Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 06:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skutki uboczne szczepionek? Pięć rodzin w sądzie!  (Przeczytany 45283 razy)
scorupion
« Odpowiedz #40 : 17-02-2014, 11:16 »

Cytat
Nie! To nie jest forum ANTY medyczne.
Jeszcze niedawno było hehehe.
Cytat
I tak jak pan Tomasz pisze, nie ma co wrzucać wszystkich lekarzy do jednego worka
A kto wrzuca?
Cytat
Każdy powinien mieć wiedzę nt. zdrowia i korzystać z pomocy medycznej w sytuacjach nagłych i uzasadnionych.
Święte słowa, do tego często zachęcam, podobnie sprawa ma się ze szczepieniami, jak trzeba to szczepimy, ale trudno za każdym wystąpieniem na temat złodziejskiej medycyny, tej naturalnej również, powtarzać to wszystko jak przylepiec jakiś.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #41 : 17-02-2014, 11:16 »

Cytat
I mam wiele innych przykładów,
I całe szczęście. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #42 : 17-02-2014, 11:38 »

Cytat
I tak jak pan Tomasz pisze, nie ma co wrzucać wszystkich lekarzy do jednego worka
A kto wrzuca?
Większość użytkowników forum, którzy tutaj przychodzą i przeczytają wiedzę o zdrowiu.
Zapisane

Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #43 : 17-02-2014, 12:31 »

Cytat
A jak Pan/Pani złamie nogę albo (nie daj Boże!) ulegnie poważnemu wypadkowi? To kto Panu pomoże?
A jak Państwa dziecko nie będzie mogło się urodzić drogami natury, to kto zrobi cięcie cesarskie?

Ja miałam złamanie wyrostka łokciowego i zamiast na łokieć położono mi gips na cały tułów.
Efekt - sztywność łokcia i pochylenie trwałe pod kątem 45 stopni. Lekarka zrobiła to złośliwie, bo spieszyła się do domu i nie chciała zagipsować kończyny.

Złamanie ręki u mojej mamy z osteoporozą, leczone gipsem. Efekt - przemieszczenie kości, choć mama uprzedzała, że ma osteoporozę i nie może mieć gipsu, tylko luźniejszy opatrunek. Gdy znów złamała rękę, nie poszła do lekarza, lecz owinęła rękę w liście kapusty. Ręka doskonale się zrosła, budząc niedowierzanie wśród lekarzy.

Poród - uszkodzenie głowy pierwszego dziecka z powodu koszmarnego porodu odbieranego przez lekarzy i personel sprzątający… Na skutek zaniedbań i braku prawdziwej troski trzeba było dziecko wyciskać, bo za późno było na cesarskie cięcie. Efekt -  Maciek był miesiąc w szpitalu. I na dodatek miał guza jednego oka z powodu przepisanych leków w czasie ciąży, co stwierdził lekarz z CZD w Warszawie.

Poród drugiego syna - walka o życie, bo w szpitalu zainfekowano go gronkowcem złocistym. To była słynna afera, w której kilkoro dzieci zmarło z tego powodu...

To nie jest koniec tej listy, nie chcę tego ciągnąć, ale to jest naprawdę prawdziwe fatum medyczne, albo prawdziwy obraz służby zdrowia, bo to nie jest nawet potrójny, poczwórny... przypadek. Naprawdę, gdybym miała dostać za to odszkodowanie, żyłabym sobie jak Rockefeller.

Wiem, że nie każdy miał tak tragiczne doświadczenia, ale ja je miałam, i gdzie mam o nich pisać, jak nie na forum niemedycznym? Jeśli chodzi o ratownictwo medyczne, to wyraziłam już o nim zdanie pozytywne. Ale czego ode mnie wymagacie? Żebym pisała dobrze o lekarzach, jak z osobistego punktu widzenia nie mam żadnych podstaw?

Przecież to forum ma obnażać prawdę o medycynie, i jak setki razy to wałkujecie - ta prawda jest wredna!
A to, że są nieliczne przypadki empatii i profesjonalizmu lekarzy - to generalnie nie przeczy tej tezie.

