Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobieranie produktów żywnościowych  (Przeczytany 58342 razy)
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #40 : 10-02-2014, 15:02 »

Ale po co?
Żeby naśladować p. Słoneckiego?
Czy to wystarczający argument uzasadniający spożywanie sacharozy?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #41 : 10-02-2014, 15:04 »

Mnie też trudno się dopatrzeć czegoś szkodliwego w odrobinie cukru, zwłaszcza u osób stosujących ZZO.
A dlaczego nikt zamiast cukru nie proponuje łyżeczki miodu?
Nie dość, że nie zawiera sacharozy tylko glukozę i fruktozę to jeszcze zawiera cenne witaminy i biopierwiastki.

Sacharoza jest zbudowana z glukozy i fruktozy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #42 : 10-02-2014, 15:17 »

Ale po co?
Żeby naśladować p. Słoneckiego?
Czy to wystarczający argument uzasadniający spożywanie sacharozy?
Pewno wzięli sobie do serca przysłowie, że ludzie dzielą się na inteligentnych i tych co piją gorzką kawę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #43 : 10-02-2014, 16:35 »

Obawiam się, że nie przelicytuje Pan klasyków:
Melchior Wańkowicz: "Cukier krzepi" (...wódka lepiej)
Agnieszka Osiecka: "Coca-cola to jest to!"

Jak widać ludziom "inteligentnym" można wcisnąć wszystko. Kilka przykładów:
http://staraprasa.blox.pl/2011/02/Matko-nie-zaluj-dziecku-cukru-Nowy-Kurjer-27.html
http://charliethelibrarian.com/tag/reklama-spoleczna/
http://fabryka-historii.pl/prasa/reklama-prasa/najdrozsze-zdanie-swiata/
Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #44 : 10-02-2014, 16:49 »

Sacharoza jest zbudowana z glukozy i fruktozy.

... i podczas trawienia musi zostać z powrotem na nie rozłożona.

Osobiście uważam, że gorzka herbata jest tak samo o ile nie bardziej smaczna niż słodzona. O kawie się nie wypowiem, bo jej nie piję.
Może więc lepiej byłoby po prostu napisać tak: Kawę i herbatę najlepiej pić niesłodzoną.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #45 : 10-02-2014, 16:56 »

Nie ma tu żadnego znaczenia: słodzona czy niesłodzona. To używki, chodzi o chwilę przyjemności, relaksu. Nie ma żadnego sensu dodawanie czy odejmowanie tu czegokolwiek ze względów "zdrowotnych". Pić w ramach rozsądku w taki sposób w jaki komu smakuje. Nie doszukiwać się w kawie przecudnych właściwości ani w cukrze diabła. Umiar jak we wszystkim.
Zapisane
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #46 : 10-02-2014, 23:20 »

Zasady zdrowego odżywiania to ogólne wytyczne dla osób względnie zdrowych, które chcą dbać o swoje zdrowie, wprowadzając do swojego codziennego życia proste i łatwe do stosowania reguły. Osoby chore, cierpiące na różne chroniczne lub ostre dolegliwości muszą stosować dietę.

Kiedy organizm jest przeciążony, tzn. narządy nie dają rady przerabiać tego, co mają przerobić - chorujemy. Podstawowe funkcje poszczególnych narządów są nam znane. Są to (w dużym uproszczeniu): trawienie, wchłanianie i dostarczanie pokarmu do komórek organizmu, przyjmowanie i transport tlenu do komórek, wydalanie toksyn (przez jelito, płuca, nerki i skórę). Aby odciążyć organizm, stosujemy dietę, czyli wykluczenie pewnych produktów lub grup produktów z jadłospisu, dzięki czemu organizm ma szansę zabrać się za procesy regeneracyjne, ponieważ w skrócie mówiąc – nie przeszkadzamy mu, odejmujemy produkty, a nie dokładamy. Dla jednych dieta prozdrowotna w wersji klasycznej będzie przynosiła dobre rezultaty, inni muszą zrezygnować z surowych warzyw i owoców, nabiału czy mięsa, lub oczywiście innych produktów indywidualnie uznanych za szkodliwe. W wersji najbardziej skrajnej mamy monodietę, czyli warzywa, mięso, kasza/ziemniaki, tłuszcz. U każdego będzie to inaczej, każdy też inaczej przeprowadzi choćby DP. W niektórych przypadkach trzeba wspomóc organizm np. bioenergoterapią, ziołami i innymi, jednak przestrzegam przed ufaniem pierwszemu lepszemu „znachorowi” i pochopnymi decyzjami w tej kwestii.

