Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobieranie produktów żywnościowych  (Przeczytany 58341 razy)
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #20 : 09-02-2014, 19:46 »

4 lata jedna patelnia aluminiowa pokryta powłoką ceramiczną, używana praktycznie codziennie + garnek w tej samej technologii mniej używany. Gołym okiem nie ma uszkodzeń. Dla mnie nie jest to kiepskie rozwiązanie, z resztą też polecane na forum.

To masz szczęście - ja znacznie szybciej zauważam uszkodzenia. Aktualnie stosuję patelnie i garnki ze stali nierdzewnej pokrytej powłoką ceramiczną i według mnie to rozwiązanie jest lepsze.

Co do olejów rafinowanych to chyba każdy na tym forum wie, że są szkodliwe. Ja przynajmniej miałam na myśli oleje nierafinowane.
A do duszenia w niższej temperaturze osobiście wolę używać oliwę z oliwek.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #21 : 09-02-2014, 21:20 »

Co do smalcu to dochodzi jeszcze jedna kwestia. Są ludzie, którzy po prostu z powodów wyznaniowych nie jedzą wieprzowiny.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #22 : 09-02-2014, 21:32 »

No to mają masło klarowane.
Zapisane

Osci
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 25.05.2013
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #23 : 09-02-2014, 22:13 »

Olej kokosowy też ma cenę mięsa albo i wyższą.
U nas tak a tam cena rafinowanego (do smażenia) jest taka sama jak masła.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #24 : 10-02-2014, 10:19 »

Myślę, że fajnie by było, gdyby Mistrz aktualizował i rozbudowywał ten artykuł jak mu coś nowego do głowy wpadnie. Na pewno ułatwiłoby to naukę świeżakom i nie tylko. msn-wink
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #25 : 10-02-2014, 11:27 »

Re: "15.Cukier – bez obaw można go używać do słodzenia herbaty i kawy (nie dotyczy I etapu DP)."
Ale po co?

Re: "20.Żywność nie jest zdrowa"
Naprawdę?  
Rozumiem, że dotyczy to p. 15.

Re: "21.Godziny posiłków – jemy, kiedy jesteśmy głodni, bo głód jest oznaką, że pilnie potrzebujemy składników do właściwego przebiegu różnych procesów zachodzących w organizmie. Bez sensu jest jeść, kiedy organizm się tego nie domaga, bo układ trawienny nie jest wówczas na to przygotowany."
Ta uwaga dotyczy osób, które żywią się węglowodanami i mają niestabilne stężenia glukozy i insuliny we krwi. Żywienie niskowęglowodanowe powoduje, że człowiek nie odczuwa głodu. Ja spożywam 2 posiłki dziennie i głodny nigdy nie jestem.
Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #26 : 10-02-2014, 11:31 »

Zapomniałam wyrazić swoje wielkie zadowolenie z powstałego artykułu. I podpisuję się pod tym co napisał Luciano. smile
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.281

« Odpowiedz #27 : 10-02-2014, 11:38 »

Re: "15.Cukier – bez obaw można go używać do słodzenia herbaty i kawy (nie dotyczy I etapu DP)."
Ale po co?

Jest to raczej takie zaprzeczenie stosowaniu przeróżnych słodzików, które jeszcze bardziej trują organizm, niż łyżka cukru. Przychodzą na Biosłone osoby i piszą, że odżywiają się już dużo lepiej, bo na przykład nie słodzą cukrem tylko ksylitolem. My chcemy im pokazać, że tak naprawdę nie ma nic tragicznego w posłodzeniu tej herbaty czy kawy. Niektórzy nie gustują w gorzkiej kawie. Chyba że uważa Pan to za uzależnienie od węglowodanów, słodkiego?

Re: "20.Żywność nie jest zdrowa"
Naprawdę? 
Rozumiem, że dotyczy to p. 15.

No tak. Bo zdrowie to:
zdrowie
1. «stan żywego organizmu, w którym wszystkie funkcje przebiegają prawidłowo»
2. «stan, w jakim znajduje się żywy organizm»
3. «dobre funkcjonowanie jakiegoś systemu»
http://sjp.pwn.pl/szukaj/zdrowie
Zaś Biosłone za zdrowie uważa stan organizmu (oczywiście żywego) w którym panuje homeostaza.

Tak więc jedzenia, jako że nie jest żywym organizmem, nie może być "zdrowe", a może się jedynie przyczynić do poprawy zdrowia bądź uszczerbku na naszym zdrowiu.
Zapisane

Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #28 : 10-02-2014, 13:11 »

Sacharoza to trucizna, w dodatku bardzo silnie uzależniająca. Propagowanie jej na portalu prozdrowotnym to nieporozumienie.

No właśnie, zgodnie z powyższą definicją żywność nie może być ani zdrowa ani niezdrowa, bo jest już nieżywa. Chyba, że zjadamy jakieś żyjące zwierzątko.