Dla mnie oburzające jest zwalanie winy na rodziców kalekich dzieci i bagatelizowanie winy Big pharmy i lekarzy. Dlatego stanęłam w ich obronie, ale jeśli uważacie to za przejaw nienawiści - nie będę się odzywać, brońcie się sami!
« Ostatnia zmiana: 17-02-2014, 17:36 wysłane przez Agata » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #44 : 17-02-2014, 13:42 »

Ludzie cierpiący na nienawiść i agresję nie są zdolni do introspekcji - uświadomienia sobie tego stanu i jego przyczyn. Umacnianie ich w przekonaniu, że odpowiedzialność za ich zły stan zdrowia ponoszą wyłącznie lekarze i Big Pharma nie służy odzyskaniu zdrowia, a tylko wzmacnia postawy roszczeniowe i negatywne emocje.

Wolni i świadomi ludzie powinni sami dbać o zdrowie (własne i swoich dzieci) - bez pomocy lekarzy i Big Pharmy. Tylko w stanach nagłych medycyna i farmacja są pomocne i niezbędne.
I już mi się nie chce (przepraszam) zamieszczać cytatu o umysłach zniewolonych. Cóż budzenie z niewolnictwa mentalnego jest bolesne. Lekarze też są ofiarami systemu. System uczy nas bierności od dziecka, zabija dziecięcą ciekawość dając gotową odpowiedź na wszystko. Nieposłuszeństwo jest karane. Popatrzcie na system edukacji! W szkole bezkrytycznie łykamy wszystko co nam podsuwają na tacy. Teorie bierzemy za fakty! I tak jest na każdym polu. Dzieko wpada w macki nauczycieli i katechetów. Za dociekanie dostaje jedynkę, uwagi o zachowaniu lub jest straszony diabłem, jeśli powątpiewa w dogmaty religijne. Za komuny był jeszcze wrogiem ludu :-). Paranoja!
A Tomasza bym się nie czepiała. On i tak już ponosi konsekwencje tego, że jest inny. Jak każdy z nas. Nam jest łatwiej, bo nie pracujemy w branży medycznej. Jego podziwiam za odwagę. Za to, że jest tu wśród nas ze swoim imieniem i nazwiskiem. To jest coś!
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #45 : 17-02-2014, 13:52 »

Nieposłuszeństwo jest karane.

Nieposłuszeństwo jest nagradzane - zdrowiem i prawidłowym rozwojem własnego dziecka.
Lepszej nagrody nie ma.
Zapisane
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #46 : 17-02-2014, 14:04 »

Ilu  ludzi to wie, Tomaszu? Ilu chce wiedzieć? Ilu chce się otworzyć na wolność? Najczęściej do wolności dochodzi się poprzez cierpienie. Najpierw nasz świat utkany z czyichś teorii musi runąć. To bolesne przebudzenie.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #47 : 17-02-2014, 14:30 »

Ilu  ludzi to wie, Tomaszu? Ilu chce wiedzieć? Ilu chce się otworzyć na wolność? Najczęściej do wolności dochodzi się poprzez cierpienie. Najpierw nasz świat utkany z czyichś teorii musi runąć. To bolesne przebudzenie.

Pan Bóg uczynił nas wolnymi. Do wolności dochodzi się przez świadomość. To Forum powinno temu służyć.

Właśnie skończyłem dzisiaj znieczulać i konsultować dzieci z uszkodzonymi mózgami w naszej poradni stomatologicznej. Im zdrowia już nie przywrócimy. Chodzi o te, które mają być szczepione jutro.

Ten świat runie, gdy nastąpi przebudzenie naszej świadomości. To będzie cudowne przebudzenie. Nie mogę się doczekać.
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.252

« Odpowiedz #48 : 17-02-2014, 15:30 »

Misiek Twoje i moje opowieści tylko potwierdzają fakt, że nie można wszystkich jednakowo traktować.
Przeszłaś bardzo wiele, ale to nadal nie upoważnia do oskarżeń wszystkich.