Dlatego, moim zdaniem, jeśli kogoś zainteresowało Biosłone, bo chce dbać o zdrowie, a nie ma poważnych dolegliwości, i zrezygnuje z przetworzonego jedzenia, pszenicy, nabiału „sklepowego”, itp., to już jest bardzo dużo, na pewno przyniesie to korzyści w samopoczuciu. Nie każdy będzie miał potrzebę wpadać w skrajności, tzn. unikać cukru, kanapki od czasu do czasu, alkoholu od czasu do czasu, kawy, itp. Natomiast w chorobie to inna sprawa i w zależności od „powagi” sytuacji należy trzymać się restrykcyjnej diety, aby wyzdrowieć i zdrowieć. Jednak w każdym przypadku przyjemność z jedzenia można mieć – to już kwestia kulinarnej finezji.

Podsumowując – mamy do wyboru do koloru.
Zasady zdrowego odżywiania:
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/zasady-zdrowego-odzywiania
Dieta prozdrowotna:
http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Monodieta:
http://portal.bioslone.pl/dietamonotematyczna
Dieta Kwiatuszka:
http://portal.bioslone.pl/rodzice-dzieci-rodzina/dieta-w-ciazy
http://portal.bioslone.pl/rodzice-dzieci-rodzina/dieta-podczas-karmienia-piersia
+ indywidualne potrzeby, upodobania i wyczucie.
Zapisane
Salutek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 47
MO: 2010
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #47 : 16-02-2014, 21:16 »

W punkcie trzecim brakuje mi oleju kokosowego. Do smażenia się przecież nadaje.

Do smażenia to oprócz smalcu np. kokosowy, palmowy, (b. kosztowny) kakaowy, a najlepszym tłuszczem twardym jest dla mnie masło klarowane z prawdziwego masła ze słodkiej śmientany.

Moje pytanie brzmi, po co smażyć? Po co zjadać taki przepalony tłuszcz? Ja w zasadzie jadam wszystko duszone, z dodatkiem tłuszczu, ale już po obróbce cieplnej. Nie posiadam nawet patelnii. Mycie garów jest szybkie, "piec" długo czysty a a samo przyrządzanie równie szybkie i skuteczne. Jaja na śniadanie duszą się na miękko albo na gotowej już jaglanej, albo na jakimś warzywie. Kiedyś musiało być spieczone, twarde, żeby się w coś "wgryźć", ale ten etap już jest za mną.
Zapisane

Wynaturzenie rodzi zwyrodnienie. /Salutek
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #48 : 16-02-2014, 21:22 »

Cytat
Moje pytanie brzmi, po co smażyć?
Nie wszyscy są Tutaj chorzy, bardzo chorzy. Ja lubię zjeść czasami naleśnika, pieczoną kaczkę, geś.
Fajnie wiedzieć, jaki tłuszcz jest najlepszy.
Zapisane
Salutek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 47
MO: 2010
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #49 : 16-02-2014, 23:43 »

Re: "15.Cukier – bez obaw można go używać do słodzenia herbaty i kawy (nie dotyczy I etapu DP)."
Ale po co?

Według mnie człowiek, który zrozumiał już coś o zdrowiu, nie posiada w kuchni ani cukru, ani mąki, ani mleka, ani innych "zdobyczy" naszej cywilizacji. Kawa i herbata również nie służą zdrowiu, a już na pewno nie te zlane grubo pestycydami. Każda używka stosowana na stałe ogłupia organizm, osłabia go i rabuje z minerałów. Ja rozumiem, że Adam Zagajewski, który jako natchnienia potrzebuje oprócz muzyki również czarnej herbaty, no, może Pan Słonecki, jako jednostka wybitna i w pewnym sensie artysta, ale Biosłonejczyk, profilaktyk zdrowia?
Z herbatami, nawet tymi najlepszymi, jest tak, że są one zanieczyszczone "chwastami", pijąc każdą herbatę, prócz owocowych, przyjmuje się koloidy z tych "chwastów". Te bez jakichkolwiek objawów zatruwają wątrobę. Do picia najlepsza jest więc czysta woda.
To przemysł spożywczy spowodował u ludzi, że teraz wszystko musi być albo (bardzo) słodkie, albo słone, więc efekt jest taki, że ciągle chce się pić.


Re: "21.Godziny posiłków – jemy, kiedy jesteśmy głodni, bo głód jest oznaką, że pilnie potrzebujemy składników do właściwego przebiegu różnych procesów zachodzących w organizmie. Bez sensu jest jeść, kiedy organizm się tego nie domaga, bo układ trawienny nie jest wówczas na to przygotowany."
Ta uwaga dotyczy osób, które żywią się węglowodanami i mają niestabilne stężenia glukozy i insuliny we krwi. Żywienie niskowęglowodanowe powoduje, że człowiek nie odczuwa głodu. Ja spożywam 2 posiłki dziennie i głodny nigdy nie jestem.