Jeżeli żywność nie służy zdrowiu (jest toksyczna), nie należy jej spożywać.
Proponuję usunąć ten fragment: "Żywność nie jest zdrowa".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 10-02-2014, 13:39 »

Sądzę, że nie ma uzasadnienia usuwanie punktu 20., bo jest ważny. Warto jednak, dla jasności, podlinkować do niego ten artykuł: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/istota-odzywiania
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 10-02-2014, 13:43 »

Cytat
Sacharoza to trucizna, w dodatku bardzo silnie uzależniająca. Propagowanie jej na portalu prozdrowotnym to nieporozumienie.
Nie sądzę. Po co popadać w skrajności? Jeśli ktoś lubi posłodzoną kawę czy herbatę, niech słodzi. Uzależni się co najwyżej od słodzonej kawy bądź herbaty, ale nie od sacharozy. Mechanizm wpadania w uzależnienie od cukru jest zupełnie inny i nie ma nic wspólnego ze słodzeniem kawy czy herbaty.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2014, 20:33 wysłane przez Agata » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #31 : 10-02-2014, 14:05 »

Proponuję takie brzmienie:
"20.Żywność może przyczyniać się do poprawy i zachowania zdrowia, jeśli jest właściwie dobierana."

To zdanie też trzeba napisać w sposób zrozumiały (po polsku):
"Organizm nie potrzebuje żadnego składnika jak najwięcej, sens mają wszystkie elementy wspólnie."
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #32 : 10-02-2014, 14:07 »

Cytat
Sacharoza to trucizna, w dodatku bardzo silnie uzależniająca. Propagowanie jej na portalu prozdrowotnym to nieporozumienie.
Nie sądzę. Po co popadać w skrajności? Jeśli ktoś lubi posłodzona kawę czy herbatę, mich słodzi. Uzależni się co najwyżej od słodzonej kawy bądź herbaty, ale nie do sacharozy. Mechanizm wpadania w uzależnienie do cukru jest zupełnie inny i nie ma nic wspólnego ze słodzeniem kawy czy herbaty.

W takim razie proponuję dodać do kawy whisky a do herbaty rum.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #33 : 10-02-2014, 14:15 »

Ja do kawy chętnie dodaję amaretto.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #34 : 10-02-2014, 14:25 »

Likier amaretto
Składniki: 1 litr spirytusu 96 proc., 1 kg cukru, 1 litr przegotowanej wody, 5 dag gorzkich migdałów, kilka słodkich migdałów, 3 pestki moreli, kawałek kory cynamonu
« Ostatnia zmiana: 10-02-2014, 14:48 wysłane przez Tomasz_Dangel » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #35 : 10-02-2014, 14:37 »

Dzięki za przepis. A czemu cukier na czerwono?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #36 : 10-02-2014, 14:39 »

Likier amaretto
Składniki: 1 litr spirytusu 96 proc., 1 kg cukru, 1 litr przegotowanej wody, 5 dag gorzkich migdałów, kilka słodkich migdałów, 3 pestki moreli, kawałek kory cynamonu

Ile cukru zawiera jedna, dwie łyżki stołowe takiego amaretto do kawy? Z moich obliczeń wynika, że ok. 5-10g. Wynika z tego, że Mistrz używając jednej łyżki stołowej spożywa niecałą łyżeczkę cukru do kawy. Oczywiście nie wiem jaką ilość rzeczywiście stosuje tego amaretto, więc traktujcie moje wypociny tylko jako luźno rzuconą uwagę.

Sam herbaty nie słodzę, ponieważ uważam, że psuje to smak i zamiast pić herbatę człowiek pije napój. To samo dotyczy kawy.

Ja również byłem zdziwiony początkowo, że na Biosłone nie mają nic przeciwko umiarkowanemu używaniu cukru. Zrozumieć mi to pomogła wzmianka odnośnie KB. Otóż cukier ma wysoki IG oraz jest pozbawiony jakichkolwiek pozytywnych substancji dla naszego organizmu, lecz ma właściwości poprawiające smak. Jeśli dodamy łyżeczkę cukru jeden czy dwa razy dziennie do czegoś, co jest pełnowartościowe i ma niski IG to nie powinno to szkodzić. Co innego łyżka cukru do surówki a pół kilo do ciasta.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2014, 20:36 wysłane przez Agata » Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #37 : 10-02-2014, 14:45 »

Cytat
Co innego łyżka cukru do surówki, a co innego pół kilo do ciasta.
W tym rzecz: słodzenie cukru cukrem jest szkodliwe, kawy i herbaty - nie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #38 : 10-02-2014, 14:50 »

Dzięki za przepis. A czemu cukier na czerwono?

Rzeczywiście, czerwony może zbyt agresywny. Zmieniłem na pomarańczowy. Lepiej pasuje do Pańskiego logo.
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #39 : 10-02-2014, 14:52 »

Mnie też trudno się dopatrzeć czegoś szkodliwego w odrobinie cukru, zwłaszcza u osób stosujących ZZO.
A dlaczego nikt zamiast cukru nie proponuje łyżeczki miodu?
Nie dość, że nie zawiera sacharozy tylko glukozę i fruktozę to jeszcze zawiera cenne witaminy i biopierwiastki.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!