Tutaj zgadzam się z Panem Tomaszem, że nie można usprawiedliwiać się niewiedzą.

Bo tak usprawiedliwiają się też lekarze, że nie znają doniesień o szkodliwości szczepień i dlatego szczepią dzieci. Nie znają bo nie czytają, bo nie chcą wiedzieć.

Tak samo rodzice nie znają bo nie czytają lub nie chcą wiedzieć. Jak podrzucam rodzicom broszury i słyszę "bez przesady, to jakieś teorie spiskowe".

Myślę, że nie jest to takie proste, że ONI są winni. My też.
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #49 : 17-02-2014, 15:54 »

Cytat
Myślę, że nie jest to takie proste, że ONI są winni. My też

Oczywiście, że masz rację Udana, ale jak wspomniałam poprzednio -  im kto ma większą wiedzę, tym ponosi większą odpowiedzialność. Tak, że stawianie nas w równym szeregu z lekarzami i Big farmą, jest delikatnie mówiąc nieetyczne. I traktowanie obrony ludzi pokrzywdzonych, jako  przejawu  nienawiści - wprost skandaliczne. Kto ma ich  bronić, jak nie ludzie, którzy osobiście doświadczyli dużo złego od lekarzy?

A zresztą, to tak jest - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Nie tak dawno czytałam w Wyborczej o pewnej prawniczce, która  występowała w obronie wielkich firm farmaceutycznych, przeciwko poszkodowanym przez  lekarzy pacjentom. Była w tym profesjonalna i poszkodowani nie dostali odszkodowania. Aliści los się odwrócił i ona sama została poszkodowana przez konowałów i to b. boleśnie i z zwolennika farmacji i lekarzy stała się ich wielkim przeciwnikiem i demaskatorem...

Ciekawa jestem bardzo - jak ci którzy, tak trąbią o nienawiści - będą się zachowywać, jak nastąpi u nich odwrócenie losu?...A przecież życie jest pełne niespodzianek i nigdy nie wiadomo w jakim położeniu się znajdziemy. Całkiem możliwe, że los wywinie numer i lekarz zostanie skrzywdzony, przez innego lekarza. I co wtedy? Też, będzie uważał obronę swoich racji - za postawę pełną nienawiści i roszczeniową?
« Ostatnia zmiana: 17-02-2014, 16:48 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #50 : 17-02-2014, 16:58 »

[  im kto ma większą wiedzę, tym ponosi większą odpowiedzialność. Tak, że stawianie nas w równym szeregu z lekarzami i Big farmą, jest delikatnie mówiąc nieetyczne. I traktowanie obrony ludzi pokrzywdzonych, jako  przejawu  nienawiści - wprost skandaliczne. Kto ma ich  bronić, jak nie ludzie, którzy osobiście doświadczyli dużo złego od lekarzy?

A o jakiej Ty wiedzy mówisz Misiek? Made in Instytut Rockefellera?
Lekarze są takimi samymi ofiarami, jak my. Do dziś mam w pamięci minę lekarki, gdy wypisywałam dzieci ze szczepień. Ona nie udawała! Ona była autentycznie wzburzona moją "nieodpowiedzialną postawą". Cóż, taki z niej głupek, jaki ze mnie był... do czasu.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #51 : 17-02-2014, 17:44 »

Cytat
A o jakiej Ty wiedzy mówisz Misiek? Made in Instytut Rockefellera?
Lekarze są takimi samymi ofiarami, jak my.

Iza - skoro tak bronisz lekarzy, to po co w ogóle oni są? Wiedzy nie posiadają, diagnozy przynajmniej  w moim przypadku, tak się miały do rzeczywistości, że szkoda gadać... Terapie spowodowały trwale kalectwo, bo oczywiście nie wiedzieli o skutkach ubocznych leków. Porodu nie potrafią odebrać, kończyn nie potrafią złożyć, jak należy...Wyników USG nie potrafią przeczytać, bo... znajdź jakaś  wymówkę... I co w końcu potrafią? Tylko zwalać odpowiedzialność na pacjenta - co pani z dzieckiem zrobiła - kiedy już zrobili z niego wraka?

