Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 05:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Perforacja błony bębenkowej - pomocy  (Przeczytany 10887 razy)
Klau
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: wrzesień 2012
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 33

« : 13-02-2014, 09:49 »

Dwa dni temu przebiłam sobie mechanicznie bębenek i coś pewnie naruszyłam i poszukuję odpowiedzi na pytanie, czy ktoś wie jak sobie pomóc zwłaszcza, że ledwo słyszę, a z ucha wycieka trochę krwi? Przepisali mi krople, tabletki, ale nie biorę, bo karmię piersią. Może lepiej nie wkrapiać nigdzie niczego, bo mam też krople do nosa na zapalenie ucha środkowego. Czy ktoś zna przypadki zrośnięcia się błony bębenkowej, poprawy słuchu i może doradzić i... pocieszyć? Może zakraplać nos alocitem?
« Ostatnia zmiana: 13-02-2014, 11:33 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Klau
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: wrzesień 2012
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #1 : 13-02-2014, 12:31 »

Mistrzu, czy moczem pierwszym z rana mogłabym zakrapiać ucho?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 13-02-2014, 13:07 »

Można.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Klau
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: wrzesień 2012
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 33

« Odpowiedz #3 : 15-02-2014, 13:16 »

Niewiele odpowiedzi na moje pytanie udało mi się tutaj uzyskać, ale wklejam odpowiedź na moje pytanie wysłane do laryngologa i jego treść, może komuś się kiedyś przyda rada.

Mam 30 lat. Przebiłam bębenek patyczkiem, podobno duża dziura i z tego co pamiętam to chyba coś głębiej naruszyłam, mam szum w uchu i bardzo słabo na nie słyszę, wycieka krew. Byłam na pogotowiu a na drugi dzień w przychodni, gdzie dostałam tabletki i krople do oczu XYLOMETAZOLIN, oraz do ucha  DICORTIEFF, na których pisze żeby  nie stosować w razie perforacji wiec nie stosuje i tabletek tez nie biorę bo karmie piersią..tabletki DOXYCYCLIUM
Inne krople to : SULFCETMIDUM POLPHRMA ( przepisane w szpitalu na dyżurze , na ulotce pisze do oczu, nie pamiętam, ale chyba mam do ucha stosować, byłam jeszcze w szoku, ze tak powiem)..
...Robię opatrunek jakimś gazikiem który jest w czymś namoczony i absorbuje krew, ale tylko chwilkę go trzymam bo mnie drażni..Proszę o informacje, czy błona się zrośnie a słuch wróci? jaka jest w ogóle procedura..itd

Odp.:
cyt.:
" Nie wolno dawać do ucha,żadnych kropli,ponieważ perforacja się goi w suchym uchu.
Teraz jest etap oczekiwania, perforacje pourazowe często goja się samoistnie.
Bardzo dobry laryngolog [ doświadczony w chirurgii ucha] potrafi pomóc przez podrażnianie brzegów perforacji albo specjalnym płynem drażniącym [dotykając brzegów perforacji watką] albo przez drażnienie brzegów perforacji igiełką [ po dokładnym i skutecznym znieczuleniu]. jeżeli to sie nie uda to zabieg przeszczepu błony bębenkowej..."
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #4 : 15-02-2014, 15:31 »

Cytat
Niewiele odpowiedzi na moje pytanie udało mi się tutaj uzyskać
Bo to forum nie jest kliniką laryngologiczną.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #5 : 16-02-2014, 21:07 »

Cytat
Nie wolno dawać do ucha,żadnych kropli,ponieważ perforacja się goi w suchym uchu.
Teraz jest etap oczekiwania, perforacje pourazowe często goja się samoistnie.
I będzie dobrze, nie ruszać. Oby więcej takich wskazówek od doktorów.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #6 : 16-02-2014, 22:55 »

Klau,
tutaj masz świadectwo skuteczności zakraplania ucha moczem i zrośnięcia się błony bębenkowej:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20106.msg202028#msg202028
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!