Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pleśń pod paznokciem  (Przeczytany 9609 razy)
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« : 04-02-2014, 10:09 »

Pod paznokciem (kciuk lewej ręki) pojawiła mi się ciemnozielona plama i paznokieć odchodzi od ciała. Jest to bolesne, nie mówiąc już jak paskudnie wygląda. Byłam u dermatologa, który stwierdził pleśń (podobno częsta przypadłość u osób, które mają coś wspólnego z grzebaniem w ziemi).
Zapisał mi flucofast doustnie i do smarowania różne maści antygrzybiczne do stosowania parę miesięcy.
Może ktoś na forum ma pomysł jak pozbyć się takiego problemu? Na pewno nic nie będę łykać co mi zatruje cały organizm.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #1 : 04-02-2014, 10:18 »

Margoled, mocz ten palec po kilka razy dziennie w occie jabłkowym własnej roboty.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #2 : 04-02-2014, 10:46 »

Miałam podobnie z palcem u ręki, moczyłam w srebrze koloidalnym, problem zniknął, zszedł mi tez paznokieć i odrósł nowy. Ja chyba miałam gronkowca w tym palcu, wydarzyło się to wiele lat temu, wtedy leczyłam dermatologicznie, i po roku na Biosłone problem się powtórzył, tym razem jak pisałam, moczyłam tylko w srebrze plus cały zestaw Biosłone, i obyło się bez lekarza.
Zapisane
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #3 : 04-02-2014, 11:01 »

Pleśnie to inaczej saprofityczne grzyby. Te grzyby odżywiają się martwą tkankę organiczną, rozkładając ją na substancje proste, pobierając przy tym energię. Tak jak my najpierw jemy jabłko, a potem je trawimy, tak pleśń robi na odwrót - najpierw trawi, wydzielając enzymy na zewnątrz, a potem je wchłania - zupełnie jak grzyb Candida Albicans. Więc z tej perspektywy - pozytywnie dla Ciebie. Tylko jak ta pleśń się dostała pod Twój paznokieć? Chyba faktycznie grzebiesz w ziemi. Lecz na te ponad 100 tysięcy gatunków grzybów, niektóre mogą wytwarzać mikrotoksyny, które są niebezpieczne dla człowieka, o ile dostaną się do organizmu. Pytanie czy będą szkodliwe nawet dla Biosłonejczyka i to z tak długim stażem? Tutaj chyba Mistrz musiałby się wypowiedzieć, ale skoro uważa że krętki Borelii nie powinny być szkodliwe dla zdrowego organizmu, albo przynajmniej nieobciążonego nadmiarem toksyn oraz antybiotykami, to i z tym organizm powinien sobie poradzić.
Zapisane

Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #4 : 04-02-2014, 11:12 »

Dziękuję za wskazówki, srebra koloidalnego nie mam, ale ocet do drinków jak najbardziej, więc zaraz będę moczyć to świństwo.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 10-02-2014, 18:48 »

Margoled - jak tam paluszek?
Zapisane
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« Odpowiedz #6 : 10-02-2014, 19:51 »

U mnie lepiej. Psikam pod paznokieć taki preparat o nazwie octenisept (zabija wszystko co żyje,ha,ha) i plama sinozielona robi się jaśniejsza, a paznokieć, który rośnie ma już normalną barwę.
Nie miałam cierpliwości moczyć w occie, bo zapach mi przeszkadzał, poza tym przy tak małej powierzchni sądzę, że wpływ tego preparatu na organizm jest znikomy.
« Ostatnia zmiana: 10-02-2014, 20:45 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!