 Interesujące, naprawdę. Może, miałaś akurat szczęście do lekarzy, a ja nie - więc ta dyskusja nie ma sensu.

Co by jednak nie powiedzieć - obowiązkiem lekarza jest uzupełnianie wiedzy, która dezaktualizuje się w przerażającym tempie i takie wymówki są po prostu śmieszne.

Jakby mój mąż zaprojektował Ci dom, który na skutek błędu w konstrukcji, by się zawalił i poniosłabyś straty - to też byś go tłumaczyła, że biedak nie miał wystarczającej wiedzy i trzeba mu odpuścić? I Ty wszystkiemu jesteś winna, bo nie surfowałaś w necie i nie poznałaś tajników budowy domu? Przecież to paranoja!  
« Ostatnia zmiana: 17-02-2014, 17:55 wysłane przez Misiek » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #52 : 17-02-2014, 18:12 »

Ponieważ mam wiedzę techniczną sprawdziłabym ten projekt. Kończyłam uczelnię wyższą i wiem, że to jest szkoła, którą kończą również barany. Szczególnie w dzisiejszych czasach. Dla mnie Biosłone to był przełom. Nie mam już autorytetów. Gdzie mogę tam sprawdzam sama. Mnie też sprawdzają, bo jestem projektantem. W mojej branży tez zaczynają ludziom ustawowo wciskać kit.
Ty chyba nie wiesz jak to się odbywa. Może Ci przybliżę. Jest lobbing, przechodzi ustawa, zaczynają się szkolenia i kursy i ci co usiłują coś podważać traktowani są jak oszołomy. Nie mogę jednak czegoś nie zaproponować w projekcie, bo wymaga tego ode mnie ustawa.
Tak a propos. A po co mi w ogóle projekt domu? Kiedyś byli majstrowie i ludzie się skrzykiwali i budowali. Nie było tyle obostrzeń, jak teraz. Zapytaj męża o PB. Jak często się zmienia i co możesz sobie zbudować bez zgody urzędnika :-))). I co Ci grozi jak złamiesz PB. To jest niewola!

Lekarze się dokształcają, cóż z tego, jak źródło ich wiedzy jest zatrute. I tu jest problem.

Już pisałam, w chrześcijaństwie podoba mi się to, że nie potępia się ludzi a czyny. Czyny lekarzy są haniebne, problem w tym, że to jest tak trudne do uwierzenia, że wielu woli nie wierzyć.
Ja nie widziałam, aby ktoś gonił ludzi pod lufami karabinów do lekarzy. Natomiast znam ich opowieści, ze pacjenci sami doradzają lekarzowi, jakie ma mu pigułki przepisać. Zresztą nie tylko opowieści. Sama słyszałam w przychodni jak matki wymieniają się między sobą nazwami leków. Mało co nie spadłam z krzesła.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2014, 22:01 wysłane przez Whena » Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #53 : 17-02-2014, 18:42 »

Fajnie napisałaś Iza! Tylko jest taki szkopuł, że Ty mogłabyś sprawdzić projekt mojego męża, bo masz wykształcenie techniczne. Co jednak ma zrobić laik, aby sprawdzić pracę konowała - pójść na AM i na dodatkowe kursy z analizy USG, tomografii komputerowej itd..?

Wiesz, ja naprawdę nie wiem co mam robić i proszę o poradę. Opada mi m...a, wiesz chyba o co chodzi...

I powinnam pójść na operację podniesienia, chyba przy pomocy siatki. Ale po tak traumatycznych przeżyciach, obawiam się, że to się skończy kolejną katastrofą i co mi radzisz? Wziąć do szpitala laptop i sprawdzać działanie uboczne wszystkich leków? Przejść kurs anestezjologii, bo znieczulenie w kręgosłup różnie się kończy...Ukończyć chirurgię narządów rodnych, aby w razie czego nie zgodzić się, albo zgodzić się na jakąś technikę operacyjną?