Ja również jem 2 posiłki plus po 1 jabłku w międzyczasie. Jestem syty i mam świadomość, że trawienie potrzebuje czasu i energii więc nie pcham do pieca, kiedy tam jeszcze się nie spaliło.
Kiedyś było zupełnie inaczej. Ciągle było trzeba coś ciamkać. Miałem napady głodu. Co się w takim razie zmieniło?
Generalnie nie korzystam z wyrobów przemysłu spożywczego. Nie jadam przetworzonego i rafinowanego (wyjątkiem jest oczywiście olej do mikstury, ale chcę spróbować płynnego ghee w zamian), mrożonego, nie posiadam kuchenki mikrofalowej, nie zajadam się niedojrzałymi zagazowanymi "owocami" z tropików, nie gotuję "na zapas" tylko jednorazowo, czyli krótko mówiąc, nie pcham w siebie rzeczy bezwartościowych. Z używek również nie korzystam, bo nie mam już takiej potrzeby.
Co dają takie zmiany? Dobre sampoczucie, prawidłową wagę, powrót do normalności, czyli organizm sam precyzyjnie podpowiada, co i ile należy zjeść. Znikają uporczywe napady głodu (komórkowego?) i ciągłe myślenie o jedzeniu. Jak słyszę o "zbilansowanej" diecie, cholesterolach i kaloriach, to się uśmiecham, na myśl o własnej byłej głupocie.
Zapisane

Wynaturzenie rodzi zwyrodnienie. /Salutek
Salutek
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 47
MO: 2010
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #50 : 16-02-2014, 23:53 »

Cytat
Moje pytanie brzmi, po co smażyć?
Nie wszyscy są Tutaj chorzy, bardzo chorzy. Ja lubię zjeść czasami naleśnika, pieczoną kaczkę, geś.
Fajnie wiedzieć, jaki tłuszcz jest najlepszy.
A kto zdrowemu zabroni? Ja miałem już kiedyś taki stan, że jadłem żółtka pieczone na miękko w piekarniku...
Nie ma jednej diety dla wszystkich, już to zrozumiałem, ale z drugiej strony, spoglądając we własną przeszłość, muszę powiedzieć, że tkwi się też bezsensownie w starych, często głupich przyzwyczajeniach (bo dziady i ojce też tak robili, wię robił będe tak i ja!), a warto coś czasam zmienić, jeśli wyjdzie to nam na dobre.
Zapisane

Wynaturzenie rodzi zwyrodnienie. /Salutek
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #51 : 29-10-2014, 08:06 »

Czy wybierając patelnię stalową kupujemy z jakąś powłoką nieprzywierającą czy inną czy bez powłoki?
Zapisane
VVV
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 645

« Odpowiedz #52 : 29-10-2014, 08:51 »

Czy, czy?
Może już czas przyswoić sobie tajemną wiedzę
dotyczącą używania wyszukiwarki:

>>> szukaj >>> szukanie zaawansowane



>>>





Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #53 : 29-10-2014, 10:25 »

VVV ty jak zwykle bardzo pomocny, zamiast prosto odpowiedzieć, o ile wiesz, to cały wykład musisz dać. Czytałem dużo i nie znalazłem nic o powłoce.
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #54 : 29-10-2014, 10:26 »

Taką odpowiedzią nic nie pomagasz, to skoro Twoim zamiarem nie jest pomóc tylko zaczepić to może lepiej nie odpisuj.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #55 : 29-10-2014, 10:34 »

VVV ty jak zwykle bardzo pomocny, zamiast prosto odpowiedzieć, o ile wiesz, to cały wykład musisz dać. Czytałem dużo i nie znalazłem nic o powłoce.
Ja cię kręcę, Sylwan bój się Boga, bo wygląda jakbyś ty zaczepiał zamiast myśleć. Po wpisaniu w wyszukiwarkę słówka "patelnia" wyskoczy ci jako pierwszy ten wątek: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20244.0
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #56 : 10-11-2014, 16:41 »

Fajowska patelnia jest od dzisiaj w lidlu, tzn wydawała się fajowska w gazetce a na żywo okazało się,  i owszem tak jak pisało w gazetce emaliowana, ale tylko na zewnątrz, ale w środku jest aluminiowa. Wygląda naprawdę super i ma niezła cenę ale z tego co Mistrz napisał alu są do wywalenia.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #57 : 10-11-2014, 21:35 »

Patelni żeliwnej, stalowej raczej nie znajdziesz w żadnym sklepie stacjonalnym.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Sylwan
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 9 września 2014
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 306

« Odpowiedz #58 : 15-11-2014, 10:15 »

Zakupiłem ceramiczną i powiem że jest rewelacyjna.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!