdiagnozowane stany depresyjne. To jest mój bieg o życie - przyznała Kowalczyk
.
Jest rozwiązanie, nie biegaj wyczynowo na nartach i depresja cię ominie.
Zapisane
Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #21 : 04-06-2014, 10:32 »


No i co w związku z tym? Ile osób zachorowało na depresje siedząc całe życie na kanapie? Poza tym ona jest sportowcem zawodowym przechodzącym mordercze treningi, więc ten przykład nic nie znaczy.
'Zachorowało' albo im nasza cudowna służba zdrowia zdiagnozowała tzw. depresję. Też czasem miewam gorsze i lepsze nastroje...
Zapisane
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #22 : 04-06-2014, 10:50 »


No i co w związku z tym? Ile osób zachorowało na depresje siedząc całe życie na kanapie? Poza tym ona jest sportowcem zawodowym przechodzącym mordercze treningi, więc ten przykład nic nie znaczy.
'Zachorowało' albo im nasza cudowna służba zdrowia zdiagnozowała tzw. depresję. Też czasem miewam gorsze i lepsze nastroje...

Lepsze i gorsze nastroje do depresji mają się tak, jak lekki deszczyk, do burzy z gradobiciem.
Zapisane

Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #23 : 01-07-2014, 23:23 »

Ciekawy art. na temat za ciężkich treningów, które mogą wydawać się tylko krótkotrwale szkodliwe:
http://potreningu.pl/artykuly/938/rabdomioliza-czyli-rozpad-miesni-indukowany-m-in--treningiem
jednak mają o wiele większy wpływ na cały organizm niż mogłoby się wydawać.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #24 : 02-07-2014, 07:48 »

Cena sportu:

http://eurosport.onet.pl/zimowe/biegi-narciarskie/justyna-kowalczyk-od-ponad-roku-mam-zdiagnozowane-stany-depresyjne/gp56t

Cytat
Od ponad roku mam zdiagnozowane stany depresyjne. To jest mój bieg o życie - przyznała Kowalczyk
.
Jest rozwiązanie, nie biegaj wyczynowo na nartach i depresja cię ominie.

Tak. To prawda że lepszy jest umiarkowany wysiłek.
Sport wyczynowy gdzie ciągle przekraczana jest granica bólu powoduje wydzielanie dużych ilości opiatów endogennych. Z czasem są to tak duże ilości że organizm potrzebuje coraz większej dawki tak jak narkoman który musi brać coraz wiecej żeby osiągnąć taki sam efekt jak na początku.
To co pcha sportowca do tak ciężkich treningów jest po prostu uzależnienie od endorfin, głód opiatów podobny do tego jaki czują narkomani.
U jednych i u drugich może się to skończyć depresją.

Żadne zwierzątko w naturze nie wysila się zbytnio jeśli nie musi.

Nie można też popadać ze skrajności w skrajność i uznawać że intensywny wysiłek fizyczny jest zły. Ty wszystko zależy od kondycji, stopnia wytrenowania organizmu. Taki wysiłek który dla jednego będzie lekarstwem dla drugiego będzie trucizną.
Zapisane
Greyhound
« Odpowiedz #25 : 02-07-2014, 08:00 »

Ciekawy art. na temat za ciężkich treningów, które mogą wydawać się tylko krótkotrwale szkodliwe:
http://potreningu.pl/artykuly/938/rabdomioliza-czyli-rozpad-miesni-indukowany-m-in--treningiem
jednak mają o wiele większy wpływ na cały organizm niż mogłoby się wydawać.


O wiele groźniejszy jest fakt że rabdomiolizę wywołują statyny i beta blokery czyli leki przyjmowane przez setki tysięcy ludzi w Polsce.

Rabdomioliza po ciężkim treningu jest tematem ciekawym ale ta wywołana statynami może być drogą bez powrotu. Jeśli odstawi się je w porę mięśnie się regenerują, ale jeśli się nie zdąży to uszkodzenie mięśni będzie trwałe.
A to tylko jeden z wielu skutków ubocznych tych "leków".
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!