Proszę o propozycję! Ja naprawdę nie ironizuję, tylko mam ten problem i nie bardzo widzę rozwiązanie, żeby ta operacja znów nie skończyła się kolejnym nieszczęściem...  

A teraz Iza sorki, ale muszę coś w końcu zrobić w chałupie, bo ślubny  narzeka, że przykleiłam się do kompa i nijak odkleić się nie mogę. Mimo początkowych zgrzytów, fajnie się z Tobą boksuje...smile
Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #54 : 17-02-2014, 18:58 »

Cytat
Sama słyszałam w przychodni jak matki wymieniają się między sobą nazwami leków. Mało co nie spadłam z krzesła.
Ciekawe, że lekarze chętnie korzystają z tych podpowiedzi.
Pamiętam, że gdy jako młoda i głupia matka częstokroć uczestniczyłam w tzw. poradzie lekarskiej, lekarz ciężko zastanawiał się nad tym jaki antybiotyk przepisać (w ciemno, na zasadzie: na który antybiotyk te ostatnie infekcje idą?).
Wówczas podpowiadałam, że ostatnio pomogło to i to, lub na to i na tamto mała reaguje wymiotami. To była norma.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #55 : 17-02-2014, 19:00 »

Według mnie interwencja chirurgiczna to ostateczność. Ćwiczenia Kegla to raz. Dwa zwrociłabym się do Kwiatuszka. Przypuszczam, że jak Ona nie wie, to może polecić kogoś kto wie. I oczywiście odpowiednie odżywianie.
To jest OT. Jednak możesz założyć wątek o swojej dolegliwości i może ktoś coś podpowie z własnego doświadczenia.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #56 : 17-02-2014, 20:11 »

Dzięki  Iza, tylko wiesz jak tu publicznie o tym gadać...Chyba do Kwiatuszka napiszę. Swoją drogą powinien chyba być dział męski i żeński, tak podzielony, aby faceci nie mieli do naszego dostępu i odwrotnie...smile

Pozwól że Cię pocieszę - nie licz na to.
« Ostatnia zmiana: 17-02-2014, 20:30 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #57 : 17-02-2014, 20:37 »

Misiek nie załamuj mnie. Mamy XXI wiek. Słowo macica nie jest słowem zakazanym. Narząd jak narząd. Wiele kobiet ma z nim problem. Nie jesteś jedyna.
Zapisane
Misiek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 448

« Odpowiedz #58 : 17-02-2014, 21:42 »

Jejku, wiem, że Was nie przekonam, ale łyso się z tym czuję. Wyobraźcie sobie, zachęcacie jakiegoś  faceta, aby zerknął na nasze forum, a on po Waszym nicku czyta, że macie ropne upławy, zrobiłyście sobie skrobankę...I vice versa - Wy czytacie, że Wasz facet - ma takie i owakie problemy z prostatą...Litości, czy wszystko musi być na sprzedaż? Niedobry jesteś, Kamil, jakieś zasady dyskrecji chyba obowiązują?smile
« Ostatnia zmiana: 27-04-2014, 22:02 wysłane przez Whena » Zapisane

Szukaj wyjaśnienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem - Platon
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #59 : 17-02-2014, 21:55 »

Załamałaś mnie. Czyli wolisz cierpieć w tajemnicy, niż sobie pomóc? Bo co sobie ktoś pomyśli? A niech sobie myśli, co Ciebie to obchodzi? Jak umiesz doradzić facetowi z dolegliwościami prostaty, to przecież nikt Ciebie śmiechem nie zabije.
Nie wiem co tu jest na sprzedaż. Na forum Biosłone ludzie sobie pomagają bezinteresownie. I chyba nie robią sensacji z objawów chorobowych. A jak ktoś robi, to jest głupi. I tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: 27-04-2014, 22:02 wysłane przez Whena » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!